Pondelok, 23. september 2019
Meniny má Zdenka | zajtra Ľuboš, Ľubor

SZĽH prisľúbil podporu pre mládežnícky hokej v Prešove

Do Prešova včera zavítali zástupcovia Slovenského zväzu ľadového hokeja. Počas rokovania na radnici s primátorkou Andreou Turčanovou, hľadali spôsob ako pomôcť prešovským mladým hokejistom.

Keďže zimný štadión je z dôvodu prebiehajúcej rekonštrukcie uzavretý, cieľom mesta je nájsť riešenie, ktoré zabezpečí deťom fungujúcu ľadovú plochu na hokejové tréningy.

Na pracovnom stretnutí prebrali funkcionári SZĽH s vedením mesta viaceré možnosti, ktoré môžu pomôcť v čo najkratšom čase vzpružiť mládežnícky hokej v Prešove. Podľa prezidenta SZĽH Miroslava Šatana je najrýchlejším a najefektívnejším riešením tréningová plocha pre deti v blízkosti niektorej zo základných škôl. „Malá tréningová plocha je priorita, aby sme zachránili mládežnícky hokej v Prešove. SZĽH je preto pripravený pomôcť pri financovaní takejto investície.“

Pre prešovské deti a mládež by bola ideálna ľadová plocha s kanadskými rozmermi, čiže 56 x 26 metrov. Ako uviedla primátorka mesta Prešov, Andrea Turčanová, tréningová plocha môže vyrásť pri ZŠ Československej armády, kde má mesto k dispozícii vhodný pozemok vrátane infraštruktúry. „Som rada, že sme sa dohodli na spolupráci so SZĽH. Malá ľadová plocha odbremení rodičov, ktorí momentálne musia cestovať so svojimi deťmi na tréningy do okolitých miest. Takéto riešenie zároveň vytvorí podmienky pre udržanie hokejových tried na ZŠ Československej armády.“

Slovenský zväz ľadového hokeja prispel na tréningové haly aj v iných mestách a má s ich výstavbou skúsenosti. Člen výkonného výboru SZĽH, Martin Kohút dodal, že zväz je pripravený mestu poskytnúť finančný príspevok vo výške približne 10% z celkovej hodnoty investície. „Podobný model sme vyskúšali aj v Liptovskom Hrádku a osvedčil sa nám. Rozdiel by bol iba ten, že v Prešove je potrebné vybudovať o niečo väčšiu plochu.“ Zvyšnú časť investície by mesto financovalo z vlastných zdrojov.

Mesto Prešov má okrem toho ambíciu zapojiť sa aj do výzvy na predloženie investičného zámeru na výstavbu Národného hokejového centra. SZĽH totiž hľadá vhodné miesto na Slovensku, kde by mohol vyrásť národný hokejový stánok, ktorý bude spĺňať všetky kritériá pre vrcholovú prípravu talentovaných športovcov. Hoci Prešov v tomto prípade nemá výhodu atraktívnej geografickej polohy, plusom nášho mesta je, že vlastní dostatočne veľké voľné pozemky v okolí existujúceho zimného štadióna. Ide o plochu s rozlohou približne 3,3 hektára.

SZĽH prisľúbil podporu pre mládežnícky hokej v Prešove

SZĽH prisľúbil podporu pre mládežnícky hokej v Prešove
Mohlo by Vás zaujímať
Prešov sa opäť zapája do Európskeho týždňa mobility
Aj mesto Prešov sa zapája do Európskeho týždňa mobility 2019. Od 16. do 21. septembra 2019 sa preto v prešovskej MHD môžete s vodičákom odviezť zadarmo. V nedeľu 22. septembra počas Dňa bez áut bude cestovanie MHD v 1. tarifnom pásme zadarmo pre všetkých.
Vyjadrenie SPRAVBYTKOMFORT a.s. ku súčasnej situácii s teplou vodou
Ospravedlňujeme sa za nepríjemnosti počas leta.
Prezidentka SR Zuzana Čaputová navštívila mesto Prešov
Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová včera po prvýkrát od nástupu do funkcie navštívila mesto Prešov.
Bezplatná zóna WiFi signálu čoskoro aj v Prešove
Európska komisia spustila koncom novembra 2018 projekt WiFi4EU, ktorý má za cieľ zriadiť zóny bezplatného Wi-Fi signálu v centrách komunitného života. Dobrou správou je, že EÚ vybrala aj Prešov.
Nový hobbymarket v Prešove je otvorený
Nový hobbymarket je prvým operátorom vznikajúcej nákupnej zóny Hobby Park Sekčov v Prešove. Na Slovensku v týchto dňoch otvára svoju štvrtú predajňu a do regiónu prináša viac ako 100 pracovných miest.
FOTO: Prešovské Trhy
Fotoreport Z Prešovských Trhov, presne zo 14.09.2019. Trhy pokračujú aj dnes!
Prešov si pripomenul Slovenské národné povstanie
Pri pamätníkoch v Južnom parku a na Konštantínovej ulici sme si v Prešove pripomenuli pamiatku obetí SNP, od ktorého uplynulo už 75 rokov.
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj pozemok, OV, výmera 1186 m2, Sabinov

lokalita: blízke centrum , v zastavanom území, prístup po asfaltovej ceste, mimo hlavnej cesty, šírka: cca 32 m v hornej časti a 25 m v dolnej časti, dĺžka: cca 44 m z jednej strany, 40 m z druhej strany. IS v dosahu. pozemok je svahovitý, slnečný, udržiavaný

0907030661 | | cena: 27.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dám do prenájmu kancelárske priestory

Výhodne prenajmeme priestory na podnikanie v širšom centre Prešova. Výborná poloha, parkovanie pri objekte.

+421903602897 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 128 m2, s pozemkom 2456 m2, Malý Šariš, okr. Prešov

Na predaj podpivničený rodinný dom s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš. Zastavaná plocha 128 m2, úžitková plocha 108 m2, podpivničenie 100 m2, pôjd 90 m2. Dom je riešený ako 3-izbový.

0907030623 | | cena: 156.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj dvojpodlažný rodinný dom na 8 á pozemku, Prešov

Predaj 2-podlažný rodinný dom v Prešove, po rekonštrukcii spodného podlažia a exteriéru domu. Je riešený ako 2 samostatné bytové jednotky. Úžitková plocha: prízemie 120 m2 + poschodie 110 m2 + podpivničenie 120 m2. Vyhľadávaná lokalita.

0907030623 | | cena: 199.000,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.