Sobota, 06. jún 2020
Meniny má Norbert | zajtra Róbert

Mňága a Žďorp má nový singel a klip s hercom Lukášom Pavláskom. Aktuálne je na turné po Slovensku

Valmezskí klasici melancholického pop rocku Mňága a Žďorp nedávno vydali nový album Třecí Plochy, z ktorého aktuálne predstavujú videoklip k pesničke Kanárci v klecích.

Podľa slov kapely je veselý, tanečný a romantický. Klip natočil Dan Růžička, jeden z momentálne najúspešnejších reklamných režisérov. Ku kapele sa dostal cez komika Lukáša Pavláska, ktorý vo videu účinkuje v hlavnej úlohe.

„Lukáš nám Dana predstavil po jednom našom koncerte v Lucerna Music Bare, že je to vraj chlapík, ktorý točil všetky tie vtipné reklamy s ním, Ivanom Trojanom a Jakubom Kohákom. Mne sa veľmi páčili a keďže sa Danovi páčil náš koncert, prišiel s návrhom, že by pre nás niekedy natočil videoklip, “ hovorí spevák Petr Fiala.

Mňága & Žďorp – Kanárci v klecích
https://youtu.be/tc42R7WpD34

Natáčanie prebiehalo podľa jeho slov úplnej pohode, pričom so samotným dejom videoklipu prišiel režisér. „Mal len zadanie, aby to bolo veselé, tanečné a romantické, s dobrým koncom, presne ako tá pesnička. A na forme čiernobielej grotesky sme sa tiež hneď zhodli, pretože ich všetci máme radi.“

Spoluprácu samotnú si kapela podľa slov frontmana Fialu pochvaľovala. „On vie, čo chce, dokáže do vysvetliť, my zase spravíme, čo treba. Časom sme sa naučili spolupracovať len s ľuďmi, ktorým úplne dôverujeme. Takže im do ničoho nekecáme a len sa tešíme na výsledok.“

Okrem Lukáša Pavláska v klipe účinkujú Anka Schmidtmajerová, Pavel Šimčík z Dejvického divadla, komik Petr Vydra, Eva Leimbergerová a Anežka Rusevová. Pesnička je, ako to už pri Mňáge chodí, o láske. Respektíve ako prezradil Petr Fiala „o tej sekunde, kedy niekoho stretnete a všetko sa vo vašej osobnej galaxii zmení a nedá sa s tým nič robiť. Našťastie.“

Mňága a Žďorp je momentálne na klubovom turné s novým albumom Třecí Plochy. Na Slovensku sa predstaví 31.10. v Novom Meste na Váhom, 1.11. v Žiline a o deň neskôr v Banskej Bystrici. O týždeň zakončí slovenskú časť turné 8.11. v prešovskom Stromoradí a 9.11. v Trnave.

Foto: archív kapely

Mňága a Žďorp třecí plochy cover
Mňága a Lukáš Pavlásek
Mňaga
Mohlo by Vás zaujímať
Prešovčania sa môžu tešiť na nevšedný kultúrny zážitok
Mesto Prešov bude jedným zo slovenských miest, ktoré sa stanú dejiskom jedinečného koncertu, ktorý prinesie kultúru naživo priamo na sídlisko. Keďže pri hromadných podujatiach naďalej platia obmedzenia, vystúpenia umelcov si budete môcť vychutnať bezpečne z pohodlia obývačiek.
Marián Čekovský prichádza domov Po polnoci, a nie je v tom sám
Marián Čekovský prichádza s novým videoklipom a singlom z albumu Best On, ktorý vyšiel ku koncu roka 2019.
Wave centrum nezávislej kultúry Vás pozýva na svoju ochutnávku
Počas pandémie, keď sme boli doma, vznikal často priestor na vznik niečoho nového. Mnoho umelcov, hudobníkov, hercov pustilo uzdu svojej fantázií a vymýšľali, akým spôsobom sa k ľuďom priblížiť.
Otvorenie Krajskej knižnice P. O. Hviezdoslava v Prešove
Krajská knižnica P. O. Hviezdoslava v Prešove po viac ako dvoch mesiacoch otvorila v stredu 13. mája dvere niekoľkých prevádzok. Svojich čitateľov knihovníci privítali na pobočkách na Sídlisku 3 a Sídlisku 2, na Sekčove a v detskej knižnici Slniečko.
Po uvoľnení opatrení si podniky objednali až 2000 hektolitrov piva za deň
Rozhodnutie krízového štábu o 4. fáze uvoľnenia opatrení ako líder v segmente čapovaného piva vítame. Rovnako pozitívne reagujú aj prevádzky, dva dni po vyhlásení uvoľnení sme zaznamenali objednávky na 2100 hl piva. Priemerná prevádzka pritom počas celej letnej sezóny predá asi 34 hl piva.
Majitelia hudobných klubov na Slovensku zakladajú asociáciu. Ponúkajú konkrétne riešenia
Majitelia sedemnástich slovenských hudobných klubov sa stretli vo štvrtok 7. mája v Novom Meste nad Váhom, kde v klube Blue Note riešili súčasnú situáciu, ktorá paralyzovala ich krehkú životaschopnosť, hľadali možnosti zachovania svojej existencie a zároveň iniciovali vznik Asociácie Hudobných Klubov Slovenska. Zatiaľ ide o pracovný názov, ktorý doladia s tým, že momentálne hľadajú právnu formu, pod ktorou bude asociácia existovať. Pod spoločným združením chcú na úvod začať komunikáciu s tromi partnermi, a to s Ministerstvom Kultúry, Fondom na podporu umenia a SOZA.
Skupina PARA oživila trinásťročný song DOMA DOBRE novým videoklipom
Populárna slovenská skupina PARA, ktorá tento rok oslavuje štvrť storočnicu, zareagovala na aktuálnu situáciu, ktorá obrátila život naruby celému svetu, originálne. Spolupatričnosť, a že sme v tom spolu, pripomenula pesničkou DOMA DOBRE. Do nového klipu kapela zapojila fanúšikov. Nájdete sa v novom videoklipe?
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.