PIS: aktuálne informácie o meste, radnici a spoločenských, kultúrnych a športových akciach v regióne

https://pis.sk/clanok/18400/nakupne_centrum_druzba_v_novom_sate.html

Nákupné centrum Družba v novom šate

Nákupné centrum Družba na Námestí Kráľovnej pokoja v Prešove je po kompletnej rekonštrukcii krajšie a modernejšie. Obnovou prešla aj tanečná sála Folklórneho súboru Šarišan.

„Teší ma, že sa nám postupne darí rekonštruovať nákupné strediská na prešovských sídliskách. Družba na Sídlisku III. prešla kompletnou obnovou, vrátane budovy pre náš folklórny súbor Šarišan. V exteriéri pribudlo aj nové detské ihrisko a obnovené sú aj bezbariérové prístupy, “ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Rekonštrukčné práce na oboch objektoch nákupného centra zahŕňali najmä zateplenie a celkovú opravu fasády, strešného plášťa, výmenu klampiarskych prvkov, bleskozvodu, ale aj povrchové úpravy, ako sú nátery zábradlí, dverí, mreží a ďalších častí. Nákupné centrum Družba dostalo aj nové plastové okná. Budova rekonštrukciou nadobudla estetickejší a reprezentatívnejší vzhľad.

V rámci rekonštrukcie sa obnovila aj tanečná sála Folklórneho súboru Šarišan.

Príďte sa na ňu pozrieť osobne, už túto sobotu 9. novembra 2019 v čase od 8.00 do 10.00 hod. Jej slávnostné otvorenie bude totiž spojené s krásnou myšlienkou - darovaním krvi. Viac informácií nájdete na https://pis.sk/?c=14&id=9887&preview=1.

Celkové náklady na rekonštrukciu Nákupného centra Družba boli v objeme 1 186 142,10 €. Rekonštrukčné práce realizovala firma GMT projekt, spol. s.r.o.

 
7.11.2019 | Pridal: Redakcia pis.sk | Mesto Prešov | čítané: 950 krát