Nedeľa, 17. november 2019
Meniny má Klaudia | zajtra Eugen

Mňága a Žďorp má nový singel a klip s hercom Lukášom Pavláskom. Aktuálne je na turné po Slovensku

Valmezskí klasici melancholického pop rocku Mňága a Žďorp nedávno vydali nový album Třecí Plochy, z ktorého aktuálne predstavujú videoklip k pesničke Kanárci v klecích.

Podľa slov kapely je veselý, tanečný a romantický. Klip natočil Dan Růžička, jeden z momentálne najúspešnejších reklamných režisérov. Ku kapele sa dostal cez komika Lukáša Pavláska, ktorý vo videu účinkuje v hlavnej úlohe.

„Lukáš nám Dana predstavil po jednom našom koncerte v Lucerna Music Bare, že je to vraj chlapík, ktorý točil všetky tie vtipné reklamy s ním, Ivanom Trojanom a Jakubom Kohákom. Mne sa veľmi páčili a keďže sa Danovi páčil náš koncert, prišiel s návrhom, že by pre nás niekedy natočil videoklip, “ hovorí spevák Petr Fiala.

Mňága & Žďorp – Kanárci v klecích
https://youtu.be/tc42R7WpD34

Natáčanie prebiehalo podľa jeho slov úplnej pohode, pričom so samotným dejom videoklipu prišiel režisér. „Mal len zadanie, aby to bolo veselé, tanečné a romantické, s dobrým koncom, presne ako tá pesnička. A na forme čiernobielej grotesky sme sa tiež hneď zhodli, pretože ich všetci máme radi.“

Spoluprácu samotnú si kapela podľa slov frontmana Fialu pochvaľovala. „On vie, čo chce, dokáže do vysvetliť, my zase spravíme, čo treba. Časom sme sa naučili spolupracovať len s ľuďmi, ktorým úplne dôverujeme. Takže im do ničoho nekecáme a len sa tešíme na výsledok.“

Okrem Lukáša Pavláska v klipe účinkujú Anka Schmidtmajerová, Pavel Šimčík z Dejvického divadla, komik Petr Vydra, Eva Leimbergerová a Anežka Rusevová. Pesnička je, ako to už pri Mňáge chodí, o láske. Respektíve ako prezradil Petr Fiala „o tej sekunde, kedy niekoho stretnete a všetko sa vo vašej osobnej galaxii zmení a nedá sa s tým nič robiť. Našťastie.“

Mňága a Žďorp je momentálne na klubovom turné s novým albumom Třecí Plochy. Na Slovensku sa predstaví 31.10. v Novom Meste na Váhom, 1.11. v Žiline a o deň neskôr v Banskej Bystrici. O týždeň zakončí slovenskú časť turné 8.11. v prešovskom Stromoradí a 9.11. v Trnave.

Foto: archív kapely

Mňága a Žďorp třecí plochy cover
Mňága a Lukáš Pavlásek
Mňaga
Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Kidslandia Prešov
Kidslandia dnes na Baštovej ulici privolala všetky deti na neuveriteľný zážitok! Deti mohli vidieť mená ako Ujo Ľubo alebo Usmievanka!
FOTO: Chiki liki tu-a na OSTATŇI RAZ TOUR 2019
Chiki liki tu-a zakončili svoju celoživotnú tour na Stromoradí. Martin zhodil svoj "ancug" a neskôr bude zavesený aj v Stromoradí.
Vydrapená Bužírka Punk System už dnes v Prešovskom Stromoradí. Aj s vlastným čašníkom
Vydrapená Bužírka Punk System je momentálne najaktívnejšia kapela zo všetkých, v ktorých pôsobí slovenský hudobník Michal Kaščák.
Veronika Rabada vystúpi v závere turné ešte v prešovskom Stromoradí a Košiciach
Veronika Rabada vydala minulý rok debutový album Lúka, ktorým si získala srdcia fanúšikov po celom Slovensku a momentálne je s ním na premiérovom klubovom turné. Už túto stredu 23.11. odohrá koncert pred prešovským publikom v Stromoradí. Odznejú nielen jej autorské novinky a hity ako Ach Janíčko, Husičky, Lúka, Zabudni, ale aj speváčkine obľúbené slovenské ľudové piesne. O deň neskôr ukončí svoje miniturné v Košiciach.
Úspešná športovkyňa v sebe objavila talent pre maľbu
15.novembra bude v Mestskom múzeu a galérii vo Veľkom Šariši vystavovať svoje diela Veľkošarišanka Veronika Očipová (30). Svoj talent pre maľovanie objavila len tohto roku a o pár dní bude mať svoju samostatnú výstavu. Fitnesska a umelkyňa bude vystavovať svoje abstraktné diela i maľby Veľkého Šariša.
FOTO: Jazzové Dni Prešov
S jeseňou prichádza aj další ročník Jazzových dní Prešov
Podajte ďalej knihu a príďte na jesenné handmade trhy!
Už 24. októbra sa na Floriánovej ulici v Prešove uskutoční obľúbené podujatie pre všetkých milovníkov kníh a ručne vyrábaných výrobkov. Podujatia Podaj ďalej knihu a Jesenné handmade trhy doplnia aj zaujímavé workshopy pre malých i veľkých.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.