Utorok, 21. január 2020
Meniny má Vincent | zajtra Zora

Na košickom maratóne budú reprezentanti finančnej správy

Príslušníci finančnej správy sa aj tento rok pripoja k tisíckam bežcov na trati 96. ročníka Medzinárodného maratónu mieru (MMM) v Košiciach.

Viac ako 220 príslušníkov finančnej správy si zmeria v nedeľu 6. októbra sily v štyroch nosných disciplínach – v maratóne, polmaratóne, korčuľovaní a štafetovom behu. Bežci z finančnej správy absolvujú v rámci najstaršieho európskeho maratónu už svoj XV. ročník rezortných majstrovstiev a zároveň aj IX. sériu stavovských medzinárodných pretekov.

Finančná správa bude aj tento rok súčasťou Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach. Z celkového počtu 224 bežcov z radov finančnej správy bude najpočetnejšia skupina polmaratóncov (106). Štafetových bežcov budeme mať 64 v 16-tich kompletných štafetách (mužské, ženské i mix) a korčuliarov 25. Na dlhú a ťažkú maratónsku trať sa vydá 29 bežcov, čo je v podmienkach finančnej správy úctyhodný počet. Maratónsku trať sa pokúsi zdolať aj 7 žien. Z celkového počtu štartujúcich má finančná správa 65 bežkýň. Medzi štartujúcimi je až 55 príslušníkov finančnej správy, ktorí na košickom bežeckom sviatku zažijú svoju premiéru. Vekové zloženie je rôznorodé: najstarší účastník má v občianskom preukaze rok narodenia 1954 a najmladší 1998.

Zo štatistík vyplýva, že na trati nedeľného košického maratónu bude každý 35-ty bežec v drese finančnej správy, v disciplíne maratón každý 65-ty účastník, v polmaratóne 43-í a každá 17-ta štafeta bude patriť finančnej správe. V korčuľovaní trend finančná správa ešte vylepší, a to na každého 12-teho pretekára. Dokazuje to, že príslušníci finančnej správy budú neprehliadnuteľnou skupinou aktérov košického podujatia a rezortné majstrovstvá finančnej správy sa tešia veľkej obľube. Za uplynulé ročníky sa celkový počet bežcov vyšplhal na číslo 1 345.

Tento rok medzi sebou privítajú aj 20 zahraničných kolegov z ôsmich európskych krajín. Do štartovného poľa sa pripájajú každý druhý rok, keďže toto podujatie je zaradené v kalendári športových aktivít Európskej colnej športovej asociácie (ECSA) sídliacej v Bruseli. Ak do štatistík započítame už aj tento ročník, tak doteraz prišlo na MMM do Košíc 140 zahraničných kolegov príslušníkov finančnej správy.

Tradíciu rezortných majstrovstiev finančnej správy v rámci MMM v Košiciach založilo v roku 2004 osem colníkov (z toho dvaja zahraniční účastníci z ČR, pričom len jeden účastník štartoval v polmaratóne, všetci ostatní súťažili na maratónskej trati). Spomedzi športových výkonov najviac vyčnieva Gary Pennington, reprezentujúci britskú colnú správu, ktorý v rokoch 2012 aj 2015 na trati polmaratónu dosiahol celkové 3. miesto spomedzi všetkých účastníkov MMM. Zo zoznamu „domácich“ účastníkov je „stálicou“ npor. Miroslav Smetana (CÚ Prešov), ktorý sa zúčastnil na všetkých ročníkoch a má na konte viacnásobné stavovské víťazstvá v disciplíne maratón.

Mohlo by Vás zaujímať
Karate klub Junior Prešov - Na prvom mieste prezimujú opäť PRESOV KARATE KIDS
Koncom roka 2019 čakalo PRESOV KARATE KIDS 2. kolo Žiackej ligy VÚKABU v Kežmaroku. Konalo sa dňa 24. 11. 2019. A Junior Prešov bol opäť najlepším Karate klubom. So ziskom 60 medailí (18-21-21) Junior Prešov dominoval celej akcii. Prešov zimuje na čele žiackej ligy. Informácie nám poskytol tréner Juniorov - Čiernik.
Mladí futbalisti 1. FC Tatran Prešov na Pavlovic Cup obsadili štvrté miesto
Víťazmi 11. ročníka turnaja o Pohár Ladislava Pavloviča sa stali hráči FC Košice, ktorí tak potvrdili svoje postavenie z ligovej súťaže. Košický celok je II. v lige mladšieho dorastu na prvom mieste bez straty bodu.
Prešovskí volejbalisti nestačili na Komárno, pred play-off ich čakajú previerky v spodnej časti tabuľky
Posledným 18. kolom vyvrcholila v pondelok základná časť Edymax extraligy mužov.
Aj prešovské školy sa zapojili do súťaže ALL STAR SCHOOL
Vyše 24 tisíc žiakov sa v súťaži ALL STAR SCHOOL uchádza o titul školy, ktorá najviac žije pohybom a športom. Sú medzi nimi aj tri prešovské školy.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.