Streda, 23. október 2019
Meniny má Alojzia | zajtra Kvetoslava

Veľké zmeny na prešovských parkoviskách uľahčia Prešovčanom život

Obyvateľov a návštevníkov mesta Prešov čakajú o niekoľko mesiacov historicky najväčšie zmeny v oblasti parkovania vozidiel. Mesto zadefinovalo nové pravidlá týkajúce sa systému parkovania vo všeobecne záväznom nariadení, ktoré vstúpi do platnosti 1. júla 2020.

Naším cieľom je ponúknuť obyvateľom moderný, účinný a efektívny systém statickej dopravy, ktorý bude dlhodobo spĺňať potreby a očakávania všetkých obyvateľov. Bez zavedenia regulácie by naďalej dochádzalo k neustálej obsadenosti parkovísk nad rámec ich kapacity. V súčasnosti opakovane dochádza k situáciám, keď obyvatelia bytových domov nemajú kde zaparkovať svoje autá a na parkoviskách vzniká chaos.

Nachádzame sa v období príprav na zavedenie novej parkovacej politiky s cieľom urobiť poriadok na parkoviskách v celom meste a zjednodušiť tak Prešovčanom život. Zavedením regulovaného parkovania a zavedením parkovacích miest pre rezidentov a návštevníkov jednotlivých zón sa zlepšia podmienky pre obyvateľov bytových domov, ktorí vlastnia osobné autá. V nemalej miere k tomu prispejú aj novopostavené parkovacie miesta vo všetkých častiach mesta. Od roku 2016 do konca roka 2018 ich v Prešove pribudlo 1200. Okrem toho má radnica v pláne vybudovať ďalších 900 parkovacích miest, vďaka ktorým sa vyrovná bilancia potrebného počtu parkovacích miest pre rezidentov a počtu vozidiel rezidentov pri bytových domoch.

V súčasnosti je regulácia statickej dopravy zavedená iba v centre mesta. Nová koncepcia parkovania však bude platiť na území celého mesta s výnimkou štvrtí individuálnej bytovej výstavby, ktoré nie sú poznačené enormnou dopravnou záťažou. Regulácia bude realizovaná na všetkých verejných komunikáciách a parkoviskách, ktoré sú v majetku mesta, alebo budú na tento účel vybudované. S reguláciou statickej dopravy pri bytových domoch na jednotlivých sídliskách je spojené zavedenie plateného parkovania na vymedzenom území mesta Prešov. To bude rozdelené na 17 zón, v ktorých bude platiť šesť tarifných pásiem.

Systém plateného parkovania bude zavádzaný postupne v tých zónach, ktoré na to budú organizačne a materiálno-technicky pripravené. Ako prvé príde na rad spomínané centrum mesta, kde je podobný systém zavedený už teraz.

V nasledujúcich týždňoch a mesiacoch budeme majiteľov vozidiel na web stránke mesta postupne informovať ako bude systém plateného parkovania fungovať a aké výhody im prinesie. Zároveň im vysvetlíme všetky dôležité pojmy, aké sú rozdiely medzi zónou a tarifným pásmom, a tiež to aké bude ich rozdelenie podľa ulíc. Prešovčania sa dozvedia aj všetko o cenách. Predstavíme typy parkovacích kariet, vysvetlíme aký je rozdiel medzi parkovacou kartou a parkovacím lístkom, aké budú časy spoplatnenia parkovísk, ale aj to aké formy úhrady budú môcť ľudia využiť.

Mohlo by Vás zaujímať
Nedostatočný dialóg s občanmi.
Prešovská participatívna platforma – projekt vzájomnej spolupráce občanov, poslancov a úradníkov MsÚ má za sebou komunitný prieskum, ktorého cieľom bolo zistiť postoj obyvateľov a obyvateliek k mestskej administratíve i práci poslancov a poslankýň.
Matej Krajňák z Junioru Prešov začína byť európskou špičkou vo svojej kategórií
Začiatok sezóny začali PRESOV KARATE KIDS svetelnou rýchlosťou. Prvou ťažkou skúškou, bola súťaž ZÁHREB CUP 2019 v Chorvátsku, konaná dňa 08.09.2019. Na danej medzinárodnej súťaži v chorvátskom ZÁHREBE, reprezentovala Prešov štvorica PRESOV KARATE KIDS, a to Matej Krajňák, Veronika Jalowiczorová, Michaela Bryndzová a Alexandra Šofraneková.
Mimoriadne nadané deti sa stretli na logickom sústredení
K obľúbeným patria stretnutia nadaných detí pod záštitou celoslovenskej iniciatívy Rozumieme nadaným. Tohtoročného logického sústredenia nadaných sa zúčastnili školáci z Prešova a Spišskej Novej Vsi.
FOTO: Night City Lear Run
Night city run v Prešove, ktorý sa konal 29.09.2019! A my vám prinášame atmosféru v podobe fotoreportu!
Festival architektúry a dizajnu 2019 úspešne odštartoval
V stredu úspešne odštartoval 4. ročník Festivalu architektúry a dizajnu (FEAD) 2019. Výstavy, prezentácie a bohatý sprievodný program prebiehajú v termíne od 25. do 27. septembra 2019 na Hlavnej ulici v priestore pred Šarišskou galériou, v Divadle Jonáša Záborského, v Krajskom pamiatkovom úrade, v historickej budove Skladu soli a v obľúbených prešovských kaviarňach.
2. ročník Šarišského hackathonu odštartuje 4. októbra
IT nadšenci si už po druhý raz zmerajú sily na Šarišskom hackathone. Niekoľko desiatok mladých programátorov bude vyvíjať aplikácie a vytvárať inteligentné riešenia pre mesto Prešov.
30 rokov slobody
Mesto Prešov v spolupráci s PKO Čierny orol a Filma production pripravujú špeciálny spomienkový večer pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie.
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom na Šidlovci, pozemok 817 m2, Prešov

Na predaj rodinný dom v pôvodnej zástavbe rodinných domov s pozemkom o výmere 817 m2 v časti Šidlovec v Prešove. 5 izbový rodinný dom, úžitková plocha cca 160 m2. V celom dome sú plastové okná, inak pôvodný stav. Všetky IS. Výborná lokalita.

0907030622 | | cena: 159.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 128 m2, s pozemkom 2456 m2, Malý Šariš, okr. Prešov

Na predaj podpivničený rodinný dom s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš. Zastavaná plocha 128 m2, úžitková plocha 108 m2, podpivničenie 100 m2, pôjd 90 m2. Dom je riešený ako 3-izbový.

0907030623 | | cena: 156.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.