Streda, 23. október 2019
Meniny má Alojzia | zajtra Kvetoslava

ŠKODA Handy Mobility Tour zjednoduší život hendikepovaným ľuďom.

Séria podujatí ŠKODA Handy Mobility Tour 2019 bude po Košiciach pokračovať 3. a 4. októbra 2019 v Prešove.

Tour prinesie pod jednu strechu všetko potrebné, čo ľuďom so zdravotným znevýhodnením pomáha uľahčovať dopravnú mobilitu. V októbri tour zavíta postupne do ôsmich miest na celom Slovensku. Počas všetkých podujatí návštevníci získajú informácie o možnostiach úpravy vozidiel podľa svojich potrieb, o ich výbere či financovaní a zároveň si budú môcť vyskúšať jazdu na prispôsobenom trenažéri.

Projekt ŠKODA Handy ZŤP od roku 2011 pomáha prekonávať zdravotne postihnutým ľuďom a ich rodinám obmedzenia pri presune k lekárom, do práce či na nákupy. V rámci projektu získavajú konzultácie ohľadom samotnej úpravy vozidla, rovnako aj pomoc pri jeho kúpe vo všetkých 8 centrách ŠKODA Handy ZŤP na celom Slovensku. Klienti centier sú navyše pri servise prednostne vybavovaní, môžu sa spoľahnúť na zvýhodnené podmienky servisných prác či získať náhradné vozidlo počas servisu.

Byť mobilný kvôli práci, rodine či lekárom je dnes už takmer nevyhnutné. Vďaka projektu ŠKODA Handy ZŤP majú ľudia s ťažkým zdravotným postihnutím možnosť dôstojnej dopravy a mobility. „Preto sa tešíme, že séria ŠKODA Handy Mobility Tour vstupuje do druhého ročníka, vďaka ktorému sa všetky informácie, poradenstvo a ďalšie možnosti, ktoré ZŤP pomôžu skvalitniť ich život, dostanú čo najbližšie k ľuďom v regiónoch, “ uviedol Marek Růžička, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko. Projekt má bohaté skúsenosti. Od roku 2011 pomohol s riešením dopravnej mobility už takmer 3 500 ľuďom so zdravotným postihnutím, či ich rodinným príslušníkom.

Všetky informácie pod jednou strechou
Druhý ročník série podujatí ŠKODA Handy Mobility Tour poskytne záujemcom všetky potrebné informácie ohľadne možností ich integrácie v rôznych oblastiach. Séria sústreďuje všetky služby a výrobky na jednom mieste tak, aby im boli v danom regióne čo najbližšie a mohli ich tak efektívne využívať. Prvé podujatie v Košiciach odštartuje celú sériu a postupne sa cez Prešov, Poprad, Ružomberok, Žilinu a Galantu presunie do Bratislavy, kde prebehnú posledné stretnutia v dňoch 22. až 25. októbra.

„Počas ŠKODA Handy ZŤP Tour ľuďom predstavíme reálne možnosti ich integrácie do všetkých oblastí života. Pre nich, ako aj ich najbližších, je nevyhnutné, aby veci ako návšteva lekára, presun do práce či nákup neboli nedosiahnuteľnou métou, “ hovorí Ivona Zlatá zo spoločnosti AV mobilita, ktorá je gestorom projektu ŠKODA Handy ZŤP na Slovensku.

Trenažér, úpravy vozidiel či ich financovanie
Na jednotlivých podujatiach ŠKODA Handy Mobility Tour návštevníci získajú cenné informácie o finančných možnostiach, ktoré im poskytuje naša legislatíva pri kúpe vozidla, budú môcť konzultovať úpravy automobilov či informovať sa o sociálnom poradenstve. Chýbať nebudú ani ukážky prvej pomoci pre zdravotne postihnutých a ich opatrovateľov, prezentácia rehabilitačných aktivít a ďalšie sprievodné podujatia. Na tour budú k dispozícii aj trenažéry, ktoré umožňujú presnú identifikáciu potrieb, čím sa výrazne zjednodušuje rozhodovací proces o efektívnej úprave vozidla.

Atestovaná úprava riadenia
Špeciálne upravené vozidlá pre potreby ľudí so zdravotným postihnutím majú atestovanú úpravu riadenia alebo môžu byť využité na prepravu posádky, napr. vozičkára. Vďaka špeciálne upraveným automobilom už nie je návšteva lekára, obchodu, či divadla nedosiahnuteľnou métou. Tour predstaví aj automobil ŠKODA KAROQ, kompaktné SUV, vybavené zariadením SMART TRANSFER - osobným zdvihákom na presadanie, a tiež zdvihákom SMART LIFTER, ktorý slúži na nakladanie elektrického vozíka prípadne skútra do batožinového priestoru auta.

Kalendár a lokality ŠKODA Handy Mobility Tour:
1.10. - 2.10. Košice, Auto Gábriel, Ulica osloboditeľov 70
3.10. - 4.10. Prešov, PO CAR, Petrovianska 1
8.10. - 9.10. Poprad, AUTONOVA, Priemyselný areál Východ č. 3406
10.10. - 11.10. Ružomberok, Todos Ružomberok, Tatranská cesta 66
15.10. - 16.10. Žilina, IMPA Žilina, Pri rieke 795/3
17.10. - 18.10. Galanta, Autoprofit, Šaľská ulica 743/2
22.10. - 23.10 Bratislava, Porche Inter Auto, Dolnozemská cesta 7
24.10. - 25.10. Bratislava, IMPA Bratislava, Panónska cesta 23

Program ŠKODA Handy Mobility Tour sa v každom meste začína o 10.00 h a končí o 16.00 h.

Mohlo by Vás zaujímať
Prebudená jeseň
V nedeľu, 6.októbra 2019, sa uskutočnil 29. ročník prehliadky programov seniorov Prebudená jeseň.
Na festival POCITY príde svoje filmy uviesť poľská režisérka KINGA DĘBSKA
10. ročník prešovského filmového festivalu POCITY prinesie od 7. do 13. októbra výber kvalitnej svetovej aj domácej kinematografie, stretnutia s filmovými osobnosťami aj sprievodné podujatia.
Akcie cez víkend
Čo sa bude diať počas nasledujúceho víkendu?
Šansónový večer s Luciou Bujnovou
Nádherný večer, plná sála, krásna scéna, charizmatická a šarmantná Lucia Bujnová, úprimné verše a ich interpretácia Igorom Grossmanom, ktorých na klavíri sprevádzal Pavol Bodnár.
Foto: Rodeo a dostihy na Ranči POHODA
Akcia na Ranči POHODA zo dňa 29.9.2019
Výstava Koňare vo Veľkom Šariši je prístupná už len do 12.októbra
Mestské múzeum a galéria v septembri otvorilo svoje brány výstavou Koňare. Na výstave môžete zhliadnuť podkovu z koňa Nestora, ktorý vyhral dostihové preteky Veľkú pardubickú v roku 1966. Nájdete tu aj fotografiu víťazného pohára.
Relácia Cyklopotulky
V septembri mala premiéru obľúbená televízna relácia Cyklopotulky, ktorú OOCR región Šariš pripravovali a natáčali s televíznym štábom ešte počas letných týždňov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 128 m2, s pozemkom 2456 m2, Malý Šariš, okr. Prešov

Na predaj podpivničený rodinný dom s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš. Zastavaná plocha 128 m2, úžitková plocha 108 m2, podpivničenie 100 m2, pôjd 90 m2. Dom je riešený ako 3-izbový.

0907030623 | | cena: 156.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom na Šidlovci, pozemok 817 m2, Prešov

Na predaj rodinný dom v pôvodnej zástavbe rodinných domov s pozemkom o výmere 817 m2 v časti Šidlovec v Prešove. 5 izbový rodinný dom, úžitková plocha cca 160 m2. V celom dome sú plastové okná, inak pôvodný stav. Všetky IS. Výborná lokalita.

0907030622 | | cena: 159.000,-€
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.