Piatok, 10. júl 2020
Meniny má Amália | zajtra Milota

Na štart Prešov Half Marathon sa opäť postavili stovky bežcov

Po úspešnej premiére PREŠOV HALF MARATHONU 2018 sa uskutočnil už druhý ročník podujatia. Prešovčania aj návštevníci z okolia si užili polmaratón v srdci Šariša s podtitulom – emócia v pohybe.

V uplynulú sobotu 14. septembra si nadšenci a priaznivci behu opäť zmerali svoje sily. Podujatie Prešov Half Marathon, ktoré si v bežeckom kalendári Prešovčanov už buduje svoju tradíciu, sa uskutočnilo pod záštitou primátorky mesta Prešov Andrey Turčanovej, predsedu PSK Milana Majerského a Pavla Ružbarského, dekana Fakulty športu PU.

Na štart Prešovského polmaratónu sa postavilo vyše 1100 nadšených bežcov. Aj tento rok si účastníci mohli vybrať trať podľa náročnosti. Odbehnúť si teda mohli polmaratón, 10 km alebo UNIPO 5 km. Najmenší si zas skúsili Mini maratón.

Pripravený bol aj bohatý sprievodný program, zóna zábavy pre deti, občerstvenie a polmaratón sa opäť niesol v jedinečnej atmosfére. Bežci prekonávali svoje limity a v cieľovej rovinke sa na ich tvárach striedali emócie.

Podľa predpokladov dominovali bežci z Kene, kde prvý Wycliffe Kipkorir Biwot dobehol vo výbornom čase 1:07:42. Fantasticky im sekundoval Marián Zimmerman z Kluknavy, ktorý sa stal najrýchlejším Slovákom a zároveň aj majstrom východoslovenského kraja za Slovenský Atletický Zväz.

Výborné časy padali aj vo vekových kategóriách a taktiež v sprievodných disciplínach Unipo 5 km a 10 km, či v detských behoch.

Organizátori sa už teraz tešia na ďalší ročník podujatia.

Súvisiace články
14.9.2019 FOTO: Prešov Half Marathon 7.2.2012 MDVaRR uvoľnilo čerpanie eurofondov na diaľnicu pri Prešove
Mohlo by Vás zaujímať
Po roku tu máme opäť Prešovské vínne slávnosti
Po úspešnom minuloročnom nultom ročníku sa Wave centrum nezávislej kultúry rozhodol aj tento rok usporiadať Prešovské vínne slávnosti. Víno a sprievodný program si znova budete môcť vychutnať pod holým nebom.
Festival Filmová noc na hrade (FNNH) bude mať toto leto pauzu, fanúšikov však čaká prekvapenie v podobe „Síkrit FNNH“
Unikátny festival plný filmových zážitkov pod holým nebom - Filmová noc na hrade (FNNH), bude mať tento rok neplánovanú pauzu. Organizátori presúvajú 9. ročník na rok 2021.
Letný večer s atmosférou ako vo vinici môžete zažiť aj v AUTOkine pod Hradom Šariš
AUTOkino pod Hradom Šariš je späť. Po minuloročnom úspechu organizátori opäť potešia nadšencov kinematografie, ktorí si obľúbili filmové zážitky pod holým nebom. Tento rok sa bude premietať dokonca dvakrát.
Galéria Caraffka dala priestor talentovaným umelcom
V mestskej galérii Caraffka sa uskutočnila výstava talentovaných umelcov, ktorí nie sú absolventmi vysokých škôl umeleckého smeru, no dokážu vytvoriť jedinečné umelecké diela.
Príďte s deťmi stráviť skvelý víkend do Jazdeckého areálu v Prešove
Mesto Prešov pozýva všetky deti a ich rodičov stráviť skvelý víkend plný zábavy v Jazdeckom areáli. Pripravený je program plný zábavy a nebude chýbať ani jazda na koni.
Komajota odohrá prvý po-korona koncert v Žiline
Prešovská skupina Komajota hlási návrat na koncertné pódiá. Už tento piatok 19.6. sa predstaví naživo v žilinskom klube Smer Klub 77. Po dvoch online koncertoch, ktoré absolvovala počas uplynulého obdobia, kedy boli kluby úplne zatvorené sa hudobníci tešia, že budú môcť opäť stretnúť svojich fanúšikov naživo. Koncert sa uskutoční za dodržania aktuálnych hygienicko-bezpečnostných pokynov Úradu verejného zdravotníctva.
Podajte ďalej knihu a nenechajte si ujsť letné handmade trhy
Už tento piatok 3.7.2020 môžete na Floriánovej ulici zažiť obľúbené podujatie Podaj ďalej knihu a letné handmade trhy. Deti sa môžu tešiť aj na interaktívne čítanie či kreslenie.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.