Sobota, 30. máj 2020
Meniny má Ferdinand | zajtra Petronela, Petrana

ŠKODA Handy Mobility Tour zjednoduší život hendikepovaným ľuďom.

Séria podujatí ŠKODA Handy Mobility Tour 2019 bude po Košiciach pokračovať 3. a 4. októbra 2019 v Prešove.

Tour prinesie pod jednu strechu všetko potrebné, čo ľuďom so zdravotným znevýhodnením pomáha uľahčovať dopravnú mobilitu. V októbri tour zavíta postupne do ôsmich miest na celom Slovensku. Počas všetkých podujatí návštevníci získajú informácie o možnostiach úpravy vozidiel podľa svojich potrieb, o ich výbere či financovaní a zároveň si budú môcť vyskúšať jazdu na prispôsobenom trenažéri.

Projekt ŠKODA Handy ZŤP od roku 2011 pomáha prekonávať zdravotne postihnutým ľuďom a ich rodinám obmedzenia pri presune k lekárom, do práce či na nákupy. V rámci projektu získavajú konzultácie ohľadom samotnej úpravy vozidla, rovnako aj pomoc pri jeho kúpe vo všetkých 8 centrách ŠKODA Handy ZŤP na celom Slovensku. Klienti centier sú navyše pri servise prednostne vybavovaní, môžu sa spoľahnúť na zvýhodnené podmienky servisných prác či získať náhradné vozidlo počas servisu.

Byť mobilný kvôli práci, rodine či lekárom je dnes už takmer nevyhnutné. Vďaka projektu ŠKODA Handy ZŤP majú ľudia s ťažkým zdravotným postihnutím možnosť dôstojnej dopravy a mobility. „Preto sa tešíme, že séria ŠKODA Handy Mobility Tour vstupuje do druhého ročníka, vďaka ktorému sa všetky informácie, poradenstvo a ďalšie možnosti, ktoré ZŤP pomôžu skvalitniť ich život, dostanú čo najbližšie k ľuďom v regiónoch, “ uviedol Marek Růžička, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko. Projekt má bohaté skúsenosti. Od roku 2011 pomohol s riešením dopravnej mobility už takmer 3 500 ľuďom so zdravotným postihnutím, či ich rodinným príslušníkom.

Všetky informácie pod jednou strechou
Druhý ročník série podujatí ŠKODA Handy Mobility Tour poskytne záujemcom všetky potrebné informácie ohľadne možností ich integrácie v rôznych oblastiach. Séria sústreďuje všetky služby a výrobky na jednom mieste tak, aby im boli v danom regióne čo najbližšie a mohli ich tak efektívne využívať. Prvé podujatie v Košiciach odštartuje celú sériu a postupne sa cez Prešov, Poprad, Ružomberok, Žilinu a Galantu presunie do Bratislavy, kde prebehnú posledné stretnutia v dňoch 22. až 25. októbra.

„Počas ŠKODA Handy ZŤP Tour ľuďom predstavíme reálne možnosti ich integrácie do všetkých oblastí života. Pre nich, ako aj ich najbližších, je nevyhnutné, aby veci ako návšteva lekára, presun do práce či nákup neboli nedosiahnuteľnou métou, “ hovorí Ivona Zlatá zo spoločnosti AV mobilita, ktorá je gestorom projektu ŠKODA Handy ZŤP na Slovensku.

Trenažér, úpravy vozidiel či ich financovanie
Na jednotlivých podujatiach ŠKODA Handy Mobility Tour návštevníci získajú cenné informácie o finančných možnostiach, ktoré im poskytuje naša legislatíva pri kúpe vozidla, budú môcť konzultovať úpravy automobilov či informovať sa o sociálnom poradenstve. Chýbať nebudú ani ukážky prvej pomoci pre zdravotne postihnutých a ich opatrovateľov, prezentácia rehabilitačných aktivít a ďalšie sprievodné podujatia. Na tour budú k dispozícii aj trenažéry, ktoré umožňujú presnú identifikáciu potrieb, čím sa výrazne zjednodušuje rozhodovací proces o efektívnej úprave vozidla.

Atestovaná úprava riadenia
Špeciálne upravené vozidlá pre potreby ľudí so zdravotným postihnutím majú atestovanú úpravu riadenia alebo môžu byť využité na prepravu posádky, napr. vozičkára. Vďaka špeciálne upraveným automobilom už nie je návšteva lekára, obchodu, či divadla nedosiahnuteľnou métou. Tour predstaví aj automobil ŠKODA KAROQ, kompaktné SUV, vybavené zariadením SMART TRANSFER - osobným zdvihákom na presadanie, a tiež zdvihákom SMART LIFTER, ktorý slúži na nakladanie elektrického vozíka prípadne skútra do batožinového priestoru auta.

Kalendár a lokality ŠKODA Handy Mobility Tour:
1.10. - 2.10. Košice, Auto Gábriel, Ulica osloboditeľov 70
3.10. - 4.10. Prešov, PO CAR, Petrovianska 1
8.10. - 9.10. Poprad, AUTONOVA, Priemyselný areál Východ č. 3406
10.10. - 11.10. Ružomberok, Todos Ružomberok, Tatranská cesta 66
15.10. - 16.10. Žilina, IMPA Žilina, Pri rieke 795/3
17.10. - 18.10. Galanta, Autoprofit, Šaľská ulica 743/2
22.10. - 23.10 Bratislava, Porche Inter Auto, Dolnozemská cesta 7
24.10. - 25.10. Bratislava, IMPA Bratislava, Panónska cesta 23

Program ŠKODA Handy Mobility Tour sa v každom meste začína o 10.00 h a končí o 16.00 h.

Mohlo by Vás zaujímať
Prešovčania sa môžu tešiť na nevšedný kultúrny zážitok
Mesto Prešov bude jedným zo slovenských miest, ktoré sa stanú dejiskom jedinečného koncertu, ktorý prinesie kultúru naživo priamo na sídlisko. Keďže pri hromadných podujatiach naďalej platia obmedzenia, vystúpenia umelcov si budete môcť vychutnať bezpečne z pohodlia obývačiek.
Marián Čekovský prichádza domov Po polnoci, a nie je v tom sám
Marián Čekovský prichádza s novým videoklipom a singlom z albumu Best On, ktorý vyšiel ku koncu roka 2019.
Wave centrum nezávislej kultúry Vás pozýva na svoju ochutnávku
Počas pandémie, keď sme boli doma, vznikal často priestor na vznik niečoho nového. Mnoho umelcov, hudobníkov, hercov pustilo uzdu svojej fantázií a vymýšľali, akým spôsobom sa k ľuďom priblížiť.
Otvorenie Krajskej knižnice P. O. Hviezdoslava v Prešove
Krajská knižnica P. O. Hviezdoslava v Prešove po viac ako dvoch mesiacoch otvorila v stredu 13. mája dvere niekoľkých prevádzok. Svojich čitateľov knihovníci privítali na pobočkách na Sídlisku 3 a Sídlisku 2, na Sekčove a v detskej knižnici Slniečko.
FOTO: Potulky Prešovom
Každý z nás by si najradšej užíval májové slnečné lúče, no všetci sedíme doma. Tak vám ich prinesieme aspoň spoza objektívov dvoch mladých chlapcov.
Lukáš Adamec prostredníctvom novinky NAJVIAC vyzdvihuje nádej.
Najviac zo všetkého, chcel by som asi ... aby sa blýskalo, na lepšie časy. Refrén novej skladby slovenského speváka Lukáša Adamca hovorí v aktuálnej situácii, ktorú prežívame, z duše azda všetkým. Prostredníctvom nového videoklipu ku skladbe NAJVIAC spomína na najšťastnejšie obdobia strávené na pódiách, zároveň však verí, že už čoskoro sa život vráti do normálu.
Akustika vynahradí fanúšikom zrušený koncert online streamom už túto nedeľu
Prešovská skupina Akustika prišla podobne ako všetci jej hudobní kolegovia o živé hrania až do odvolania. Napriek obmedzeniam idú hudobníci aspoň čiastočne podľa plánu a pracujú na nových pesničkách.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.