Sobota, 30. máj 2020
Meniny má Ferdinand | zajtra Petronela, Petrana

Kinsfolk majú nový, priamočiary singel Tough Girl

Kinsfolk verní pesničkárskej tradícii prichádzajú so štvrtým singlom Tough Girl inšpirovaným kodanskou elektropopovou scénou.

Kinsfolk
Kinsfolk

Aby Peter Cinkanič a Dominik Demčák dosiahli požadovaný zvuk, oslovili na spoluprácu dánskeho producenta Tobiasa Ingemanna a masteringového mága Joela Krozera. Výsledkom je priamočiara skladba, plná pozitívnej energie.

Pesnička Tough Girl sa teší dobrým ohlasom na koncertoch a preto si ju Kinsfolk vybrali za svoj štvrtý oficiálny singel. Po folkovom debute Adelaide, popovo ladenom Will Wait For You a synthovej Cold Sea dopriali hudobníci zo Sobraniec tejto koncertnej hitovke špecifický zvuk. Inšpirovali sa kodanským electropopom a americkým heartland folk-rockom.

„Myslím si, že je to náš zatiaľ najautentickejší singel. Je to ostrieľaný koncertný song, z ktorého ide dobrá energia a kontinuita. Absolútne sme si užívali celý proces nahrávania a produkcie. Bolo to jednoduché, relatívne rýchle a prirodzené. Cítime sa na ňom absolútne sami sebou, “ priznáva Peter Cinkanič.

Kinsfolk – Tough Girl
https://www.youtube.com/watch?v=UKEJA63CRj0  

Kapela sa snaží každým singlom posunúť niekam ďalej, nielen po hudobnej, ale najmä zvukovej stránke. Ešte keď pôsobili v Dánsku, obzerali sa po producentovi, ktorý by bol pre nich, ako mladých muzikantov dostupný a vedel túto pôvodne gitarovú pesničku ozvláštniť o prvky modernejšieho electropopu, aký poznali z tamojšej alternatívnej scény. „Páčili sa nám veci, ktoré produkoval Tobias Ingemann z kapely Donna. Má svoje malé štúdio a spolupracoval napríklad s Your Love. Objavili sme ho cez Spotify.“ Ingemann pesničku spoluprodukoval a mixoval.

Pre finálny mastering odporučil Joela Krozera, ktorý spolupracuje s úspešnými, súčasnými dánskymi kapelami, predovšetkým z alternatívnej scény. „Počuli sme, že Joel je absolútny profík na master elektro-popových skladieb. Bolo pre nás zaujímavé sledovať, čo dokáže spraviť s našou pôvodne gitarovou pesničkou. Bola to zábava a sme spokojný s výsledkom. Joel spolupracoval aj napr. s Chinah, Gents, Barselona či When Saints Go Machine.“ spomína Dominik Demčák.

Po textovej stránke je novinka o medziľudských vzťahoch. „Vyjadruje jednoduchú myšlienku, že všetky pocity a zážitky, čí príjemné alebo menej, môže človek zdieľať s ostatnými. Je o pozitívnej energii medzi ľuďmi, o tom, ako málo stačí, aby boli šťastní.“

Vizuál, tzv. single artwork, k pesničke je inšpirovaný minimalistickými obalmi albumov takých velikánov ako Prince, Pet Shop Boys či New Order. „Chceli sme ho jednoduchý, ľahko zapamätateľný s feel-good energiou. Presne taký ako vnímame singel samotný, “ vysvetľuje Peter Cinkanič. Na obale je znázornený titul pesničky v morseovke.

Kinsfolk plánujú v najbližších mesiacoch robiť hneď na ďalších nahrávkach a radi by ich vydali ako celok. Produkčne začali robiť veci trochu ináč, ale stále ostávajú verný DIY štýlu práce. „Uvidíme ako to vypáli a čo nám dovolí každodenný pracovný kolotoč. Momentálne sa cítime znovuzrodení, keďže opäť koncertujeme a radi by sme hrali čo najviac, aby sme mohli preniesť sviežu energiu na ľudí.“

Kinsfolk je slovenské indie-popové duo, sformované v roku 2014 bratrancami Dominikom Demčákom a Petrom Cinkaničom. Dvojica vydala svoj prvý singel Adelaide v októbri 2014 a zaujala viaceré popredné hudobné média na Slovensku a v Čechách. Od roku 2014 duo striedavo žilo na Slovensku a v Dánsku. Kapela si zahrala na niekoľkých európskych festivaloch, vrátane jedného z najväčších festivalov v Európe — maďarskom Sziget Festivale. Debutový singel nasledovalo zverejnenie ďalších dvoch, Will Wait for You a Cold Sea. Kapela vydala nový, v poradí štvrtý, singel Tough Girl v októbri 2019.

Mohlo by Vás zaujímať
Prešovčania sa môžu tešiť na nevšedný kultúrny zážitok
Mesto Prešov bude jedným zo slovenských miest, ktoré sa stanú dejiskom jedinečného koncertu, ktorý prinesie kultúru naživo priamo na sídlisko. Keďže pri hromadných podujatiach naďalej platia obmedzenia, vystúpenia umelcov si budete môcť vychutnať bezpečne z pohodlia obývačiek.
Marián Čekovský prichádza domov Po polnoci, a nie je v tom sám
Marián Čekovský prichádza s novým videoklipom a singlom z albumu Best On, ktorý vyšiel ku koncu roka 2019.
Wave centrum nezávislej kultúry Vás pozýva na svoju ochutnávku
Počas pandémie, keď sme boli doma, vznikal často priestor na vznik niečoho nového. Mnoho umelcov, hudobníkov, hercov pustilo uzdu svojej fantázií a vymýšľali, akým spôsobom sa k ľuďom priblížiť.
Otvorenie Krajskej knižnice P. O. Hviezdoslava v Prešove
Krajská knižnica P. O. Hviezdoslava v Prešove po viac ako dvoch mesiacoch otvorila v stredu 13. mája dvere niekoľkých prevádzok. Svojich čitateľov knihovníci privítali na pobočkách na Sídlisku 3 a Sídlisku 2, na Sekčove a v detskej knižnici Slniečko.
FOTO: Potulky Prešovom
Každý z nás by si najradšej užíval májové slnečné lúče, no všetci sedíme doma. Tak vám ich prinesieme aspoň spoza objektívov dvoch mladých chlapcov.
Lukáš Adamec prostredníctvom novinky NAJVIAC vyzdvihuje nádej.
Najviac zo všetkého, chcel by som asi ... aby sa blýskalo, na lepšie časy. Refrén novej skladby slovenského speváka Lukáša Adamca hovorí v aktuálnej situácii, ktorú prežívame, z duše azda všetkým. Prostredníctvom nového videoklipu ku skladbe NAJVIAC spomína na najšťastnejšie obdobia strávené na pódiách, zároveň však verí, že už čoskoro sa život vráti do normálu.
Akustika vynahradí fanúšikom zrušený koncert online streamom už túto nedeľu
Prešovská skupina Akustika prišla podobne ako všetci jej hudobní kolegovia o živé hrania až do odvolania. Napriek obmedzeniam idú hudobníci aspoň čiastočne podľa plánu a pracujú na nových pesničkách.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.