Nedeľa, 17. november 2019
Meniny má Klaudia | zajtra Eugen

Unikátne sakrálne diela pod jednou strechou

Krajské múzeum v Prešove vo štvrtok 26.9.2019 slávnostne otvorilo stálu expozíciu s názvom Sakrálne umenie 14. – 19. storočia. Vystavené diela sú zhmotnením vysokej umeleckej úrovne majstrov, prevažne z regiónov Šariš a Spiš.

Zachovalé unikáty sakrálneho charakteru, ktoré celé stáročia zdobili interiéry chrámov na východnom Slovensku, teraz môžete vidieť na jedinečnej výstave v priestoroch Rákociho paláca. Pozvanie na vernisáž jednej z najhodnotnejších expozícií Krajského múzea v Prešove prijal aj viceprimátor mesta Prešov Vladimír Feľbaba. „Naše mesto ukrýva množstvo nádherných sakrálnych pokladov v podobe chrámov, barokových kaplniek na kalvárii a ďalších známych, či menej známych historických stavieb. Teraz však majú nadšenci sakrálneho umenia možnosť obdivovať aj vzácne diela, ktoré bežne neuvidia. Verím, že táto expozícia priláka množstvo návštevníkov z Prešova aj širokého okolia, “ uviedol viceprimátor.

Výnimočnú expozíciu tvorí viac ako 30 malieb, sôch a ďalších originálnych diel sakrálneho charakteru s nevyčísliteľnou umeleckou hodnotou, ktoré ešte nikdy neboli prezentované komplexne na jednom mieste. Exponáty pochádzajú prevažne zo zbierok Krajského múzea v Prešove a Slovenského národného múzea v Martine. Ostatné diela zapožičala prešovská rímskokatolícka cirkev.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Kidslandia Prešov
Kidslandia dnes na Baštovej ulici privolala všetky deti na neuveriteľný zážitok! Deti mohli vidieť mená ako Ujo Ľubo alebo Usmievanka!
FOTO: Chiki liki tu-a na OSTATŇI RAZ TOUR 2019
Chiki liki tu-a zakončili svoju celoživotnú tour na Stromoradí. Martin zhodil svoj "ancug" a neskôr bude zavesený aj v Stromoradí.
Nákupné centrum Družba v novom šate
Nákupné centrum Družba na Námestí Kráľovnej pokoja v Prešove je po kompletnej rekonštrukcii krajšie a modernejšie. Obnovou prešla aj tanečná sála Folklórneho súboru Šarišan.
Mesto Prešov spustilo novú web stránku o parkovaní
Obyvatelia aj návštevníci Prešova nájdu odteraz všetky informácie o pripravovanom systéme regulovaného parkovania na jednom mieste. Nová web stránka ponúka užívateľom prehľadnú štruktúru, zrozumiteľný obsah a dôležité fakty o schválených pravidlách parkovania.
Festival Pocity Film 2019 ocenil Zrnkom soli snímku Pura Vida aj režiséra Marka Škopa
10. ročník filmového festivalu POCITY priniesol do Prešova od 7. do 13. októbra výber kvalitnej svetovej aj domácej kinematografie, stretnutia s filmovými osobnosťami aj sprievodné podujatia. Festival sa konal v multiplexe Cinemax, v kine Scala a v klube Stromoradie.
Mesto Prešov má 8 nových prístreškov pre bicykle
Prešovčania si už o niekoľko dní budú môcť bezpečne odložiť svoj bicykel. Mesto Prešov 30.10.2019 prevzalo od zhotoviteľa nové ckyloprístrešky, ktoré sú pokračovaním projektu Central MeetBike. Prístrešky budú slúžiť pre širokú verejnosť na krátkodobé parkovanie bicyklov.
FOTO: Jazzové Dni Prešov
S jeseňou prichádza aj další ročník Jazzových dní Prešov
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.