Pondelok, 27. január 2020
Meniny má Bohuš | zajtra Alfonz

V Prešove sa začal mesiac úcty k starším

Počas októbra, ktorý je známy ako mesiac úcty k starším, sa aj v Prešove organizuje množstvo kultúrnych podujatí venovaných seniorom. Odštartovali ich príjemné stretnutia v historickej sále PKO - Čierny orol, v Solivare či v Zariadení pre seniorov Náruč v Prešove.

V Prešove sa v spolupráci s mladými ľuďmi počas celého roka organizuje množstvo aktivít pre seniorov, ktoré rozvíjajú medzigeneračnú spoluprácu a pomáhajú im udržiavať sociálne kontakty. Október je však špeciálny, pretože je osobitným mesiacom úcty k starším, k tým, ktorí sú pre nás odmalička vzorom a odovzdali nám množstvo životných skúseností.

„Pri čítaní príhovorov ma v poslednej dobe zaujal citát nemeckého filozofa Schopenbauera, ktorý povedal, že „v starobe niet krajšej útechy ako vedomie, že celú silu mladosti sme venovali dielu, ktoré nezostarne.“ Verím, že sa všetkým vám, milí naši seniori, podarilo a stále darí napĺňať svoje životné dielo a vašu jeseň života prežívate dôstojne s patričnou úctou a vďakou za všetko, čo ste pre nás počas svojho života vybudovali a vybojovali, " prihovorila sa seniorom primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

V Prešove október odštartoval kultúrny program pre seniorov v historickej sále PKO - Čierny orol, kde Prešovčanov zabávala hudobná skupina Sokoly.

Združenie kresťanských seniorov zas na Solivare usporiadalo príjemné popoludnie plné folklóru.

Deň otvorených dverí, ktorý zorganizovalo Zariadenie pre seniorov Náruč v Prešove patrí k tradičným podujatiam, ktoré poukazujú na náročnú, ale krásnu prácu tých, ktorí sa starajú o ľudí v jeseni ich života.

Návštevníkom Dňa otvorených dverí sa v Zariadení pre seniorov Náruč prihovoril druhý zástupca primátorky mesta Prešov Pavol Neupauer: „Ďakujem najmä vám, milí pracovníci Zariadenia pre seniorov Náruč v Prešove, že sa s láskou staráte o ľudí, ktorí sú odkázaní na pomoc, a že pre nich vytvárate čo najpríjemnejšie prostredie, v ktorom môžu stráviť jeseň svojho života. Aj vďaka vám je Náruč miestom otvoreným pre všetkých, ktorí potrebujú, " uviedol vo svojom príhovore.

O pestrý kultúrny program sa počas DOD v Náruči postaral Folklórny súbor Rozmarija a talentovaní žiaci ZUŠ Jána Pöschla v Prešove či ABC Centra voľného času. Vynikajúce hudobné, spevácke i tanečné vystúpenia ozvláštnila aj pantomíma, ktorá nadchla všetkých divákov.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Benefičný Koncert Pre Bytovku Mukačevská
19. 01. 2020 sa odohral v Tatran Hanball Aréne benefičný koncert pre ľudí z postihnutej bytovky na Mukačevskej 7. Vystúpili mnohé známe mená ako Lukáš Adamec, Katka Knechtová, Kandráčovci, ElevenHill a mnohí další! Samozrejme PIS si to nenechal ujsť.
Národný týždeň manželstva opäť aj v Prešove
Po roku sa na Slovensku opäť uskutoční Národný týždeň manželstva, ktorý môžete zažiť aj v Prešove. Od 10. do 16. februára bude pre manželov v Prešove pripravených množstvo aktivít a pestrý sprievodný program.
Tajomstvo dlhovekosti podľa 101-ročnej oslávenkyne
V týchto dňoch oslávila krásne 101. narodeniny Prešovčanka Irena Hajduková. Večne usmiata a dobre naladená oslávenkyňa vás hneď pri podaní ruky nakazí dobrou náladou, úsmevom a obrovskou chuťou do života.
O prevencii užívania drog v spoločnosti je potrebné diskutovať
Nezisková organizácia Trojlístok opäť usporiadala odbornú diskusiu, na ktorej sa hovorilo o tom, že reálne výsledky prevencie užívania psychoaktívnych látok a návykových činností je možné dosiahnuť.
Kniha roka PSK 2019 - 3. ročník ankety
Prešovský samosprávny kraj Knižnica P. O. Hviezdoslava v Prešove, Okresná knižnica Davida Gutgesela Bardejov, Vihorlatská knižnica Humenné, Podtatranská knižnica Poprad, Ľubovnianska knižnica v Starej Ľubovni, Podduklianska knižnica Svidník, Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou a Knižnica Jána Henkela v Levoči
Príďte si po Dobrú radu počas NTM 2020 v Prešove
V dňoch 10. - 16. februára 2020 sa na Slovensku uskutoční Národný týždeň manželstva. Prešovčanom už po šiesty raz ponúkne množstvo aktivít, zliav, ale i odborné poradenstvo pre manželov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.