Piatok, 22. november 2019
Meniny má Cecília | zajtra Klement

Do Medzilaboriec mieria bojové tanky a lietadlá

Do prihraničného mesta Medzilaborce mieria bojové tanky a lietadlá. Už túto sobotu (14.9.) sa tam v rámci podujatia Karpaty 1944 predstavia v ukážkach pozemných a vzdušných bojov.

Ako informoval Marián Dribňak z Mestského úradu v Medzilaborciach, do prvého oslobodeného mesta v bývalom Českoslovenku si prídu v rámci pozemných bojov zmerať sily sovietsky tank T-34, ktorý pricestuje až od Levíc a nemecký hakl. „Proti sebe sa postavia desiatky vojakov sovietskej a nemeckej armády. Spolu ich bude približne 100. Zákopové línie sú už pripravené, rovnako aj bunkre, “ ozrejmil s tým, že jeden z nich v rámci ukážky, ktorá bude trvať približne 90 minút, vyhodia pyrotechnici aj do vzduchu.

Rekonštrukciu leteckých bojov bude mať pod palcom Retro Sky Team. „Vo vzduchu bude osem lietadiel, “ spresnil Dribňak. Upozornil, že táto aktivita má byť hlavne akýmsi varovným prstom pred históriou, ktorá by sa už nikdy nemala opakovať a tiež si chcú takýmto spôsobom pripomenúť 75. výročie od oslobodenia mesta. V rámci tejto jednodňovej akcie, ktorá sa uskutoční v areáli priemyselnej zóny v Medzilaborciach, sa od 12.00 h predstavia so statickými ukážkami pozemnej a vzdušnej techniky aj Ozbrojené sily Slovenskej republiky. Spomínaná ukážka bojov sa začne o 14.00 h.

Podujatie Karpaty 1944 mesto Medzilaborce realizuje v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Poľsko – Slovensko 2014 – 2020 a projektu s názvom Po stopách II. svetovej vojny. Za sebou už majú turistický pochod na vrch Kyčera, ktorý sa uskutočnil ešte v júni tohto roka a tiež nástreky ťažkých vozidiel v mestskej časti Vydraň. „Pribudnú k nim pamätné a informačné tabule, “ uzavrel Dribňak.

Hodnota projektu, ktorý je spolufinancovaný z eurofondov, predstavuje sumu takmer 44.000 eur.

Viac informácií o projekte nájdete na: https://www.medzilaborce-urad.sk/joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=1667%3A2019-01-03-07-46-37&catid=44&Itemid=223&lang=sk

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Kidslandia Prešov
Kidslandia dnes na Baštovej ulici privolala všetky deti na neuveriteľný zážitok! Deti mohli vidieť mená ako Ujo Ľubo alebo Usmievanka!
Vydrapená Bužírka Punk System už dnes v Prešovskom Stromoradí. Aj s vlastným čašníkom
Vydrapená Bužírka Punk System je momentálne najaktívnejšia kapela zo všetkých, v ktorých pôsobí slovenský hudobník Michal Kaščák.
Foto: Edo Klena a priatelia
30 rokov po Nežnej spolu s priateľmi hráme a spievame. To je predsa super. Srdečne pozývame na náš koncert. Núdzový východ - Dano Hurtuk, Vlado Šipoš, Janko Višňovský, Dušan Papp. Východ - Tomáš Višňovský, Dano Hurtuk, Janko Višňovský, Dušan Papp. Klenoty - Michal Gál, Miro Sivák, Marcel Kokinčák, Jaro Janek, Marek Šoltýs, Jozef Marcin, Adam Kaščák, Lukáš Valkučák a kamaráti Martin Sejk a Paly Kovaľ, ..
Úspešná športovkyňa v sebe objavila talent pre maľbu
15.novembra bude v Mestskom múzeu a galérii vo Veľkom Šariši vystavovať svoje diela Veľkošarišanka Veronika Očipová (30). Svoj talent pre maľovanie objavila len tohto roku a o pár dní bude mať svoju samostatnú výstavu. Fitnesska a umelkyňa bude vystavovať svoje abstraktné diela i maľby Veľkého Šariša.
FOTO: Jazzové Dni Prešov
S jeseňou prichádza aj další ročník Jazzových dní Prešov
PKO v Prešove oslávilo šesťdesiatku
Park kultúry a oddychu Prešov oslavuje v tomto roku krásne a výnimočné jubileum. Už 60 rokov je strediskom kultúrneho života v meste a jeho nádherná sála patrí medzi historické skvosty Prešova.
Spievajú pre prezidentov, vystupujú s hviezdami: Košice privítajú newyorský zbor Harlem Gospel Choir
Kto niekedy zažil skutočný americký gospel vie, aký intenzívny zážitok to môže byť. A je úplne jedno akú vieru vyznávate, alebo či vôbec veríte. Harlem Gospel Choir, jeden z najprominentnejších zborov v Spojených štátoch prinesie neskutočnú silu hlasov do Košíc. Stane sa tak už 30. novembra v Historickej radnici.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.