Sobota, 04. júl 2020
Meniny má Prokop | zajtra Cyril, Metod

Ako si správne vybrať PZP? Zmena nastala aj pri preukazovaní ich platnosti

Vybavovanie PZP, a teda platne uzatvoreného povinného poistenia, neobíde žiadneho vlastníka motorového vozidla s prideleným EČV. Teda minimálne by nemalo, pokiaľ nechce čeliť riziku nemalej pokuty.

Vybavovanie PZP, a teda platne uzatvoreného povinného poistenia, neobíde žiadneho vlastníka motorového vozidla s prideleným EČV. Teda minimálne by nemalo, pokiaľ nechce čeliť riziku nemalej pokuty.

Slúži na náhradu škody majetku alebo zdraví ľudí, ktorým poistený klient spôsobil poistnú udalosť. V preklade, pokiaľ niekomu nabúrate auto, škodu z väčšej či menšej časti preplatí poisťovňa. Ako si však vybrať to správne?

Rôzne podmienky poisťovní
To, že si každá poisťovňa sama stanovuje svoje podmienky, snáď nikoho neprekvapí. Zatiaľ čo v niektorých dostanete málo muziky za veľa peňazí, v inej to môže byť presne naopak.


Zdroj: pexels.com


Výška poistného pri povinnom zmluvnom poistení tak závisí od množstva parametrov. Najčastejšie ním je výkon motora či vek vodiča, no zaskočení by ste nemali ostať ani v prípade, že sa celková suma bude odvíjať od bydliska majiteľa auta. Vodiči z väčších miest si v tomto prípade priplatia, a zrejme všetci tušíme prečo. Dôvodom, prečo sa teda sumy za povinné zmluvné poistenie líšia je práve fakt, že každá poisťovňa si tieto parametre nastavuje individuálne. Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako si vybrať tú správnu, je použiť online porovnávač PZP.

Najlacnejšie sa nie vždy rovná najlepšie
V snahe ušetriť čo najviac siahajú mnohí ľudia práve po najlacnejších dostupných PZP. V konečnom dôsledku ich však akákoľvek škodová udalosť môže vyjsť nemalé peniaze navyše. Aby ste neprerobili, je dôležité všímať si poistné krytie, respektíve akú škodu poisťovňa pri nehode preplatí. Pokiaľ cestujete aj do iných krajín Európy, dajte si pozor, aby tam platilo práve to vaše.


Zdroj: flickr.com

V niektorých poisťovniach sa stretnete aj s akýmisi bonusmi, pri ktorých ponúkajú napríklad pripoistenie úrazu vodiča či posádky automobilu, ale aj škodu spôsobenú v prípade živelnej udalosti. Pripoistiť si však môžete aj batožinu alebo čelné sklo. Práve to sa často stáva terčom zneužívania škodovej udalosti, pričom je dokazovanie vinníkov nesmierne náročné. Množstvo vodičov, ktorým kamienok odstrelený z cudzieho auta rozbil čelné sklo, sa peňazí od poisťovne nikdy nedočkalo. Odporúčame preto zvážiť aj pripoistenie priamo určené na sklá v aute.

Všímajte si aj asistenčné služby
Asistencia je jedna z vecí, ktoré pri výbere častokrát zanedbávame. Je však dôležité vedieť napríklad telefónne číslo, na ktoré sa v prípade nehody môžete obrátiť, ako aj servis, ktorý vám poisťovňa poskytne. Asistenčná služba k dispozícii nonstop je jedna z vecí, na ktorej by ste rozhodne šetriť nemali.Zdroj: pxhere.com


Dajte si pozor pri preukazovaní PZP
Doposiaľ sme boli zvyknutí preukazovať platnosť PZP bielou kartou vydanou poisťovňou. Od 1. októbra však nastala zmena, a tak platnosť svojej PZP musí každý vodič preukázať zelenou kartou - Medzinárodnou kartou automobilového poistenia. Tá má, pochopiteľne, medzinárodnú platnosť, čiže neplatí už len na území Slovenskej republiky. Vydávanie bielych kariet bolo novelou zákona o Exportno-importnej banke zrušené, a zmeny nadobudli platnosť už na začiatku októbra. Mali by ste si preto čo najrýchlejšie skontrolovať, či máte originál zelenej karty vždy po ruke.

Mohlo by Vás zaujímať
Výstavba severného obchvatu Prešova pokračuje, začali raziť tunel Bikoš
Národná diaľničná spoločnosť v piatok 5. júna 2020 slávnostne zahájila raziace práce na tuneli Bikoš, ktorý je súčasťou rýchlostnej cesty R4 Prešov, severný obchvat. Tunelová rúra by mala byť prerazená v júni budúceho roka.
Na križovatke Pražská - Jána Pavla II - Pod Kamennou baňou dočasne vypnú semafory
Upozorňujeme vodičov na dočasné vypnutie cestnej dopravnej signalizácie na križovatke ulíc Pražská – Jána Pavla II – Pod Kamennou baňou dňa 12. júna 2020.
Jarková ulica v Prešove bude počas víkendu úplne uzavretá
Rekonštrukcia Jarkovej ulice v centre mesta je v plnom prúde a na mieste sa realizujú rozsiahle stavebné práce. Pre práce na priečnych prekopávkach cesty a chodníka však bude Jarková ulica počas nadchádzajúceho víkendu úplne uzavretá.
Primátorka Prešova rokovala s ministrom dopravy a dôležitých investíciách v meste
Minister dopravy a výstavby SR navštívil prešovskú radnicu, kde rokoval s primátorkou Andreou Turčanovou a vedením mesta Prešov o prioritných témach z oblasti dopravy. Šéf rezortu avizoval, že chce pomôcť nájsť pre Prešov konkrétne riešenia.
Na Sekčove sa vymieňa potrubie teplovodu, niektoré ulice sú čiastočne uzavreté
Prešovské ulice Exnárova, Karpatská, Magurská, Čergovská, Vihorlatská, Sibírska a Arm. gen. Svobodu sú v týchto dňoch čiastočne uzavreté v súvislosti s rekonštrukciou vykurovacieho okruhu Sekčov- Prešov.
Na niekoľko dní čiastočne uzavrieme križovatku Grešova – Masarykova - Hlavná
Križovatka pri Divadle J. Záborského bude od piatku 12.6.2020 do nedele 21.6.2020 čiastočne uzavretá. Dôvodom je výmena asfaltu na vozovke.
Mesto Prešov postupne modernizuje svetelné križovatky na Levočskej ulici
Mesto Prešov začína s výmenou hardvéru na svetelných križovatkách na Levočskej ulici. Modernizácia technického vybavenia semaforov je prvým krokom k zavedeniu preferencie mestskej hromadnej dopravy.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.