Sobota, 18. január 2020
Meniny má Bohdana | zajtra Drahomíra, Mário

FLEXI jedálny lístok prichádza na prešovské ZŠ

Školské jedálne v meste Prešov medzi prvými na Slovensku zavádzajú FLEXI jedálny lístok. Novinku začnú testovať v základnej škole Prostějovská od 4.11.2019.

Mesto Prešov je známe tým, že venuje zvýšenú pozornosť zdravej výžive a zdravému životnému štýlu. Prešovské školské jedálne dlhodobo udávajú trendy v stravovaní detí v základných a materských školách. Dôkazom je aj rozbiehajúci sa projekt "Dovidenia rezne, alebo Startup modrej planéty". Jedným z jeho cieľov je podpora a nákup potravín od regionálnych producentov vrátane čerstvej zeleniny a ovocia, nakupovanie v ekologických obaloch, či zníženie obsahu soli a pridaného cukru v stravovaní detí. Zároveň však prispieva k skracovaniu uhlíkovej stopy, čo je v čase klimatických zmien nanajvýš aktuálne.

Súčasťou projektu je aj takzvaný FLEXI jedálny lístok vytvorený podľa novej metodiky flexi stravovania. Ide o inovatívny prístup k zostave jedálneho lístka s dôrazom na akceptovanie náboženských požiadaviek, národnostných špecifík, a tiež znižovanie zdroja živočíšnych bielkovín v prospech tých rastlinných.

Školské jedálne budú pri zavádzaní FLEXI jedálneho lístka vychádzať z noriem schválených Ministerstvom školstva, ktoré boli vypracované na základe požiadaviek expertov v oblasti výživy. Ako prvá v Prešove sa do projektu zapojila ZŠ Prostějovská.

Mohlo by Vás zaujímať
Objavovanie Prešova: paralely - prieniky - odlišnosti
Na januárovom Objavovaní Prešova prenikneme do sveta šľachty, ktorá mala svoje sídla v blízkom okolí nášho mesta.
Finančná správa rozposiela oznámenia o hodnotení firiem
Finančná správa postupne rozposiela „Oznámenie o osobitných daňových režimoch“ (benefitoch) v rámci projektu Index daňovej spoľahlivosti.
Národný týždeň manželstva opäť aj v Prešove
Po roku sa na Slovensku opäť uskutoční Národný týždeň manželstva, ktorý môžete zažiť aj v Prešove. Od 10. do 16. februára bude pre manželov v Prešove pripravených množstvo aktivít a pestrý sprievodný program.
Kniha roka PSK 2019 - 3. ročník ankety
Prešovský samosprávny kraj Knižnica P. O. Hviezdoslava v Prešove, Okresná knižnica Davida Gutgesela Bardejov, Vihorlatská knižnica Humenné, Podtatranská knižnica Poprad, Ľubovnianska knižnica v Starej Ľubovni, Podduklianska knižnica Svidník, Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou a Knižnica Jána Henkela v Levoči
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.