PIS: aktuálne informácie o meste, radnici a spoločenských, kultúrnych a športových akciach v regióne

https://pis.sk/clanok/18339/je_najvyssi_cas.html

Je najvyšší čas

Finančná správa pokračuje v intenzívnom informovaní podnikateľov, ktorí ešte stále neevidujú tržby v systéme eKasa.

Spustila reklamnú kampaň aj na sociálnej sieti Facebook. Tento komunikačný nástroj dopĺňa celý rad doterajších opatrení – softwarningové upozornenia, plagáty a letáky dostupné na úradoch a informovanie prostredníctvom médií. Všetko s cieľom pomôcť podnikateľom pripojiť sa k eKase čo najskôr.

Finančná správa spustila bannerovú reklamu na sociálnej sieti Facebook. „Je najvyšší čas!“ To je heslo kampane. Taxana aj takýmto spôsobom vyzýva podnikateľov, ktorí ešte stále neevidujú tržby v systéme eKasa, na čo najskoršie pripojenie. V textovom oznámení upozorňuje podnikateľov na to, že čo najskorším pripojením sa k systému sa vyhnú náporu v posledných dňoch roka. Kapacity servisných technikov zo spoločností, ktoré dodávajú eKasu, môžu byť totiž rezervované na dlhší čas vopred. Navyše, podnikatelia musia v eKase evidovať tržby hneď ako ju dostanú od výrobcu, dovozcu alebo distribútora.

Reklamná kampaň na sociálnej sieti dopĺňa celý rad iných opatrení. Napríklad včera rozposlala finančná správa do elektronických schránok na portáli finančnej správy softwarningové upozornenie tým podnikateľom, ktorí ešte neevidujú tržby v systéme eKasa. Na daňových a colných úradoch sú zároveň k dispozícii informačné letáky či plagáty. Tie bude finančná správa distribuovať aj na ďalšie štátne či samosprávne inštitúcie. Finančná správa o téme eKasa pravidelne informuje daňové subjekty aj prostredníctvom médií.

Finančná správa chce aj takýmto spôsobom pomôcť nepripojeným podnikateľom pripojiť sa do systému čo najskôr. Vyhnú sa tak zbytočnému stresu v závere roka. Finančná správa totiž už dlhodobo upozorňuje, že personálne aj technické kapacity dodávateľov/výrobcov/distribútorov online registračných pokladníc môžu byť v tom čase výrazne obmedzené a na dlhý čas dopredu rezervované. To platí aj pre kapacity servisných technikov.

Finančná správa neustále vyzýva podnikateľov, ktorí ešte neprešli pri evidencii tržieb na systéme eKasa, aby tak spravili čo najskôr. Aktuálne eviduje v systéme eKasa tržby už 132 552 pokladníc.

 
19.10.2019 | Pridal: Redakcia PIS | Spoločnosť | čítané: 493 krát