Štvrtok, 27. február 2020
Meniny má Alexander | zajtra Zlatica

Prešovský kraj má za sebou z hľadiska návštevnosti úspešné leto... Nárast ukazovateľov v cestovnom ruchu podnietila aj súťaž Legendarium.

Do Prešovského kraja zavítalo v letných mesiacoch (júl, august) roka 2019 opäť viac turistov v porovnaní s tým istým obdobím v predchádzajúcom roku. Počet návštevníkov ubytovacích zariadení medziročné vzrástol o 21%.

Kým v letných mesiacoch roka 2018 evidoval Prešovský kraj celkovo 218 699 návštevníkov ubytovacích zariadení, tento rok to bolo za mesiace júl a august až 264 551. So stúpajúcim trendom súvisí aj vyšší počet zahraničných návštevníkov, ktorých podiel narástol o 11,6%. Pozitívna štatistika sa týka i počtu prenocovaní všetkých návštevníkov. Tento ukazovateľ stúpol o 17,8%. Jeden návštevník ostal v kraji v priemere tri a pol noci.

Kampaň Legendarium s rekordným počtom súťažiacich
Hlavnou aktivitou Krajskej organizácie cestovného ruchu Severovýchod Slovenska v lete 2019 bola opäť súťaž LEGENDARIUM, ktorá prilákala rekordný počet účastníkov. Súťažiaci mali tento rok možnosť zbierať nálepky legiend Prešovského kraja na 54 výdajných miestach. Medzi ne patrili múzeá, hrady, jaskyne, trickartové galérie, UNESCO pamiatky, aquaparky, športoviská a rozmanité atrakcie v celom kraji. Z celkového nákladu 17 tisíc komiksov sa rozdalo 16 tisíc kusov. Deti celkovo nazbierali vyše 30 tisíc nálepiek. KOCR Severovýchod Slovenska odmenila výhercov súťaže 28. septembra 2019 v Bachledovej doline, v rámci II. výročia otvorenia Chodníka korunami stromov. „Sme veľmi radi, že letná kampaň Legendarium oslovila niekoľko tisíc detí, medzi ktorými sa našli i viacerí dospelí, ktorí spoločne s nimi zbierali nálepky. Už teraz sa majú mladí cestovatelia v budúcom roku na čo tešiť. V Legendariu pribudnú nové lokality a obmení sa aj spôsob súťaženia, “ prezradila marketingová manažérka KOCR Severovýchod Slovenska Jana Andraščíková.

Dominantným ostáva okres Poprad
Najviac navštevovaným regiónom v Prešovskom kraji počas leta bol okres Poprad. Do regiónu celkovo zavítalo 172 692 návštevníkov ubytovacích zariadení. Medziročne ide o rast 21,78%. Nasledujú okresy Kežmarok (28 716), Bardejov (13 685), Prešov (12 689) a Stará Ľubovňa (12 515). „Tieto ukazovatele súvisia do značnej miery s komplexnou infraštruktúrou v jednotlivých regiónoch. Vysoký potenciál vidíme napríklad aj v okrese Medzilaborce. Množstvo ľudí tam zavíta na jednodňovú turistiku obdivovať prírodné krásy, ktoré región ponúka, ale i konkrétne miesta, ako napr. Múzeum moderného umenia Andyho Warhola, rusínsky miniskanzen alebo Monastyr v Krásnom Brode, “ uviedol výkonný riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska, Martin Janoško. „Myslíme si, že región môže udržať návštevníkov v kraji aj viac ako jeden deň. Už teraz pracujeme na projekte nového turistického autobusového spojenia, ktoré by nadväzovalo na sezónnu vlakovú linku Medzilaborce – Lupkow, “ dodáva Janoško.

KOCR Severovýchod Slovenska v súčasnosti pripravuje nové aktivity, ktoré by mali v budúcom roku prilákať do Prešovského kraja viac návštevníkov. Zároveň je v príprave 4. vydanie Turistických novín Prešovského kraja (zimná edícia) a vyhodnocovanie súťaže Choď a foť 2019 s najkrajším zábermi zo severovýchodného Slovenska. Začiatok výstavy a vernisáž fotografií je naplánovaná na 17. decembra o 17:00 hod v Divadle Jonáša Záborského v Prešove. KOCR Severovýchod Slovenska už tradične vyhlási v novembri kampaň NAJ v cestovnom ruchu Prešovského kraja za rok 2019.

Mohlo by Vás zaujímať
Prešovčania idú prezentovať tradičné slovenské jedlá na kuchársku olympiádu
18. februára budú kuchári z Prešova predvádzať svoje umenie na kuchárskej olympiáde v Stuttgarde. Súťažiť budú v kategórii Community catering Teams. Súperiť budú s kuchármi z Taiwanu, Malaysie, Švédska, Chorvátska, Ameriky či Švajčiarska.
Gabriela Marcinková: Predpokladám, že Sviňa vyvolá veľkú spoločenskú diskusiu
Film Sviňa sa stáva čoraz častejšou témou spoločenských rozhovorov. Už z traileru je zjavné, že pôjde o drsný film, ktorý naozaj verne znázorní realitu, ktorú dnes na Slovensku žijeme. Na premiéru v Prešove príde aj rodáčka Gabriela Marcinková.
Peter Cmorik šokuje fanúšikov i blízkych! Havária na motokárach!
O tom, že život človeka dokáže zmeniť jediná sekunda, sa presvedčili už mnohí. Najnovšie sa do kategórie ľudí, možno až s fatálnymi skúsenosťami tohto druhu, zaradil i slovenský spevák Peter Cmorik, pre ktorého sa stala takmer osudnou jazda na motokárach. I keď, našťastie, „iba“ vo videoklipe k najnovšej skladbe Dnes to príde.
Študenti Pedagogickej fakulty pomáhali športovcom s intelektuálnym znevýhodnením
Vyše 30 dobrovoľníkov z Pedagogickej fakulty (PF) Prešovskej univerzity v Prešove (PU) pomáhalo občianskemu združeniu Špeciálne olympiády Slovensko pri organizácii Zimných národných hier. Tých sa zúčastnilo viac ako 160 športovcov s intelektuálnym znevýhodnením.
FOTO: Viki Olejárová na Stromoradí!
Vrámci Slovenskej Krčmy sa viki zastavila v piatok na Stromoradí a PIS si to nenechal ujsť.
Slanská bude zelenou oddychovou zónou
Mesto Prešov chystá verejné obstarávanie pre projekt revitalizácie verejného priestranstva na Slanskej ulici v mestskej časti Nižná Šebastová. Pribudne zeleň, lavičky i nové osvetlenie.
V Krajskom múzeu v Prešove predstavia víťazov jubilejnej fotosúťaže
V Rákociho paláci vystavia víťazné diela fotosúťaže Náš príbeh. Slávnostná vernisáž sa uskutoční v utorok 11. februára v rámci kampane Národný týždeň manželstva. Na Slovensku sa organizuje jubilejný desiatykrát.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.