Utorok, 21. január 2020
Meniny má Vincent | zajtra Zora

Veľké zmeny na prešovských parkoviskách uľahčia Prešovčanom život

Obyvateľov a návštevníkov mesta Prešov čakajú o niekoľko mesiacov historicky najväčšie zmeny v oblasti parkovania vozidiel. Mesto zadefinovalo nové pravidlá týkajúce sa systému parkovania vo všeobecne záväznom nariadení, ktoré vstúpi do platnosti 1. júla 2020.

Naším cieľom je ponúknuť obyvateľom moderný, účinný a efektívny systém statickej dopravy, ktorý bude dlhodobo spĺňať potreby a očakávania všetkých obyvateľov. Bez zavedenia regulácie by naďalej dochádzalo k neustálej obsadenosti parkovísk nad rámec ich kapacity. V súčasnosti opakovane dochádza k situáciám, keď obyvatelia bytových domov nemajú kde zaparkovať svoje autá a na parkoviskách vzniká chaos.

Nachádzame sa v období príprav na zavedenie novej parkovacej politiky s cieľom urobiť poriadok na parkoviskách v celom meste a zjednodušiť tak Prešovčanom život. Zavedením regulovaného parkovania a zavedením parkovacích miest pre rezidentov a návštevníkov jednotlivých zón sa zlepšia podmienky pre obyvateľov bytových domov, ktorí vlastnia osobné autá. V nemalej miere k tomu prispejú aj novopostavené parkovacie miesta vo všetkých častiach mesta. Od roku 2016 do konca roka 2018 ich v Prešove pribudlo 1200. Okrem toho má radnica v pláne vybudovať ďalších 900 parkovacích miest, vďaka ktorým sa vyrovná bilancia potrebného počtu parkovacích miest pre rezidentov a počtu vozidiel rezidentov pri bytových domoch.

V súčasnosti je regulácia statickej dopravy zavedená iba v centre mesta. Nová koncepcia parkovania však bude platiť na území celého mesta s výnimkou štvrtí individuálnej bytovej výstavby, ktoré nie sú poznačené enormnou dopravnou záťažou. Regulácia bude realizovaná na všetkých verejných komunikáciách a parkoviskách, ktoré sú v majetku mesta, alebo budú na tento účel vybudované. S reguláciou statickej dopravy pri bytových domoch na jednotlivých sídliskách je spojené zavedenie plateného parkovania na vymedzenom území mesta Prešov. To bude rozdelené na 17 zón, v ktorých bude platiť šesť tarifných pásiem.

Systém plateného parkovania bude zavádzaný postupne v tých zónach, ktoré na to budú organizačne a materiálno-technicky pripravené. Ako prvé príde na rad spomínané centrum mesta, kde je podobný systém zavedený už teraz.

V nasledujúcich týždňoch a mesiacoch budeme majiteľov vozidiel na web stránke mesta postupne informovať ako bude systém plateného parkovania fungovať a aké výhody im prinesie. Zároveň im vysvetlíme všetky dôležité pojmy, aké sú rozdiely medzi zónou a tarifným pásmom, a tiež to aké bude ich rozdelenie podľa ulíc. Prešovčania sa dozvedia aj všetko o cenách. Predstavíme typy parkovacích kariet, vysvetlíme aký je rozdiel medzi parkovacou kartou a parkovacím lístkom, aké budú časy spoplatnenia parkovísk, ale aj to aké formy úhrady budú môcť ľudia využiť.

Mohlo by Vás zaujímať
Asanácia poškodeného bytového domu na Mukačevskej ulici (AKTUALIZÁCIA)
Mesto Prešov reaguje na nepodložené informácie týkajúce sa objednávky na záchranné práce a výberu firmy šíriace sa na sociálnych sieťach
Otvorený list od Jiřího Raszku
Technický riaditeľ divízie demolácií spoločnosti CANNONEER group s.r.o. , pán Jiří Raszka, ktorý so svojím tímom zrealizoval hlavnú časť asanačných prác na bytovom dome č. 7 na Mukačevskej ulici, zasiela Prešovčanom otvorený list.
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov vyplatilo poškodeným obyvateľom z Mukačevskej ulice už takmer pol milióna eur
Mesto Prešov zrealizovalo ďalšie úhrady z oficiálneho darovacieho účtu pre poškodených obyvateľov z Mukačevskej ulice. Zatiaľ bolo prerozdelených 523 500 eur.
Stanovisko mesta Prešov - záchranné práce Mukačevská
Objednávka v objeme 1,1 milióna eur na záchranné práce v rámci mimoriadnej situácie, ktorá bola vyhlásená dňa 06.12.2019 o 12.35 hod. na území mesta Prešov je iba predbežná a jej výška sa môže meniť v závislosti od reálne vykonaných záchranných prác.
Prvou Prešovčankou v roku 2020 je malá Jasmínka
V prešovskej nemocnici bolo rušno už od prvých minút nového roka. Ako prvý sa v roku 2020 vypýtal na svet malý Maximilián. Na prvého Prešovčana či Prešovčanku sme takisto nemuseli čakať dlho. V prvý deň nového roka sa tesne popoludní narodila malá Jasmínka.
Obnovené historické oplotenie opäť skrášľuje Františkánske námestie
Historický múr pre Kostolom sv. Jozefa v Prešove bol dlhodobo v zlom stave. Mestu Prešov sa však jeho obnovu podarilo úspešne zrealizovať a oplotenie tak po rokoch opäť skrášľuje Františkánske námestie.
Medzi 2600 novonarodenými Prešovčanmi v roku 2019 boli aj Surya či Zachej
Dlhoročne najrozšírenejšie mená novorodencov Jakub a Sofia v roku 2019 v Prešove vystriedali Michal a Ema. Opäť však máme aj bábätká s netradičnými menami.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.