Streda, 30. september 2020
Meniny má Jarolím | zajtra Arnold

Prezidentka SR Zuzana Čaputová navštívila mesto Prešov

Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová včera po prvýkrát od nástupu do funkcie navštívila mesto Prešov.

V historickom centre mesta prezidentku privítal predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský a primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová. Všetci spoločne absolvovali pracovný obed, po ktorom nasledovala krátka prehliadka po prešovskej Hlavnej ulici.

Prezidentka sa zaujímala najmä o to, čím žije mesto Prešov a celý okolitý región. Počas stretnutia s predstaviteľmi regiónu preberali napríklad problematiku odlivu kvalifikovaných ľudí na západ a možnosti vytvárania atraktívnych pracovných príležitostí, s čím úzko súvisí dlhodobo odkladaná výstavba rýchlostnej cesty R4. Všetci sa zhodli na tom, že metropole Šariša veľmi chýba diaľničné prepojenie so susedným Poľskom, čo má negatívny dopad na všetkých obyvateľov. Zaoberali sa aj témami z oblasti zdravotníctva, školstva, životného prostredia a nevynechali ani život národnostných menšín v našom meste.

Prezidentka vyjadrila pozitívny vzťah k Prešovu a zároveň vyzdvihla potenciál rozvoja cestovného ruchu na úrovni celého kraja. „Prešov je krásne, prosperujúce mesto a Prešovský kraj ponúka veľmi veľa zaujímavých turistických atrakcií. Oplatí sa sem vybrať, “ zdôraznila prezidentka, Zuzana Čaputová.

Primátorka sa prezidentke poďakovala za to, že jej nie sú ľahostajné problémy s ktorými musia samosprávy zápasiť na miestnej aj regionálnej úrovni. Mestám totiž často pribúdajú kompetencie, ale nie vždy sú s tým spojené aj potrebné zdroje. „Som veľmi rada, že pani prezidentka prišla do nášho mesta a s veľkým záujmom si vypočula všetko čo nás trápi, " uviedla primátorka mesta Prešov, Andrea Turčanová.

„Budem sa snažiť byť nápomocná pri rozhovoroch s predstaviteľmi jednotlivých rezortov a byť tak trochu hlasom Prešova, aby sa kľúčové oblasti fungovania mesta, ktoré ešte nie sú vyladené optimálne, ešte viac posunuli, " prisľúbila prezidentka.

Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov podpísalo zmluvu s dodávateľom parkovacieho softvéru
Mesto Prešov podpísalo zmluvu s firmou OCP s.r.o. , na realizáciu informačného systému automatizovanej regulácie parkovania. Cieľom je vytvorenie centrálneho systému evidencie vozidiel, ktorý od januára 2021 umožní kontrolu platieb za parkovné.
Navrhnite novú tvár Mestskej oázy a vyhrajte!
AKTUALIZÁCIA: Piknik v Mestskej oáze, ktorý sa mal uskutočniť 30.9.2020, sa z dôvodu nepriaznivého počasia odkladá. Bližšie informácie k termínu (podľa počasia) upresníme v priebehu týždňa.
Vyhlásenie mesta Prešov k úhrade záväzkov voči spoločnosti Matijka, s.r.o
Mesto Prešov vyplatilo spoločnosti Matijka s.r.o. za vykonané záchranné práce po výbuchu plynu na Mukačevskej ulici sumu len do výšky stanovenej v znaleckom posudku z Ústavu súdneho inžinierstva Žilinskej univerzity v Žiline. Zvyšnú vyfakturovanú čiastku radnica naďalej považuje za nedôvodnú.
Mesto Prešov zaplatilo firme Matijka s.r.o. za vykonané záchranné práce
Mesto Prešov pristúpilo k úhrade oprávnených nákladov spojených so záchrannými prácami vykonanými po výbuchu plynu na Mukačevskej ulici v Prešove. Faktúry od spoločnosti Matijka s.r.o. radnica preplatila do výšky uznanej v znaleckom posudku z Ústavu súdneho inžinierstva Žilinskej univerzity v Žiline.
RVPS Prešov nariadila opatrenia na zabránenie šírenia nákazy moru včelieho plodu
Regionálna veterinárna a potravinová správa Prešov nariadila opatrenia na kontrolu a zabránenie šírenia nákazy moru včelieho plodu. Ochranné pásmo nákazy moru včelieho plodu vymedzila na katastrálne územia blízkych obcí.
Mesto Prešov reaguje na nepravdivé informácie uverejnené na webovej stránke denníka Plus jeden deň
Mesto Prešov k dnešnému dňu neeviduje žiadne exekučné konanie, ktoré by bolo vedené proti mestu zo strany spoločnosti Matijka s.r.o. Mesto Prešov doteraz zaplatilo firme Matijka s.r.o. len časť faktúry vo výške 250 tisíc eur, pričom o tejto skutočnosti sme informovali aj na tlačovom brífingu dňa 4.8.2020.
Jesenné upratovanie potrvá mesiac. Stovku kontajnerov pristavia v štyroch cykloch
Vo štvrtok 17. septembra sa v Prešove začína jesenné upratovanie, ktoré potrvá do 13. októbra. Technické služby mesta Prešov, a.s. , (TSmP) pristavia vo vybraných lokalitách spolu 102 veľkoobjemových kontajnerov (VOK).
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Iné: Ponúkam
Iné: Ponúkam
Výučba/doučovanie angličtiny

Som učiteľka angličtiny a ponúkam vyučovanie/doučovanie žiakov aj dospelých (s fakturáciou).V centre môjho záujmu študent a jeho vzdelávacie potreby. Možnosť realizácie hodín cez Skype, Zoom, g-mail video-hovor. O obsahovom zameraní, frekvencii hodín, vašich očakávaniach a špeciálnych požiadavkách sa dohodneme na úvodnej hodine. Bližšie informácie o bohatých profesionálnych skúsenostiach poskytnem e-mailom.Cena: 7 EUR bez DPH/45 min.

0940797934 | | cena: 7,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.