Utorok, 31. marec 2020
Meniny má Benjamín | zajtra Hugo

Veľké zmeny na prešovských parkoviskách uľahčia Prešovčanom život

Obyvateľov a návštevníkov mesta Prešov čakajú o niekoľko mesiacov historicky najväčšie zmeny v oblasti parkovania vozidiel. Mesto zadefinovalo nové pravidlá týkajúce sa systému parkovania vo všeobecne záväznom nariadení, ktoré vstúpi do platnosti 1. júla 2020.

Naším cieľom je ponúknuť obyvateľom moderný, účinný a efektívny systém statickej dopravy, ktorý bude dlhodobo spĺňať potreby a očakávania všetkých obyvateľov. Bez zavedenia regulácie by naďalej dochádzalo k neustálej obsadenosti parkovísk nad rámec ich kapacity. V súčasnosti opakovane dochádza k situáciám, keď obyvatelia bytových domov nemajú kde zaparkovať svoje autá a na parkoviskách vzniká chaos.

Nachádzame sa v období príprav na zavedenie novej parkovacej politiky s cieľom urobiť poriadok na parkoviskách v celom meste a zjednodušiť tak Prešovčanom život. Zavedením regulovaného parkovania a zavedením parkovacích miest pre rezidentov a návštevníkov jednotlivých zón sa zlepšia podmienky pre obyvateľov bytových domov, ktorí vlastnia osobné autá. V nemalej miere k tomu prispejú aj novopostavené parkovacie miesta vo všetkých častiach mesta. Od roku 2016 do konca roka 2018 ich v Prešove pribudlo 1200. Okrem toho má radnica v pláne vybudovať ďalších 900 parkovacích miest, vďaka ktorým sa vyrovná bilancia potrebného počtu parkovacích miest pre rezidentov a počtu vozidiel rezidentov pri bytových domoch.

V súčasnosti je regulácia statickej dopravy zavedená iba v centre mesta. Nová koncepcia parkovania však bude platiť na území celého mesta s výnimkou štvrtí individuálnej bytovej výstavby, ktoré nie sú poznačené enormnou dopravnou záťažou. Regulácia bude realizovaná na všetkých verejných komunikáciách a parkoviskách, ktoré sú v majetku mesta, alebo budú na tento účel vybudované. S reguláciou statickej dopravy pri bytových domoch na jednotlivých sídliskách je spojené zavedenie plateného parkovania na vymedzenom území mesta Prešov. To bude rozdelené na 17 zón, v ktorých bude platiť šesť tarifných pásiem.

Systém plateného parkovania bude zavádzaný postupne v tých zónach, ktoré na to budú organizačne a materiálno-technicky pripravené. Ako prvé príde na rad spomínané centrum mesta, kde je podobný systém zavedený už teraz.

V nasledujúcich týždňoch a mesiacoch budeme majiteľov vozidiel na web stránke mesta postupne informovať ako bude systém plateného parkovania fungovať a aké výhody im prinesie. Zároveň im vysvetlíme všetky dôležité pojmy, aké sú rozdiely medzi zónou a tarifným pásmom, a tiež to aké bude ich rozdelenie podľa ulíc. Prešovčania sa dozvedia aj všetko o cenách. Predstavíme typy parkovacích kariet, vysvetlíme aký je rozdiel medzi parkovacou kartou a parkovacím lístkom, aké budú časy spoplatnenia parkovísk, ale aj to aké formy úhrady budú môcť ľudia využiť.

Mohlo by Vás zaujímať
Stanovisko vedenia Prešovskej univerzity v Prešove k aktuálnej epidemiologickej situácii výskytu koronavírusu COVID 19
V súvislosti s aktuálnou epidemiologickou situáciou výskytu koronavírusu COVID 19, vedenie Prešovskej univerzity v Prešove (PU) na svojom zasadnutí dňa 09.03.2020 prijalo nasledovné opatrenia:
Cieľom je príťažlivý a bezpečný lesopark
Technické služby mesta Prešov (TSmP) počas uplynulého roka intenzívne pracovali na budovaní lesoparku, aby využili potenciál prímestskej rekreačnej oblasti pre obyvateľov mesta.
Zomrel bývalý prešovský hádzanár Jozef Durlák
Mesto Prešov dnes so zármutkom prijalo správu o úmrtí bývalého prešovského hádzanára Jozefa Durláka. Posledná rozlúčka so zosnulým bude vo štvrtok 5.3.2020 o 13.00 hod. v Dome smútku v Prešove.
Dôležité kontakty pre Prešovčanov
Viaceré inštitúcie, organizácie, firmy a predajne v Prešove sú v týchto dňoch pre verejnosť zatvorené. Výnimkou nie je ani mestský úrad, kde je pre verejnosť v obmedzenom režime dostupná iba podateľňa. Jedinou možnosťou komunikácie je v mnohých prípadoch iba telefón alebo e-mail, a preto sme pre Vás pripravili niekoľko dôležitých kontaktných čísel, na ktoré sa môžete obrátiť.
O dotáciu pre šport, kultúru a sociálnu oblasť môžete požiadať do konca marca
Mesto Prešov zverejňuje výzvu na poskytnutie dotácií v oblasti kultúry, športu a v sociálnej oblasti.
Naše ženy u nás pracujú aj celý život
V pivnom biznise dokážu nájsť uplatnenie aj ženy! Počas Medzinárodného dňa žien si celý svet pripomína dlhú cestu boja žien za emancipáciu, volebné právo a sociálnu rovnosť. Plzeňský Prazdroj si vysoko cení všetky dámy, ktoré vo firme pracujú. To, že pivo nie je len mužská záležitosť hovorí aj fakt, že ženy tvoria 30% zamestnancov.
Mesto Prešov plne pokrylo dopyt seniorov po ochranných rúškach
Prešovskí seniori doteraz dostali spolu 3000 ochranných rúšok, ktoré pre nich zabezpečilo mesto Prešov. Išlo predovšetkým o rúška, ktoré vo vlastnej réžii ušili pracovníčky denných centier, stacionárov a zariadení pre seniorov. Odbor služieb pre občanov má objednaných ďalších 4000 rúšok, ktoré podľa potreby distribuuje priamo do schránok seniorov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.