Sobota, 21. september 2019
Meniny má Matúš | zajtra Móric

Do Medzilaboriec mieria bojové tanky a lietadlá

Do prihraničného mesta Medzilaborce mieria bojové tanky a lietadlá. Už túto sobotu (14.9.) sa tam v rámci podujatia Karpaty 1944 predstavia v ukážkach pozemných a vzdušných bojov.

Ako informoval Marián Dribňak z Mestského úradu v Medzilaborciach, do prvého oslobodeného mesta v bývalom Českoslovenku si prídu v rámci pozemných bojov zmerať sily sovietsky tank T-34, ktorý pricestuje až od Levíc a nemecký hakl. „Proti sebe sa postavia desiatky vojakov sovietskej a nemeckej armády. Spolu ich bude približne 100. Zákopové línie sú už pripravené, rovnako aj bunkre, “ ozrejmil s tým, že jeden z nich v rámci ukážky, ktorá bude trvať približne 90 minút, vyhodia pyrotechnici aj do vzduchu.

Rekonštrukciu leteckých bojov bude mať pod palcom Retro Sky Team. „Vo vzduchu bude osem lietadiel, “ spresnil Dribňak. Upozornil, že táto aktivita má byť hlavne akýmsi varovným prstom pred históriou, ktorá by sa už nikdy nemala opakovať a tiež si chcú takýmto spôsobom pripomenúť 75. výročie od oslobodenia mesta. V rámci tejto jednodňovej akcie, ktorá sa uskutoční v areáli priemyselnej zóny v Medzilaborciach, sa od 12.00 h predstavia so statickými ukážkami pozemnej a vzdušnej techniky aj Ozbrojené sily Slovenskej republiky. Spomínaná ukážka bojov sa začne o 14.00 h.

Podujatie Karpaty 1944 mesto Medzilaborce realizuje v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Interreg V-A Poľsko – Slovensko 2014 – 2020 a projektu s názvom Po stopách II. svetovej vojny. Za sebou už majú turistický pochod na vrch Kyčera, ktorý sa uskutočnil ešte v júni tohto roka a tiež nástreky ťažkých vozidiel v mestskej časti Vydraň. „Pribudnú k nim pamätné a informačné tabule, “ uzavrel Dribňak.

Hodnota projektu, ktorý je spolufinancovaný z eurofondov, predstavuje sumu takmer 44.000 eur.

Viac informácií o projekte nájdete na: https://www.medzilaborce-urad.sk/joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=1667%3A2019-01-03-07-46-37&catid=44&Itemid=223&lang=sk

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Deň Otvorených Dverí Pivovaru Šariš
Fotoreport z akcie
Unikátny drevený megafón už slúži verejnosti: Ponorte sa do zvukov prírody
Spev vtákov, šum stromov či zvuk lesa. Na to všetko sa môžu tešiť milovníci prírody vďaka úplne novému 4-metrovému drevenému megafónu. Keď si do neho človek sadne, znásobia sa mu zvuky okolitej prírody, čo pôsobí blahodarne na dušu. Unikátnu atrakciu neďaleko Prešova v Slanských vrchoch oficiálne otvoria 1. septembra.
Pivovar Šariš otvoril svoje brány tisíckam ľudí: Východniari opäť ukázali, že sa vedia baviť. A to pekne, po našom!
Prešov, 9 septembra 2019 – Sobota nabitá programom! Pivovar Šariš po roku opäť otvoril svoje brány a privítal milovníkov dobrého piva a skvelej zábavy. Deň otvorených dverí (DOD) znova pritiahol do areálu pod Šarišským hradom tisíce ľudí. Nechýbali skvelí hudobní interpreti, rodinná atmosféra, úžasné dobroty a samozrejme správne orosené čapované pivo. V rámci grantového programu Šariš ľuďom sa počas DOD na pódiu rozdalo 16-tisíc eur ôsmim výnimočným projektom, ktoré zveľadia región.
FOTO: Prešovské Trhy
Fotoreport Z Prešovských Trhov, presne zo 14.09.2019. Trhy pokračujú aj dnes!
FOTO: Prešov Half Marathon
Fotoreport zo 14.09.2019
Letné piknikové kino - atrakcia vo Veľkom Šariši
Vo Veľkom Šariši prichádzajú s novinkou! V stredu 28.augusta sa budú premietať filmy pod holým nebom. A nebute to len kino, ale i piknik.
FOTO: Davová Psychóza
Fotoreport z koncertu Davová Psychóza
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj pozemok, OV, výmera 1186 m2, Sabinov

lokalita: blízke centrum , v zastavanom území, prístup po asfaltovej ceste, mimo hlavnej cesty, šírka: cca 32 m v hornej časti a 25 m v dolnej časti, dĺžka: cca 44 m z jednej strany, 40 m z druhej strany. IS v dosahu. pozemok je svahovitý, slnečný, udržiavaný

0907030661 | | cena: 27.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 130 m2, s pozemkom 698 m2, Lažany, okr. Prešov

Predaj dvojpodlažný rodinný dom na 7 á pozemku v obci Lažany, okr. Prešov. Dom je riešený ako 3 - izbový. Nízke mesačné náklady. Dobrá dostupnosť do Prešova.

0907030623 | | cena: 74.900,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom na Šidlovci, pozemok 817 m2, Prešov

Na predaj rodinný dom v pôvodnej zástavbe rodinných domov s pozemkom o výmere 817 m2 v časti Šidlovec v Prešove. 5 izbový rodinný dom, úžitková plocha cca 160 m2. V celom dome sú plastové okná, inak pôvodný stav. Všetky IS. Výborná lokalita.

0907030622 | | cena: 159.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.