Nedeľa, 17. november 2019
Meniny má Klaudia | zajtra Eugen

Hrad Šariš má novú atrakciu

Hrad Šariš ponúka svojim návštevníkom ďalšiu zaujímavosť. Turisti si môžu pozrieť okolie hradu cez ďalekohľad, ktorý je inštalovaný na najvyššom mieste hradu, na Donjone.

Mesto Veľký Šariš je členom Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) a každý rok má možnosť čerpať určitú sumu z jej rozpočtu. Pre rok 2019 sa mesto rozhodlo, že z tejto dotácie a z vlastných zdrojov bude financovať kúpu ďalekohľadu na Donjon na hrad Šariš.

“OOCR urobilo verejné obstarávanie, kúpilo ďalekohľad a uzavrelo zmluvu o využívaní ďalekohľadu. Pred pár dňami bol ďalekohľad dodaný a namontovaný na najvyššie miesto na Donjone, ” informoval správca hradu Ladislav Babuščák. Pomocou neho môžu návštevníci vidieť lepšie do širokého okolia a budú vidieť aj veci, ktoré voľným okom nie sú viditeľné. “Priblíženie ďalekohľadu je 20-krát. Jeho používanie je spoplatnené sumou 1,00 euro, ” uviedol L. Babuščák.

O túto novinku je za krátku dobu veľký záujem. “Ďalekohľad stál 2700 eur a bol zakúpený s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR, ” uviedol Branislav Švorc z OOCR.

Primátor mesta Viliam Kall sa z tejto novej atrakcie teší. "Verím, že aj takými malými krôčkami prilákame na náš hrad ešte viac turistov. O podporu turizmu v našom meste sa budeme usilovať naďalej. Hrad sa za posledné roky veľmi zatraktívnil. Veľa prác sa urobilo aj počas tohtoročnej sezóny, " dodal prvý muž mesta.

Slávnostné a oficiálne spustenie ďalekohľadu do prevádzky bolo v sobotu počas podujatia Cykloopekačka.

PARAMETRE ĎALEKOHĽADU:
- vyhliadkový ďalekohľad na mince 35x100
- typ: monokulár
- priemer objektívu objektívu (mm): 100
- zväčšenie (x): 35
- clona: 18
- minimálna prevádzková teplota: -30 ° C do + 70 ° C
- širokouhlé pozorovanie

Ďalekohľad má prilákať na hrad Šariš ďalších turistov. Priblíženie ďalekohľadu je 20-krát.

Ďalekohľad má prilákať na hrad Šariš ďalších turistov. Priblíženie ďalekohľadu je 20-krát.
Ďalekohľad má prilákať na hrad Šariš ďalších turistov. Priblíženie ďalekohľadu je 20-krát.

Ďalekohľad má prilákať na hrad Šariš ďalších turistov. Priblíženie ďalekohľadu je 20-krát.
Mohlo by Vás zaujímať
Hrad Šariš má ďalšiu novinku pre turistov
11 metrov dlhý a 2 metre široký je nový dubový drevený most na hrade Šariš. Tri mesiace ho vyrábal tesársky majster Jaroslav Hyrja. Postavený je pravdepodobne na pôvodnom mieste ako v minulosti.
Vlak vojaka Švejka prepravil v lete 2300 ľudí
Vlak vojaka Švejka, ktorý premával v letnej sezóne 2019 z Medzilaboriec do poľského Sanoku a Rzeszowa, prepravil počas víkendov v tomto lete 2300 ľudí, čo je oproti vlaňajšku o približne 400 osôb viac.
Prešovský kraj je opäť viac prístupný zahraničným turistom
Prírodné a kultúrne klenoty Prešovského kraja sú dostupnejšie pre obyvateľov Nemecka. Východné Slovensko s regiónom Severné Porýnie-Vestfálsko opäť prepojila letecká linka spájajúca Košice – Düsseldorf. Pravidelné letecké spojenie má potenciál prilákať zahraničných návštevníkov aj do regiónu severovýchodného Slovenska.
Drevené chrámy na severovýchode Slovenska lákajú českých a domácich turistov
Jedinečné kultúrne dedičstvo predstavujú drevené chrámy na severovýchode Slovenska. V okresoch Bardejov, Svidník a Snina a ich širšom okolí sa nachádza spolu 42 týchto cirkevných stavieb postavených z dreva.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.