Utorok, 14. júl 2020
Meniny má Kamil | zajtra Henrich

Vlak vojaka Švejka prepravil v lete 2300 ľudí

Vlak vojaka Švejka, ktorý premával v letnej sezóne 2019 z Medzilaboriec do poľského Sanoku a Rzeszowa, prepravil počas víkendov v tomto lete 2300 ľudí, čo je oproti vlaňajšku o približne 400 osôb viac.

Socha vojaka Švejka na železničnej stanici v Medzilaborciach
Socha vojaka Švejka na železničnej stanici v Medzilaborciach

Nasadený bude aj v budúcom roku, keď bude premávať rovnako v soboty a nedele od 27. júna do 30. augusta 2020. Na základe rokovaní s poľskou stranou by v budúcnosti mohol premávať už v júni a tiež v septembri, k sobote a nedeli by mohol pribudnúť aj piatok. Informoval o tom hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) Tomáš Kováč.

Vlaky z Medzilaboriec cez Lupkov, ktoré obnovili v roku 2017, sú podľa jeho ďalších slov zamerané na rozvoj prihraničného turizmu. „Tento rok sezónne vlaky premávali od 29.6. do 1.9. – dva páry denne v sobotu a jeden pár v nedeľu. Počas sezóny 2019 sme na základe predbežnej analýzy prepravili 2302 osôb, čo je približne 38 osôb na vlak, “ spresnil s tým, že vlani bol počet cestujúcich na úrovni 1910 a v roku 2017 sa týmito vlakmi prepravilo 2498 ľudí. „Aktuálne pripravujeme zatraktívnenie týchto sezónnych spojov a prípojov k nim, ale keďže tento projekt ešte nie je sfinalizovaný, nemôžeme ho konkretizovať, “ doplnil.

Kováč teda potvrdil, že ZSSK pripravuje vedenie tohto sezónneho spojenia aj v budúcom roku, zatiaľ v mesiacoch júl a august, a to počas sobôt a nedieľ. „Radi by sme však tieto sezónne spoje v budúcnosti rozšírili aj na mesiace jún a september a vlaky by mohli byť vedené v piatky, soboty a nedele. Toto však musí definitívne schváliť objednávateľ – Ministerstvo dopravy a výstavby SR, ako aj objednávateľ dopravy na poľskej strane.“

„Sme radi, že sa dosiahli takéto čísla. Znamená to, že Vlak vojaka Švejka je stále atraktívnym dopravným spojením počas leta medzi Slovenskom a Poľskom. Rovnako nás teší myšlienka jeho rozšírenia na mesiace jún a september a tiež to, že vlak by mohol premávať už od piatka, “ vysvetlil primátor Medzilaboriec Vladislav Višňovský. Spomenul, že významným pokrokom v rozvoji cestovného ruchu v meste by bola investícia do rekonštrukcie Múzea moderného umenia Andyho Warhola. „Veľmi úzko to spolu súvisí, “ podotkol.

Primátor spomenul tiež v budúcom roku pripravovanú novinku v Medzilaborciach, a to vláčik na kolesách, ktorý by mal premávať nielen v uliciach mesta, ale aj v jeho blízkom okolí. „Veríme, že táto atrakcia rozšíri ponuku služieb pre potenciálnych návštevníkov mesta a že aj takýmto spôsobom dokážeme udržať turistu v našom území čo najdlhšie. Začína sa tiež realizovať projekt Haškových kúpeľov, čo by bol ďalší príspevok k rozvoju cestovného ruchu, “ vysvetlil.

Oblastná organizácia cestovného ruchu Horný Zemplín a Horný Šariš pripravila v súvislosti s týmto sezónnym spojením informačný leták. Počas tohto leta bol distribuovaný aj za hranice regiónu, ktorý organizácia zastrešuje. Cieľom tejto aktivity bolo, aby informáciu o možnosti prechádzať jedinečným historickým Lupkovským tunelom získalo čo najviac potenciálnych návštevníkov. Aktivity zamerané na podporu rozvoja tohto produktu cestovného ruchu plánuje organizácia v spolupráci s mestom Medzilaborce, ktoré je jej dlhoročným členom, aj v budúcom roku.

Mohlo by Vás zaujímať
K lodi Bohemia sa dostanete z Hanušoviec autobusom jednoduchšie
K lodi Bohemia, ktorá od vlaňajška brázdi vody Domaše, sa z Hanušoviec nad Topľou dostanete v lete autobusom jednoduchšie. Prešovský samosprávny kraj (PSK) totiž vyhovel žiadosti Oblastnej organizácie cestovného ruchu Horný Zemplín a Horný Šariš (OOCR HZ a HŠ) a pridal na tejto trase počas pracovného týždňa priamy spoj cez obec Detrík.
Severovýchod Slovenska láka na aktívnu turistiku rodín s deťmi
Severovýchod Slovenska ponúka široké možnosti výletov pre rodiny s deťmi na individuálnu turistiku.
Bardejov oslavuje 20.výročie zápisu do zoznamu Svetového dedičstva UNESCO
Pamiatky historického jadra Bardejova  zapísané v roku 2000 do Zoznamu Svetového dedičstva UNESCO sú natoľko významné, že kvôli nim ročne tisíce turistov navštívia toto centrum severovýchodného Slovenska.
Požehnali historizujúci most na cyklotrase
Vo Veľkom Šariši včera požehnali a uviedli do života cyklotrasu i historizujúci most. Cyklisti tak môžu plynule prejsť z Prešova až do záhradkárskej osady v Šarišských Michaľanoch. Mesto Veľký Šariš je v súčasnosti pravdepodobne mesto s najväčším počtom kilometrov cyklotrás na Slovensku v prepočte na počet obyvateľov.
Vyhliadková veža na Dukle láka po znovuotvorení
Jeden z najatraktívnejších objektov vojnovej histórie na Dukle - Vyhliadková veža, je v súčasnosti otvorená iba v expozičnej časti na prízemí.
Legendarium je späť!
V druhej polovici júna štartuje už 5. edícia súťaže LEGENDARIUM určená najmä pre rodiny s deťmi. Vynovený koncept súťaže vychádza z aktuálneho diania v odvetví cestovného ruchu.
V Bardejovských kúpeľoch otvorili aj vonkajšie kúpalisko
V stredu 1.júla 2020 otvorili v Bardejovských kúpeľoch, a.s. , vonkajšie letné kúpalisko s vyhrievanou vodou.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.