Štvrtok, 14. november 2019
Meniny má Irma | zajtra Leopold

Festival Pocity Film 2019 ocenil Zrnkom soli snímku Pura Vida aj režiséra Marka Škopa

10. ročník filmového festivalu POCITY priniesol do Prešova od 7. do 13. októbra výber kvalitnej svetovej aj domácej kinematografie, stretnutia s filmovými osobnosťami aj sprievodné podujatia. Festival sa konal v multiplexe Cinemax, v kine Scala a v klube Stromoradie.

Odovzdávanie ceny Zrnko soli Markovi Škopovi
Odovzdávanie ceny Zrnko soli Markovi Škopovi

Diváci mali počas siedmych dní možnosť uvidieť 19 dlhometrážnych filmov, vyše 40 krátkometrážnych, z toho 13 súťažných filmov, zažiť dva neopakovateľné koncerty, prednášku o zvuku vo filme či multimediálnu výstavu Iné vízie SK.

Jubilejný 10. ročník bol výnimočný v tom, že bol prvýkrát súťažný. O víťazovi súťaže krátkometrážnych filmov rozhodovala trojčlenná porota zložená z Prešovčanov, ktorí sa profesionálne alebo voľnočasovo venujú kinamtografii. Predsedníčkou poroty bola Ivana Petríková, programová koordinátorka Art Film Festu Košice, filmár Michal Kunes Kováč a filmový nadšenec a zástupca diváckej obce Ján Bidovský. Z celkového počtu 40 prihlásených filmov, porota napokon vybrala 13 z nich, ktoré sa dostali do súťaže, a ktoré si počas festivalu mohli pozrieť aj diváci. Víťazom festivalu POCITY FILM 2019 sa stal krátky film PURA VIDA režiséra Martina Gondu. Film bol ocenený za “absolútne verné a autentické zachytenie prostredia a sveta, ktorý pomaly a kruto dožíva. Za bravúrne režijné vedenie a vizuálne silné vykreslenie postáv.” Tvorcovia filmu si počas festivalu osobne prevzali ocenenie Zrnko soli, ktorý vyrobil umelecký kováč Michal Kačmar. Porota udelila aj zvláštne uznanie filmu HRACIA SKRINKA, režisérky Veroniky Pasternej Szemlovej “za unikátnu animovanú alegóriu na tému sloboda a nesloboda”.

Ocenenie Zrnko soli za prínos do slovenskej kinematografie si tento rok odniesol prešovský rodák režisér Marko Škop, ktorý svoju najnovšiu snímku Nech je svetlo uviedol osobne pred vypredanou sálou kina Scala.
Počas filmového týždňa sa diváci mohli stretnúť aj s rodinou Staviarskych, ktorí uviedli divácky úspešnú Loli paradičku, so spisovateľkou a kunsthistoričkou Janou Bodnárovou, ktorej knižná predloha stála pri zrode televízneho filmu Fragmenty z malomesta či s tvorcami krátkych filmov. Prešovčanov si svojimi filmami i rozprávaním počas diskusií získala poľská režisérka Kinga Dębska a jej tri snímky Moje dcéry kravy, Plán B a Zábava, zábava.

Termín 11. ročníka prešovského filmového festivalu POCITY FILM bude od 8. do 14. októbra 2020.

Projekcia filmu Nech je svetlo

Projekcia filmu Nech je svetlo
Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Kidslandia Prešov
Kidslandia dnes na Baštovej ulici privolala všetky deti na neuveriteľný zážitok! Deti mohli vidieť mená ako Ujo Ľubo alebo Usmievanka!
FOTO: Chiki liki tu-a na OSTATŇI RAZ TOUR 2019
Chiki liki tu-a zakončili svoju celoživotnú tour na Stromoradí. Martin zhodil svoj "ancug" a neskôr bude zavesený aj v Stromoradí.
30 rokov slobody
Mesto Prešov v spolupráci s PKO Čierny orol a Filma production pripravujú špeciálny spomienkový večer pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie.
Mesto Prešov spustilo novú web stránku o parkovaní
Obyvatelia aj návštevníci Prešova nájdu odteraz všetky informácie o pripravovanom systéme regulovaného parkovania na jednom mieste. Nová web stránka ponúka užívateľom prehľadnú štruktúru, zrozumiteľný obsah a dôležité fakty o schválených pravidlách parkovania.
Nákupné centrum Družba v novom šate
Nákupné centrum Družba na Námestí Kráľovnej pokoja v Prešove je po kompletnej rekonštrukcii krajšie a modernejšie. Obnovou prešla aj tanečná sála Folklórneho súboru Šarišan.
Mesto Prešov má 8 nových prístreškov pre bicykle
Prešovčania si už o niekoľko dní budú môcť bezpečne odložiť svoj bicykel. Mesto Prešov 30.10.2019 prevzalo od zhotoviteľa nové ckyloprístrešky, ktoré sú pokračovaním projektu Central MeetBike. Prístrešky budú slúžiť pre širokú verejnosť na krátkodobé parkovanie bicyklov.
FOTO: Jazzové Dni Prešov
S jeseňou prichádza aj další ročník Jazzových dní Prešov
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.