Nedeľa, 17. november 2019
Meniny má Klaudia | zajtra Eugen

Prezidentka SR Zuzana Čaputová navštívila mesto Prešov

Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová včera po prvýkrát od nástupu do funkcie navštívila mesto Prešov.

V historickom centre mesta prezidentku privítal predseda Prešovského samosprávneho kraja Milan Majerský a primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová. Všetci spoločne absolvovali pracovný obed, po ktorom nasledovala krátka prehliadka po prešovskej Hlavnej ulici.

Prezidentka sa zaujímala najmä o to, čím žije mesto Prešov a celý okolitý región. Počas stretnutia s predstaviteľmi regiónu preberali napríklad problematiku odlivu kvalifikovaných ľudí na západ a možnosti vytvárania atraktívnych pracovných príležitostí, s čím úzko súvisí dlhodobo odkladaná výstavba rýchlostnej cesty R4. Všetci sa zhodli na tom, že metropole Šariša veľmi chýba diaľničné prepojenie so susedným Poľskom, čo má negatívny dopad na všetkých obyvateľov. Zaoberali sa aj témami z oblasti zdravotníctva, školstva, životného prostredia a nevynechali ani život národnostných menšín v našom meste.

Prezidentka vyjadrila pozitívny vzťah k Prešovu a zároveň vyzdvihla potenciál rozvoja cestovného ruchu na úrovni celého kraja. „Prešov je krásne, prosperujúce mesto a Prešovský kraj ponúka veľmi veľa zaujímavých turistických atrakcií. Oplatí sa sem vybrať, “ zdôraznila prezidentka, Zuzana Čaputová.

Primátorka sa prezidentke poďakovala za to, že jej nie sú ľahostajné problémy s ktorými musia samosprávy zápasiť na miestnej aj regionálnej úrovni. Mestám totiž často pribúdajú kompetencie, ale nie vždy sú s tým spojené aj potrebné zdroje. „Som veľmi rada, že pani prezidentka prišla do nášho mesta a s veľkým záujmom si vypočula všetko čo nás trápi, " uviedla primátorka mesta Prešov, Andrea Turčanová.

„Budem sa snažiť byť nápomocná pri rozhovoroch s predstaviteľmi jednotlivých rezortov a byť tak trochu hlasom Prešova, aby sa kľúčové oblasti fungovania mesta, ktoré ešte nie sú vyladené optimálne, ešte viac posunuli, " prisľúbila prezidentka.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Kidslandia Prešov
Kidslandia dnes na Baštovej ulici privolala všetky deti na neuveriteľný zážitok! Deti mohli vidieť mená ako Ujo Ľubo alebo Usmievanka!
FOTO: Chiki liki tu-a na OSTATŇI RAZ TOUR 2019
Chiki liki tu-a zakončili svoju celoživotnú tour na Stromoradí. Martin zhodil svoj "ancug" a neskôr bude zavesený aj v Stromoradí.
Nákupné centrum Družba v novom šate
Nákupné centrum Družba na Námestí Kráľovnej pokoja v Prešove je po kompletnej rekonštrukcii krajšie a modernejšie. Obnovou prešla aj tanečná sála Folklórneho súboru Šarišan.
Mesto Prešov spustilo novú web stránku o parkovaní
Obyvatelia aj návštevníci Prešova nájdu odteraz všetky informácie o pripravovanom systéme regulovaného parkovania na jednom mieste. Nová web stránka ponúka užívateľom prehľadnú štruktúru, zrozumiteľný obsah a dôležité fakty o schválených pravidlách parkovania.
Festival Pocity Film 2019 ocenil Zrnkom soli snímku Pura Vida aj režiséra Marka Škopa
10. ročník filmového festivalu POCITY priniesol do Prešova od 7. do 13. októbra výber kvalitnej svetovej aj domácej kinematografie, stretnutia s filmovými osobnosťami aj sprievodné podujatia. Festival sa konal v multiplexe Cinemax, v kine Scala a v klube Stromoradie.
Mesto Prešov má 8 nových prístreškov pre bicykle
Prešovčania si už o niekoľko dní budú môcť bezpečne odložiť svoj bicykel. Mesto Prešov 30.10.2019 prevzalo od zhotoviteľa nové ckyloprístrešky, ktoré sú pokračovaním projektu Central MeetBike. Prístrešky budú slúžiť pre širokú verejnosť na krátkodobé parkovanie bicyklov.
FOTO: Jazzové Dni Prešov
S jeseňou prichádza aj další ročník Jazzových dní Prešov
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.