Utorok, 18. február 2020
Meniny má Jaromír | zajtra Vlasta

Protidrogový vlak zavíta do Prešova

250 detí z prešovských základných škôl nastúpi do protidrogového vlaku – Revolution train, ktorý sa dnes zastaví na vlakovej stanici v Prešove. Cieľom je motivovať deti k pozitívnym životným voľbám.

Protidrogový vlak
Protidrogový vlak

Žiaci šiesteho až deviateho ročníka sa nevšedným spôsobom dozvedia dôležité informácie o nebezpečenstve, ktoré predstavujú legálne aj nelegálne drogy. V ôsmych interaktívnych miestnostiach a štyroch kinosálach, ktoré sa nachádzajú vo vagónoch žiaci zažijú rôzne emotívne situácie aj reálny príbeh o tom aké ľahké je prepadnúť drogám. Na vlastné oči tak spoznajú ako to funguje v bare, väzení, drogovom brlohu, v prostredí vyšetrovne, či dokonca na mieste tragickej autohavárie. Na základe toho, čo uvidia vo filme s nimi potom budú pracovať lektori.

Takzvaný Revolution train už navštívilo viac ako 150 tisíc ľudí na Slovensku, v Českej republike a v Nemecku. V rámci slovenského turné vlak príde aj do Prešova. Po avizovanom programe pre základné školy bude vlak od 15:30 do 18:00 prístupný aj pre verejnosť. Program začína každých 20 minút a vstup je bezplatný. Vítaní sú všetci rodičia s deťmi staršími ako 10 rokov, pretože náznaky užívania drog sa prejavujú aj u detí vo veľmi nízkom veku.

Na tejto aktivite sa budú spolupodieľať aj prešovskí mestskí policajti, ktorí budú návštevníkov vlakom sprevádzať.

Foto: http://www.revolutiontrain.cz/

Mohlo by Vás zaujímať
Asanácia poškodeného bytového domu na Mukačevskej ulici (AKTUALIZÁCIA)
Mesto Prešov reaguje na nepodložené informácie týkajúce sa objednávky na záchranné práce a výberu firmy šíriace sa na sociálnych sieťach
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov vyplatilo poškodeným obyvateľom z Mukačevskej ulice už viac ako pol milióna eur
Mesto Prešov zrealizovalo ďalšie úhrady z oficiálneho darovacieho účtu pre poškodených obyvateľov z Mukačevskej ulice. Zatiaľ bolo prerozdelených 631 500 eur.
FLEXI jedálny lístok sa v Prešove osvedčil, mesto chce zapojiť ďalšie školy
Mesto Prešov sa ako jedna z prvých samospráv na Slovensku koncom minulého roka zapojilo do projektu Ministerstva školstva s názvom FLEXI školské stravovanie. Ide o inovatívny a moderný prístup k zostave jedálneho lístka v školských jedálňach s dôrazom na čerstvé potraviny z regiónov aj s cieľom skracovania uhlíkovej stopy a podpory regionálnych producentov, ďalej minimalizáciu plastov, znižovanie zdroja živočíšnych bielkovín v prospech tých rastlinných, a tiež akceptovanie náboženských požiadaviek a národnostných špecifík.
Zrútenie bezbariérovej plošiny na Šváboch
Podvečer 23.01.2020 došlo k zrúteniu časti bezbariérovej plošiny so zábradlím v areáli nákupného strediska na Švábskej ulici č. 36
Zažite veselé a chutné Fašiangovanie v Prešove
Mesto Prešov vás počas obdobia zábavy, plesov a karnevalov pozýva na tradičné a obľúbené Fašiangovanie. Voňavé a chutné dobroty, ľudová hudba a pestrý sprievodný program si nenechajte ujsť už 25. februára 2020 na Hlavnej ulici.
FOTO: Benefičný Koncert Pre Bytovku Mukačevská
19. 01. 2020 sa odohral v Tatran Hanball Aréne benefičný koncert pre ľudí z postihnutej bytovky na Mukačevskej 7. Vystúpili mnohé známe mená ako Lukáš Adamec, Katka Knechtová, Kandráčovci, ElevenHill a mnohí další! Samozrejme PIS si to nenechal ujsť.
Poznáme najúspešnejších športovcov mesta Prešov za rok 2019
V Prešove sme počas galavečera Športovec roka už po 59. krát ocenili najlepších športovcov, ktorí v uplynulom roku reprezentovali a zviditeľňovali naše mesto doma i v zahraničí. Do siene slávy prešovského športu pribudlo desiate meno.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.