Nedeľa, 05. apríl 2020
Meniny má Miroslava | zajtra Irena

Matej Krajňák z Junioru Prešov začína byť európskou špičkou vo svojej kategórií

Začiatok sezóny začali PRESOV KARATE KIDS svetelnou rýchlosťou. Prvou ťažkou skúškou, bola súťaž ZÁHREB CUP 2019 v Chorvátsku, konaná dňa 08.09.2019. Na danej medzinárodnej súťaži v chorvátskom ZÁHREBE, reprezentovala Prešov štvorica PRESOV KARATE KIDS, a to Matej Krajňák, Veronika Jalowiczorová, Michaela Bryndzová a Alexandra Šofraneková.

Všetci štyria podali super výkony, pričom Veronike ušla medaila len o vlások. Prehra o 3.miesto zabolí. Aj takéto skúsenosti sa do nasledujúcej sezóny rátajú. Obrovský výsledok v Chorvátsku dosiahol Matej Krajňák, ktorý našiel premožiteľa až vo finále. Krajňák, úradujúci Majster Európy SHITO RYU 2019, medailista zo všetkých Majstrovstiev Slovenskej republiky. Kde štartoval, tam potvrdil, že v Prešove rastie obrovský talent.

Hneď týždeň po tejto ťažkej skúške, nasledovala ďalšia medzinárodná previerka prešovských karatistov. Súťažou bola Budapešť OPEN 2019, ktorá sa konala dňa 14. -15.09.2019. A MATEJ KRAJŇÁK bol vo finále aj v Budapešti! Súťaž bola náročná. V kategóriách bolo bežne cez 50 detí a tak veľakrát ani 4 víťazné zápasy neznamenali automaticky medailu. Opätovne sa dokázal v súťaži presadiť Matej KRAJŇÁK, ktorý v tejto ťažkej súťaži opätovne zavítal do finále, kde nakoniec prehral 0:1. Maťo potvrdil svoj obrovský talent a v ťažkej európskej konkurencii ukázal, že smeruje do budúcna k najvyšším métam. Z ďalších zápasníkov z Prešova potešili najmä ČONKA, ŠOFRANEKOVÁ, KATRENIČ, KRYŠTOF BALUCHA, SALAGANIČOVÁ a LACI. Tí vyhrali niekoľko zápasov a ostali tesne pred medailovými bránami. Prešovskí karatisti štartovali v kimonách reprezentácie VÚKABU.

Treťou ťažkou métou PRESOV KARATE KIDS bolo 1.kolo SR pohár kadetov a Juniorov, konané v Košiciach dňa 21.09.2019. JUNIOR PREŠOV získal 5 medailí: 1-1-3. Naše staršie PRESOV KARATE KIDS v slovenskej TOP konkurencii určite na sklonku leta nesklamali. Vynikajúci vstup do sezóny bol pre 5 najlepších z nášho klubu. Každý svoj výkon korunovali medailou. Ostatní bojovali ako levy. Buď to v 3 prípadoch boli zemiakové medaile, alebo ich výkon nestačil na najlepších.

Výsledky PRESOV KARATE KIDS:
https://www.sutazekarate.sk/sutaze_klubvysl.php
www.karate-presov.sk

Poslednou septembrovou métou, bola súťaž Bihor Open 2019 v Rumunsku, konaná dňa 28.09.2019. Do Rumunska JUNIOR PREŠOV vyslal síce len 4 PRESOV KARATE KIDS, ale to čo predviedli v Rumunskom meste Oradea, v medzinárodnej konkurencii, sa dá nazvať zberom cenných kovov. 4 reprezentanti KK JUNIOR získali dokopy 12 medailí: 4-5-3.

Alexandra Šofraneková: 12-13 družstvá - 1. miesto, 13 ročná +50 - 1. miesto
Veronika Jalowiczorová: 12-13 družstvá - 1. miesto, 12 ročná -40 - 2. miesto, 13 ročná -43 - 1.miesto,13 ročná open - 2. miesto
Marko Jalowiczor: 16-17 -68 - 1. miesto,16-17 open - 2. miesto, U21 -67 - 3. miesto
Michaela Bryndzová: 16-17+59- 3. miesto,16-17 open -2. miesto, U21+68 - 2. miesto, U21 open- 3. miesto

Alexandra Šofraneková v Košiciach
Dávid Jakub Katrenič mal prevahu nad súpermi v Košiciach
Ingrid Salaganičová bojovala ako lev
Ingrid Salaganičová v Košiciach
Ingrid Salaganičová v Košiciach
Ingrid Salaganičová získala STRIEBRO
Matej Krajňák získal striebro na BUDAPEST OPEN 2019
Matej Krajňák získal striebro na ZAGREB CUP 2019
Melánia Laciová v Košiciach
PRESOV KARATE KIDS v Košiciach
Samuel Simko v Košiciach zvíťazil
Výprava KK JUNIOR v Rumunsku
Mohlo by Vás zaujímať
Stanovisko vedenia Prešovskej univerzity v Prešove k aktuálnej epidemiologickej situácii výskytu koronavírusu COVID 19
V súvislosti s aktuálnou epidemiologickou situáciou výskytu koronavírusu COVID 19, vedenie Prešovskej univerzity v Prešove (PU) na svojom zasadnutí dňa 09.03.2020 prijalo nasledovné opatrenia:
Ochranné štíty vyrobené na pôde Fakulty výrobných technológií so sídlom v Prešove putujú do domácej fakultnej nemocnice
Úsilie a intenzívna práca zamestnancov Fakulty výrobných technológií so sídlom v Prešove začína v posledných dňoch prinášať viac a viac výsledkov v podobe hotových ochranných pomôcok určených na boj proti COVID-19 pre zdravotnícke, sociálne a iné zariadenia.
Dôležité kontakty pre Prešovčanov
Viaceré inštitúcie, organizácie, firmy a predajne v Prešove sú v týchto dňoch pre verejnosť zatvorené. Výnimkou nie je ani mestský úrad, kde je pre verejnosť v obmedzenom režime dostupná iba podateľňa. Jedinou možnosťou komunikácie je v mnohých prípadoch iba telefón alebo e-mail, a preto sme pre Vás pripravili niekoľko dôležitých kontaktných čísel, na ktoré sa môžete obrátiť.
Mesto Prešov plne pokrylo dopyt seniorov po ochranných rúškach
Prešovskí seniori doteraz dostali spolu 3000 ochranných rúšok, ktoré pre nich zabezpečilo mesto Prešov. Išlo predovšetkým o rúška, ktoré vo vlastnej réžii ušili pracovníčky denných centier, stacionárov a zariadení pre seniorov. Odbor služieb pre občanov má objednaných ďalších 4000 rúšok, ktoré podľa potreby distribuuje priamo do schránok seniorov.
Naše ženy u nás pracujú aj celý život
V pivnom biznise dokážu nájsť uplatnenie aj ženy! Počas Medzinárodného dňa žien si celý svet pripomína dlhú cestu boja žien za emancipáciu, volebné právo a sociálnu rovnosť. Plzeňský Prazdroj si vysoko cení všetky dámy, ktoré vo firme pracujú. To, že pivo nie je len mužská záležitosť hovorí aj fakt, že ženy tvoria 30% zamestnancov.
Primátorka mesta Prešov sa lieči v nemocnici, testy u nej koronavírus vylúčili
(PREŠOV, 19. marec 2020) Primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová je od 16. marca 2020 hospitalizovaná vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove, kde sa lieči zo zápalu pľúc. Lekári jej nasadili infúznu antibiotickú liečbu a jej zdravotný stav sa rýchlo zlepšuje. Zdravotníci primátorke odobrali vzorky, ktoré následne odoslali na testovanie. Aktuálne výsledky z 19. marca 2020 sú negatívne, čím sa potvrdilo, že prešovská primátorka nemá koronavírus COVID-19.
Mimoriadna situácia: Potrebujete pomoc alebo chcete pomôcť?
Mesto Prešov podáva v mimoriadnej situácii pomocnú ruku seniorom vo forme pomoci s nákupom potravín či liekov, ale aj rozvozom obedov. Hľadajú sa aj dobrovoľníci.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.