Streda, 22. január 2020
Meniny má Zora | zajtra Miloš

Veronika Rabada vystúpi v závere turné ešte v prešovskom Stromoradí a Košiciach

Veronika Rabada vydala minulý rok debutový album Lúka, ktorým si získala srdcia fanúšikov po celom Slovensku a momentálne je s ním na premiérovom klubovom turné. Už túto stredu 23.11. odohrá koncert pred prešovským publikom v Stromoradí. Odznejú nielen jej autorské novinky a hity ako Ach Janíčko, Husičky, Lúka, Zabudni, ale aj speváčkine obľúbené slovenské ľudové piesne. O deň neskôr ukončí svoje miniturné v Košiciach.

Speváčka odštartovala svoju kariéru v skupine Hrdza. Ale až po odchode z nej v sebe prebudila autorský potenciál. „V minulosti som ani len netušila, že som schopná nejakú hudbu vytvoriť. Tvoriť nové veci ma lákalo, ale bolo mi v tom čase pohodlnejšie byť len interpretkou, “ priznáva charizmatická speváčka. Texty píše spoločne so svojím bratom Petrom a na debut jej po jednom texte prispeli tiež Silvia Kaščáková a Vlado Krausz. „Niektoré texty sú úpravou ľudových textov. S bratom občas píšeme texty natoľko emotívne, že sa pri tom pohádame  a aj týždeň sa o rozpracovanom texte nemôžeme rozprávať. No na konci sme s výsledkom spokojní. Čiže dobrý text je výsledkom tvrdej práce.“

Po hudobnej stránke jej veľmi pomáha manžel, čo priznáva aj samotná speváčka. „Dá sa povedať, že gro hudobnej práce je na ňom, ale spolupracujem aj s Matúšom Pavlíkom a pri harmonizácii mojich vlastných piesní mi pomáha aj Miško Brandýs.   Ale samozrejme nechávam priestor všetkým členom kapely.“
Pesničky Veroniky Rabada si rýchlo našli svojich poslucháčov. Zaujala už debutovým singlom. Keďže vo svojej tvorbe koketuje s prvkami slovenskej ľudovej tvorby, určite by ju potešilo, keby jej pesničky časom zľudoveli. „Bola by to pre mňa veľká česť. Nie je lepší pocit ako keď čakáte niekde napríklad u lekára a malé dievčatko tam začne spievať Ach Janíčko duša moja a ostatné  deti sa pridajú.“

Koncertná sezóna plná letných vystúpení skončila skupine v závere septembra a hneď sa pustili do príprav programu pre klubové koncerty. Skúšali pravidelne aj trikrát do týždňa. Vystúpenie pred publikom v Stromoradí bude mať pre Veroniku špeciálny význam. Napokon sa jej k tejto krásnej aleji viažu aj hudobné spomienky nielen z minulosti.

„Mne toto miesto rezonuje z detstva z rozprávania môjho brata Petra, ktorý ako člen legendárnej prešovskej punkovej kapely Strecha, trávil množstvo príjemných chvíľ práve na tomto mieste. Tam spolu s ostatnými členmi kapely posedávali po skúške, koštovali dezertné víno a debatovali  o problematike Československej punkovej scény do neskorých nočných hodín. Potom, ak mal šťastie a stihol posledný vlak domov do Kysaku, tak ho doma čakalo divoké privítanie od našej mamky a na otázku kde bol odpovedal, že na Stromoradí. Ja som ako dieťa ani netušila, čo to Stromoradie je, ale podľa jeho úsmevu som mala pocit, že je to príjemné miesto. Neskôr ako gymnazistka som tam chodievala na romantické prechádzky a nedávno som tam bola v klube Stromoradie na koncert kapely Sto múch.“

foto: archív Veroniky Rabada

Mohlo by Vás zaujímať
Spevácky zbor Gregos dá v Stromoradí symbolickú bodku za Vianocami
Prešovské Stromoradie ponúklo za prvý rok svojho fungovania bohatú programovú dramaturgiu, v ktorej pokračuje aj v roku 2020. Po koncertoch IMT Smile a party Malalata All Night zakončia Prešovčania tento týždeň v sklade hudby koncertom kresťanského speváckeho zboru Gregos z Gregoroviec. V sobotu 11.1. Odznejú vianočné piesne, šarišské a klasické koledy v rockových úpravách, gospelové piesne aj vybrané hity z populárnej hudby v úpravách napríklad pre štvorhlasy aj s kapelou. Niektoré piesne Gregosu ste mohli počuť na koncertoch pre Martinu a Jána v Gregorovciach či festivale Pohoda.
OZ Májový úsmev na ozónovej ceste
OZ Májový úsmev sa v roku 2019 zameralo na posilnenie zdravia a medziľudských vzťahov. Pre svoje členky usporiadalo výlety a príjemné podujatia vďaka dotácii mesta Prešov.
Benefičný koncert pre obyvateľov z Mukačevskej ulice
19. januára sa chystá benefičný koncert na pomoc pre obyvateľov výbuchom poškodeného bytového domu na Mukačevskej ulici 7 v Prešove. Výťažok z koncertu pomôže ľuďom dotknutým tragédiou, ktorá sa v Prešova stala 6. decembra 2019.
FOTO: Benefičný Koncert Pre Bytovku Mukačevská
19. 01. 2020 sa odohral v Tatran Hanball Aréne benefičný koncert pre ľudí z postihnutej bytovky na Mukačevskej 7. Vystúpili mnohé známe mená ako Lukáš Adamec, Katka Knechtová, Kandráčovci, ElevenHill a mnohí další! Samozrejme PIS si to nenechal ujsť.
Ivo Bič, niekdajší spevák kapely Peter Bič Project, predstavil videoklip Unavený
Košičan Ivo Bič, po rokoch pôsobenia v jednej z najúspešnejších slovenských kapiel, oživuje svoju sólovú spevácku kariéru. Reštart zahájil videoklipom Unavený.
Bienále maľby, kresby, grafiky a počítačovej grafiky v Caraffke
V prešovskej mestskej galérii Caraffka opäť dostávajú priestor všetci, ktorí nie sú absolventmi vysokých škôl umeleckého smeru, no dokážu povýšiť kresbu alebo maľbu na jedinečné umelecké dielo.
Vieme poznať ľudské klamstvo? Zistite v prednáške skúseného kriminálneho psychológa
Oproti sedí podozrivý. Hovorí pravdu alebo klame? Je svedok alebo zločinec? Ako sa mu dostať pod kožu? Chcete vedieť, ako investigatívci čítajú mysle a ako sa dostávajú k pravde?
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.