Streda, 22. január 2020
Meniny má Zora | zajtra Miloš

Prešovskí volejbalisti si pripisujú povinné 3 body

V 5. kole Edymax extraligy mužov preverilo hráčov VK MIRAD PU Prešov reprezentačné družstvo Slovenska v kategórií do 20 rokov.

Na domácej palubovke si s mladíkmi poradili hladko 3:0 (21,16,19). Nahrávač Šarišanov, Boris Velička, ako reprezentant, nastúpil proti svojím klubovým spoluhráčom. Premiéru v najvyššej súťaži si odkrútil Kristián Cigán. Hráčom zápasu sa stal smečiar Michal Ščerba. Tréner Erik Digaňa dal šancu hráčom z lavičky.
Juniori sú do súťaže zaradení mimoriadne a štartujú na osobitnú súpisku, pričom sa predstavujú len v základnej časti. Mladíci hrajú s každým účastníkom jedno stretnutie. Výsledky z týchto zápasov sa riadne započítavajú do tabuľky.

Priebeh stretnutia
Juniori v prvom sete boli na dostrel do stavu 17:19, koncovka patrila domácim, rovnako ako druhé dejstvo. V treťom sete Prešovčania viedli už 21:8, ale v závere poľavili a mladíci skresali konečné manko na šesť bodov (25:19). Najviac bodov - zhodne po jedenásť - si pripísali na konto poľský univerzál Mateusz Śnieżek a dvojica z tímu U20 Michal Trubač,  Adrián Vančo. Najužitočnejším hráčom zápasu sa stal smečiar Michal Ščerba.

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD PU Prešov: „V prvom rade som rád, že takýto projekt reprezentantov funguje. Pre nich je to obrovská príležitosť zbierať skúsenosti, keď môžu nastúpiť proti svojím extraligovým vzorom. Potrebujú sa pripraviť a čaká ich ešte tvrdá robota na kvalifikácií, kde sa budú stretávať s podobnými hráčmi. Musia sa naučiť ísť do hry bez rešpektu. Je super, že sme takýto zápas mohli absolvovať. K našej dnešnej hre. Máme stále na čom pracovať. Máme dobre pasáže a potom prídu zlé a tie zlé trvajú príliš dlho. Toto musíme odstrániť, ak chceme byť úspešní.“

Peter Kalný, tréner Reprezentačného družstva U20: „Hrali sme dobre. V prvom sete to bolo tak na hranici našich možností. Samozrejme, potom hlavne servisom sa vytvoril ten bodový rozdiel v družstvách. Paradoxne sme najhoršie prihrávali plachtené podanie. Sopko nám dal zopár es, ale to sme ešte ako-tak ustáli, ale potom sme krvácali na plachte po lajne. Som rád, že keď to bolo ozaj zle, tak sme zdvihli hlavu a ten stav jemne skorigovali. V takomto stave dnes to družstvo momentálne je. Máme to ťažké, lebo majú rešpekt zo servisu, majú rešpekt z toho, aby sme to zvládli, aby sme sa vyhrali.“

Michal Ščerba, smečiar VK MIRAD PU Prešov: „V každom prípade povinné 3 body sú doma. Zápas nám ukázal na čom musíme pracovať. Myslím si, že sme boli lepším družstvom na servise aj na prihrávke a to rozhodlo.“

MVP: Michal Ščerba (Prešov)
Počet divákov: 142 divákov
Rozhodovali: Miloslav Smolko, Igor Porvazník

Pravidelný program extraligy preruší už o týždeň nový formát súťaže o Slovenský pohár. Losovanie, ktoré v júli prebehlo na centrále SVF do prvého kola priradilo Miraďákom družstvo TJ Spartak Myjava. Prvý zápas sa odohrajú na domácej palubovke budúci týždeň vo štvrtok (24.10.2019) o 19:00 hod. Odvety sú na programe v novembri.

Foto: Andrej Schlank

Mohlo by Vás zaujímať
Karate klub Junior Prešov - Na prvom mieste prezimujú opäť PRESOV KARATE KIDS
Koncom roka 2019 čakalo PRESOV KARATE KIDS 2. kolo Žiackej ligy VÚKABU v Kežmaroku. Konalo sa dňa 24. 11. 2019. A Junior Prešov bol opäť najlepším Karate klubom. So ziskom 60 medailí (18-21-21) Junior Prešov dominoval celej akcii. Prešov zimuje na čele žiackej ligy. Informácie nám poskytol tréner Juniorov - Čiernik.
Mladí futbalisti 1. FC Tatran Prešov na Pavlovic Cup obsadili štvrté miesto
Víťazmi 11. ročníka turnaja o Pohár Ladislava Pavloviča sa stali hráči FC Košice, ktorí tak potvrdili svoje postavenie z ligovej súťaže. Košický celok je II. v lige mladšieho dorastu na prvom mieste bez straty bodu.
Prešovskí volejbalisti nestačili na Komárno, pred play-off ich čakajú previerky v spodnej časti tabuľky
Posledným 18. kolom vyvrcholila v pondelok základná časť Edymax extraligy mužov.
Aj prešovské školy sa zapojili do súťaže ALL STAR SCHOOL
Vyše 24 tisíc žiakov sa v súťaži ALL STAR SCHOOL uchádza o titul školy, ktorá najviac žije pohybom a športom. Sú medzi nimi aj tri prešovské školy.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.