Utorok, 11. august 2020
Meniny má Zuzana | zajtra Darina

SZĽH prisľúbil podporu pre mládežnícky hokej v Prešove

Do Prešova včera zavítali zástupcovia Slovenského zväzu ľadového hokeja. Počas rokovania na radnici s primátorkou Andreou Turčanovou, hľadali spôsob ako pomôcť prešovským mladým hokejistom.

Keďže zimný štadión je z dôvodu prebiehajúcej rekonštrukcie uzavretý, cieľom mesta je nájsť riešenie, ktoré zabezpečí deťom fungujúcu ľadovú plochu na hokejové tréningy.

Na pracovnom stretnutí prebrali funkcionári SZĽH s vedením mesta viaceré možnosti, ktoré môžu pomôcť v čo najkratšom čase vzpružiť mládežnícky hokej v Prešove. Podľa prezidenta SZĽH Miroslava Šatana je najrýchlejším a najefektívnejším riešením tréningová plocha pre deti v blízkosti niektorej zo základných škôl. „Malá tréningová plocha je priorita, aby sme zachránili mládežnícky hokej v Prešove. SZĽH je preto pripravený pomôcť pri financovaní takejto investície.“

Pre prešovské deti a mládež by bola ideálna ľadová plocha s kanadskými rozmermi, čiže 56 x 26 metrov. Ako uviedla primátorka mesta Prešov, Andrea Turčanová, tréningová plocha môže vyrásť pri ZŠ Československej armády, kde má mesto k dispozícii vhodný pozemok vrátane infraštruktúry. „Som rada, že sme sa dohodli na spolupráci so SZĽH. Malá ľadová plocha odbremení rodičov, ktorí momentálne musia cestovať so svojimi deťmi na tréningy do okolitých miest. Takéto riešenie zároveň vytvorí podmienky pre udržanie hokejových tried na ZŠ Československej armády.“

Slovenský zväz ľadového hokeja prispel na tréningové haly aj v iných mestách a má s ich výstavbou skúsenosti. Člen výkonného výboru SZĽH, Martin Kohút dodal, že zväz je pripravený mestu poskytnúť finančný príspevok vo výške približne 10% z celkovej hodnoty investície. „Podobný model sme vyskúšali aj v Liptovskom Hrádku a osvedčil sa nám. Rozdiel by bol iba ten, že v Prešove je potrebné vybudovať o niečo väčšiu plochu.“ Zvyšnú časť investície by mesto financovalo z vlastných zdrojov.

Mesto Prešov má okrem toho ambíciu zapojiť sa aj do výzvy na predloženie investičného zámeru na výstavbu Národného hokejového centra. SZĽH totiž hľadá vhodné miesto na Slovensku, kde by mohol vyrásť národný hokejový stánok, ktorý bude spĺňať všetky kritériá pre vrcholovú prípravu talentovaných športovcov. Hoci Prešov v tomto prípade nemá výhodu atraktívnej geografickej polohy, plusom nášho mesta je, že vlastní dostatočne veľké voľné pozemky v okolí existujúceho zimného štadióna. Ide o plochu s rozlohou približne 3,3 hektára.

SZĽH prisľúbil podporu pre mládežnícky hokej v Prešove

SZĽH prisľúbil podporu pre mládežnícky hokej v Prešove
Mohlo by Vás zaujímať
Chodkyňa podľahla zraneniam pri dopravnej nehode
Včera (13.07.2020) popoludní došlo k dopravnej nehode v obci Ľubotice, na Ul. Prešovskej, chodkyňa zraneniam podľahla.
Mesto Prešov po štvrtý raz ocení najkrajšie predzáhradky a balkóny
Mesto Prešov vyhlasuje už 4. ročník súťaže o najkrajšiu predzáhradku a najkrajší balkón roka 2020. Novinkou je, že Prešovčania môžu okrem vlastnej záhradky prihlásiť aj tú, ktorú vo svojom okolí najviac obdivujú.
Prešovskí poslanci zmarili rokovanie mestského zastupiteľstva
(PREŠOV, 21.7.2020) Zvolané 14. zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Prešov dnes bolo zrušené z dôvodu neúčasti väčšiny poslancov. Tí sa na začiatku zasadnutia neprezentovali a zvyšok poslaneckého zboru nemohol prerokovať ani jeden z pripravených bodov, vrátane riešenia havarijných stavov v meste Prešov a odškodnenia rodín z Mukačevskej ulice.
Vlak Vojaka Švejka premáva počas leta od piatka do nedele. Nadväzuje naň aj autobusový spoj, ktorý vás prevedie Horným Zemplínom
Sezónny Vlak Vojaka Švejka, ktorý spája Medzilaborce s poľským mestom Sanok a Rzeszow, premáva počas tohto leta od piatka do nedele. Jeho prevádzka je naplánovaná do 6. septembra.
Pátranie po nezvestnej osobe
Vladimír PRISIAŽŇUK, nar. 25.01.1980, trvale bytom Čirč č. 299, okr. Stará Ľubovňa, prechodne klient Zariadenia pre seniorov – Domov sociálnych služieb Demjata č. 261
Mesto Prešov spúšťa nový web ku kandidatúre na Európske hlavné mesto kultúry
Dôležité informácie týkajúce sa kandidatúry mesta Prešov na titul Európske hlavné mesto kultúry 2026 nájdete odteraz na jednom mieste. Prešov 2026 už má vlastnú web stránku.
Na Jarkovej a priľahlých uliciach v centre Prešova bude prerušená dodávka vody
Východoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s. závod Prešov oznamuje občanom, že v dňoch 15. a 21. júla 2020 bude prerušená dodávka vody na Jarkovej ulici a priľahlých uliciach v centre mesta.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.