Pondelok, 27. január 2020
Meniny má Bohuš | zajtra Alfonz

Úradníci vyčistili les od odpadkov

Dobrovoľnícke práce úradníkov, zamestnancov mestských organizácii či zamestnancov pivovaru Šariš pokračujú vo Veľkom Šariši znova. Tentokrát sa pustili do čistenia lesa v mestskej časti Kanaš. Po vyčistených zastávkach, natretí mostu, výsadbe kvetov, teraz vyzbierali množstvo odpadkov v lese.

“Nadviazali sme na tradíciu, ktorá bola založená Komunitnou nadáciou, pivovarom Šariš a mestom Veľký Šariš. Ukázalo sa, že má zmysel zapájať sa do jednotlivých dobrovoľníckych aktivít, kde si vieme sami skrášliť naše okolie, alebo rozvíjať aktivity, ktoré nám pomáhajú k tomu, aby naše mesto bolo krajšie či ekologickejšie. Aj týmto spôsobom dávame dokopy ľudí, stmeľujeme ľudské vzťahy, zamestnanci úradu a mestských organizácii sa môžu spolu porozprávať a aj vzťahy na pracovisku sú potom lepšie, ” informoval primátor mesta Veľký Šariš Viliam Kall.

Dobrovoľníci vyzbierali množstvo odpadkov v lese v mestskej časti Kanaš. “Našli sme tu toho naozaj dosť. Od železa, plastov, sklo, hrnčeky, pneumatiky či vedrá, ” uviedla prednostka Mestského úradu Sylvia Hetmánková.

Dobrovoľníci prešli aj novým naučným chodníkom. “Tento chodník sme vytvorili pred troma rokmi a je na ňom desať informačných tabúľ, ” uviedol Rudolf Najsarek z organizácie Lesy Mesta Veľký Šariš. Aj tento chodník čistili dobrovoľníci od odpadkov.

Do tohto dobrovoľníckeho dňa sa zapojila aj Prírodovedecká fakulta Univerzity Komenského, ktorá v rámci projektu a v spolupráci s mestom robila workshopy, semináre a rôzne edukačné aktivity. “Do tejto akcie sa opäť zapojila naša základná škola a práve tým, že prirodevedecká fakulta ukazovala žiakom faunu, flóru a hovorili im o tom, ako chrániť naše životné prostredie, ” dodal primátor. Žiaci si v tento deň skrášľovali aj školský dvor hrabaním lístia či zbieraním odpadkov.

TEXT K FOTO:
Dobrovoľníci vyzbierali v lese niekoľko vriec odadov. Mesto Veľký Šariš bude v podobných akciách pokračovať aj v budúcnosti.
Rudolf Najsarek z organizácie Lesy Mesta Veľký Šariš hovoril dobrovoľníkom čo všetko sa môžu dozvedieť na náučnom chodníku Stráže.
Do dobrovoľníckeho dňa vo Veľkom Šariši sa zapojila aj Prírodovedecká fakulta Univerzity Komenského rôznymi edukačnými aktivitami.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Benefičný Koncert Pre Bytovku Mukačevská
19. 01. 2020 sa odohral v Tatran Hanball Aréne benefičný koncert pre ľudí z postihnutej bytovky na Mukačevskej 7. Vystúpili mnohé známe mená ako Lukáš Adamec, Katka Knechtová, Kandráčovci, ElevenHill a mnohí další! Samozrejme PIS si to nenechal ujsť.
Národný týždeň manželstva opäť aj v Prešove
Po roku sa na Slovensku opäť uskutoční Národný týždeň manželstva, ktorý môžete zažiť aj v Prešove. Od 10. do 16. februára bude pre manželov v Prešove pripravených množstvo aktivít a pestrý sprievodný program.
Tajomstvo dlhovekosti podľa 101-ročnej oslávenkyne
V týchto dňoch oslávila krásne 101. narodeniny Prešovčanka Irena Hajduková. Večne usmiata a dobre naladená oslávenkyňa vás hneď pri podaní ruky nakazí dobrou náladou, úsmevom a obrovskou chuťou do života.
Kniha roka PSK 2019 - 3. ročník ankety
Prešovský samosprávny kraj Knižnica P. O. Hviezdoslava v Prešove, Okresná knižnica Davida Gutgesela Bardejov, Vihorlatská knižnica Humenné, Podtatranská knižnica Poprad, Ľubovnianska knižnica v Starej Ľubovni, Podduklianska knižnica Svidník, Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou a Knižnica Jána Henkela v Levoči
O prevencii užívania drog v spoločnosti je potrebné diskutovať
Nezisková organizácia Trojlístok opäť usporiadala odbornú diskusiu, na ktorej sa hovorilo o tom, že reálne výsledky prevencie užívania psychoaktívnych látok a návykových činností je možné dosiahnuť.
Príďte si po Dobrú radu počas NTM 2020 v Prešove
V dňoch 10. - 16. februára 2020 sa na Slovensku uskutoční Národný týždeň manželstva. Prešovčanom už po šiesty raz ponúkne množstvo aktivít, zliav, ale i odborné poradenstvo pre manželov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.