Nedeľa, 17. november 2019
Meniny má Klaudia | zajtra Eugen

Prešovský kraj má za sebou z hľadiska návštevnosti úspešné leto... Nárast ukazovateľov v cestovnom ruchu podnietila aj súťaž Legendarium.

Do Prešovského kraja zavítalo v letných mesiacoch (júl, august) roka 2019 opäť viac turistov v porovnaní s tým istým obdobím v predchádzajúcom roku. Počet návštevníkov ubytovacích zariadení medziročné vzrástol o 21%.

Kým v letných mesiacoch roka 2018 evidoval Prešovský kraj celkovo 218 699 návštevníkov ubytovacích zariadení, tento rok to bolo za mesiace júl a august až 264 551. So stúpajúcim trendom súvisí aj vyšší počet zahraničných návštevníkov, ktorých podiel narástol o 11,6%. Pozitívna štatistika sa týka i počtu prenocovaní všetkých návštevníkov. Tento ukazovateľ stúpol o 17,8%. Jeden návštevník ostal v kraji v priemere tri a pol noci.

Kampaň Legendarium s rekordným počtom súťažiacich
Hlavnou aktivitou Krajskej organizácie cestovného ruchu Severovýchod Slovenska v lete 2019 bola opäť súťaž LEGENDARIUM, ktorá prilákala rekordný počet účastníkov. Súťažiaci mali tento rok možnosť zbierať nálepky legiend Prešovského kraja na 54 výdajných miestach. Medzi ne patrili múzeá, hrady, jaskyne, trickartové galérie, UNESCO pamiatky, aquaparky, športoviská a rozmanité atrakcie v celom kraji. Z celkového nákladu 17 tisíc komiksov sa rozdalo 16 tisíc kusov. Deti celkovo nazbierali vyše 30 tisíc nálepiek. KOCR Severovýchod Slovenska odmenila výhercov súťaže 28. septembra 2019 v Bachledovej doline, v rámci II. výročia otvorenia Chodníka korunami stromov. „Sme veľmi radi, že letná kampaň Legendarium oslovila niekoľko tisíc detí, medzi ktorými sa našli i viacerí dospelí, ktorí spoločne s nimi zbierali nálepky. Už teraz sa majú mladí cestovatelia v budúcom roku na čo tešiť. V Legendariu pribudnú nové lokality a obmení sa aj spôsob súťaženia, “ prezradila marketingová manažérka KOCR Severovýchod Slovenska Jana Andraščíková.

Dominantným ostáva okres Poprad
Najviac navštevovaným regiónom v Prešovskom kraji počas leta bol okres Poprad. Do regiónu celkovo zavítalo 172 692 návštevníkov ubytovacích zariadení. Medziročne ide o rast 21,78%. Nasledujú okresy Kežmarok (28 716), Bardejov (13 685), Prešov (12 689) a Stará Ľubovňa (12 515). „Tieto ukazovatele súvisia do značnej miery s komplexnou infraštruktúrou v jednotlivých regiónoch. Vysoký potenciál vidíme napríklad aj v okrese Medzilaborce. Množstvo ľudí tam zavíta na jednodňovú turistiku obdivovať prírodné krásy, ktoré región ponúka, ale i konkrétne miesta, ako napr. Múzeum moderného umenia Andyho Warhola, rusínsky miniskanzen alebo Monastyr v Krásnom Brode, “ uviedol výkonný riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska, Martin Janoško. „Myslíme si, že región môže udržať návštevníkov v kraji aj viac ako jeden deň. Už teraz pracujeme na projekte nového turistického autobusového spojenia, ktoré by nadväzovalo na sezónnu vlakovú linku Medzilaborce – Lupkow, “ dodáva Janoško.

KOCR Severovýchod Slovenska v súčasnosti pripravuje nové aktivity, ktoré by mali v budúcom roku prilákať do Prešovského kraja viac návštevníkov. Zároveň je v príprave 4. vydanie Turistických novín Prešovského kraja (zimná edícia) a vyhodnocovanie súťaže Choď a foť 2019 s najkrajším zábermi zo severovýchodného Slovenska. Začiatok výstavy a vernisáž fotografií je naplánovaná na 17. decembra o 17:00 hod v Divadle Jonáša Záborského v Prešove. KOCR Severovýchod Slovenska už tradične vyhlási v novembri kampaň NAJ v cestovnom ruchu Prešovského kraja za rok 2019.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Kidslandia Prešov
Kidslandia dnes na Baštovej ulici privolala všetky deti na neuveriteľný zážitok! Deti mohli vidieť mená ako Ujo Ľubo alebo Usmievanka!
FOTO: Chiki liki tu-a na OSTATŇI RAZ TOUR 2019
Chiki liki tu-a zakončili svoju celoživotnú tour na Stromoradí. Martin zhodil svoj "ancug" a neskôr bude zavesený aj v Stromoradí.
Vydrapená Bužírka Punk System už dnes v Prešovskom Stromoradí. Aj s vlastným čašníkom
Vydrapená Bužírka Punk System je momentálne najaktívnejšia kapela zo všetkých, v ktorých pôsobí slovenský hudobník Michal Kaščák.
Veronika Rabada vystúpi v závere turné ešte v prešovskom Stromoradí a Košiciach
Veronika Rabada vydala minulý rok debutový album Lúka, ktorým si získala srdcia fanúšikov po celom Slovensku a momentálne je s ním na premiérovom klubovom turné. Už túto stredu 23.11. odohrá koncert pred prešovským publikom v Stromoradí. Odznejú nielen jej autorské novinky a hity ako Ach Janíčko, Husičky, Lúka, Zabudni, ale aj speváčkine obľúbené slovenské ľudové piesne. O deň neskôr ukončí svoje miniturné v Košiciach.
Úspešná športovkyňa v sebe objavila talent pre maľbu
15.novembra bude v Mestskom múzeu a galérii vo Veľkom Šariši vystavovať svoje diela Veľkošarišanka Veronika Očipová (30). Svoj talent pre maľovanie objavila len tohto roku a o pár dní bude mať svoju samostatnú výstavu. Fitnesska a umelkyňa bude vystavovať svoje abstraktné diela i maľby Veľkého Šariša.
FOTO: Jazzové Dni Prešov
S jeseňou prichádza aj další ročník Jazzových dní Prešov
Podajte ďalej knihu a príďte na jesenné handmade trhy!
Už 24. októbra sa na Floriánovej ulici v Prešove uskutoční obľúbené podujatie pre všetkých milovníkov kníh a ručne vyrábaných výrobkov. Podujatia Podaj ďalej knihu a Jesenné handmade trhy doplnia aj zaujímavé workshopy pre malých i veľkých.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.