Nedeľa, 17. november 2019
Meniny má Klaudia | zajtra Eugen

Mesto Prešov a zdravotná poisťovňa sa dohodli: Na Sídlisko III sa vráti röntgen

Obyvatelia Sídliska III v Prešove už nebudú musieť dochádzať na RTG na polikliniku alebo do nemocnice. Na Prostějovskej ulici vznikne úplne nové rádiologické pracovisko.

V zdravotnom stredisku Centrum na Sídlisku III v Prešove pôsobí niekoľko všeobecných lekárov aj špecialistov. Pacienti boli zvyknutí, že priamo v tomto stredisku môžu absolvovať aj röntgenové vyšetrenie. Pracovisko však pred tromi rokmi zrušili a obyvatelia 18 tisícového sídliska museli dochádzať až na polikliniku na Levočskej ulici. Keďže v Prešove zostali len 3 pracoviská s RTG, predĺžili sa aj čakacie doby. Prešovčania preto požiadali o pomoc samotné mesto a spísali aj petíciu za návrat röntgenu.

Mesto Prešov sa preto snažilo nájsť riešenie ako túto službu pre obyvateľov druhého najväčšieho sídliska obnoviť. Rokovania so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou sa podarilo dotiahnuť do úspešného konca, vďaka čomu v zdravotnom stredisku Centrum na Prostějovskej ulici už čoskoro vznikne nové rádiologické pracovisko. „Je to výsledok spoločného úsilia petičného výboru, miestnych poslancov, mesta Prešov a Všeobecnej zdravotnej poisťovne, ktorá sa rozhodla, že zazmluvní takéto pracovisko na Sídlisku III. Som rada, že aj takýmto spôsobom uľahčíme život našim obyvateľom, ktorí strávia menej času cestovaním na röntgen, “ uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

Za opätovné spustenie röntgenových vyšetrení v priestoroch zdravotného strediska na Prostějovskej ulici na Sídlisku III v Prešove spísali miestni obyvatelia pred časom aj petíciu. Ich snaha nevyšla nazmar. Súhlas na prevádzku rádiologického pracoviska je platný od 1.11.2019. Nachádzať sa bude v mestských priestoroch v známom stredisku Centrum. Momentálne je potrebné už iba vybrať poskytovateľa, čo však bude jednoduché, nakoľko uchádzači sú traja. RTG na Sídlisku III by tak malo Prešovčanom začať slúžiť ešte tento rok. „Teším sa, že v Prešove pribudne takéto dôležité zdravotnícke pracovisko. Je to veľkým prínosom aj pre našu zdravotnú poisťovňu, pretože sa nám budú skracovať čakacie doby, “ dodala riaditeľka prešovskej pobočky Všeobecnej zdravotnej poisťovne Alena Ľaľová.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Kidslandia Prešov
Kidslandia dnes na Baštovej ulici privolala všetky deti na neuveriteľný zážitok! Deti mohli vidieť mená ako Ujo Ľubo alebo Usmievanka!
FOTO: Chiki liki tu-a na OSTATŇI RAZ TOUR 2019
Chiki liki tu-a zakončili svoju celoživotnú tour na Stromoradí. Martin zhodil svoj "ancug" a neskôr bude zavesený aj v Stromoradí.
Nákupné centrum Družba v novom šate
Nákupné centrum Družba na Námestí Kráľovnej pokoja v Prešove je po kompletnej rekonštrukcii krajšie a modernejšie. Obnovou prešla aj tanečná sála Folklórneho súboru Šarišan.
Mesto Prešov spustilo novú web stránku o parkovaní
Obyvatelia aj návštevníci Prešova nájdu odteraz všetky informácie o pripravovanom systéme regulovaného parkovania na jednom mieste. Nová web stránka ponúka užívateľom prehľadnú štruktúru, zrozumiteľný obsah a dôležité fakty o schválených pravidlách parkovania.
Festival Pocity Film 2019 ocenil Zrnkom soli snímku Pura Vida aj režiséra Marka Škopa
10. ročník filmového festivalu POCITY priniesol do Prešova od 7. do 13. októbra výber kvalitnej svetovej aj domácej kinematografie, stretnutia s filmovými osobnosťami aj sprievodné podujatia. Festival sa konal v multiplexe Cinemax, v kine Scala a v klube Stromoradie.
Mesto Prešov má 8 nových prístreškov pre bicykle
Prešovčania si už o niekoľko dní budú môcť bezpečne odložiť svoj bicykel. Mesto Prešov 30.10.2019 prevzalo od zhotoviteľa nové ckyloprístrešky, ktoré sú pokračovaním projektu Central MeetBike. Prístrešky budú slúžiť pre širokú verejnosť na krátkodobé parkovanie bicyklov.
FOTO: Jazzové Dni Prešov
S jeseňou prichádza aj další ročník Jazzových dní Prešov
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.