Pondelok, 27. január 2020
Meniny má Bohuš | zajtra Alfonz

Aj vy môžete rozhodnúť o ocenení dobrovoľníkov za rok 2018 a 2019

Jednou z kategórií je kategória Obec/mesto priateľské k dobrovoľníctvu. Nominácie môže predložiť mesto alebo obec, v ideálnom prípade by ju však mala predkladať nezisková organizácia pôsobiaca na jeho území alebo skupina dobrovoľníkov, ktorá oceňuje prístup miestnych samosprávnych orgánov k podpore dobrovoľníctva. Vtedy sa nominácia stáva pre hodnotiacu komisiu viac autentickou.

V nominácii je vhodné uviesť, aké dobrovoľnícke aktivity sa na území obce/mesta organizujú a či ide o pravidelné aktivity, a tiež aj to, aké prostredie je vytvorené pre fungovanie neziskových organizácií a či od obce/mesta majú priestor na realizáciu svojich aktivít. Je vhodné uviesť aj to, koľko dobrovoľníkov sa do podujatí zapája, aké je zapojenie samotných vrcholových predstaviteľov obce/mesta a miestnych orgánov, alebo k čomu prispelo zapájanie sa občanov do riešenia problémov svojej komunity a pod.

V minulosti toto ocenenie získali napríklad mestá Lučenec, mestská časť Bratislava – Staré mesto, obec Zálesie a pod.
Ak vás táto možnosť zaujala, vyplňte do 20. októbra 2019 dotazník, ktorý sa nachádza na stránke www.dobrovolnictvo.sk pod článkom Hľadá sa dobrovoľník roka 2018 a 2019. Bližie informácie vám poskytnú organizátori podujatia na e-mailovej adrese ocenovanie@dobrovolnictvo.sk.

Slávnostné vyhlásenie ocenených sa uskutoční 9. decembra 2019 v Kunsthalle v Košiciach. Podujatie Dobrovoľník roka sa spojí so slávnostným uzatváracím ceremoniálom, pri ktorom mesto Košice odovzdá talianskej Padove titul Európske hlavné mesto dobrovoľníctva (viac na https://www.europeanvolunteercentre.org/).

Podujatie Dobrovoľník roka sa už tradične uskutoční pod záštitou ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslava Lajčáka.

Vyhlasovateľom a organizátorom je občianske združenie CARDO -Národné dobrovoľnícke centrum. „Dobrovoľník roka 2018 a 2019“ je ocenenie na celoslovenskej úrovni, ktoré smeruje k zvýšeniu statusu dobrovoľníctva a k rozvoju dobrovoľníctva na Slovensku. Ide o ocenenie dobrovoľníkov a dobrovoľníčok (jednotlivcov i kolektívov) za dobrovoľnícku činnosť, a teda činnosť vykonávanú bez nároku na finančnú odmenu a v prospech iných, v rôznych oblastiach spoločenského života, rozvoja komunity, ochrany životného prostredia, kultúry, výchovy a vzdelávania a pod. Ocenenie môže byť udelené aj za prejav solidarity a motivovania k službe pre druhých. Ocenenie sa udeľuje dobrovoľníkom/dobrovoľníčkam za viac ako 6-mesačnú nepretržitú dobrovoľnícku činnosť vykonávanú v kalendárnom roku 2018 alebo/alebo aj 2019.

Udelenie ocenenia sa osvedčuje symbolickou cenou „Srdce na dlani“ a certifikátom. Cena má umeleckú hodnotu, je zhotovená zo skla a keramiky. Ocenenie sa udeľuje v deviatich kategóriách:

1. Dobrovoľník Slovak Aid

2. Zahraničný dobrovoľník na Slovensku

3. Dobrovoľník v sociálnej a zdravotnej oblasti

4. Dobrovoľník v oblasti práce s deťmi a mládežou

5. Dobrovoľník v oblasti vzdelávania a životného prostredia

6. Firemný dobrovoľník roka

7. Dlhodobá dobrovoľnícka pomoc (viac ako 18 mesiacov)

8. Obec/mesto priateľské k dobrovoľníctvu

9. Dobrovoľnícky projekt roka

Uzávierka nominácií je 20.10.2019 do 24.00 hod. Nominácie môže zaslať akákoľvek právnická osoba, fyzická osoba alebo skupina fyzických alebo právnických osôb. Dobrovoľnícka činnosť musí byť vykonávaná na území Slovenskej republiky, v prípade nominácie v kategórii Slovak Aid musí mať organizácia, ktorá dobrovoľníka vyslala, sídlo na území Slovenskej republiky. Navrhovateľ môže nominovať fyzickú osobu alebo skupinu osôb, obec alebo projekt. Do hodnotiaceho procesu sú zaradené len nominácie, ktoré obsahujú všetky informácie požadované v nominačnom hárku a sú doručené do termínu uzávierky.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Benefičný Koncert Pre Bytovku Mukačevská
19. 01. 2020 sa odohral v Tatran Hanball Aréne benefičný koncert pre ľudí z postihnutej bytovky na Mukačevskej 7. Vystúpili mnohé známe mená ako Lukáš Adamec, Katka Knechtová, Kandráčovci, ElevenHill a mnohí další! Samozrejme PIS si to nenechal ujsť.
Národný týždeň manželstva opäť aj v Prešove
Po roku sa na Slovensku opäť uskutoční Národný týždeň manželstva, ktorý môžete zažiť aj v Prešove. Od 10. do 16. februára bude pre manželov v Prešove pripravených množstvo aktivít a pestrý sprievodný program.
Tajomstvo dlhovekosti podľa 101-ročnej oslávenkyne
V týchto dňoch oslávila krásne 101. narodeniny Prešovčanka Irena Hajduková. Večne usmiata a dobre naladená oslávenkyňa vás hneď pri podaní ruky nakazí dobrou náladou, úsmevom a obrovskou chuťou do života.
Kniha roka PSK 2019 - 3. ročník ankety
Prešovský samosprávny kraj Knižnica P. O. Hviezdoslava v Prešove, Okresná knižnica Davida Gutgesela Bardejov, Vihorlatská knižnica Humenné, Podtatranská knižnica Poprad, Ľubovnianska knižnica v Starej Ľubovni, Podduklianska knižnica Svidník, Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou a Knižnica Jána Henkela v Levoči
O prevencii užívania drog v spoločnosti je potrebné diskutovať
Nezisková organizácia Trojlístok opäť usporiadala odbornú diskusiu, na ktorej sa hovorilo o tom, že reálne výsledky prevencie užívania psychoaktívnych látok a návykových činností je možné dosiahnuť.
Príďte si po Dobrú radu počas NTM 2020 v Prešove
V dňoch 10. - 16. februára 2020 sa na Slovensku uskutoční Národný týždeň manželstva. Prešovčanom už po šiesty raz ponúkne množstvo aktivít, zliav, ale i odborné poradenstvo pre manželov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.