Sobota, 26. september 2020
Meniny má Edita | zajtra Cyprián

Protidrogový vlak zavíta do Prešova

250 detí z prešovských základných škôl nastúpi do protidrogového vlaku – Revolution train, ktorý sa dnes zastaví na vlakovej stanici v Prešove. Cieľom je motivovať deti k pozitívnym životným voľbám.

Protidrogový vlak
Protidrogový vlak

Žiaci šiesteho až deviateho ročníka sa nevšedným spôsobom dozvedia dôležité informácie o nebezpečenstve, ktoré predstavujú legálne aj nelegálne drogy. V ôsmych interaktívnych miestnostiach a štyroch kinosálach, ktoré sa nachádzajú vo vagónoch žiaci zažijú rôzne emotívne situácie aj reálny príbeh o tom aké ľahké je prepadnúť drogám. Na vlastné oči tak spoznajú ako to funguje v bare, väzení, drogovom brlohu, v prostredí vyšetrovne, či dokonca na mieste tragickej autohavárie. Na základe toho, čo uvidia vo filme s nimi potom budú pracovať lektori.

Takzvaný Revolution train už navštívilo viac ako 150 tisíc ľudí na Slovensku, v Českej republike a v Nemecku. V rámci slovenského turné vlak príde aj do Prešova. Po avizovanom programe pre základné školy bude vlak od 15:30 do 18:00 prístupný aj pre verejnosť. Program začína každých 20 minút a vstup je bezplatný. Vítaní sú všetci rodičia s deťmi staršími ako 10 rokov, pretože náznaky užívania drog sa prejavujú aj u detí vo veľmi nízkom veku.

Na tejto aktivite sa budú spolupodieľať aj prešovskí mestskí policajti, ktorí budú návštevníkov vlakom sprevádzať.

Foto: http://www.revolutiontrain.cz/

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: DAMA Fest
Ako každý rok, tak aj tento sa uskutočnil Festival SZUŠ DAMA, kde žiaci aj učitelia predstavili to, čo sa naučili.
Mesto Prešov podpísalo zmluvu s dodávateľom parkovacieho softvéru
Mesto Prešov podpísalo zmluvu s firmou OCP s.r.o. , na realizáciu informačného systému automatizovanej regulácie parkovania. Cieľom je vytvorenie centrálneho systému evidencie vozidiel, ktorý od januára 2021 umožní kontrolu platieb za parkovné.
Vyhlásenie mesta Prešov k úhrade záväzkov voči spoločnosti Matijka, s.r.o
Mesto Prešov vyplatilo spoločnosti Matijka s.r.o. za vykonané záchranné práce po výbuchu plynu na Mukačevskej ulici sumu len do výšky stanovenej v znaleckom posudku z Ústavu súdneho inžinierstva Žilinskej univerzity v Žiline. Zvyšnú vyfakturovanú čiastku radnica naďalej považuje za nedôvodnú.
Mesto Prešov sa v septembri zapojí do súťaže Do práce na bicykli
Mesto Prešov sa aj tento rok zapojí do národnej kampane Do práce na bicykli. Celoslovenská súťaž potrvá od 1. do 30. septembra 2020.
V Prešove sme si pripomenuli 76. výročie Slovenského národného povstania
Pri pamätníkoch v Južnom parku a na Konštantínovej ulici sme si pripomenuli pamiatku obetí SNP. Ani po 76 rokoch tak nezabúdame na tých, ktorí padli v boji za našu slobodu.
Mesto Prešov zaplatilo firme Matijka s.r.o. za vykonané záchranné práce
Mesto Prešov pristúpilo k úhrade oprávnených nákladov spojených so záchrannými prácami vykonanými po výbuchu plynu na Mukačevskej ulici v Prešove. Faktúry od spoločnosti Matijka s.r.o. radnica preplatila do výšky uznanej v znaleckom posudku z Ústavu súdneho inžinierstva Žilinskej univerzity v Žiline.
Mesto Prešov reaguje na nepravdivé informácie uverejnené na webovej stránke denníka Plus jeden deň
Mesto Prešov k dnešnému dňu neeviduje žiadne exekučné konanie, ktoré by bolo vedené proti mestu zo strany spoločnosti Matijka s.r.o. Mesto Prešov doteraz zaplatilo firme Matijka s.r.o. len časť faktúry vo výške 250 tisíc eur, pričom o tejto skutočnosti sme informovali aj na tlačovom brífingu dňa 4.8.2020.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.