Streda, 23. október 2019
Meniny má Alojzia | zajtra Kvetoslava

Aj vy môžete rozhodnúť o ocenení dobrovoľníkov za rok 2018 a 2019

Jednou z kategórií je kategória Obec/mesto priateľské k dobrovoľníctvu. Nominácie môže predložiť mesto alebo obec, v ideálnom prípade by ju však mala predkladať nezisková organizácia pôsobiaca na jeho území alebo skupina dobrovoľníkov, ktorá oceňuje prístup miestnych samosprávnych orgánov k podpore dobrovoľníctva. Vtedy sa nominácia stáva pre hodnotiacu komisiu viac autentickou.

V nominácii je vhodné uviesť, aké dobrovoľnícke aktivity sa na území obce/mesta organizujú a či ide o pravidelné aktivity, a tiež aj to, aké prostredie je vytvorené pre fungovanie neziskových organizácií a či od obce/mesta majú priestor na realizáciu svojich aktivít. Je vhodné uviesť aj to, koľko dobrovoľníkov sa do podujatí zapája, aké je zapojenie samotných vrcholových predstaviteľov obce/mesta a miestnych orgánov, alebo k čomu prispelo zapájanie sa občanov do riešenia problémov svojej komunity a pod.

V minulosti toto ocenenie získali napríklad mestá Lučenec, mestská časť Bratislava – Staré mesto, obec Zálesie a pod.
Ak vás táto možnosť zaujala, vyplňte do 20. októbra 2019 dotazník, ktorý sa nachádza na stránke www.dobrovolnictvo.sk pod článkom Hľadá sa dobrovoľník roka 2018 a 2019. Bližie informácie vám poskytnú organizátori podujatia na e-mailovej adrese ocenovanie@dobrovolnictvo.sk.

Slávnostné vyhlásenie ocenených sa uskutoční 9. decembra 2019 v Kunsthalle v Košiciach. Podujatie Dobrovoľník roka sa spojí so slávnostným uzatváracím ceremoniálom, pri ktorom mesto Košice odovzdá talianskej Padove titul Európske hlavné mesto dobrovoľníctva (viac na https://www.europeanvolunteercentre.org/).

Podujatie Dobrovoľník roka sa už tradične uskutoční pod záštitou ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslava Lajčáka.

Vyhlasovateľom a organizátorom je občianske združenie CARDO -Národné dobrovoľnícke centrum. „Dobrovoľník roka 2018 a 2019“ je ocenenie na celoslovenskej úrovni, ktoré smeruje k zvýšeniu statusu dobrovoľníctva a k rozvoju dobrovoľníctva na Slovensku. Ide o ocenenie dobrovoľníkov a dobrovoľníčok (jednotlivcov i kolektívov) za dobrovoľnícku činnosť, a teda činnosť vykonávanú bez nároku na finančnú odmenu a v prospech iných, v rôznych oblastiach spoločenského života, rozvoja komunity, ochrany životného prostredia, kultúry, výchovy a vzdelávania a pod. Ocenenie môže byť udelené aj za prejav solidarity a motivovania k službe pre druhých. Ocenenie sa udeľuje dobrovoľníkom/dobrovoľníčkam za viac ako 6-mesačnú nepretržitú dobrovoľnícku činnosť vykonávanú v kalendárnom roku 2018 alebo/alebo aj 2019.

Udelenie ocenenia sa osvedčuje symbolickou cenou „Srdce na dlani“ a certifikátom. Cena má umeleckú hodnotu, je zhotovená zo skla a keramiky. Ocenenie sa udeľuje v deviatich kategóriách:

1. Dobrovoľník Slovak Aid

2. Zahraničný dobrovoľník na Slovensku

3. Dobrovoľník v sociálnej a zdravotnej oblasti

4. Dobrovoľník v oblasti práce s deťmi a mládežou

5. Dobrovoľník v oblasti vzdelávania a životného prostredia

6. Firemný dobrovoľník roka

7. Dlhodobá dobrovoľnícka pomoc (viac ako 18 mesiacov)

8. Obec/mesto priateľské k dobrovoľníctvu

9. Dobrovoľnícky projekt roka

Uzávierka nominácií je 20.10.2019 do 24.00 hod. Nominácie môže zaslať akákoľvek právnická osoba, fyzická osoba alebo skupina fyzických alebo právnických osôb. Dobrovoľnícka činnosť musí byť vykonávaná na území Slovenskej republiky, v prípade nominácie v kategórii Slovak Aid musí mať organizácia, ktorá dobrovoľníka vyslala, sídlo na území Slovenskej republiky. Navrhovateľ môže nominovať fyzickú osobu alebo skupinu osôb, obec alebo projekt. Do hodnotiaceho procesu sú zaradené len nominácie, ktoré obsahujú všetky informácie požadované v nominačnom hárku a sú doručené do termínu uzávierky.

Mohlo by Vás zaujímať
Podozrenie na podvody pri DPH
Predbežná škoda vo výške takmer 2 mil. eur, podozrenie z neoprávneného odpočítavania dane z pridanej hodnoty a zaistenie viacerých účtovných dokladov. To je výsledok ostatného zásahu Kriminálneho úradu finančnej správy vo viacerých bratislavských spoločnostiach.
Úradníci vyčistili les od odpadkov
Dobrovoľnícke práce úradníkov, zamestnancov mestských organizácii či zamestnancov pivovaru Šariš pokračujú vo Veľkom Šariši znova. Tentokrát sa pustili do čistenia lesa v mestskej časti Kanaš. Po vyčistených zastávkach, natretí mostu, výsadbe kvetov, teraz vyzbierali množstvo odpadkov v lese.
Konať dobro a pomáhať nie je prežitok ani v Prešove
Prešovské dobrovoľnícke centrum, o.z. už po 12-ty raz spojilo mimovládne neziskové organizácie, školy, CVČ a ďalšie subjekty v Prešovskom kraji s dobrovoľníkmi. Tí počas septembra venovali svoj čas, energiu i schopnosti na to, aby sa v rôznych mestách a obciach mohli uskutočniť zaujímavé podujatia pre dobrú vec.
Máte po štyridsiatke a cítite sa ako starší človek?
V roku 1990 vyhlásila Organizácia Spojených národov 1. október za Medzinárodný deň starších ľudí. Správy o demografickom vývoji neľútostne konštatujú, že populácia starne a to prináša hospodárske a sociálne výzvy počínajúc pracovným trhom až po zdravotnú starostlivosť a služby.
eKasa prináša podnikateľom výhody, na ktoré neboli zvyknutí
Projekt eKasa rozšíril aj proklientske opatrenia finančnej správy. Finančná správa priebežne vyhodnocuje informácie zo systému eKasa.
Pre septembrové daňové povinnosti sa predlžujú úradné hodiny na call centre
Koniec septembra nie je len termínom na podanie odloženého daňového priznania k dani z príjmov, ale rovnako aj posledným termínom na vyžiadanie si vrátenia dane zo zahraničia (iných členských štátov EÚ). Call centrum finančnej správy bude preto daňovníkom k dispozícii počas predĺžených úradných hodín.
V Prešove sa začal mesiac úcty k starším
Počas októbra, ktorý je známy ako mesiac úcty k starším, sa aj v Prešove organizuje množstvo kultúrnych podujatí venovaných seniorom. Odštartovali ich príjemné stretnutia v historickej sále PKO - Čierny orol, v Solivare či v Zariadení pre seniorov Náruč v Prešove.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom na Šidlovci, pozemok 817 m2, Prešov

Na predaj rodinný dom v pôvodnej zástavbe rodinných domov s pozemkom o výmere 817 m2 v časti Šidlovec v Prešove. 5 izbový rodinný dom, úžitková plocha cca 160 m2. V celom dome sú plastové okná, inak pôvodný stav. Všetky IS. Výborná lokalita.

0907030622 | | cena: 159.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 128 m2, s pozemkom 2456 m2, Malý Šariš, okr. Prešov

Na predaj podpivničený rodinný dom s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš. Zastavaná plocha 128 m2, úžitková plocha 108 m2, podpivničenie 100 m2, pôjd 90 m2. Dom je riešený ako 3-izbový.

0907030623 | | cena: 156.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.