Štvrtok, 14. november 2019
Meniny má Irma | zajtra Leopold

Kinsfolk majú nový, priamočiary singel Tough Girl

Kinsfolk verní pesničkárskej tradícii prichádzajú so štvrtým singlom Tough Girl inšpirovaným kodanskou elektropopovou scénou.

Kinsfolk
Kinsfolk

Aby Peter Cinkanič a Dominik Demčák dosiahli požadovaný zvuk, oslovili na spoluprácu dánskeho producenta Tobiasa Ingemanna a masteringového mága Joela Krozera. Výsledkom je priamočiara skladba, plná pozitívnej energie.

Pesnička Tough Girl sa teší dobrým ohlasom na koncertoch a preto si ju Kinsfolk vybrali za svoj štvrtý oficiálny singel. Po folkovom debute Adelaide, popovo ladenom Will Wait For You a synthovej Cold Sea dopriali hudobníci zo Sobraniec tejto koncertnej hitovke špecifický zvuk. Inšpirovali sa kodanským electropopom a americkým heartland folk-rockom.

„Myslím si, že je to náš zatiaľ najautentickejší singel. Je to ostrieľaný koncertný song, z ktorého ide dobrá energia a kontinuita. Absolútne sme si užívali celý proces nahrávania a produkcie. Bolo to jednoduché, relatívne rýchle a prirodzené. Cítime sa na ňom absolútne sami sebou, “ priznáva Peter Cinkanič.

Kinsfolk – Tough Girl
https://www.youtube.com/watch?v=UKEJA63CRj0  

Kapela sa snaží každým singlom posunúť niekam ďalej, nielen po hudobnej, ale najmä zvukovej stránke. Ešte keď pôsobili v Dánsku, obzerali sa po producentovi, ktorý by bol pre nich, ako mladých muzikantov dostupný a vedel túto pôvodne gitarovú pesničku ozvláštniť o prvky modernejšieho electropopu, aký poznali z tamojšej alternatívnej scény. „Páčili sa nám veci, ktoré produkoval Tobias Ingemann z kapely Donna. Má svoje malé štúdio a spolupracoval napríklad s Your Love. Objavili sme ho cez Spotify.“ Ingemann pesničku spoluprodukoval a mixoval.

Pre finálny mastering odporučil Joela Krozera, ktorý spolupracuje s úspešnými, súčasnými dánskymi kapelami, predovšetkým z alternatívnej scény. „Počuli sme, že Joel je absolútny profík na master elektro-popových skladieb. Bolo pre nás zaujímavé sledovať, čo dokáže spraviť s našou pôvodne gitarovou pesničkou. Bola to zábava a sme spokojný s výsledkom. Joel spolupracoval aj napr. s Chinah, Gents, Barselona či When Saints Go Machine.“ spomína Dominik Demčák.

Po textovej stránke je novinka o medziľudských vzťahoch. „Vyjadruje jednoduchú myšlienku, že všetky pocity a zážitky, čí príjemné alebo menej, môže človek zdieľať s ostatnými. Je o pozitívnej energii medzi ľuďmi, o tom, ako málo stačí, aby boli šťastní.“

Vizuál, tzv. single artwork, k pesničke je inšpirovaný minimalistickými obalmi albumov takých velikánov ako Prince, Pet Shop Boys či New Order. „Chceli sme ho jednoduchý, ľahko zapamätateľný s feel-good energiou. Presne taký ako vnímame singel samotný, “ vysvetľuje Peter Cinkanič. Na obale je znázornený titul pesničky v morseovke.

Kinsfolk plánujú v najbližších mesiacoch robiť hneď na ďalších nahrávkach a radi by ich vydali ako celok. Produkčne začali robiť veci trochu ináč, ale stále ostávajú verný DIY štýlu práce. „Uvidíme ako to vypáli a čo nám dovolí každodenný pracovný kolotoč. Momentálne sa cítime znovuzrodení, keďže opäť koncertujeme a radi by sme hrali čo najviac, aby sme mohli preniesť sviežu energiu na ľudí.“

Kinsfolk je slovenské indie-popové duo, sformované v roku 2014 bratrancami Dominikom Demčákom a Petrom Cinkaničom. Dvojica vydala svoj prvý singel Adelaide v októbri 2014 a zaujala viaceré popredné hudobné média na Slovensku a v Čechách. Od roku 2014 duo striedavo žilo na Slovensku a v Dánsku. Kapela si zahrala na niekoľkých európskych festivaloch, vrátane jedného z najväčších festivalov v Európe — maďarskom Sziget Festivale. Debutový singel nasledovalo zverejnenie ďalších dvoch, Will Wait for You a Cold Sea. Kapela vydala nový, v poradí štvrtý, singel Tough Girl v októbri 2019.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Kidslandia Prešov
Kidslandia dnes na Baštovej ulici privolala všetky deti na neuveriteľný zážitok! Deti mohli vidieť mená ako Ujo Ľubo alebo Usmievanka!
FOTO: Chiki liki tu-a na OSTATŇI RAZ TOUR 2019
Chiki liki tu-a zakončili svoju celoživotnú tour na Stromoradí. Martin zhodil svoj "ancug" a neskôr bude zavesený aj v Stromoradí.
Vydrapená Bužírka Punk System už dnes v Prešovskom Stromoradí. Aj s vlastným čašníkom
Vydrapená Bužírka Punk System je momentálne najaktívnejšia kapela zo všetkých, v ktorých pôsobí slovenský hudobník Michal Kaščák.
Veronika Rabada vystúpi v závere turné ešte v prešovskom Stromoradí a Košiciach
Veronika Rabada vydala minulý rok debutový album Lúka, ktorým si získala srdcia fanúšikov po celom Slovensku a momentálne je s ním na premiérovom klubovom turné. Už túto stredu 23.11. odohrá koncert pred prešovským publikom v Stromoradí. Odznejú nielen jej autorské novinky a hity ako Ach Janíčko, Husičky, Lúka, Zabudni, ale aj speváčkine obľúbené slovenské ľudové piesne. O deň neskôr ukončí svoje miniturné v Košiciach.
V  rusínskom DAD kladú v hre Známy neznámy otázky o podstate človečenstva
Otázky spojené s doterajšou históriou ľudstva nastoľuje inscenácia Známy neznámy, ktorej premiéru na piatok 18. októbra chystá umelecký kolektív Divadla Alexandra Duchnoviča (DAD) v Prešove. Na dnešnej tlačovej besede hosťujúci režisér predstavenia Anton Korenči konštatoval, že inscenácia prináša len otázky, odpovede sú na divákovi. „Nechajme ich na neho, “ povedal.
Podajte ďalej knihu a príďte na jesenné handmade trhy!
Už 24. októbra sa na Floriánovej ulici v Prešove uskutoční obľúbené podujatie pre všetkých milovníkov kníh a ručne vyrábaných výrobkov. Podujatia Podaj ďalej knihu a Jesenné handmade trhy doplnia aj zaujímavé workshopy pre malých i veľkých.
FOTO: Jazzové Dni Prešov
S jeseňou prichádza aj další ročník Jazzových dní Prešov
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.