Sobota, 07. december 2019
Meniny má Ambróz | zajtra Marína

Štvrťfinálové pohárové víťazstvo bolo blízko, ale nekonalo sa

Prvý zápas štvrťfinále Slovenského pohára vo volejbale mužov bol v Prešove dramatický do poslednej lopty. Z dôležitého víťazstva sa po obrate z 0:2 na 3:2 tešil húževnatý súper z Myjavy. Pred novembrovou odvetou (27. 11.) majú hráči VK MIRAD PU Prešov náročnú východiskovú situáciu.

Priebeh stretnutia
Prešovčania, ktorí v minulej sezóne v pohári dokráčali do finále, mali v úvode stretnutia navrch - prvý set získali vďaka dobrej druhej polovici (25:20) a v druhom dejstve viedli prakticky po celý čas (25:19). Zverenci Martina Pipu to však nezabalili. V treťom sete sa vyhrabali z nepriaznivého stavu 17:19 a uspeli 25:23. Keď vo štvrtom dejstve nepykali za premárnený náskok (15:9, 18:18, 25:22), rozhodnúť musel tajbrejk.
Myjavčania v úvode skrátenej časti viedli 5:2,  Prešovčania vyrovnali (8:8), ale o chvíľu už prehrávali 10:13. Skúsený domáci kapitán Martin Sopko st.  ešte esom vyrovnal na 13:13, ale hostia sa dostali k mečbalu a premenili ho úspešným blokom Dominika Vala - 15:13.

Hviezdou stretnutia bol prešovský smečiar Sopko, atakoval 30-bodovú hranicu (29 b.) a nasúkal päť es. Na myjavskej strane najčastejšie bodovali univerzál Matúš Konc a smečiar Erik Watzka (po 15 b.).

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD PU Prešov: „Prvé dva sety nám do celkom klapalo. Potom sme vyprodukovali enormné množstvo chýb. To, čo nás ťahalo dva sety, že sme zatlačili servis, relatívne ľahké lopty sme si zodvihli a dohrávali. Od tretieho setu sme v kľúčových chvíľach vyprodukovali neskutočné chyby. Čaká nás v sobotu ďalší zápas. Musíme si to rozobrať, lenže my už potrebujem robiť činy a nie len stále rozoberať. Každý si musí vstúpiť do svedomia a musíme začať poriadne hrať. Žiaľbohu sa niekedy správame ako dievčatá, bojíme sa o výsledok. Nechápem prečo. Musíme to vedieť zobrať chlapsky na seba. V základe musia byť minimálne dvaja lídri, ktorí to na seba zoberú. Myjava ich má a odohrala to dnes profesorsky až do konca.“

Martin Pipa, tréner TJ Spartak Myjava: „Som rád, že nám dal Prešov facku v podobe dvoch setov. Absolútne sme ich prehrali vo všetkých herných činnostiach. Až potom sme sa trošku v treťom a štvrtom sete zobudili. Piaty set už bol na vážkach. Myslím si, že dnes to bolo Maťo Sopko versus Myjava. Našťastie sme to my otočili, respektíve Šnapso pokazil v tajbrejku, takže už som sa tešil, teda dúfal, že to dotiahneme do víťazného konca.“

Tomáš Lampart, libero VK MIRAD PU Prešov: „Dôvodom našej prehry bola opäť nedisciplinovanosť. V sériách sme kazili podania, v sériách sme robili chyby na útoku, v sériách sme dostávali esá. Keby sme sa tomu vyvarovali a nemali tie hluché miesta, tak by sme to dnes zvládli. Bohužiaľ v treťom sete sa to kopilo vo štvrtom sme sa emočne spustili dole a to sa už ťažko hraje.“

MVP: Ľuboš Ochotnický (Myjava)
Počet divákov: 149 divákov
Rozhodovali: Pavol Andrejčák, Jana Niklová

Mohlo by Vás zaujímať
Vybojovali postup, museli ho odmietnuť
Hráči futsalového klubu FK Ekoprim Prešov získali v minulej sezóne druhej ligy Východ prvé miesto a postup do najvyššej súťaže. Snažili sa o to zo všetkých síl.
MS 2019 v Kickboxe v tureckej Antalyi
Historický úspech najúspešnejšieho kickboxera Slovenska Mareka Karlíka z Prešova.
FK Ekoprim Prešov – jediný zástupca východu vo futsalovej extralige juniorov.
V Novembri začala nová ligová sezóna mládeže a FK Ekoprim Prešov do nej vstúpil v oboch celoslovenských súťažiach U17 aj U20 bravúrne, keď chlapci doposiaľ vyhrali všetky svoje zápasy.
Výsledky 3b Prešovskej hokejbalovej ligy
Prinášame Vám výsledky 3b Prešovskej Hokejbalovej ligy:
Prešovskí volejbalisti nestačili na Svidník, pred rekordnou domácou kulisou uchmatli len bod
V rámci 8. kola Edymax extraligy mužov hostili volejbalisti VK MIRAD PU Prešov odvekých rivalov z družstva TJ Slávia Svidník. Bezmála 300 fanúšikov športu spod vysokej siete vytvorilo výbornú atmosféru a zároveň sezónny rekord návštevnosti športovej haly na Sekčove.
Matej Krajňák dominuje v top karate súťažiach
Ďalšou z radu kvalitných súťaží, kde Krajňák potvrdil svoju formu, bolo Hungarian Open 2019, ktoré sa konalo dňa 09.11.2019 v Maďarsku. PRESOV KARATE KIDS získali z tohto ťažkého podujatia 6 medailí (1-3-2).
Prešovskí volejbalisti zdolali Nitru a kolektívnym výkonom potešili divákov
Volejbalisti VK MIRAD PU Prešov vyhrali v sobotňajšom zápase 11. kola Edymax extraligy mužov nad VKP Bystrina SPU Nitra 3:0 (19, 24, 22) a zaznamenali piaty úspech v sezóne. Nitra ukončila päťzápasovú sériu víťazstiev, prehrala prvýkrát od 19. októbra. Na domácej palubovke zaznamenal kapitán Prešova Martin Sopko st. 21 bodov vrátane 5 es a upevnil si pozíciu najlepšie podávajúceho hráča extraligy (29 es). Ivo Mikovčík sa blysol 5 blokmi. Najužitočnejším hráčom zápasu sa stal prešovský nahrávač Mário Oleárnik.