Streda, 23. október 2019
Meniny má Alojzia | zajtra Kvetoslava

Na košickom maratóne budú reprezentanti finančnej správy

Príslušníci finančnej správy sa aj tento rok pripoja k tisíckam bežcov na trati 96. ročníka Medzinárodného maratónu mieru (MMM) v Košiciach.

Viac ako 220 príslušníkov finančnej správy si zmeria v nedeľu 6. októbra sily v štyroch nosných disciplínach – v maratóne, polmaratóne, korčuľovaní a štafetovom behu. Bežci z finančnej správy absolvujú v rámci najstaršieho európskeho maratónu už svoj XV. ročník rezortných majstrovstiev a zároveň aj IX. sériu stavovských medzinárodných pretekov.

Finančná správa bude aj tento rok súčasťou Medzinárodného maratónu mieru v Košiciach. Z celkového počtu 224 bežcov z radov finančnej správy bude najpočetnejšia skupina polmaratóncov (106). Štafetových bežcov budeme mať 64 v 16-tich kompletných štafetách (mužské, ženské i mix) a korčuliarov 25. Na dlhú a ťažkú maratónsku trať sa vydá 29 bežcov, čo je v podmienkach finančnej správy úctyhodný počet. Maratónsku trať sa pokúsi zdolať aj 7 žien. Z celkového počtu štartujúcich má finančná správa 65 bežkýň. Medzi štartujúcimi je až 55 príslušníkov finančnej správy, ktorí na košickom bežeckom sviatku zažijú svoju premiéru. Vekové zloženie je rôznorodé: najstarší účastník má v občianskom preukaze rok narodenia 1954 a najmladší 1998.

Zo štatistík vyplýva, že na trati nedeľného košického maratónu bude každý 35-ty bežec v drese finančnej správy, v disciplíne maratón každý 65-ty účastník, v polmaratóne 43-í a každá 17-ta štafeta bude patriť finančnej správe. V korčuľovaní trend finančná správa ešte vylepší, a to na každého 12-teho pretekára. Dokazuje to, že príslušníci finančnej správy budú neprehliadnuteľnou skupinou aktérov košického podujatia a rezortné majstrovstvá finančnej správy sa tešia veľkej obľube. Za uplynulé ročníky sa celkový počet bežcov vyšplhal na číslo 1 345.

Tento rok medzi sebou privítajú aj 20 zahraničných kolegov z ôsmich európskych krajín. Do štartovného poľa sa pripájajú každý druhý rok, keďže toto podujatie je zaradené v kalendári športových aktivít Európskej colnej športovej asociácie (ECSA) sídliacej v Bruseli. Ak do štatistík započítame už aj tento ročník, tak doteraz prišlo na MMM do Košíc 140 zahraničných kolegov príslušníkov finančnej správy.

Tradíciu rezortných majstrovstiev finančnej správy v rámci MMM v Košiciach založilo v roku 2004 osem colníkov (z toho dvaja zahraniční účastníci z ČR, pričom len jeden účastník štartoval v polmaratóne, všetci ostatní súťažili na maratónskej trati). Spomedzi športových výkonov najviac vyčnieva Gary Pennington, reprezentujúci britskú colnú správu, ktorý v rokoch 2012 aj 2015 na trati polmaratónu dosiahol celkové 3. miesto spomedzi všetkých účastníkov MMM. Zo zoznamu „domácich“ účastníkov je „stálicou“ npor. Miroslav Smetana (CÚ Prešov), ktorý sa zúčastnil na všetkých ročníkoch a má na konte viacnásobné stavovské víťazstvá v disciplíne maratón.

Mohlo by Vás zaujímať
Tanečný klub GRIMMY – trojnásobný MAJSTER SVETA 2019 v Street Dance Show a Disco Show
V dňoch 19. -22. septembra 2019 sa konali v českom Děčíne Majstrovstvá sveta IDO v Street Dance Show a Disco Show a Svetový pohár v Disco Dance disciplínach „DANCE SHOCK 2019“, kde 67 tanečníkov GRIMMY z Prešova a Košíc úspešne reprezentovalo Slovensko.
3b PHbL: „Košický sniper v Prešovskom drese, odstrelil vlastných“
V poradí 3. a 4. kolom pokračovala 3b Prešovská Hokejbalová liga, v ktorej zápasoch sme tentokrát boli svedkami jasných víťazstiev favoritov.
Prešovskí volejbalisti si poradili so Zvolenom
Hráči VK MIRAD PU Prešov na domácej palubovke potvrdili rolu favorita. V 3. kole Edymax extraligy mužov, v stredu podvečer, zdolali družstvo MVK Zvolen po troch setoch hladko 3:0 (18,19,15). Pripisujú si prvé súťažné body a po troch kolách sú na priebežnom 6. mieste tabuľky.
FOTO: Night City Lear Run
Night city run v Prešove, ktorý sa konal 29.09.2019! A my vám prinášame atmosféru v podobe fotoreportu!
3b PHbL: V napínavých zápasoch rozhodovali až samostatné nájazdy
Počasie nám v posledných dňoch prialo a tak tu máme hneď dvojitú porciu výsledkov
Prešovskí volejbalisti začali extraligu domácou prehrou
Hráči VK MIRAD PU Prešov odštartovali novú súťažnú sezónu 2019/2020 prehrou v pomere 1:3. V zápase prvého kola Edymax extraligy mužov na domácej palubovke podľahli húževnatému družstvu TJ Spartak Myjava po štyroch setoch 25:22, 22:25, 16:25, 19:25.
Prešovskí volejbalisti si pripisujú povinné 3 body
V 5. kole Edymax extraligy mužov preverilo hráčov VK MIRAD PU Prešov reprezentačné družstvo Slovenska v kategórií do 20 rokov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom na Šidlovci, pozemok 817 m2, Prešov

Na predaj rodinný dom v pôvodnej zástavbe rodinných domov s pozemkom o výmere 817 m2 v časti Šidlovec v Prešove. 5 izbový rodinný dom, úžitková plocha cca 160 m2. V celom dome sú plastové okná, inak pôvodný stav. Všetky IS. Výborná lokalita.

0907030622 | | cena: 159.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 128 m2, s pozemkom 2456 m2, Malý Šariš, okr. Prešov

Na predaj podpivničený rodinný dom s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš. Zastavaná plocha 128 m2, úžitková plocha 108 m2, podpivničenie 100 m2, pôjd 90 m2. Dom je riešený ako 3-izbový.

0907030623 | | cena: 156.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.