Pondelok, 23. september 2019
Meniny má Zdenka | zajtra Ľuboš, Ľubor

Pivovar Šariš otvoril svoje brány tisíckam ľudí: Východniari opäť ukázali, že sa vedia baviť. A to pekne, po našom!

Prešov, 9 septembra 2019 – Sobota nabitá programom! Pivovar Šariš po roku opäť otvoril svoje brány a privítal milovníkov dobrého piva a skvelej zábavy. Deň otvorených dverí (DOD) znova pritiahol do areálu pod Šarišským hradom tisíce ľudí. Nechýbali skvelí hudobní interpreti, rodinná atmosféra, úžasné dobroty a samozrejme správne orosené čapované pivo. V rámci grantového programu Šariš ľuďom sa počas DOD na pódiu rozdalo 16-tisíc eur ôsmim výnimočným projektom, ktoré zveľadia región.

DOD Pivovar Šariš - v ľavo Martin Grygařík, obchodný riaditeľ Plzeňského Prazdroja SVK, v strede Grant Liversage, generálny riaditeľ Plzeňského Prazdroja SVK, v pravo Ján Čerkala, manažér pivovaru Šariš

Obľúbené slovenské kapely sa striedali na pódiách, ľudia na prehliadkach obdivovali jeden z najmodernejších pivovarov v strednej Európe, odvážlivci súťažili a milovníci piva si vychutnávali obľúbený zlatistý mok. To je len malá ochutnávka toho, ako to v sobotu 7. augusta žilo na Dni otvorených dverí v sídle Pivovaru Šariš vo Veľkom Šariši.

Som veľmi rád, že Deň otvorených dverí láka tisíce ľudí, a to nielen z tohto regiónu. DOD je pre nás veľkým a výnimočným sviatkom, ktorý chceme osláviť s milovníkmi nášho piva, “ neskrýval radosť manažér závodu Šariš Ján Čerkala, ktorý je so Šarišom spojený už viac ako 38 rokov a je jeho telom i dušou.

Tisíce ľudí, ktorí milujú Šariš
Každý rok sa prídu do Pivovaru Šariš zabaviť tisíce ľudí a inak tomu nebolo ani tento raz. Takmer 16-tisíc návštevníkov na jednom pódiu zabávala zohratá moderátorská dvojica – Milan Junior Zimnýkoval a Marián Čekovský. Druhé pódium mal pod palcom vždy dobre naladený Juraj Šoko Tabaček, ktorý sa predviedol aj vo svojej stand up show. Nechýbala ani hudobná nálož v podobe IMT Smile, Adama Ďuricu, Mafie Corner, Modusu, Pary, Chiki Liki Tu-a, Smoly a Hrušky či Medial Banana.

Tento rok si mohli návštevníci po prvý krát vychutnať novinku Šariš EJL, ALE PO NAŠOM, ktorý mohli nájsť v jedinečnej chill out zóne s originálnym historickým Citroenom. DOD sa tak niesol v znamení jedinečnej zábavy, „pekne po našom“. Šariš ako hrdý sponzor slovenského folklóru sa postaral aj o veselicu v podaní súborov Želiezko, Muzikanci Raslavice, či dokonca svojou výzvou o najkrajší odev na folklórnu nôtu.

Mimoriadnym lákadlom pre návštevníkov DOD bola aj škola čapovania, kde sa návštevníci učili, ako správne zlatý mok načapovať. Svoje remeslo predstavili finalisti tohtoročnej súťaže Šariš Majster výčapu. Čerstvá víťazka Andrea Gederová ukázala, ako musí výčapník dokonale ovládať umenie načapovaného piva s penou hustou ako smotana, pretože, ako sa hovorí – sládok pivo varí, no výčapník ho robí. Milovníkov piva čakala aj ukážka čapovania absolútnej novinky slovenského pivného trhu – vrchne kvaseného piva Šariš Ejl. Pivovar Šariš tento rok po prvýkrát v histórii uvaril svoj pivný špeciál s názvom EJL, ALE PO NAŠOM s originálnou slovenskou receptúrou, ktorý uviedol na trh vo februári 2019.

Tento rok priniesol novinku aj v ekologickom aspekte celého podujatia. Pivo Šariš a nealkoholické nápoje sa čapovali výhradne do vratných pohárov, ktoré zdobia rovnaké folklórne vzory ako sú na špeciálnej tohtoročnej folklórnej edícii plechoviek piva Šariš. Premiéru mal kompostovateľný riad vyrobený prevažne z cukrovej trstiny a dreva, na ktorý boli vyhradené špeciálne odpadkové koše.

Hlas za región plný krás
Pivovar Šariš prostredníctvom svojho grantového programu Šariš ľuďom tento rok prerozdelil sumu 16-tisíc eur ôsmim projektom, ktoré si výherné šeky prebrali v sobotu z rúk Jana Čerkalu priamo na pódiu. Projekty sú zamerané na rozvoj turizmu, obnovu pamiatok a ďalších významných symbolov. Vďaka peniazom sa zateplí sa turistická útulňa na historickom území Kráľovej studne, zdieľané bicykle v Prešove dostanú špeciálne GPS zámky, Šarišský okruh veteránov nielen priblíži motoristické skvosty, ale aj spropaguje atrakcie regiónu Šariš, zriadi sa stála expozícia Slovenského technického múzea Čipkárstvo na Soľnej Bani, západnú vežu Kapušianského hradu čaká rekonštrukcia.

V priestoroch Skanzenu v Bardejovských kúpeľoch občianske združenie Kreatívec postaví hrnčiarsku pec s prístreškom na zadymovanú keramiku, folklórny súbor Dúbrava, ktorý v tomto roku oslávi 40. výročie založenia, svojim tanečníkom a hudobníkom nakúpi nové kroje. Prístupovú cestu k útulni v Minčole, ktorá je súčasťou medzinárodného cyklochodníka Lipany-Kamenica-Muszyna, čaká revitalizácia. Práve tento projekt získal aj špeciálnu prémiu 1000 eur vo verejnom hlasovaní. Víťaz bol slávnostne vyhlásený práve počas DOD v pivovare Šariš.

DOD Pivovar Šariš - Hromadný prípitok zdroj: Plzeňský Prazdroj Slovensko
DOD Pivovar Šariš - Pivovar Šariš otvoril svoje brány zdroj: Plzeňský Prazdroj Slovensko
DOD Pivovar Šariš - Víťazi grantového programu Šariš ľuďom zdroj: Plzeňský Prazdroj Slovensko
Súvisiace články
8.9.2019 FOTO: Deň Otvorených Dverí Pivovaru Šariš
Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Deň Otvorených Dverí Pivovaru Šariš
Fotoreport z akcie
Unikátny drevený megafón už slúži verejnosti: Ponorte sa do zvukov prírody
Spev vtákov, šum stromov či zvuk lesa. Na to všetko sa môžu tešiť milovníci prírody vďaka úplne novému 4-metrovému drevenému megafónu. Keď si do neho človek sadne, znásobia sa mu zvuky okolitej prírody, čo pôsobí blahodarne na dušu. Unikátnu atrakciu neďaleko Prešova v Slanských vrchoch oficiálne otvoria 1. septembra.
FOTO: Prešovské Trhy
Fotoreport Z Prešovských Trhov, presne zo 14.09.2019. Trhy pokračujú aj dnes!
FOTO: Prešov Half Marathon
Fotoreport zo 14.09.2019
Letné piknikové kino - atrakcia vo Veľkom Šariši
Vo Veľkom Šariši prichádzajú s novinkou! V stredu 28.augusta sa budú premietať filmy pod holým nebom. A nebute to len kino, ale i piknik.
FOTO: Davová Psychóza
Fotoreport z koncertu Davová Psychóza
Do Medzilaboriec mieria bojové tanky a lietadlá
Do prihraničného mesta Medzilaborce mieria bojové tanky a lietadlá. Už túto sobotu (14.9.) sa tam v rámci podujatia Karpaty 1944 predstavia v ukážkach pozemných a vzdušných bojov.
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj dvojpodlažný rodinný dom na 8 á pozemku, Prešov

Predaj 2-podlažný rodinný dom v Prešove, po rekonštrukcii spodného podlažia a exteriéru domu. Je riešený ako 2 samostatné bytové jednotky. Úžitková plocha: prízemie 120 m2 + poschodie 110 m2 + podpivničenie 120 m2. Vyhľadávaná lokalita.

0907030623 | | cena: 199.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj pozemok, OV, výmera 1186 m2, Sabinov

lokalita: blízke centrum , v zastavanom území, prístup po asfaltovej ceste, mimo hlavnej cesty, šírka: cca 32 m v hornej časti a 25 m v dolnej časti, dĺžka: cca 44 m z jednej strany, 40 m z druhej strany. IS v dosahu. pozemok je svahovitý, slnečný, udržiavaný

0907030661 | | cena: 27.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 128 m2, s pozemkom 2456 m2, Malý Šariš, okr. Prešov

Na predaj podpivničený rodinný dom s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš. Zastavaná plocha 128 m2, úžitková plocha 108 m2, podpivničenie 100 m2, pôjd 90 m2. Dom je riešený ako 3-izbový.

0907030623 | | cena: 156.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.