Utorok, 07. júl 2020
Meniny má Oliver | zajtra Ivan

V Prešove sa začal mesiac úcty k starším

Počas októbra, ktorý je známy ako mesiac úcty k starším, sa aj v Prešove organizuje množstvo kultúrnych podujatí venovaných seniorom. Odštartovali ich príjemné stretnutia v historickej sále PKO - Čierny orol, v Solivare či v Zariadení pre seniorov Náruč v Prešove.

V Prešove sa v spolupráci s mladými ľuďmi počas celého roka organizuje množstvo aktivít pre seniorov, ktoré rozvíjajú medzigeneračnú spoluprácu a pomáhajú im udržiavať sociálne kontakty. Október je však špeciálny, pretože je osobitným mesiacom úcty k starším, k tým, ktorí sú pre nás odmalička vzorom a odovzdali nám množstvo životných skúseností.

„Pri čítaní príhovorov ma v poslednej dobe zaujal citát nemeckého filozofa Schopenbauera, ktorý povedal, že „v starobe niet krajšej útechy ako vedomie, že celú silu mladosti sme venovali dielu, ktoré nezostarne.“ Verím, že sa všetkým vám, milí naši seniori, podarilo a stále darí napĺňať svoje životné dielo a vašu jeseň života prežívate dôstojne s patričnou úctou a vďakou za všetko, čo ste pre nás počas svojho života vybudovali a vybojovali, " prihovorila sa seniorom primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

V Prešove október odštartoval kultúrny program pre seniorov v historickej sále PKO - Čierny orol, kde Prešovčanov zabávala hudobná skupina Sokoly.

Združenie kresťanských seniorov zas na Solivare usporiadalo príjemné popoludnie plné folklóru.

Deň otvorených dverí, ktorý zorganizovalo Zariadenie pre seniorov Náruč v Prešove patrí k tradičným podujatiam, ktoré poukazujú na náročnú, ale krásnu prácu tých, ktorí sa starajú o ľudí v jeseni ich života.

Návštevníkom Dňa otvorených dverí sa v Zariadení pre seniorov Náruč prihovoril druhý zástupca primátorky mesta Prešov Pavol Neupauer: „Ďakujem najmä vám, milí pracovníci Zariadenia pre seniorov Náruč v Prešove, že sa s láskou staráte o ľudí, ktorí sú odkázaní na pomoc, a že pre nich vytvárate čo najpríjemnejšie prostredie, v ktorom môžu stráviť jeseň svojho života. Aj vďaka vám je Náruč miestom otvoreným pre všetkých, ktorí potrebujú, " uviedol vo svojom príhovore.

O pestrý kultúrny program sa počas DOD v Náruči postaral Folklórny súbor Rozmarija a talentovaní žiaci ZUŠ Jána Pöschla v Prešove či ABC Centra voľného času. Vynikajúce hudobné, spevácke i tanečné vystúpenia ozvláštnila aj pantomíma, ktorá nadchla všetkých divákov.

Mohlo by Vás zaujímať
Prazdroj investuje milióny do ekonomiky a komunít: Roztočte s nami Slovensko!
Slovensko sa pomaly vracia do normálu. Po dlhých týždňoch, počas ktorých sa život takmer úplne zastavil, je čas dať zase našu spoločnosť do pohybu.
Priateľské upozornenie na výšku obratu pre účely DPH
Finančná správa pokračuje v proklientskom prístupe k svojim klientom. Takmer 2 000 podnikateľom rozposlala softwarning, aby ich upozornila na kontrolu ich ročného obratu. Aj takýmto spôsobom daňovníkov upozorňuje na ich povinnosti bez toho, aby im hrozili nejaké sankcie či pokuty za nesplnenie si ich povinností.
Storočný starček, ktorý vyšiel z domu a vošiel do knižnice
Pred 5 rokmi vošiel do knižnice milý starší pán a chcel sa zapísať za čitateľa. Nebolo na tom nič nezvyčajné až do momentu, keď nám podal vyplnenú prihlášku. Svietil na nej rok narodenia 1920. Neverili sme vlastným očiam. Náš nový čitateľ bol starší ako naša knižnica, ktorá si už toho tiež veľa pamätala. Veď práve v tom roku oslavovala 90. výročie svojho vzniku.
Pozor na podvodníkov, ktorí chcú vylákať peniaze - nenaleťte im
Finančná správa upozorňuje na podvodníkov, ktorí sa snažia oklamať občanov a skrývajú sa za poplatky spojené s colným konaním. Apeluje na občanov, aby sa nenechali nachytať a neposielali im žiadne peniaze. Takéto konanie by mali okamžite nahlásiť na políciu.
Pandémia COVID-19 bola vážnou záťažou aj pre osoby užívajúce psychoaktívne látky a ich blízkych
Dôsledky pandémie COVID-19 a prijatých opatrení sa postupne ukazujú v spoločnosti i vo všetkých sférach individuálnych životov ľudí. V plnej miere sa prejavujú aj u osôb ohrozených rizikovým správaním v súvislosti s užívaním psychoaktívnych látok či škodlivými návykovými činnosťami, pre ktoré je mimoriadna situácia zvlášť vysokou záťažou.
Do charitatívnej cyklojazdy pre onkologicky choré deti sa zapojilo aj mesto Prešov
Skupina cyklistov v rámci charitatívnej cyklotour Na bajku onkodeťom 2020, ktorá je pokračovateľkou akcie Na bicykli deťom pre život, dnes prešla aj cez mesto Prešov. Plánovanú zastávku si urobili aj na radnici, kde si prebrali symbolický šek v hodnote 300 eur.
V zariadení pre seniorov na Cemjate zvládli korona krízu ukážkovo, spustili aj nový systém rezervácie návštev
V Zariadení pre seniorov Harmónia, Prešov - Cemjata zvládli korona krízu na jednotku. Počas mimoriadnej situácie sa u klientov ani zamestnancov nepotvrdil žiadny prípad ochorenia COVID-19. V opatreniach však nepoľavujú ani teraz. Seniorov chránia aj pomocou online registrácie hostí.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.