Utorok, 21. január 2020
Meniny má Vincent | zajtra Zora

Fotograf David Těšínský v Caraffke

Galéria v Caraffovej väznici vás opäť pozýva na zaujímavé podujatie. 14. októbra sa môžete stretnúť s uznávaným českým fotografom Davidom Tešinským, ktorý v Prešove predstaví svoje diela.

Komentovaná prehliadka s autorom sa uskutoční 14. októbra 2019 o 16.00 hod. v Galérii Caraffka.

Výstava, ktorá potrvá do 30.10. 2019, predstaví kolekciu troch desiatok fotografií z Těšínského rôznych reportáží z domova aj zo sveta. Každá je silným príbehom, silnou emóciou, drsnou výpoveďou o svete.

David Těšínský patrí k najmladšej generácii českých fotografov. Fotiť začal na strednej škole a za svoju prácu už niekoľkokrát získal cenu Czech Press Photo. Jeho fotky publikovali známe médiá ako The Guardian, VICE, The Sun alebo Le Monde.

Davidove reportáže zachytávajú príbehy ľudí z celého sveta. Vidíme ich v bežnom živote, často v drsných podmienkach alebo priam vo vojnových konfliktoch. Svojimi fotografiami chce zabíjať stereotypy a otvárať oči, a tak urobiť tento svet lepším miestom. Hraničné emócie podčiarkuje krikľavosť farieb.

Najsilnejšími sériami sú reportáže o vyháňačoch diabla v Etiópii, o ukrajinských vojačkách, o komunite pojedačov psov v Ázii, o divokých mejdanoch v iránskej púšti a mnohé ďalšie.

Hľadáčik Těšínského objektívu priťahujú rôzne subkultúry – sérioví vrahovia, americkí raperi, jamajskí rastafariáni, narkomani, hendikepovaní – ktorým sa vie prispôsobiť a vďaka tomu získať intímne snímky ich každodennosti.

Mohlo by Vás zaujímať
Spevácky zbor Gregos dá v Stromoradí symbolickú bodku za Vianocami
Prešovské Stromoradie ponúklo za prvý rok svojho fungovania bohatú programovú dramaturgiu, v ktorej pokračuje aj v roku 2020. Po koncertoch IMT Smile a party Malalata All Night zakončia Prešovčania tento týždeň v sklade hudby koncertom kresťanského speváckeho zboru Gregos z Gregoroviec. V sobotu 11.1. Odznejú vianočné piesne, šarišské a klasické koledy v rockových úpravách, gospelové piesne aj vybrané hity z populárnej hudby v úpravách napríklad pre štvorhlasy aj s kapelou. Niektoré piesne Gregosu ste mohli počuť na koncertoch pre Martinu a Jána v Gregorovciach či festivale Pohoda.
OZ Májový úsmev na ozónovej ceste
OZ Májový úsmev sa v roku 2019 zameralo na posilnenie zdravia a medziľudských vzťahov. Pre svoje členky usporiadalo výlety a príjemné podujatia vďaka dotácii mesta Prešov.
Benefičný koncert pre obyvateľov z Mukačevskej ulice
19. januára sa chystá benefičný koncert na pomoc pre obyvateľov výbuchom poškodeného bytového domu na Mukačevskej ulici 7 v Prešove. Výťažok z koncertu pomôže ľuďom dotknutým tragédiou, ktorá sa v Prešova stala 6. decembra 2019.
Bienále maľby, kresby, grafiky a počítačovej grafiky v Caraffke
V prešovskej mestskej galérii Caraffka opäť dostávajú priestor všetci, ktorí nie sú absolventmi vysokých škôl umeleckého smeru, no dokážu povýšiť kresbu alebo maľbu na jedinečné umelecké dielo.
Vieme poznať ľudské klamstvo? Zistite v prednáške skúseného kriminálneho psychológa
Oproti sedí podozrivý. Hovorí pravdu alebo klame? Je svedok alebo zločinec? Ako sa mu dostať pod kožu? Chcete vedieť, ako investigatívci čítajú mysle a ako sa dostávajú k pravde?
Ivo Bič, niekdajší spevák kapely Peter Bič Project, predstavil videoklip Unavený
Košičan Ivo Bič, po rokoch pôsobenia v jednej z najúspešnejších slovenských kapiel, oživuje svoju sólovú spevácku kariéru. Reštart zahájil videoklipom Unavený.
Krajská knižnica P. O. Hviezdoslava v Prešove oslavuje v tomto roku 95. výročie svojho založenia.
Výročie sa rozhodla osláviť celoročnou aktivitou 95 knižničných radostí.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.