Piatok, 21. február 2020
Meniny má Eleonóra | zajtra Etela

SZĽH prisľúbil podporu pre mládežnícky hokej v Prešove

Do Prešova včera zavítali zástupcovia Slovenského zväzu ľadového hokeja. Počas rokovania na radnici s primátorkou Andreou Turčanovou, hľadali spôsob ako pomôcť prešovským mladým hokejistom.

Keďže zimný štadión je z dôvodu prebiehajúcej rekonštrukcie uzavretý, cieľom mesta je nájsť riešenie, ktoré zabezpečí deťom fungujúcu ľadovú plochu na hokejové tréningy.

Na pracovnom stretnutí prebrali funkcionári SZĽH s vedením mesta viaceré možnosti, ktoré môžu pomôcť v čo najkratšom čase vzpružiť mládežnícky hokej v Prešove. Podľa prezidenta SZĽH Miroslava Šatana je najrýchlejším a najefektívnejším riešením tréningová plocha pre deti v blízkosti niektorej zo základných škôl. „Malá tréningová plocha je priorita, aby sme zachránili mládežnícky hokej v Prešove. SZĽH je preto pripravený pomôcť pri financovaní takejto investície.“

Pre prešovské deti a mládež by bola ideálna ľadová plocha s kanadskými rozmermi, čiže 56 x 26 metrov. Ako uviedla primátorka mesta Prešov, Andrea Turčanová, tréningová plocha môže vyrásť pri ZŠ Československej armády, kde má mesto k dispozícii vhodný pozemok vrátane infraštruktúry. „Som rada, že sme sa dohodli na spolupráci so SZĽH. Malá ľadová plocha odbremení rodičov, ktorí momentálne musia cestovať so svojimi deťmi na tréningy do okolitých miest. Takéto riešenie zároveň vytvorí podmienky pre udržanie hokejových tried na ZŠ Československej armády.“

Slovenský zväz ľadového hokeja prispel na tréningové haly aj v iných mestách a má s ich výstavbou skúsenosti. Člen výkonného výboru SZĽH, Martin Kohút dodal, že zväz je pripravený mestu poskytnúť finančný príspevok vo výške približne 10% z celkovej hodnoty investície. „Podobný model sme vyskúšali aj v Liptovskom Hrádku a osvedčil sa nám. Rozdiel by bol iba ten, že v Prešove je potrebné vybudovať o niečo väčšiu plochu.“ Zvyšnú časť investície by mesto financovalo z vlastných zdrojov.

Mesto Prešov má okrem toho ambíciu zapojiť sa aj do výzvy na predloženie investičného zámeru na výstavbu Národného hokejového centra. SZĽH totiž hľadá vhodné miesto na Slovensku, kde by mohol vyrásť národný hokejový stánok, ktorý bude spĺňať všetky kritériá pre vrcholovú prípravu talentovaných športovcov. Hoci Prešov v tomto prípade nemá výhodu atraktívnej geografickej polohy, plusom nášho mesta je, že vlastní dostatočne veľké voľné pozemky v okolí existujúceho zimného štadióna. Ide o plochu s rozlohou približne 3,3 hektára.

SZĽH prisľúbil podporu pre mládežnícky hokej v Prešove

SZĽH prisľúbil podporu pre mládežnícky hokej v Prešove
Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov vyplatilo poškodeným obyvateľom z Mukačevskej ulice už viac ako pol milióna eur
Mesto Prešov zrealizovalo ďalšie úhrady z oficiálneho darovacieho účtu pre poškodených obyvateľov z Mukačevskej ulice. Zatiaľ bolo prerozdelených 631 500 eur.
FLEXI jedálny lístok sa v Prešove osvedčil, mesto chce zapojiť ďalšie školy
Mesto Prešov sa ako jedna z prvých samospráv na Slovensku koncom minulého roka zapojilo do projektu Ministerstva školstva s názvom FLEXI školské stravovanie. Ide o inovatívny a moderný prístup k zostave jedálneho lístka v školských jedálňach s dôrazom na čerstvé potraviny z regiónov aj s cieľom skracovania uhlíkovej stopy a podpory regionálnych producentov, ďalej minimalizáciu plastov, znižovanie zdroja živočíšnych bielkovín v prospech tých rastlinných, a tiež akceptovanie náboženských požiadaviek a národnostných špecifík.
Zrútenie bezbariérovej plošiny na Šváboch
Podvečer 23.01.2020 došlo k zrúteniu časti bezbariérovej plošiny so zábradlím v areáli nákupného strediska na Švábskej ulici č. 36
Zažite veselé a chutné Fašiangovanie v Prešove
Mesto Prešov vás počas obdobia zábavy, plesov a karnevalov pozýva na tradičné a obľúbené Fašiangovanie. Voňavé a chutné dobroty, ľudová hudba a pestrý sprievodný program si nenechajte ujsť už 25. februára 2020 na Hlavnej ulici.
Poznáme najúspešnejších športovcov mesta Prešov za rok 2019
V Prešove sme počas galavečera Športovec roka už po 59. krát ocenili najlepších športovcov, ktorí v uplynulom roku reprezentovali a zviditeľňovali naše mesto doma i v zahraničí. Do siene slávy prešovského športu pribudlo desiate meno.
Výzva pre obyvateľov Mukačevskej ulice, ktorí sú dotknutí výbuchom plynu
Mesto Prešov vyzýva všetkých obyvateľov Mukačevskej ulice, ktorým vznikli škody na majetku v súvislosti s výbuchom plynu v bytovom dome č. 7, prípadne v súvislosti so zásahom záchranných zložiek na mieste nešťastia, aby nahlasovali škody na mestskom úrade.
Správa o stave a priebehu záchranných prác v súvislosti s mimoriadnou udalosťou zo dňa 06.12.2019 – výbuch plynu v bytovom dome Mukačevská 7
Dňa 06.12.2019 o 12:35 hod. na území mesta Prešov bola primátorkou mesta vyhlásená mimoriadna situácia z zmysle § 3, ods. (1) zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 42/1994 Z. z. o civilnej ochrane obyvateľstva v znení neskorších predpisov z dôvodu mimoriadnej udalosti - výbuchu plynu v bytovom dome na Mukačevskej ulici č. 7 v Prešove a následného rozsiahleho požiaru predmetného bytového domu.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Ponúkam
Reality: Ponúkam
V centre Prešova budova na predaj - výhodná investícia

V centre PO, ul. Jarková ponúkame na predaj 3 podl. budovu s úžit. plochou cca 330 m2 /príz. komerčné priestory, 1. a 2. posch. 3. izbové byty s loggiou, všetko samostatne merače/ s pozemkom. Prístup pre autá možný aj z. ul. Baštová. Cena 1000, - Eur/m2.

0903670564 | | cena: 1.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.