Sobota, 21. september 2019
Meniny má Matúš | zajtra Móric

Prezidentka SR Zuzana Čaputová navštívila mesto Prešov

Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová včera po prvýkrát od nástupu do funkcie navštívila mesto Prešov.

V historickom centre mesta prezidentku privítal predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský a primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová. Všetci spoločne absolvovali pracovný obed, po ktorom nasledovala krátka prehliadka po prešovskej Hlavnej ulici.

Prezidentka sa zaujímala najmä o to, čím žije mesto Prešov a celý okolitý región. Počas stretnutia s predstaviteľmi regiónu preberali napríklad problematiku odlivu kvalifikovaných ľudí na západ a možnosti vytvárania atraktívnych pracovných príležitostí, s čím úzko súvisí dlhodobo odkladaná výstavba rýchlostnej cesty R4. Všetci sa zhodli na tom, že metropole Šariša veľmi chýba diaľničné prepojenie so susedným Poľskom, čo má negatívny dopad na všetkých obyvateľov. Zaoberali sa aj témami z oblasti zdravotníctva, školstva, životného prostredia a nevynechali ani život národnostných menšín v našom meste.

Prezidentka vyjadrila pozitívny vzťah k Prešovu a zároveň vyzdvihla potenciál rozvoja cestovného ruchu na úrovni celého kraja. „Prešov je krásne, prosperujúce mesto a Prešovský kraj ponúka veľmi veľa zaujímavých turistických atrakcií. Oplatí sa sem vybrať, “ zdôraznila prezidentka, Zuzana Čaputová.

Primátorka sa prezidentke poďakovala za to, že jej nie sú ľahostajné problémy s ktorými musia samosprávy zápasiť na miestnej aj regionálnej úrovni. Mestám totiž často pribúdajú kompetencie, ale nie vždy sú s tým spojené aj potrebné zdroje. „Som veľmi rada, že pani prezidentka prišla do nášho mesta a s veľkým záujmom si vypočula všetko čo nás trápi, " uviedla primátorka mesta Prešov, Andrea Turčanová.

„Budem sa snažiť byť nápomocná pri rozhovoroch s predstaviteľmi jednotlivých rezortov a byť tak trochu hlasom Prešova, aby sa kľúčové oblasti fungovania mesta, ktoré ešte nie sú vyladené optimálne, ešte viac posunuli, " prisľúbila prezidentka.

Mohlo by Vás zaujímať
Prešov sa opäť zapája do Európskeho týždňa mobility
Aj mesto Prešov sa zapája do Európskeho týždňa mobility 2019. Od 16. do 21. septembra 2019 sa preto v prešovskej MHD môžete s vodičákom odviezť zadarmo. V nedeľu 22. septembra počas Dňa bez áut bude cestovanie MHD v 1. tarifnom pásme zadarmo pre všetkých.
Vyjadrenie SPRAVBYTKOMFORT a.s. ku súčasnej situácii s teplou vodou
Ospravedlňujeme sa za nepríjemnosti počas leta.
Nový hobbymarket v Prešove je otvorený
Nový hobbymarket je prvým operátorom vznikajúcej nákupnej zóny Hobby Park Sekčov v Prešove. Na Slovensku v týchto dňoch otvára svoju štvrtú predajňu a do regiónu prináša viac ako 100 pracovných miest.
Bezplatná zóna WiFi signálu čoskoro aj v Prešove
Európska komisia spustila koncom novembra 2018 projekt WiFi4EU, ktorý má za cieľ zriadiť zóny bezplatného Wi-Fi signálu v centrách komunitného života. Dobrou správou je, že EÚ vybrala aj Prešov.
FOTO: Prešovské Trhy
Fotoreport Z Prešovských Trhov, presne zo 14.09.2019. Trhy pokračujú aj dnes!
Prešov si pripomenul Slovenské národné povstanie
Pri pamätníkoch v Južnom parku a na Konštantínovej ulici sme si v Prešove pripomenuli pamiatku obetí SNP, od ktorého uplynulo už 75 rokov.
Vyhlásenie vedenia mesta Prešov k obnove štadiónov
Šport v meste Prešov má dlhoročnú kontinuálnu tradíciu, ktorú si vážime a našou snahou je na ňu nadviazať aj v súčasnosti a ďalej ju rozvíjať.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Dám do prenájmu kancelárske priestory

Výhodne prenajmeme priestory na podnikanie v širšom centre Prešova. Výborná poloha, parkovanie pri objekte.

+421903602897 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj dvojpodlažný rodinný dom na 8 á pozemku, Prešov

Predaj 2-podlažný rodinný dom v Prešove, po rekonštrukcii spodného podlažia a exteriéru domu. Je riešený ako 2 samostatné bytové jednotky. Úžitková plocha: prízemie 120 m2 + poschodie 110 m2 + podpivničenie 120 m2. Vyhľadávaná lokalita.

0907030623 | | cena: 199.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom na Šidlovci, pozemok 817 m2, Prešov

Na predaj rodinný dom v pôvodnej zástavbe rodinných domov s pozemkom o výmere 817 m2 v časti Šidlovec v Prešove. 5 izbový rodinný dom, úžitková plocha cca 160 m2. V celom dome sú plastové okná, inak pôvodný stav. Všetky IS. Výborná lokalita.

0907030622 | | cena: 159.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 128 m2, s pozemkom 2456 m2, Malý Šariš, okr. Prešov

Na predaj podpivničený rodinný dom s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš. Zastavaná plocha 128 m2, úžitková plocha 108 m2, podpivničenie 100 m2, pôjd 90 m2. Dom je riešený ako 3-izbový.

0907030623 | | cena: 156.000,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.