Pondelok, 20. január 2020
Meniny má Dalibor | zajtra Vincent

Matej Krajňák z Junioru Prešov začína byť európskou špičkou vo svojej kategórií

Začiatok sezóny začali PRESOV KARATE KIDS svetelnou rýchlosťou. Prvou ťažkou skúškou, bola súťaž ZÁHREB CUP 2019 v Chorvátsku, konaná dňa 08.09.2019. Na danej medzinárodnej súťaži v chorvátskom ZÁHREBE, reprezentovala Prešov štvorica PRESOV KARATE KIDS, a to Matej Krajňák, Veronika Jalowiczorová, Michaela Bryndzová a Alexandra Šofraneková.

Všetci štyria podali super výkony, pričom Veronike ušla medaila len o vlások. Prehra o 3.miesto zabolí. Aj takéto skúsenosti sa do nasledujúcej sezóny rátajú. Obrovský výsledok v Chorvátsku dosiahol Matej Krajňák, ktorý našiel premožiteľa až vo finále. Krajňák, úradujúci Majster Európy SHITO RYU 2019, medailista zo všetkých Majstrovstiev Slovenskej republiky. Kde štartoval, tam potvrdil, že v Prešove rastie obrovský talent.

Hneď týždeň po tejto ťažkej skúške, nasledovala ďalšia medzinárodná previerka prešovských karatistov. Súťažou bola Budapešť OPEN 2019, ktorá sa konala dňa 14. -15.09.2019. A MATEJ KRAJŇÁK bol vo finále aj v Budapešti! Súťaž bola náročná. V kategóriách bolo bežne cez 50 detí a tak veľakrát ani 4 víťazné zápasy neznamenali automaticky medailu. Opätovne sa dokázal v súťaži presadiť Matej KRAJŇÁK, ktorý v tejto ťažkej súťaži opätovne zavítal do finále, kde nakoniec prehral 0:1. Maťo potvrdil svoj obrovský talent a v ťažkej európskej konkurencii ukázal, že smeruje do budúcna k najvyšším métam. Z ďalších zápasníkov z Prešova potešili najmä ČONKA, ŠOFRANEKOVÁ, KATRENIČ, KRYŠTOF BALUCHA, SALAGANIČOVÁ a LACI. Tí vyhrali niekoľko zápasov a ostali tesne pred medailovými bránami. Prešovskí karatisti štartovali v kimonách reprezentácie VÚKABU.

Treťou ťažkou métou PRESOV KARATE KIDS bolo 1.kolo SR pohár kadetov a Juniorov, konané v Košiciach dňa 21.09.2019. JUNIOR PREŠOV získal 5 medailí: 1-1-3. Naše staršie PRESOV KARATE KIDS v slovenskej TOP konkurencii určite na sklonku leta nesklamali. Vynikajúci vstup do sezóny bol pre 5 najlepších z nášho klubu. Každý svoj výkon korunovali medailou. Ostatní bojovali ako levy. Buď to v 3 prípadoch boli zemiakové medaile, alebo ich výkon nestačil na najlepších.

Výsledky PRESOV KARATE KIDS:
https://www.sutazekarate.sk/sutaze_klubvysl.php
www.karate-presov.sk

Poslednou septembrovou métou, bola súťaž Bihor Open 2019 v Rumunsku, konaná dňa 28.09.2019. Do Rumunska JUNIOR PREŠOV vyslal síce len 4 PRESOV KARATE KIDS, ale to čo predviedli v Rumunskom meste Oradea, v medzinárodnej konkurencii, sa dá nazvať zberom cenných kovov. 4 reprezentanti KK JUNIOR získali dokopy 12 medailí: 4-5-3.

Alexandra Šofraneková: 12-13 družstvá - 1. miesto, 13 ročná +50 - 1. miesto
Veronika Jalowiczorová: 12-13 družstvá - 1. miesto, 12 ročná -40 - 2. miesto, 13 ročná -43 - 1.miesto,13 ročná open - 2. miesto
Marko Jalowiczor: 16-17 -68 - 1. miesto,16-17 open - 2. miesto, U21 -67 - 3. miesto
Michaela Bryndzová: 16-17+59- 3. miesto,16-17 open -2. miesto, U21+68 - 2. miesto, U21 open- 3. miesto

Alexandra Šofraneková v Košiciach
Dávid Jakub Katrenič mal prevahu nad súpermi v Košiciach
Ingrid Salaganičová bojovala ako lev
Ingrid Salaganičová v Košiciach
Ingrid Salaganičová v Košiciach
Ingrid Salaganičová získala STRIEBRO
Matej Krajňák získal striebro na BUDAPEST OPEN 2019
Matej Krajňák získal striebro na ZAGREB CUP 2019
Melánia Laciová v Košiciach
PRESOV KARATE KIDS v Košiciach
Samuel Simko v Košiciach zvíťazil
Výprava KK JUNIOR v Rumunsku
Mohlo by Vás zaujímať
Asanácia poškodeného bytového domu na Mukačevskej ulici (AKTUALIZÁCIA)
Mesto Prešov reaguje na nepodložené informácie týkajúce sa objednávky na záchranné práce a výberu firmy šíriace sa na sociálnych sieťach
Otvorený list od Jiřího Raszku
Technický riaditeľ divízie demolácií spoločnosti CANNONEER group s.r.o. , pán Jiří Raszka, ktorý so svojím tímom zrealizoval hlavnú časť asanačných prác na bytovom dome č. 7 na Mukačevskej ulici, zasiela Prešovčanom otvorený list.
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov vyplatilo poškodeným obyvateľom z Mukačevskej ulice už takmer pol milióna eur
Mesto Prešov zrealizovalo ďalšie úhrady z oficiálneho darovacieho účtu pre poškodených obyvateľov z Mukačevskej ulice. Zatiaľ bolo prerozdelených 523 500 eur.
Stanovisko mesta Prešov - záchranné práce Mukačevská
Objednávka v objeme 1,1 milióna eur na záchranné práce v rámci mimoriadnej situácie, ktorá bola vyhlásená dňa 06.12.2019 o 12.35 hod. na území mesta Prešov je iba predbežná a jej výška sa môže meniť v závislosti od reálne vykonaných záchranných prác.
Prvou Prešovčankou v roku 2020 je malá Jasmínka
V prešovskej nemocnici bolo rušno už od prvých minút nového roka. Ako prvý sa v roku 2020 vypýtal na svet malý Maximilián. Na prvého Prešovčana či Prešovčanku sme takisto nemuseli čakať dlho. V prvý deň nového roka sa tesne popoludní narodila malá Jasmínka.
Obnovené historické oplotenie opäť skrášľuje Františkánske námestie
Historický múr pre Kostolom sv. Jozefa v Prešove bol dlhodobo v zlom stave. Mestu Prešov sa však jeho obnovu podarilo úspešne zrealizovať a oplotenie tak po rokoch opäť skrášľuje Františkánske námestie.
Medzi 2600 novonarodenými Prešovčanmi v roku 2019 boli aj Surya či Zachej
Dlhoročne najrozšírenejšie mená novorodencov Jakub a Sofia v roku 2019 v Prešove vystriedali Michal a Ema. Opäť však máme aj bábätká s netradičnými menami.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.