Streda, 26. február 2020
Meniny má Viktor | zajtra Alexander

Priechod pre chodcov pri nákupnom stredisku Družba je bezpečnejší vďaka novým semaforom

Na hlavnej ceste pri nákupnom stredisku Družba na Sídlisku III v Prešove pribudli úplne nové semafory. Mesto Prešov v týchto dňoch vymenilo stožiare s cestnou svetelnou signalizáciou pri priechode pre chodcov.

Pôvodné semafory na Volgogradskej ulici definitívne doslúžili a nebolo možné ich opraviť. Nakoľko ide o frekventovanú cestu, samotný priechod pre chodcov by tu nepostačoval. Mesto sa preto rozhodlo pre inštaláciu novej svetelnej signalizácie, a zároveň tak vyhovelo aj požiadavkám zo strany obyvateľov. Cez hlavnú cestu totiž denne prechádzajú stovky chodcov, a taktiež zdravotne znevýhodnení obyvatelia z neďalekého centra sociálnych služieb.

Priechod pre chodcov, ktorý spája zastávky mestskej hromadnej dopravy je odteraz oveľa bezpečnejší. Semafory ľuďom výrazne uľahčia prechod cez cestu najmä v čase dopravných špičiek vďaka zabudovaným dopytovým tlačidlám pre chodcov. Navyše sú vybavené modernou zvukovou signalizáciou pre zrakovo postihnuté osoby.

Semafory majú v sebe zabudovaný aj moderný radič, ktorý je možné v budúcnosti jednoducho zosynchronizovať s platformou riadenia a koordinácie cestnej dopravnej signalizácie.

Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov vyplatilo poškodeným obyvateľom z Mukačevskej ulice už viac ako pol milióna eur
Mesto Prešov zrealizovalo ďalšie úhrady z oficiálneho darovacieho účtu pre poškodených obyvateľov z Mukačevskej ulice. Zatiaľ bolo prerozdelených 631 500 eur.
Zažite veselé a chutné Fašiangovanie v Prešove
Mesto Prešov vás počas obdobia zábavy, plesov a karnevalov pozýva na tradičné a obľúbené Fašiangovanie. Voňavé a chutné dobroty, ľudová hudba a pestrý sprievodný program si nenechajte ujsť už 25. februára 2020 na Hlavnej ulici.
Poznáme najúspešnejších športovcov mesta Prešov za rok 2019
V Prešove sme počas galavečera Športovec roka už po 59. krát ocenili najlepších športovcov, ktorí v uplynulom roku reprezentovali a zviditeľňovali naše mesto doma i v zahraničí. Do siene slávy prešovského športu pribudlo desiate meno.
Zákaz odbočenia z Partizánskej na Masarykovu ulicu
Mesto Prešov informuje vodičov a všetkých účastníkov cestnej premávky o pripravovanom dopravnom obmedzení.
Moderná križovatka na ulici Obrancov mieru zlepší dopravu v Prešove
Dopravná situácia v meste Prešov sa opäť o niečo zlepšila. Po dokončení malého obchvatu (odbočka Škultétyho – ZVL), prišli na rad tri kritické križovatky. Posledná z nich – Levočská a Obrancov mieru – bola dnes slávnostne uvedená do plnej prevádzky za účasti ministra dopravy a výstavby Arpáda Érseka a viceprimátora mesta Prešov Pavla Neupauera.
Národný týždeň manželstva v Prešove ponúkne bohatý program
V pondelok 10. februára 2020 sa začína Národný týždeň manželstva. Jubilejný 10. ročník opäť prinesie množstvo zaujímavých podujatí pre manželov aj zľavy vo vybraných prevádzkach.
Kniha roka Prešovského samosprávneho kraja 2019
3. ročník čitateľskej ankety
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.