Streda, 20. november 2019
Meniny má Félix | zajtra Elvíra

Na štart Prešov Half Marathon sa opäť postavili stovky bežcov

Po úspešnej premiére PREŠOV HALF MARATHONU 2018 sa uskutočnil už druhý ročník podujatia. Prešovčania aj návštevníci z okolia si užili polmaratón v srdci Šariša s podtitulom – emócia v pohybe.

V uplynulú sobotu 14. septembra si nadšenci a priaznivci behu opäť zmerali svoje sily. Podujatie Prešov Half Marathon, ktoré si v bežeckom kalendári Prešovčanov už buduje svoju tradíciu, sa uskutočnilo pod záštitou primátorky mesta Prešov Andrey Turčanovej, predsedu PSK Milana Majerského a Pavla Ružbarského, dekana Fakulty športu PU.

Na štart Prešovského polmaratónu sa postavilo vyše 1100 nadšených bežcov. Aj tento rok si účastníci mohli vybrať trať podľa náročnosti. Odbehnúť si teda mohli polmaratón, 10 km alebo UNIPO 5 km. Najmenší si zas skúsili Mini maratón.

Pripravený bol aj bohatý sprievodný program, zóna zábavy pre deti, občerstvenie a polmaratón sa opäť niesol v jedinečnej atmosfére. Bežci prekonávali svoje limity a v cieľovej rovinke sa na ich tvárach striedali emócie.

Podľa predpokladov dominovali bežci z Kene, kde prvý Wycliffe Kipkorir Biwot dobehol vo výbornom čase 1:07:42. Fantasticky im sekundoval Marián Zimmerman z Kluknavy, ktorý sa stal najrýchlejším Slovákom a zároveň aj majstrom východoslovenského kraja za Slovenský Atletický Zväz.

Výborné časy padali aj vo vekových kategóriách a taktiež v sprievodných disciplínach Unipo 5 km a 10 km, či v detských behoch.

Organizátori sa už teraz tešia na ďalší ročník podujatia.

Súvisiace články
14.9.2019 FOTO: Prešov Half Marathon 7.2.2012 MDVaRR uvoľnilo čerpanie eurofondov na diaľnicu pri Prešove
Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Kidslandia Prešov
Kidslandia dnes na Baštovej ulici privolala všetky deti na neuveriteľný zážitok! Deti mohli vidieť mená ako Ujo Ľubo alebo Usmievanka!
FOTO: Chiki liki tu-a na OSTATŇI RAZ TOUR 2019
Chiki liki tu-a zakončili svoju celoživotnú tour na Stromoradí. Martin zhodil svoj "ancug" a neskôr bude zavesený aj v Stromoradí.
Vydrapená Bužírka Punk System už dnes v Prešovskom Stromoradí. Aj s vlastným čašníkom
Vydrapená Bužírka Punk System je momentálne najaktívnejšia kapela zo všetkých, v ktorých pôsobí slovenský hudobník Michal Kaščák.
Veronika Rabada vystúpi v závere turné ešte v prešovskom Stromoradí a Košiciach
Veronika Rabada vydala minulý rok debutový album Lúka, ktorým si získala srdcia fanúšikov po celom Slovensku a momentálne je s ním na premiérovom klubovom turné. Už túto stredu 23.11. odohrá koncert pred prešovským publikom v Stromoradí. Odznejú nielen jej autorské novinky a hity ako Ach Janíčko, Husičky, Lúka, Zabudni, ale aj speváčkine obľúbené slovenské ľudové piesne. O deň neskôr ukončí svoje miniturné v Košiciach.
Foto: Edo Klena a priatelia
30 rokov po Nežnej spolu s priateľmi hráme a spievame. To je predsa super. Srdečne pozývame na náš koncert. Núdzový východ - Dano Hurtuk, Vlado Šipoš, Janko Višňovský, Dušan Papp. Východ - Tomáš Višňovský, Dano Hurtuk, Janko Višňovský, Dušan Papp. Klenoty - Michal Gál, Miro Sivák, Marcel Kokinčák, Jaro Janek, Marek Šoltýs, Jozef Marcin, Adam Kaščák, Lukáš Valkučák a kamaráti Martin Sejk a Paly Kovaľ, ..
Úspešná športovkyňa v sebe objavila talent pre maľbu
15.novembra bude v Mestskom múzeu a galérii vo Veľkom Šariši vystavovať svoje diela Veľkošarišanka Veronika Očipová (30). Svoj talent pre maľovanie objavila len tohto roku a o pár dní bude mať svoju samostatnú výstavu. Fitnesska a umelkyňa bude vystavovať svoje abstraktné diela i maľby Veľkého Šariša.
FOTO: Jazzové Dni Prešov
S jeseňou prichádza aj další ročník Jazzových dní Prešov
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.