Sobota, 06. jún 2020
Meniny má Norbert | zajtra Róbert

Riaditelia škôl budú rokovať aj v Prešove

Už 12. ročník odbornej konferencie pre riaditeľov škôl a ich zástupcov s názvom ŠKOLA 2019/2020 sa bude tento rok konať po Bratislave aj v Prešove a to 22. októbra 2019.

Manažment školy a profesijný rozvoj zamestnancov po novom – Nastavíme vám ten správny kurz. Tak znie podtitul najväčšej riaditeľskej konferencie pre vedenie všetkých typov škôl.

„Konferencia je určená všetkým riaditeľom a zástupcom riaditeľov materských, základných, stredných škôl a ZUŠ, ale rovnako tak aj učiteľom, zriaďovateľom a všetkým, ktorých zaujímajú legislatívne a manažérske otázky školskej praxe. Skrátka pre všetkých, ktorí si chcú nastaviť ten správny kurz – hlavne v tejto dobe, keď sú školy vystavené zmenám hneď z viacerých strán, “ priblížila zameranie konferencie Mgr. Mira Bianchi Schrimpelová, konateľka odborného nakladateľstva Dr. Josef RAABE Slovensko, organizátora konferencie.
Ako každý rok, aj tentokrát bude program konferencie venovaný aktuálnym otázkam školskej praxe.

Tematické okruhy konferencie:
1. OBEDY ZADARMO
2. NOVÝ ZÁKON O PEDAGOGICKÝCH A ODBORNÝCH ZAMESTNANCOCH
3. PROFESIJNÝ ROZVOJ
4. PERSONÁLNE RIADENIE
 
Zvučné mená prednášajúcich
Vyše 200 účastníkov konferencie sa môže aj tento rok v oboch mestách tešiť na bohatý a hodnotný odborný program. Ako lektori vystúpia ozajstní odborníci vo svojich odboroch, ako napríklad:
Ing. Jarmila Belešová, riaditeľka osobného úradu, Štátna školská inšpekcia
Mgr. Ján Sitarčík, PhD. , riaditeľ odboru pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov MŠVVaŠ SR
JUDr. Žaneta Surmajová, PhD. , generálna riaditeľka Sekcie legislatívno-právnej, MŠVVaŠ SR
Ing. Marian Galan, generálny riaditeľ Sekcie regionálneho školstva, MŠVVaŠ SR
Ing. Ján Sládek, terapeut a inštruktor systému Body and Brain, konateľ Body and Brain Slovakia
Darina Výbohová, riaditeľka sekcie profesijného rozvoja, Metodicko-pedagogické centrum Bratislava
Ing. Marián Valent, PhD. ,   zástupca riaditeľky pre pedagogickú činnosť, Metodicko-pedagogické centrum v Banskej Bystrici
Mgr. Hilda Dudáková, vedúca oddelenia pracovnoprávnych vzťahov zamestnancov rezortu školstva, MŠVVaŠ SR
Mgr. Iveta Moravcová, vedúca odboru školstva, MÚ Hlohovec

PROGRAM KONFRENCIE ŠKOLA 2019/2020 nájdete TU.

Prihlasovanie
Na stránkach organizátora aktuálne prebieha prihlasovanie na konferenciu. Záujemcovia o absolvovanie konferencie sa môžu prihlásiť tu:
https://www.raabe.sk/skola-2019-2020/prihlaska

Všetky informácie o 12. ročníku odbornej konferencie ŠKOLA 2019/2020 sú priebežne aktualizované na stránke https://www.raabe.sk/skola-2019-2020/uvod.

Mohlo by Vás zaujímať
Vysokoškolský areál dostane novú podobu a zazelení sa
Prešovská univerzita v Prešove (PU) začala s rozsiahlou úpravou priestranstva pred budovou Vysokoškolského areálu (VŠA). Výsledkom realizácie projektu za viac ako 400 tis. eur bude zvýšenie jeho funkčnosti, ako aj zlepšenie kvality mestského prostredia s dôrazom na budovanie prvkov zelenej infraštruktúry. V areáli pribudne aj fontána.
Prešovská univerzita plánuje na školskom pozemku zriadiť vlastnú včelnicu
Komunitná včelia záhrada a Katedra ekológie Fakulty humanitných a prírodných vied (FHPV) Prešovskej univerzity v Prešove (PU) pracujú na výskume, ktorý je zameraný na zisťovanie miery kontaminácie životného prostredia ťažkými kovmi. Na tento cieľ chcú využiť usilovnosť a pracovitosť včiel.
Aj prešovské školy od 1. júna opäť otvoria svoje brány
Školy a školské zariadenia v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov sa po dvoch mesiacoch začínajú pripravovať na otvorenie v zmysle usmernení Ministerstva školstva, vedy výskumu a športu SR, hlavného hygienika a krízového štábu.
Minister školstva a primátorka Prešova navštívili 3 školy ešte pred ich otvorením
Mesto Prešov otvorí školy vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti podľa plánu. Od 1.6.2020 sa vrátia deti a žiaci do 31 materských a základných škôl vo všetkých mestských častiach.
Logické myslenie predškolákov preverí Malá logická olympiáda.
Súťaž určená deťom predškolského veku preverí logické myslenie, pamäť, tvorenie pojmov i precvičovanie motoriky. Každý súťažiaci získa certifikát!
Mesto Prešov otvorí od 1. júna všetky materské a základné školy
Mesto Prešov v súlade s Rozhodnutím Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR otvára od 1.6.2020 všetky materské školy, základné školy a školské kluby detí vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti.
Hygienické opatrenia v školách platia aj pre rodičov
Prešovské materské a základné školy sú už kompletne pripravené na otvorenie. Priestory všetkých škôl pred nástupom detí dôkladne vyčistili a zabezpečili dezinfekčné prostriedky. Hygienické pravidlá však budú musieť dodržiavať nie len žiaci, ale aj ich rodičia.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.