Piatok, 21. február 2020
Meniny má Eleonóra | zajtra Etela

Prezidentka SR Zuzana Čaputová navštívila mesto Prešov

Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová včera po prvýkrát od nástupu do funkcie navštívila mesto Prešov.

V historickom centre mesta prezidentku privítal predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský a primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová. Všetci spoločne absolvovali pracovný obed, po ktorom nasledovala krátka prehliadka po prešovskej Hlavnej ulici.

Prezidentka sa zaujímala najmä o to, čím žije mesto Prešov a celý okolitý región. Počas stretnutia s predstaviteľmi regiónu preberali napríklad problematiku odlivu kvalifikovaných ľudí na západ a možnosti vytvárania atraktívnych pracovných príležitostí, s čím úzko súvisí dlhodobo odkladaná výstavba rýchlostnej cesty R4. Všetci sa zhodli na tom, že metropole Šariša veľmi chýba diaľničné prepojenie so susedným Poľskom, čo má negatívny dopad na všetkých obyvateľov. Zaoberali sa aj témami z oblasti zdravotníctva, školstva, životného prostredia a nevynechali ani život národnostných menšín v našom meste.

Prezidentka vyjadrila pozitívny vzťah k Prešovu a zároveň vyzdvihla potenciál rozvoja cestovného ruchu na úrovni celého kraja. „Prešov je krásne, prosperujúce mesto a Prešovský kraj ponúka veľmi veľa zaujímavých turistických atrakcií. Oplatí sa sem vybrať, “ zdôraznila prezidentka, Zuzana Čaputová.

Primátorka sa prezidentke poďakovala za to, že jej nie sú ľahostajné problémy s ktorými musia samosprávy zápasiť na miestnej aj regionálnej úrovni. Mestám totiž často pribúdajú kompetencie, ale nie vždy sú s tým spojené aj potrebné zdroje. „Som veľmi rada, že pani prezidentka prišla do nášho mesta a s veľkým záujmom si vypočula všetko čo nás trápi, " uviedla primátorka mesta Prešov, Andrea Turčanová.

„Budem sa snažiť byť nápomocná pri rozhovoroch s predstaviteľmi jednotlivých rezortov a byť tak trochu hlasom Prešova, aby sa kľúčové oblasti fungovania mesta, ktoré ešte nie sú vyladené optimálne, ešte viac posunuli, " prisľúbila prezidentka.

Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov vyplatilo poškodeným obyvateľom z Mukačevskej ulice už viac ako pol milióna eur
Mesto Prešov zrealizovalo ďalšie úhrady z oficiálneho darovacieho účtu pre poškodených obyvateľov z Mukačevskej ulice. Zatiaľ bolo prerozdelených 631 500 eur.
FLEXI jedálny lístok sa v Prešove osvedčil, mesto chce zapojiť ďalšie školy
Mesto Prešov sa ako jedna z prvých samospráv na Slovensku koncom minulého roka zapojilo do projektu Ministerstva školstva s názvom FLEXI školské stravovanie. Ide o inovatívny a moderný prístup k zostave jedálneho lístka v školských jedálňach s dôrazom na čerstvé potraviny z regiónov aj s cieľom skracovania uhlíkovej stopy a podpory regionálnych producentov, ďalej minimalizáciu plastov, znižovanie zdroja živočíšnych bielkovín v prospech tých rastlinných, a tiež akceptovanie náboženských požiadaviek a národnostných špecifík.
Zrútenie bezbariérovej plošiny na Šváboch
Podvečer 23.01.2020 došlo k zrúteniu časti bezbariérovej plošiny so zábradlím v areáli nákupného strediska na Švábskej ulici č. 36
Zažite veselé a chutné Fašiangovanie v Prešove
Mesto Prešov vás počas obdobia zábavy, plesov a karnevalov pozýva na tradičné a obľúbené Fašiangovanie. Voňavé a chutné dobroty, ľudová hudba a pestrý sprievodný program si nenechajte ujsť už 25. februára 2020 na Hlavnej ulici.
Poznáme najúspešnejších športovcov mesta Prešov za rok 2019
V Prešove sme počas galavečera Športovec roka už po 59. krát ocenili najlepších športovcov, ktorí v uplynulom roku reprezentovali a zviditeľňovali naše mesto doma i v zahraničí. Do siene slávy prešovského športu pribudlo desiate meno.
Výzva pre obyvateľov Mukačevskej ulice, ktorí sú dotknutí výbuchom plynu
Mesto Prešov vyzýva všetkých obyvateľov Mukačevskej ulice, ktorým vznikli škody na majetku v súvislosti s výbuchom plynu v bytovom dome č. 7, prípadne v súvislosti so zásahom záchranných zložiek na mieste nešťastia, aby nahlasovali škody na mestskom úrade.
Správa o stave a priebehu záchranných prác v súvislosti s mimoriadnou udalosťou zo dňa 06.12.2019 – výbuch plynu v bytovom dome Mukačevská 7
Dňa 06.12.2019 o 12:35 hod. na území mesta Prešov bola primátorkou mesta vyhlásená mimoriadna situácia z zmysle § 3, ods. (1) zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 42/1994 Z. z. o civilnej ochrane obyvateľstva v znení neskorších predpisov z dôvodu mimoriadnej udalosti - výbuchu plynu v bytovom dome na Mukačevskej ulici č. 7 v Prešove a následného rozsiahleho požiaru predmetného bytového domu.
Inzercia
Reality: Ponúkam
Reality: Ponúkam
V centre Prešova budova na predaj - výhodná investícia

V centre PO, ul. Jarková ponúkame na predaj 3 podl. budovu s úžit. plochou cca 330 m2 /príz. komerčné priestory, 1. a 2. posch. 3. izbové byty s loggiou, všetko samostatne merače/ s pozemkom. Prístup pre autá možný aj z. ul. Baštová. Cena 1000, - Eur/m2.

0903670564 | | cena: 1.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.