Pondelok, 13. júl 2020
Meniny má Margita | zajtra Kamil

Konať dobro a pomáhať nie je prežitok ani v Prešove

Prešovské dobrovoľnícke centrum, o.z. už po 12-ty raz spojilo mimovládne neziskové organizácie, školy, CVČ a ďalšie subjekty v Prešovskom kraji s dobrovoľníkmi. Tí počas septembra venovali svoj čas, energiu i schopnosti na to, aby sa v rôznych mestách a obciach mohli uskutočniť zaujímavé podujatia pre dobrú vec.

V rámci národnej kampane Týždeň dobrovoľníctva sa do Dní aktívneho dobrovoľníctva (DAD) v Prešovskom kraji zapojilo 33 organizácii, ktoré pripravili 46 aktivít, otvorených pre dobrovoľníkov. Výzvy oslovili 587 ľudí, ktorí v jednotlivých organizáciách, či zariadeniach odpracovali 1593 hodín. Vybrať si mohli z rôznych aktivít ako napr. čistenie lesoparku Švabľovka v Sabinove, háčkovanie pre predčasne narodené deti v Prešove, či maľovanie plota v Humenskej nemocnici.

Dobrovoľníkov v Prešove prišiel povzbudiť aj 2. zástupca primátorky mesta Pavol Neupauer: "Mnohokrát, práve vtedy, keď vystúpime zo svojej komfortnej zóny, zistíme, že pomáhať je našou prirodzenou súčasťou. Nech sú tieto dni pre vás inšpiráciou, ale najmä motiváciou rozdávať okolo seba dobro len tak, nezištne, od srdca. A nech počas nich zažijete najmä veľa radosti, " uviedol na úvod.

V Zariadení pre seniorov Náruč v Prešove dobrovoľníci pripravili súťaže a aktivity pre mladých i seniorov a tak opäť dokázali, že medzigeneračná spolupráca v Prešove neustále napreduje a rozvíja sa.

Mladí spolu so seniormi absolvovali kreatívne disciplíny - skladanie slov, výrobu módnych odevov z papiera, modelovanie z hliny či stavanie hradu.

Predsedníčku PDC Julianu Hajdukovú záujem zo strany verejnosti potešil. „Je pre nás príjemným zistením, že ľudia nie sú hluchí a slepí voči potrebám iných a že ak niekto pomoc potrebuje, radi sa pridajú. Zároveň sme presvedčení, že DAD sú pre zapojené organizácie ideálnou formou ako osloviť úplne nových dobrovoľníkov, ktorí sa z rôznych dôvodov k takýmto aktivitám doposiaľ nedostali. Potešil nás aj záujem firiem zapojiť sa. Firemné dobrovoľníctvo je na vzostupe aj v našom regióne.“

Ako ďalej dodala, dobrovoľníckych príležitostí je v priebehu celého roka všade okolo nás veľmi veľa, avšak vytrvalých a oddaných dobrovoľníkov ešte stále málo. „Aj preto má zmysel organizovať DAD, aby sme smerom k spoločnosti vyslali signál o tom, že konať dobro a pomáhať nie je prežitok, ale prejav solidarity, snahy o podporu dobra a zlepšovanie kvality života nás všetkých.“

Tohtoročné motto - Máme dôkaz, že dobré skutky sa dejú - sa podľa nej podarilo do bodky naplniť.

Týždeň dobrovoľníctva je podujatie je realizované v rámci národnej kampane na celom Slovensku a projektu podporeného z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktoré zastrešuje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže. Dni aktívneho dobrovoľníctva 2019 v Prešovskom kraji zorganizovalo Prešovské dobrovoľnícke centrum (www.dobrovolnictvopo.sk)

Mohlo by Vás zaujímať
Prazdroj investuje milióny do ekonomiky a komunít: Roztočte s nami Slovensko!
Slovensko sa pomaly vracia do normálu. Po dlhých týždňoch, počas ktorých sa život takmer úplne zastavil, je čas dať zase našu spoločnosť do pohybu.
Priateľské upozornenie na výšku obratu pre účely DPH
Finančná správa pokračuje v proklientskom prístupe k svojim klientom. Takmer 2 000 podnikateľom rozposlala softwarning, aby ich upozornila na kontrolu ich ročného obratu. Aj takýmto spôsobom daňovníkov upozorňuje na ich povinnosti bez toho, aby im hrozili nejaké sankcie či pokuty za nesplnenie si ich povinností.
Storočný starček, ktorý vyšiel z domu a vošiel do knižnice
Pred 5 rokmi vošiel do knižnice milý starší pán a chcel sa zapísať za čitateľa. Nebolo na tom nič nezvyčajné až do momentu, keď nám podal vyplnenú prihlášku. Svietil na nej rok narodenia 1920. Neverili sme vlastným očiam. Náš nový čitateľ bol starší ako naša knižnica, ktorá si už toho tiež veľa pamätala. Veď práve v tom roku oslavovala 90. výročie svojho vzniku.
Pozor na podvodníkov, ktorí chcú vylákať peniaze - nenaleťte im
Finančná správa upozorňuje na podvodníkov, ktorí sa snažia oklamať občanov a skrývajú sa za poplatky spojené s colným konaním. Apeluje na občanov, aby sa nenechali nachytať a neposielali im žiadne peniaze. Takéto konanie by mali okamžite nahlásiť na políciu.
Pandémia COVID-19 bola vážnou záťažou aj pre osoby užívajúce psychoaktívne látky a ich blízkych
Dôsledky pandémie COVID-19 a prijatých opatrení sa postupne ukazujú v spoločnosti i vo všetkých sférach individuálnych životov ľudí. V plnej miere sa prejavujú aj u osôb ohrozených rizikovým správaním v súvislosti s užívaním psychoaktívnych látok či škodlivými návykovými činnosťami, pre ktoré je mimoriadna situácia zvlášť vysokou záťažou.
Do charitatívnej cyklojazdy pre onkologicky choré deti sa zapojilo aj mesto Prešov
Skupina cyklistov v rámci charitatívnej cyklotour Na bajku onkodeťom 2020, ktorá je pokračovateľkou akcie Na bicykli deťom pre život, dnes prešla aj cez mesto Prešov. Plánovanú zastávku si urobili aj na radnici, kde si prebrali symbolický šek v hodnote 300 eur.
V zariadení pre seniorov na Cemjate zvládli korona krízu ukážkovo, spustili aj nový systém rezervácie návštev
V Zariadení pre seniorov Harmónia, Prešov - Cemjata zvládli korona krízu na jednotku. Počas mimoriadnej situácie sa u klientov ani zamestnancov nepotvrdil žiadny prípad ochorenia COVID-19. V opatreniach však nepoľavujú ani teraz. Seniorov chránia aj pomocou online registrácie hostí.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.