Štvrtok, 27. február 2020
Meniny má Alexander | zajtra Zlatica

Hrad Šariš má novú atrakciu

Hrad Šariš ponúka svojim návštevníkom ďalšiu zaujímavosť. Turisti si môžu pozrieť okolie hradu cez ďalekohľad, ktorý je inštalovaný na najvyššom mieste hradu, na Donjone.

Mesto Veľký Šariš je členom Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) a každý rok má možnosť čerpať určitú sumu z jej rozpočtu. Pre rok 2019 sa mesto rozhodlo, že z tejto dotácie a z vlastných zdrojov bude financovať kúpu ďalekohľadu na Donjon na hrad Šariš.

“OOCR urobilo verejné obstarávanie, kúpilo ďalekohľad a uzavrelo zmluvu o využívaní ďalekohľadu. Pred pár dňami bol ďalekohľad dodaný a namontovaný na najvyššie miesto na Donjone, ” informoval správca hradu Ladislav Babuščák. Pomocou neho môžu návštevníci vidieť lepšie do širokého okolia a budú vidieť aj veci, ktoré voľným okom nie sú viditeľné. “Priblíženie ďalekohľadu je 20-krát. Jeho používanie je spoplatnené sumou 1,00 euro, ” uviedol L. Babuščák.

O túto novinku je za krátku dobu veľký záujem. “Ďalekohľad stál 2700 eur a bol zakúpený s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR, ” uviedol Branislav Švorc z OOCR.

Primátor mesta Viliam Kall sa z tejto novej atrakcie teší. "Verím, že aj takými malými krôčkami prilákame na náš hrad ešte viac turistov. O podporu turizmu v našom meste sa budeme usilovať naďalej. Hrad sa za posledné roky veľmi zatraktívnil. Veľa prác sa urobilo aj počas tohtoročnej sezóny, " dodal prvý muž mesta.

Slávnostné a oficiálne spustenie ďalekohľadu do prevádzky bolo v sobotu počas podujatia Cykloopekačka.

PARAMETRE ĎALEKOHĽADU:
- vyhliadkový ďalekohľad na mince 35x100
- typ: monokulár
- priemer objektívu objektívu (mm): 100
- zväčšenie (x): 35
- clona: 18
- minimálna prevádzková teplota: -30 ° C do + 70 ° C
- širokouhlé pozorovanie

Ďalekohľad má prilákať na hrad Šariš ďalších turistov. Priblíženie ďalekohľadu je 20-krát.

Ďalekohľad má prilákať na hrad Šariš ďalších turistov. Priblíženie ďalekohľadu je 20-krát.
Ďalekohľad má prilákať na hrad Šariš ďalších turistov. Priblíženie ďalekohľadu je 20-krát.

Ďalekohľad má prilákať na hrad Šariš ďalších turistov. Priblíženie ďalekohľadu je 20-krát.
Mohlo by Vás zaujímať
Malopoľské vojvodstvo zriadilo samosprávne cezhraničné autobusy medzi Poľskom a Slovenskom
Aktivisti zo spoločenskej iniciatívy "Poľsko-Slovensko-autobusy" po štyroch rokoch úsilia dosiahli svoj cieľ - Malopoľské vojvodstvo zriadilo prvú samosprávnu cezhraničnú linku na Slovensko, ktorá funguje vo verejnom záujme. Linku dotuje výlučné poľska samospráva. A to napriek tomu, že zabezpečuje aj vnútorné dopravné potreby obyvateľov slovenskej Oravy, ktorí sa vďaka nej môžu konečne dostať zo Suchej Hory do Oravíc alebo z Oravíc do Zuberca.
Donjon v sebe ukrýva srdce hradu
Na najvyššom bode hradu Šariš je srdce hradu. Robotníci tam zamurovali kameň v tvare srdca.
Šarišská hradná cesta - Šarišská cesta krásami regiónu
„História nie je veda, je to umenie, ktoré potrebuje predstavivosť“, povedal francúzsky básnik Anatole François Thibault. Pre podporu predstavivosti a hlavne pre podporu turizmu Oblastná organizácia cestovného ruchu Región Šariš (ďalej OOCR) pokračuje v propagácii jedinečnosti svojho regiónu.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.