Piatok, 14. august 2020
Meniny má Mojmír | zajtra Marcela

Do Medzilaboriec mieria bojové tanky a lietadlá

Do prihraničného mesta Medzilaborce mieria bojové tanky a lietadlá. Už túto sobotu (14.9.) sa tam v rámci podujatia Karpaty 1944 predstavia v ukážkach pozemných a vzdušných bojov.

Ako informoval Marián Dribňak z Mestského úradu v Medzilaborciach, do prvého oslobodeného mesta v bývalom Českoslovenku si prídu v rámci pozemných bojov zmerať sily sovietsky tank T-34, ktorý pricestuje až od Levíc a nemecký hakl. „Proti sebe sa postavia desiatky vojakov sovietskej a nemeckej armády. Spolu ich bude približne 100. Zákopové línie sú už pripravené, rovnako aj bunkre, “ ozrejmil s tým, že jeden z nich v rámci ukážky, ktorá bude trvať približne 90 minút, vyhodia pyrotechnici aj do vzduchu.

Rekonštrukciu leteckých bojov bude mať pod palcom Retro Sky Team. „Vo vzduchu bude osem lietadiel, “ spresnil Dribňak. Upozornil, že táto aktivita má byť hlavne akýmsi varovným prstom pred históriou, ktorá by sa už nikdy nemala opakovať a tiež si chcú takýmto spôsobom pripomenúť 75. výročie od oslobodenia mesta. V rámci tejto jednodňovej akcie, ktorá sa uskutoční v areáli priemyselnej zóny v Medzilaborciach, sa od 12.00 h predstavia so statickými ukážkami pozemnej a vzdušnej techniky aj Ozbrojené sily Slovenskej republiky. Spomínaná ukážka bojov sa začne o 14.00 h.

Podujatie Karpaty 1944 mesto Medzilaborce realizuje v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Poľsko – Slovensko 2014 – 2020 a projektu s názvom Po stopách II. svetovej vojny. Za sebou už majú turistický pochod na vrch Kyčera, ktorý sa uskutočnil ešte v júni tohto roka a tiež nástreky ťažkých vozidiel v mestskej časti Vydraň. „Pribudnú k nim pamätné a informačné tabule, “ uzavrel Dribňak.

Hodnota projektu, ktorý je spolufinancovaný z eurofondov, predstavuje sumu takmer 44.000 eur.

Viac informácií o projekte nájdete na: https://www.medzilaborce-urad.sk/joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=1667%3A2019-01-03-07-46-37&catid=44&Itemid=223&lang=sk

Mohlo by Vás zaujímať
Obraz do nového bytu
Rodiny, ktoré prežili minuloročnú tragédiu na Mukačevskej ulici, museli začať úplne odznova. V Galérii Caraffka pre nich pripravili výnimočnú výstavu, ktorá im bude pripomínať pomoc a oporu, ktorú našli nielen v Prešovčanoch, ale aj vo všetkých, ktorí akýmkoľvek spôsobom pomohli.
ARTIS festival - hráme pre radosť
ARTIS festival je v Prešove už sedem rokov neodmysliteľne spojený s letom a s koncertami v Ortodoxnej synagóge.
Peter Juhás kvôli videoklipu k skladbe Mávam vyskočil z lietadla!
Slovenský pesničkár Peter Juhás, ktorý sa do povedomia dostal vďaka účinkovaniu v speváckej súťaži Hlas Česko Slovenska, vydáva v poradí už druhý singel z pripravovaného albumu. Kým prvotina ''Ty ani nevieš'' sa zrodila za podpory Jany Kirschner, novinku “Mávam“ mladý talent púšťa do sveta sám.
Filmové prekvapenie pre fanúšikov festivalu Filmová noc na hrade
Na Hrade Šariš sa bude premietať aj tento rok. Napriek neplánovanej pauze festivalu Filmová noc na hrade (FNNH) súvisiacej s pandémiou, fanúšikovia podujatia o filmový zážitok pod holým nebom neprídu. Už v sobotu je totiž pripravené Síkrit kino FNNH.
Foto: Práci česť - Otvorenie
12.ročník sochárskeho sympózia "Práci česť!" vám prináša nie len tvorbu umeleckých diel, ale aj hudbu, divadlo, kino, tanec, workhopy, výstavy a besedy.
The Grand Buffet & Hafner šokujú novým videom k skladbe Bože, božee.
The Grand Buffet, projekt Petra Lipu ml. , a Tomáš Hafner predstavili nevídaný videoklip k piesni Bože, božee. Duo v ňom paroduje diskusnú politickú reláciu. Pozor, o politiku v novinke nejde! Kreatívni hudobníci prostredníctvom skladby a klipu vyjadrujú pretlak informácií a dezinformácií, ktorými je verejnosť hojne zásobovaná.
Vínna Špacírka. Dvojdňová špacírka sa bude konať začiatkom septembra
Podujatie venované degustácií vína, no i dobrému jedlu nadväzuje na známy Festival dobrej chuti, ktorý sa každoročne konal práve začiatkom septembra v centre mesta Prešov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.