Utorok, 14. júl 2020
Meniny má Kamil | zajtra Henrich

Prešovský kraj je opäť viac prístupný zahraničným turistom

Prírodné a kultúrne klenoty Prešovského kraja sú dostupnejšie pre obyvateľov Nemecka. Východné Slovensko s regiónom Severné Porýnie-Vestfálsko opäť prepojila letecká linka spájajúca Košice – Düsseldorf. Pravidelné letecké spojenie má potenciál prilákať zahraničných návštevníkov aj do regiónu severovýchodného Slovenska.

Zastúpenie - Košice Region turizmus, Severovýchod Slovenska, Eurowings,  Letisko Košice a Slovakia.travel v Düsseldorfe 
Zastúpenie - Košice Region turizmus, Severovýchod Slovenska, Eurowings, Letisko Košice a Slovakia.travel v Düsseldorfe 

Letecká spoločnosť Eurowings obnovila v nedeľu (27. októbra, 2019), pravidelné letecké spojenie medzi Košicami a Düsseldorfom. Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska pri tejto príležitosti prezentovala bohatstvo Prešovského kraja priamo v Düsseldorfe pred novinármi a tamojšími zástupcami cestovného ruchu. „Program Objav Košický región a Severovýchod Slovenska s Eurowings, ktorý sme prezentovali spoločne s Košice Region Turizmus, vytvára možnosť pre obyvateľov celej spolkovej krajiny Severné Porýnie-Vestfálsko prebádať východné Slovensko od Tatier až po Tokaj", uviedla marketingová manažérka KOCR Severovýchod Slovenska, Jana Andraščíková.

„Na našom území sa nachádzajú štyri národné parky a príroda, ktorá určite očarí zahraničných návštevníkov. Celistvosť turistického potenciálu dotvára aj kultúra a tradície, ktoré sa zachovávajú dodnes. Okrem toho je východ Slovenska známy množstvom historických pamiatok vrátane drevených kostolíkov zaradených do zoznamu UNESCO a stovkami hradov či zámkov, “ dodala Andraščíková.
Košický región a Severovýchod Slovenska s Eurowings

Projekt Objav Košický región a Severovýchod Slovenska s Eurowings môže byť nástrojom, prehĺbenia spolupráce v oblasti cestovného ruchu medzi obomi regiónmi. „Prešovský kraj zaznamenal nárast zahraničných návštevníkov ubytovacích zariadení v prvom polroku 2019 o 12% oproti prvému polroku 2018. S novými leteckými spojeniami do Košíc alebo aj Popradu je predpoklad na rast návštevníkov i v ďalšom období, “ uzatvára výkonný riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska, Martin Janoško.

Linka Košice – Düsseldorf premáva štyrikrát týždenne (pondelok, streda, piatok, nedeľa) s odchodom z metropoly východu o 14:50, cestujúcich z Nemecka privezie na Slovensko o 14:10 (odchody z Düsseldorfu sú plánované o 11:40).

Program

Program
Pripravené podklady pre novinárov a zástupcov v cestovom ruchu

Pripravené podklady pre novinárov a zástupcov v cestovom ruchu
Prezentácia KOCR Severovýchod Slovenska, Jana Andraščíková

Prezentácia KOCR Severovýchod Slovenska, Jana Andraščíková
Prezentácia KOCR Severovýchod Slovenska, Veronika Beňková

Prezentácia KOCR Severovýchod Slovenska, Veronika Beňková
Mohlo by Vás zaujímať
K lodi Bohemia sa dostanete z Hanušoviec autobusom jednoduchšie
K lodi Bohemia, ktorá od vlaňajška brázdi vody Domaše, sa z Hanušoviec nad Topľou dostanete v lete autobusom jednoduchšie. Prešovský samosprávny kraj (PSK) totiž vyhovel žiadosti Oblastnej organizácie cestovného ruchu Horný Zemplín a Horný Šariš (OOCR HZ a HŠ) a pridal na tejto trase počas pracovného týždňa priamy spoj cez obec Detrík.
Severovýchod Slovenska láka na aktívnu turistiku rodín s deťmi
Severovýchod Slovenska ponúka široké možnosti výletov pre rodiny s deťmi na individuálnu turistiku.
Bardejov oslavuje 20.výročie zápisu do zoznamu Svetového dedičstva UNESCO
Pamiatky historického jadra Bardejova  zapísané v roku 2000 do Zoznamu Svetového dedičstva UNESCO sú natoľko významné, že kvôli nim ročne tisíce turistov navštívia toto centrum severovýchodného Slovenska.
Požehnali historizujúci most na cyklotrase
Vo Veľkom Šariši včera požehnali a uviedli do života cyklotrasu i historizujúci most. Cyklisti tak môžu plynule prejsť z Prešova až do záhradkárskej osady v Šarišských Michaľanoch. Mesto Veľký Šariš je v súčasnosti pravdepodobne mesto s najväčším počtom kilometrov cyklotrás na Slovensku v prepočte na počet obyvateľov.
Vyhliadková veža na Dukle láka po znovuotvorení
Jeden z najatraktívnejších objektov vojnovej histórie na Dukle - Vyhliadková veža, je v súčasnosti otvorená iba v expozičnej časti na prízemí.
Legendarium je späť!
V druhej polovici júna štartuje už 5. edícia súťaže LEGENDARIUM určená najmä pre rodiny s deťmi. Vynovený koncept súťaže vychádza z aktuálneho diania v odvetví cestovného ruchu.
V Bardejovských kúpeľoch otvorili aj vonkajšie kúpalisko
V stredu 1.júla 2020 otvorili v Bardejovských kúpeľoch, a.s. , vonkajšie letné kúpalisko s vyhrievanou vodou.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.