Sobota, 04. júl 2020
Meniny má Prokop | zajtra Cyril, Metod

Prešovskí volejbalisti si pripisujú povinné 3 body

V 5. kole Edymax extraligy mužov preverilo hráčov VK MIRAD PU Prešov reprezentačné družstvo Slovenska v kategórií do 20 rokov.

Na domácej palubovke si s mladíkmi poradili hladko 3:0 (21,16,19). Nahrávač Šarišanov, Boris Velička, ako reprezentant, nastúpil proti svojím klubovým spoluhráčom. Premiéru v najvyššej súťaži si odkrútil Kristián Cigán. Hráčom zápasu sa stal smečiar Michal Ščerba. Tréner Erik Digaňa dal šancu hráčom z lavičky.
Juniori sú do súťaže zaradení mimoriadne a štartujú na osobitnú súpisku, pričom sa predstavujú len v základnej časti. Mladíci hrajú s každým účastníkom jedno stretnutie. Výsledky z týchto zápasov sa riadne započítavajú do tabuľky.

Priebeh stretnutia
Juniori v prvom sete boli na dostrel do stavu 17:19, koncovka patrila domácim, rovnako ako druhé dejstvo. V treťom sete Prešovčania viedli už 21:8, ale v závere poľavili a mladíci skresali konečné manko na šesť bodov (25:19). Najviac bodov - zhodne po jedenásť - si pripísali na konto poľský univerzál Mateusz Śnieżek a dvojica z tímu U20 Michal Trubač,  Adrián Vančo. Najužitočnejším hráčom zápasu sa stal smečiar Michal Ščerba.

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD PU Prešov: „V prvom rade som rád, že takýto projekt reprezentantov funguje. Pre nich je to obrovská príležitosť zbierať skúsenosti, keď môžu nastúpiť proti svojím extraligovým vzorom. Potrebujú sa pripraviť a čaká ich ešte tvrdá robota na kvalifikácií, kde sa budú stretávať s podobnými hráčmi. Musia sa naučiť ísť do hry bez rešpektu. Je super, že sme takýto zápas mohli absolvovať. K našej dnešnej hre. Máme stále na čom pracovať. Máme dobre pasáže a potom prídu zlé a tie zlé trvajú príliš dlho. Toto musíme odstrániť, ak chceme byť úspešní.“

Peter Kalný, tréner Reprezentačného družstva U20: „Hrali sme dobre. V prvom sete to bolo tak na hranici našich možností. Samozrejme, potom hlavne servisom sa vytvoril ten bodový rozdiel v družstvách. Paradoxne sme najhoršie prihrávali plachtené podanie. Sopko nám dal zopár es, ale to sme ešte ako-tak ustáli, ale potom sme krvácali na plachte po lajne. Som rád, že keď to bolo ozaj zle, tak sme zdvihli hlavu a ten stav jemne skorigovali. V takomto stave dnes to družstvo momentálne je. Máme to ťažké, lebo majú rešpekt zo servisu, majú rešpekt z toho, aby sme to zvládli, aby sme sa vyhrali.“

Michal Ščerba, smečiar VK MIRAD PU Prešov: „V každom prípade povinné 3 body sú doma. Zápas nám ukázal na čom musíme pracovať. Myslím si, že sme boli lepším družstvom na servise aj na prihrávke a to rozhodlo.“

MVP: Michal Ščerba (Prešov)
Počet divákov: 142 divákov
Rozhodovali: Miloslav Smolko, Igor Porvazník

Pravidelný program extraligy preruší už o týždeň nový formát súťaže o Slovenský pohár. Losovanie, ktoré v júli prebehlo na centrále SVF do prvého kola priradilo Miraďákom družstvo TJ Spartak Myjava. Prvý zápas sa odohrajú na domácej palubovke budúci týždeň vo štvrtok (24.10.2019) o 19:00 hod. Odvety sú na programe v novembri.

Foto: Andrej Schlank

Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov chce zachrániť mládežnícky futbal
Vedenie mesta Prešov a časť mestských poslancov na spoločnom stretnutí deklarovali zámer pomôcť mládežníckemu futbalu. Po rokovaní sa zhodli, že účinným riešením môže byť odkúpenie väčšinového podielu v obchodnej spoločnosti 1. FC TATRAN, a.s.
3b PHbL: Vydarený reštart po dlhých 89 dňoch!
Presne dlhých 89 dní trval hokejbalový pôst v našom meste, ktorý zapríčinil celý svet trápiaci vírus COVID- 19. No verím, že teraz sme späť silnejší, zomknutejší a športuchtivejší, keď práve 3b Prešovská Hokejbalová liga je prvá a ak nie možno aj jediná súťaž, ktorá za dodržania všetkých mimoriadnych opatrení ÚVZ,  hlavného hygienika SR a so súhlasom riaditeľky na ZŠ Čsl. Armády pani Mgr. Ľubici Kohániovej, počas minulého víkendu úspešne „reštartovala“ svoju činnosť.
Prešovčania už môžu využívať atletický areál pri ZŠ Májové námestie
V súvislosti s postupným uvoľňovaním opatrení proti šíreniu ochorenia COVID-19 môžu Prešovčania od 5.6.2020 využívať na športové aktivity aj atletický areál pri ZŠ Májové námestie na sídlisku Sekčov.
Úvod Play OFF s obrovským prekvapením!
Počas uplynulého víkendu pokračovala mestská 3b Prešovská Hokejbalová liga prvými zápasmi vyraďovacej časti, keď vo štvrťfinále Play OFF na seba narazilo osem najlepších tímov.
3b PHbL: Do semifinále len papierový favoriti
3b Prešovská Hokejbalová liga pokračovala ďalšími zápasmi vyraďovacej časti Play OFF, kde až na prvé zakopnutie HBC ASSASSINS, zatiaľ všetko pokračuje podľa predpokladov.
Nový ročník SHE začnú hádzanári Tatrana Prešov východniarskym derby proti nováčikovi z Košíc
Prvým súperom Tatrana Prešov v novom extraligovom ročníku bude košický tím HK Košice.
Na Važeckej sa športuje na novom multifunkčnom ihrisku
Na Važeckej ulici v Prešove môžu využívať malí aj veľkí športovci nové multifunkčné ihrisko. Zahrajú si tu rôzne druhy športov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.