Sobota, 25. január 2020
Meniny má Gejza | zajtra Tamara

Konať dobro a pomáhať nie je prežitok ani v Prešove

Prešovské dobrovoľnícke centrum, o.z. už po 12-ty raz spojilo mimovládne neziskové organizácie, školy, CVČ a ďalšie subjekty v Prešovskom kraji s dobrovoľníkmi. Tí počas septembra venovali svoj čas, energiu i schopnosti na to, aby sa v rôznych mestách a obciach mohli uskutočniť zaujímavé podujatia pre dobrú vec.

V rámci národnej kampane Týždeň dobrovoľníctva sa do Dní aktívneho dobrovoľníctva (DAD) v Prešovskom kraji zapojilo 33 organizácii, ktoré pripravili 46 aktivít, otvorených pre dobrovoľníkov. Výzvy oslovili 587 ľudí, ktorí v jednotlivých organizáciách, či zariadeniach odpracovali 1593 hodín. Vybrať si mohli z rôznych aktivít ako napr. čistenie lesoparku Švabľovka v Sabinove, háčkovanie pre predčasne narodené deti v Prešove, či maľovanie plota v Humenskej nemocnici.

Dobrovoľníkov v Prešove prišiel povzbudiť aj 2. zástupca primátorky mesta Pavol Neupauer: "Mnohokrát, práve vtedy, keď vystúpime zo svojej komfortnej zóny, zistíme, že pomáhať je našou prirodzenou súčasťou. Nech sú tieto dni pre vás inšpiráciou, ale najmä motiváciou rozdávať okolo seba dobro len tak, nezištne, od srdca. A nech počas nich zažijete najmä veľa radosti, " uviedol na úvod.

V Zariadení pre seniorov Náruč v Prešove dobrovoľníci pripravili súťaže a aktivity pre mladých i seniorov a tak opäť dokázali, že medzigeneračná spolupráca v Prešove neustále napreduje a rozvíja sa.

Mladí spolu so seniormi absolvovali kreatívne disciplíny - skladanie slov, výrobu módnych odevov z papiera, modelovanie z hliny či stavanie hradu.

Predsedníčku PDC Julianu Hajdukovú záujem zo strany verejnosti potešil. „Je pre nás príjemným zistením, že ľudia nie sú hluchí a slepí voči potrebám iných a že ak niekto pomoc potrebuje, radi sa pridajú. Zároveň sme presvedčení, že DAD sú pre zapojené organizácie ideálnou formou ako osloviť úplne nových dobrovoľníkov, ktorí sa z rôznych dôvodov k takýmto aktivitám doposiaľ nedostali. Potešil nás aj záujem firiem zapojiť sa. Firemné dobrovoľníctvo je na vzostupe aj v našom regióne.“

Ako ďalej dodala, dobrovoľníckych príležitostí je v priebehu celého roka všade okolo nás veľmi veľa, avšak vytrvalých a oddaných dobrovoľníkov ešte stále málo. „Aj preto má zmysel organizovať DAD, aby sme smerom k spoločnosti vyslali signál o tom, že konať dobro a pomáhať nie je prežitok, ale prejav solidarity, snahy o podporu dobra a zlepšovanie kvality života nás všetkých.“

Tohtoročné motto - Máme dôkaz, že dobré skutky sa dejú - sa podľa nej podarilo do bodky naplniť.

Týždeň dobrovoľníctva je podujatie je realizované v rámci národnej kampane na celom Slovensku a projektu podporeného z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktoré zastrešuje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže. Dni aktívneho dobrovoľníctva 2019 v Prešovskom kraji zorganizovalo Prešovské dobrovoľnícke centrum (www.dobrovolnictvopo.sk)

Mohlo by Vás zaujímať
Finančná správa rozposiela oznámenia o hodnotení firiem
Finančná správa postupne rozposiela „Oznámenie o osobitných daňových režimoch“ (benefitoch) v rámci projektu Index daňovej spoľahlivosti.
FOTO: Benefičný Koncert Pre Bytovku Mukačevská
19. 01. 2020 sa odohral v Tatran Hanball Aréne benefičný koncert pre ľudí z postihnutej bytovky na Mukačevskej 7. Vystúpili mnohé známe mená ako Lukáš Adamec, Katka Knechtová, Kandráčovci, ElevenHill a mnohí další! Samozrejme PIS si to nenechal ujsť.
Národný týždeň manželstva opäť aj v Prešove
Po roku sa na Slovensku opäť uskutoční Národný týždeň manželstva, ktorý môžete zažiť aj v Prešove. Od 10. do 16. februára bude pre manželov v Prešove pripravených množstvo aktivít a pestrý sprievodný program.
Kniha roka PSK 2019 - 3. ročník ankety
Prešovský samosprávny kraj Knižnica P. O. Hviezdoslava v Prešove, Okresná knižnica Davida Gutgesela Bardejov, Vihorlatská knižnica Humenné, Podtatranská knižnica Poprad, Ľubovnianska knižnica v Starej Ľubovni, Podduklianska knižnica Svidník, Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou a Knižnica Jána Henkela v Levoči
O prevencii užívania drog v spoločnosti je potrebné diskutovať
Nezisková organizácia Trojlístok opäť usporiadala odbornú diskusiu, na ktorej sa hovorilo o tom, že reálne výsledky prevencie užívania psychoaktívnych látok a návykových činností je možné dosiahnuť.
Príďte si po Dobrú radu počas NTM 2020 v Prešove
V dňoch 10. - 16. februára 2020 sa na Slovensku uskutoční Národný týždeň manželstva. Prešovčanom už po šiesty raz ponúkne množstvo aktivít, zliav, ale i odborné poradenstvo pre manželov.
Tajomstvo dlhovekosti podľa 101-ročnej oslávenkyne
V týchto dňoch oslávila krásne 101. narodeniny Prešovčanka Irena Hajduková. Večne usmiata a dobre naladená oslávenkyňa vás hneď pri podaní ruky nakazí dobrou náladou, úsmevom a obrovskou chuťou do života.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.