Streda, 23. október 2019
Meniny má Alojzia | zajtra Kvetoslava

Fotograf David Těšínský v Caraffke

Galéria v Caraffovej väznici vás opäť pozýva na zaujímavé podujatie. 14. októbra sa môžete stretnúť s uznávaným českým fotografom Davidom Tešinským, ktorý v Prešove predstaví svoje diela.

Komentovaná prehliadka s autorom sa uskutoční 14. októbra 2019 o 16.00 hod. v Galérii Caraffka.

Výstava, ktorá potrvá do 30.10. 2019, predstaví kolekciu troch desiatok fotografií z Těšínského rôznych reportáží z domova aj zo sveta. Každá je silným príbehom, silnou emóciou, drsnou výpoveďou o svete.

David Těšínský patrí k najmladšej generácii českých fotografov. Fotiť začal na strednej škole a za svoju prácu už niekoľkokrát získal cenu Czech Press Photo. Jeho fotky publikovali známe médiá ako The Guardian, VICE, The Sun alebo Le Monde.

Davidove reportáže zachytávajú príbehy ľudí z celého sveta. Vidíme ich v bežnom živote, často v drsných podmienkach alebo priam vo vojnových konfliktoch. Svojimi fotografiami chce zabíjať stereotypy a otvárať oči, a tak urobiť tento svet lepším miestom. Hraničné emócie podčiarkuje krikľavosť farieb.

Najsilnejšími sériami sú reportáže o vyháňačoch diabla v Etiópii, o ukrajinských vojačkách, o komunite pojedačov psov v Ázii, o divokých mejdanoch v iránskej púšti a mnohé ďalšie.

Hľadáčik Těšínského objektívu priťahujú rôzne subkultúry – sérioví vrahovia, americkí raperi, jamajskí rastafariáni, narkomani, hendikepovaní – ktorým sa vie prispôsobiť a vďaka tomu získať intímne snímky ich každodennosti.

Mohlo by Vás zaujímať
Prebudená jeseň
V nedeľu, 6.októbra 2019, sa uskutočnil 29. ročník prehliadky programov seniorov Prebudená jeseň.
Na festival POCITY príde svoje filmy uviesť poľská režisérka KINGA DĘBSKA
10. ročník prešovského filmového festivalu POCITY prinesie od 7. do 13. októbra výber kvalitnej svetovej aj domácej kinematografie, stretnutia s filmovými osobnosťami aj sprievodné podujatia.
Akcie cez víkend
Čo sa bude diať počas nasledujúceho víkendu?
Šansónový večer s Luciou Bujnovou
Nádherný večer, plná sála, krásna scéna, charizmatická a šarmantná Lucia Bujnová, úprimné verše a ich interpretácia Igorom Grossmanom, ktorých na klavíri sprevádzal Pavol Bodnár.
Foto: Rodeo a dostihy na Ranči POHODA
Akcia na Ranči POHODA zo dňa 29.9.2019
Výstava Koňare vo Veľkom Šariši je prístupná už len do 12.októbra
Mestské múzeum a galéria v septembri otvorilo svoje brány výstavou Koňare. Na výstave môžete zhliadnuť podkovu z koňa Nestora, ktorý vyhral dostihové preteky Veľkú pardubickú v roku 1966. Nájdete tu aj fotografiu víťazného pohára.
Relácia Cyklopotulky
V septembri mala premiéru obľúbená televízna relácia Cyklopotulky, ktorú OOCR región Šariš pripravovali a natáčali s televíznym štábom ešte počas letných týždňov.
Inzercia
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom 128 m2, s pozemkom 2456 m2, Malý Šariš, okr. Prešov

Na predaj podpivničený rodinný dom s pozemkom 2456 m2, s garážou s nadstavbou a hospodárskymi budovami, Malý Šariš. Zastavaná plocha 128 m2, úžitková plocha 108 m2, podpivničenie 100 m2, pôjd 90 m2. Dom je riešený ako 3-izbový.

0907030623 | | cena: 156.000,-€
Reality: Predám
Reality: Predám
Predaj rodinný dom na Šidlovci, pozemok 817 m2, Prešov

Na predaj rodinný dom v pôvodnej zástavbe rodinných domov s pozemkom o výmere 817 m2 v časti Šidlovec v Prešove. 5 izbový rodinný dom, úžitková plocha cca 160 m2. V celom dome sú plastové okná, inak pôvodný stav. Všetky IS. Výborná lokalita.

0907030622 | | cena: 159.000,-€
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.