Utorok, 21. január 2020
Meniny má Vincent | zajtra Zora

Stačilo zasvietiť a bolo by nešťastie na svete

V sobotu ( 03.11.2019 ) popoludní bola hliadka z Obvodného oddelenia Policajného zboru Prešov- Sever vyslaná na preverenie oznámenia, že na Ul. Prostejovskej v Prešove uniká plyn. Túto udalosť na políciu oznámil samotný správca bytového domu.

Po príchode na miesto bolo cítiť značný zápach plynu, plyn unikal z bytu na 4. poschodí. Hliadka už cestou k bytu otvárala všetky okná, aby došlo k zriedeniu plynu so vzduchom a tým k zníženiu možnej explózie. Pracovník plynární, ktorý už bol na mieste zavrel hlavný prívod plynu a konštatoval, že v byte je tak veľa plynu, že už pri zapnutí svetla, môže dôjsť k explózii! Členovia hliadky teda neváhali a v zmysle zákona o Policajnom zbore, otvoril byt. Vstúpili doň a ihneď otvorili všetky okná. Bolo zistené, že na plynovej varnej doske bol otvorený regulátor otvorenia plynu, no na varnej doske nebolo žiadne teleso, ktoré by odoberalo teplo. Vyrozumení boli všetci prítomní obyvatelia domu. 68 ročná majiteľka bytu v tom čase nebola doma. V čase tohto ohrozenia bolo v obytnom dome 25 osôb.

Týmto nedbalým konaním boli všetky prítomné osoby vystavené nebezpečenstvu smrti, alebo ťažkej ujmy na zdraví, taktiež mohlo dôjsť ku škode na majetku a to veľkého rozsahu (prípadným výbuchom uniknutého zemného plynu). Poverený príslušník v prípade začal trestné stíhanie vo veci prečinu všeobecného ohrozenia. Zákon pri tomto trestnom čine stanovuje trestnú sadzbu odňatia slobody až na jeden rok.

Nielen zamykať dvere na svojich príbytkoch, ale zatvárať aj prívod plynu po dovarení, či dopečení ! Chrániť majetok si tieto základné činnosti určite vyžaduje! Takýmto nedbalým konaním ohrozujete nielen seba, ale aj ďalších svojich spoluobčanov na živote, zdraví či majetku!

Mohlo by Vás zaujímať
Požiar v jednom z prešovských bytov
Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Prešove začal trestné stíhanie vo veci prečinu všeobecného ohrozenia, ku ktorému došlo 13.01.2020 vo večerných hodinách v jednom z bytov na Ul. Čapajevovej v Prešove.
Pátranie po nezvestnej osobe
René SCHNEIDER, nar. 09. 01. 1989, bytom Kežmarok, Kukučínova 2031/33
Pátranie po nezvestnej osobe
Martin PITONIAK, nar. 11. 11. 1990, bytom Spišská Belá, Letná 218/24
Pátranie po nezvestnej osobe
Annamária BUGYIOVÁ, nar. 17. 03. 2003, bytom Medzev, Kováčska 110
Vicepremiér ocenil náčelníka prešovskej mestskej polície
Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši dnes osobne ocenil náčelníka Mestskej polície v Prešove Jána Andrejka, za jeho dlhoročnú iniciatívu v oblasti sociálneho zabezpečenia mestských policajtov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.