Streda, 20. november 2019
Meniny má Félix | zajtra Elvíra

SZĽH prisľúbil podporu pre mládežnícky hokej v Prešove

Do Prešova včera zavítali zástupcovia Slovenského zväzu ľadového hokeja. Počas rokovania na radnici s primátorkou Andreou Turčanovou, hľadali spôsob ako pomôcť prešovským mladým hokejistom.

Keďže zimný štadión je z dôvodu prebiehajúcej rekonštrukcie uzavretý, cieľom mesta je nájsť riešenie, ktoré zabezpečí deťom fungujúcu ľadovú plochu na hokejové tréningy.

Na pracovnom stretnutí prebrali funkcionári SZĽH s vedením mesta viaceré možnosti, ktoré môžu pomôcť v čo najkratšom čase vzpružiť mládežnícky hokej v Prešove. Podľa prezidenta SZĽH Miroslava Šatana je najrýchlejším a najefektívnejším riešením tréningová plocha pre deti v blízkosti niektorej zo základných škôl. „Malá tréningová plocha je priorita, aby sme zachránili mládežnícky hokej v Prešove. SZĽH je preto pripravený pomôcť pri financovaní takejto investície.“

Pre prešovské deti a mládež by bola ideálna ľadová plocha s kanadskými rozmermi, čiže 56 x 26 metrov. Ako uviedla primátorka mesta Prešov, Andrea Turčanová, tréningová plocha môže vyrásť pri ZŠ Československej armády, kde má mesto k dispozícii vhodný pozemok vrátane infraštruktúry. „Som rada, že sme sa dohodli na spolupráci so SZĽH. Malá ľadová plocha odbremení rodičov, ktorí momentálne musia cestovať so svojimi deťmi na tréningy do okolitých miest. Takéto riešenie zároveň vytvorí podmienky pre udržanie hokejových tried na ZŠ Československej armády.“

Slovenský zväz ľadového hokeja prispel na tréningové haly aj v iných mestách a má s ich výstavbou skúsenosti. Člen výkonného výboru SZĽH, Martin Kohút dodal, že zväz je pripravený mestu poskytnúť finančný príspevok vo výške približne 10% z celkovej hodnoty investície. „Podobný model sme vyskúšali aj v Liptovskom Hrádku a osvedčil sa nám. Rozdiel by bol iba ten, že v Prešove je potrebné vybudovať o niečo väčšiu plochu.“ Zvyšnú časť investície by mesto financovalo z vlastných zdrojov.

Mesto Prešov má okrem toho ambíciu zapojiť sa aj do výzvy na predloženie investičného zámeru na výstavbu Národného hokejového centra. SZĽH totiž hľadá vhodné miesto na Slovensku, kde by mohol vyrásť národný hokejový stánok, ktorý bude spĺňať všetky kritériá pre vrcholovú prípravu talentovaných športovcov. Hoci Prešov v tomto prípade nemá výhodu atraktívnej geografickej polohy, plusom nášho mesta je, že vlastní dostatočne veľké voľné pozemky v okolí existujúceho zimného štadióna. Ide o plochu s rozlohou približne 3,3 hektára.

SZĽH prisľúbil podporu pre mládežnícky hokej v Prešove

SZĽH prisľúbil podporu pre mládežnícky hokej v Prešove
Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Kidslandia Prešov
Kidslandia dnes na Baštovej ulici privolala všetky deti na neuveriteľný zážitok! Deti mohli vidieť mená ako Ujo Ľubo alebo Usmievanka!
FOTO: Chiki liki tu-a na OSTATŇI RAZ TOUR 2019
Chiki liki tu-a zakončili svoju celoživotnú tour na Stromoradí. Martin zhodil svoj "ancug" a neskôr bude zavesený aj v Stromoradí.
Mesto Prešov spustilo novú web stránku o parkovaní
Obyvatelia aj návštevníci Prešova nájdu odteraz všetky informácie o pripravovanom systéme regulovaného parkovania na jednom mieste. Nová web stránka ponúka užívateľom prehľadnú štruktúru, zrozumiteľný obsah a dôležité fakty o schválených pravidlách parkovania.
Nákupné centrum Družba v novom šate
Nákupné centrum Družba na Námestí Kráľovnej pokoja v Prešove je po kompletnej rekonštrukcii krajšie a modernejšie. Obnovou prešla aj tanečná sála Folklórneho súboru Šarišan.
Mesto Prešov má 8 nových prístreškov pre bicykle
Prešovčania si už o niekoľko dní budú môcť bezpečne odložiť svoj bicykel. Mesto Prešov 30.10.2019 prevzalo od zhotoviteľa nové ckyloprístrešky, ktoré sú pokračovaním projektu Central MeetBike. Prístrešky budú slúžiť pre širokú verejnosť na krátkodobé parkovanie bicyklov.
Festival Pocity Film 2019 ocenil Zrnkom soli snímku Pura Vida aj režiséra Marka Škopa
10. ročník filmového festivalu POCITY priniesol do Prešova od 7. do 13. októbra výber kvalitnej svetovej aj domácej kinematografie, stretnutia s filmovými osobnosťami aj sprievodné podujatia. Festival sa konal v multiplexe Cinemax, v kine Scala a v klube Stromoradie.
Mesto Prešov ocenilo najkrajšie predzáhradky, balkóny aj okolia vchodov
V Prešove sme už po tretíkrát spoznali výhercov najkrajších predzáhradok, balkónov či okolí vchodov do bytových domov. Najlepším na radnici odovzdala ceny osobne primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.