Streda, 23. október 2019
Meniny má Alojzia | zajtra Kvetoslava

V Prešove sa začal mesiac úcty k starším

Počas októbra, ktorý je známy ako mesiac úcty k starším, sa aj v Prešove organizuje množstvo kultúrnych podujatí venovaných seniorom. Odštartovali ich príjemné stretnutia v historickej sále PKO - Čierny orol, v Solivare či v Zariadení pre seniorov Náruč v Prešove.

V Prešove sa v spolupráci s mladými ľuďmi počas celého roka organizuje množstvo aktivít pre seniorov, ktoré rozvíjajú medzigeneračnú spoluprácu a pomáhajú im udržiavať sociálne kontakty. Október je však špeciálny, pretože je osobitným mesiacom úcty k starším, k tým, ktorí sú pre nás odmalička vzorom a odovzdali nám množstvo životných skúseností.

„Pri čítaní príhovorov ma v poslednej dobe zaujal citát nemeckého filozofa Schopenbauera, ktorý povedal, že „v starobe niet krajšej útechy ako vedomie, že celú silu mladosti sme venovali dielu, ktoré nezostarne.“ Verím, že sa všetkým vám, milí naši seniori, podarilo a stále darí napĺňať svoje životné dielo a vašu jeseň života prežívate dôstojne s patričnou úctou a vďakou za všetko, čo ste pre nás počas svojho života vybudovali a vybojovali, " prihovorila sa seniorom primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

V Prešove október odštartoval kultúrny program pre seniorov v historickej sále PKO - Čierny orol, kde Prešovčanov zabávala hudobná skupina Sokoly.

Združenie kresťanských seniorov zas na Solivare usporiadalo príjemné popoludnie plné folklóru.

Deň otvorených dverí, ktorý zorganizovalo Zariadenie pre seniorov Náruč v Prešove patrí k tradičným podujatiam, ktoré poukazujú na náročnú, ale krásnu prácu tých, ktorí sa starajú o ľudí v jeseni ich života.

Návštevníkom Dňa otvorených dverí sa v Zariadení pre seniorov Náruč prihovoril druhý zástupca primátorky mesta Prešov Pavol Neupauer: „Ďakujem najmä vám, milí pracovníci Zariadenia pre seniorov Náruč v Prešove, že sa s láskou staráte o ľudí, ktorí sú odkázaní na pomoc, a že pre nich vytvárate čo najpríjemnejšie prostredie, v ktorom môžu stráviť jeseň svojho života. Aj vďaka vám je Náruč miestom otvoreným pre všetkých, ktorí potrebujú, " uviedol vo svojom príhovore.

O pestrý kultúrny program sa počas DOD v Náruči postaral Folklórny súbor Rozmarija a talentovaní žiaci ZUŠ Jána Pöschla v Prešove či ABC Centra voľného času. Vynikajúce hudobné, spevácke i tanečné vystúpenia ozvláštnila aj pantomíma, ktorá nadchla všetkých divákov.

Mohlo by Vás zaujímať
Podozrenie na podvody pri DPH
Predbežná škoda vo výške takmer 2 mil. eur, podozrenie z neoprávneného odpočítavania dane z pridanej hodnoty a zaistenie viacerých účtovných dokladov. To je výsledok ostatného zásahu Kriminálneho úradu finančnej správy vo viacerých bratislavských spoločnostiach.
Úradníci vyčistili les od odpadkov
Dobrovoľnícke práce úradníkov, zamestnancov mestských organizácii či zamestnancov pivovaru Šariš pokračujú vo Veľkom Šariši znova. Tentokrát sa pustili do čistenia lesa v mestskej časti Kanaš. Po vyčistených zastávkach, natretí mostu, výsadbe kvetov, teraz vyzbierali množstvo odpadkov v lese.
Konať dobro a pomáhať nie je prežitok ani v Prešove
Prešovské dobrovoľnícke centrum, o.z. už po 12-ty raz spojilo mimovládne neziskové organizácie, školy, CVČ a ďalšie subjekty v Prešovskom kraji s dobrovoľníkmi. Tí počas septembra venovali svoj čas, energiu i schopnosti na to, aby sa v rôznych mestách a obciach mohli uskutočniť zaujímavé podujatia pre dobrú vec.
Máte po štyridsiatke a cítite sa ako starší človek?
V roku 1990 vyhlásila Organizácia Spojených národov 1. október za Medzinárodný deň starších ľudí. Správy o demografickom vývoji neľútostne konštatujú, že populácia starne a to prináša hospodárske a sociálne výzvy počínajúc pracovným trhom až po zdravotnú starostlivosť a služby.
eKasa prináša podnikateľom výhody, na ktoré neboli zvyknutí
Projekt eKasa rozšíril aj proklientske opatrenia finančnej správy. Finančná správa priebežne vyhodnocuje informácie zo systému eKasa.
Pre septembrové daňové povinnosti sa predlžujú úradné hodiny na call centre
Koniec septembra nie je len termínom na podanie odloženého daňového priznania k dani z príjmov, ale rovnako aj posledným termínom na vyžiadanie si vrátenia dane zo zahraničia (iných členských štátov EÚ). Call centrum finančnej správy bude preto daňovníkom k dispozícii počas predĺžených úradných hodín.
Poľské dni v Prešove
V pondelok, 14.10.2019 odštartuje už štvrtý ročník Poľských dní v Prešove, ktoré organizuje Inštitúte stredoeurópskych štúdií Filozofickej fakulty Prešovskej univerzity v Prešove v spolupráci s Poľským inštitútom v Bratislave a mestom Prešov. Už tradične budú zamerané na propagáciu širokej škály poľskej kultúry, ktorá je síce Slovákom geograficky, jazykovo i mentálne blízka, ale málo známa.
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom na Šidlovci, pozemok 817 m2, Prešov

Na predaj rodinný dom v pôvodnej zástavbe rodinných domov s pozemkom o výmere 817 m2 v časti Šidlovec v Prešove. 5 izbový rodinný dom, úžitková plocha cca 160 m2. V celom dome sú plastové okná, inak pôvodný stav. Všetky IS. Výborná lokalita.

0907030622 | | cena: 159.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 128 m2, s pozemkom 2456 m2, Malý Šariš, okr. Prešov

Na predaj podpivničený rodinný dom s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš. Zastavaná plocha 128 m2, úžitková plocha 108 m2, podpivničenie 100 m2, pôjd 90 m2. Dom je riešený ako 3-izbový.

0907030623 | | cena: 156.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.