Štvrtok, 14. november 2019
Meniny má Irma | zajtra Leopold

Prešovskí volejbalisti si pripisujú povinné 3 body

V 5. kole Edymax extraligy mužov preverilo hráčov VK MIRAD PU Prešov reprezentačné družstvo Slovenska v kategórií do 20 rokov.

Na domácej palubovke si s mladíkmi poradili hladko 3:0 (21,16,19). Nahrávač Šarišanov, Boris Velička, ako reprezentant, nastúpil proti svojím klubovým spoluhráčom. Premiéru v najvyššej súťaži si odkrútil Kristián Cigán. Hráčom zápasu sa stal smečiar Michal Ščerba. Tréner Erik Digaňa dal šancu hráčom z lavičky.
Juniori sú do súťaže zaradení mimoriadne a štartujú na osobitnú súpisku, pričom sa predstavujú len v základnej časti. Mladíci hrajú s každým účastníkom jedno stretnutie. Výsledky z týchto zápasov sa riadne započítavajú do tabuľky.

Priebeh stretnutia
Juniori v prvom sete boli na dostrel do stavu 17:19, koncovka patrila domácim, rovnako ako druhé dejstvo. V treťom sete Prešovčania viedli už 21:8, ale v závere poľavili a mladíci skresali konečné manko na šesť bodov (25:19). Najviac bodov - zhodne po jedenásť - si pripísali na konto poľský univerzál Mateusz Śnieżek a dvojica z tímu U20 Michal Trubač,  Adrián Vančo. Najužitočnejším hráčom zápasu sa stal smečiar Michal Ščerba.

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD PU Prešov: „V prvom rade som rád, že takýto projekt reprezentantov funguje. Pre nich je to obrovská príležitosť zbierať skúsenosti, keď môžu nastúpiť proti svojím extraligovým vzorom. Potrebujú sa pripraviť a čaká ich ešte tvrdá robota na kvalifikácií, kde sa budú stretávať s podobnými hráčmi. Musia sa naučiť ísť do hry bez rešpektu. Je super, že sme takýto zápas mohli absolvovať. K našej dnešnej hre. Máme stále na čom pracovať. Máme dobre pasáže a potom prídu zlé a tie zlé trvajú príliš dlho. Toto musíme odstrániť, ak chceme byť úspešní.“

Peter Kalný, tréner Reprezentačného družstva U20: „Hrali sme dobre. V prvom sete to bolo tak na hranici našich možností. Samozrejme, potom hlavne servisom sa vytvoril ten bodový rozdiel v družstvách. Paradoxne sme najhoršie prihrávali plachtené podanie. Sopko nám dal zopár es, ale to sme ešte ako-tak ustáli, ale potom sme krvácali na plachte po lajne. Som rád, že keď to bolo ozaj zle, tak sme zdvihli hlavu a ten stav jemne skorigovali. V takomto stave dnes to družstvo momentálne je. Máme to ťažké, lebo majú rešpekt zo servisu, majú rešpekt z toho, aby sme to zvládli, aby sme sa vyhrali.“

Michal Ščerba, smečiar VK MIRAD PU Prešov: „V každom prípade povinné 3 body sú doma. Zápas nám ukázal na čom musíme pracovať. Myslím si, že sme boli lepším družstvom na servise aj na prihrávke a to rozhodlo.“

MVP: Michal Ščerba (Prešov)
Počet divákov: 142 divákov
Rozhodovali: Miloslav Smolko, Igor Porvazník

Pravidelný program extraligy preruší už o týždeň nový formát súťaže o Slovenský pohár. Losovanie, ktoré v júli prebehlo na centrále SVF do prvého kola priradilo Miraďákom družstvo TJ Spartak Myjava. Prvý zápas sa odohrajú na domácej palubovke budúci týždeň vo štvrtok (24.10.2019) o 19:00 hod. Odvety sú na programe v novembri.

Foto: Andrej Schlank

Mohlo by Vás zaujímať
3b PHbL: V napínavých zápasoch rozhodovali až samostatné nájazdy
Počasie nám v posledných dňoch prialo a tak tu máme hneď dvojitú porciu výsledkov
3b PHbL: Rytieri z Bardejova nestačili na bojovníkov z Košíc
Fantastický obrat predviedli v siedmom kole Warriors z Košic, ktorí tak v tabuľke zmazali aj poslednú nulu v kolonke prehier.
Prešov Karate Kids - Krajňák a Jalowiczorová valcujú Európu!
Začiatkom tuhých európskych bojov, ktoré čakali na Prešov Karate Kids, bola ťažká medzinárodná súťaž - CROTIA OPEN 2019.
Prešovský kilometer preveril kondičku malých aj veľkých cyklistov
7. ročník Prešovského kilometra bol aj tento rok plný odhodlaných cyklistov všetkých vekových kategórií, no najmä radosti zo športu. Pozrite si podrobné výsledky.
Štvrťfinálové pohárové víťazstvo bolo blízko, ale nekonalo sa
Prvý zápas štvrťfinále Slovenského pohára vo volejbale mužov bol v Prešove dramatický do poslednej lopty. Z dôležitého víťazstva sa po obrate z 0:2 na 3:2 tešil húževnatý súper z Myjavy. Pred novembrovou odvetou (27. 11.) majú hráči VK MIRAD PU Prešov náročnú východiskovú situáciu.
Prešovskí volejbalisti nestačili na Svidník, pred rekordnou domácou kulisou uchmatli len bod
V rámci 8. kola Edymax extraligy mužov hostili volejbalisti VK MIRAD PU Prešov odvekých rivalov z družstva TJ Slávia Svidník. Bezmála 300 fanúšikov športu spod vysokej siete vytvorilo výbornú atmosféru a zároveň sezónny rekord návštevnosti športovej haly na Sekčove.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.