Nedeľa, 17. november 2019
Meniny má Klaudia | zajtra Eugen

PKO v Prešove oslávilo šesťdesiatku

Park kultúry a oddychu Prešov oslavuje v tomto roku krásne a výnimočné jubileum. Už 60 rokov je strediskom kultúrneho života v meste a jeho nádherná sála patrí medzi historické skvosty Prešova.

„Veľmi ma teší, že sa nám Park kultúry a oddychu úspešne darí udržiavať a stále obnovovať. Po nových oknách, streche a klimatizácii prišla na rad aj obnova fasády a nádvoria, čím sa vytvoril naozaj multifunkčný priestor, v ktorom si krásu a rozmanitosť domácej i zahraničnej kultúry môžu vychutnávať všetci Prešovčania aj návštevníci nášho mesta. Chcem sa poďakovať pani riaditeľke a všetkým zamestnancom, ktorí sa dennodenne starajú o to, aby sa kultúrny život v meste Prešov rozvíjal a oslovil čo najviac ľudí, " prihovorila sa prítomným primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Hosťom sa počas slávnostného večera prihovoril aj bývalý riaditeľ PKO Emil Chlapeček a súčasná riaditeľka Edita Hudáková.

Parku kultúry a oddychu v Prešove prišla k 60-tke poblahoželať a popriať veľa ďalších úspešných rokov aj prvá slovenská Superstar, Prešovčanka Katka Koščová, ktorá svojím zamatovým hlasom zaspievala slávnostné "živió" a niekoľko piesní z vlastného repertoáru.

Oslavu 60. narodenín PKO všetkým spríjemnili talentovaní mladí tanečníci z GRIMMY Dance Centre, ale aj prešovský klavirista Andy Belej v duete s husľovou virtuózkou Zuzanou Oráčovou.

Parku kultúry a oddychu v Prešove srdečne blahoželáme k jubileu a všetkým jeho zamestnancom prajeme veľa inšpirácie a úspešných rokov pri formovaní kultúrneho života v meste.

PKO Prešov zabezpečuje kultúrno – osvetovú činnosť, umožňuje občanom spoločenskú zábavu, vzdelávanie, usporadúva vystúpenia profesionálnych a amatérskych umelcov a skupín, telovýchovné a športové podujatia, súťaže, prehliadky a festivaly.

V správe PKO Prešov je okrem budovy Čierneho orla aj budova Caraffovej väznice na Floriánovej ulici, kultúrne strediská Družba, Centrum, Exnárova, Šváby, Solivar, Kino Scala a Záhradné kino na Masarykovej ulici.

Zriaďovacia listina Parku kultúry a oddychu v Prešove bola vydaná 10. októbra 1959 na základe rozhodnutia Mestského národného výboru v Prešove.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Kidslandia Prešov
Kidslandia dnes na Baštovej ulici privolala všetky deti na neuveriteľný zážitok! Deti mohli vidieť mená ako Ujo Ľubo alebo Usmievanka!
FOTO: Chiki liki tu-a na OSTATŇI RAZ TOUR 2019
Chiki liki tu-a zakončili svoju celoživotnú tour na Stromoradí. Martin zhodil svoj "ancug" a neskôr bude zavesený aj v Stromoradí.
Vydrapená Bužírka Punk System už dnes v Prešovskom Stromoradí. Aj s vlastným čašníkom
Vydrapená Bužírka Punk System je momentálne najaktívnejšia kapela zo všetkých, v ktorých pôsobí slovenský hudobník Michal Kaščák.
Veronika Rabada vystúpi v závere turné ešte v prešovskom Stromoradí a Košiciach
Veronika Rabada vydala minulý rok debutový album Lúka, ktorým si získala srdcia fanúšikov po celom Slovensku a momentálne je s ním na premiérovom klubovom turné. Už túto stredu 23.11. odohrá koncert pred prešovským publikom v Stromoradí. Odznejú nielen jej autorské novinky a hity ako Ach Janíčko, Husičky, Lúka, Zabudni, ale aj speváčkine obľúbené slovenské ľudové piesne. O deň neskôr ukončí svoje miniturné v Košiciach.
Úspešná športovkyňa v sebe objavila talent pre maľbu
15.novembra bude v Mestskom múzeu a galérii vo Veľkom Šariši vystavovať svoje diela Veľkošarišanka Veronika Očipová (30). Svoj talent pre maľovanie objavila len tohto roku a o pár dní bude mať svoju samostatnú výstavu. Fitnesska a umelkyňa bude vystavovať svoje abstraktné diela i maľby Veľkého Šariša.
FOTO: Jazzové Dni Prešov
S jeseňou prichádza aj další ročník Jazzových dní Prešov
Podajte ďalej knihu a príďte na jesenné handmade trhy!
Už 24. októbra sa na Floriánovej ulici v Prešove uskutoční obľúbené podujatie pre všetkých milovníkov kníh a ručne vyrábaných výrobkov. Podujatia Podaj ďalej knihu a Jesenné handmade trhy doplnia aj zaujímavé workshopy pre malých i veľkých.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.