Pondelok, 03. august 2020
Meniny má Jerguš | zajtra Dominik, Dominika

Úspešná športovkyňa v sebe objavila talent pre maľbu

15.novembra bude v Mestskom múzeu a galérii vo Veľkom Šariši vystavovať svoje diela Veľkošarišanka Veronika Očipová (30). Svoj talent pre maľovanie objavila len tohto roku a o pár dní bude mať svoju samostatnú výstavu. Fitnesska a umelkyňa bude vystavovať svoje abstraktné diela i maľby Veľkého Šariša.

Z fitnessky umelkyňa- Veronika Očipová bude mať predajnú výstavu svojich diel

O tom, že všestrannosti sa medze nekladú, by mohla rozprávať Veronika Očipová - osobná trénerka pre fitness, kulturistiku a armwrestling, spisovateľka a maliarka. Vo všetkých troch povolaniach sa doslova našla. Okrem pravidelných tréningov, Veronika stíha i maľovať - dôkazom jej talentu bude predajná výstava obrazov v mestskom múzeu, a rovnako sa stíha venovať i povolaniu spisovateľky - do tlače ide jej v poradí druhá kniha, tretiu má už rozpísanú. Nevenuje žiadnu pozornosť predsudkom, jednoducho robí to, čo ju napĺňa a baví.

Celý Veronikin príbeh sa začal písať už na základnej škole. Už tam sa súťažne venovala atletike, pretože šport priam zbožňuje. Zopár medailí má aj z medzinárodných súťaží za šprint a štafetu, súťažila tiež v stolnom tenise. Na strednej škole sa začala súťažne venovať i armwrestlingu (pretláčaniu rukou). Súťaženie v tomto športe po 10 rokoch ukončila kvôli opakujúcim sa zraneniam obidvoch lakťov. Je certifikovanou trénerkou I.
stupňa pre fitness, kulturistiku a silový trojboj a v súčasnosti pracuje ako osobná trénerka „Fitness rovnako ako móda sa neustále mení a v súčasnosti sa dbá oveľa viac na funkčnosť, zdravie, prepojenie tela a mysle ako len na povrchné objemy, ktoré síce na prvý pohľad môžu zaujať, ale človeku môžu priniesť viac škody ako úžitku. Jednoducho povedané cvičme tak, aby nás nič nebolelo a pomohlo nám to zvládať rôzne pohyby v dennom živote.“ Práve preto sa snaží Veronika ľudí viesť k tomu, aby športovali, ale hlavne vnímali svoje telo a vedeli rozoznať kedy je potrebná aj regenerácia.

Cestu spisovateľky odštartovala sebareflexia s názvom „UVEDOMENIE SA“
Mottom Veroniky je: „Ak nechcete byť zabudnutý hneď po svojej smrti, buď píšte, čo stojí za prečítanie, alebo čiňte, o čom stojí písať.“ To sa jej z veľkej časti darí napĺňať v ďalšej oblasti aktívneho života - okrem fitness a cvičenia píše aj knihy. Prednedávnom vyšla jej prvá kniha s názvom Uvedomenie sa. Veronika sa obrazne zastavila a upokojila sa. Jej druhá kniha čaká už len na tlač. „Druhá kniha bude pokračovanie prvej s tým rozdielom, že tam nebude môj príbeh, ale bude to viac všeobecné. Je taká o živote, že aj keď sa nám hocičo v živote deje, všetko je v poriadku, lebo to tak má byť, stačí to len prijať.“ Veronika sa tohto roku pustila do písania tretej knihy, ale, na rozdiel od prvých dvoch, to bude iný žáner ako ten, na ktorý je zvyknutá. „Tretiu knihu píšem už úplne iným štýlom. Bude to duchovno-filozofický román, kde opisujem život jednej obyčajnej
ženy z medzivojnového obdobia. Zaujímavé na tom je nielen to, že ešte ani sama neviem, ako sa príbeh bude vyvíjať, ale aj to, že ja takýto žáner vôbec nečítam. No prezradím, že to nebude len o láske a šťastí, ale práve naopak, aj o žiali, smútku a nenávisti. Jednoducho rôzne situácie, ktoré si možno každý z nás prežil alebo prežíva.“ Čitateľ si tak v jednotlivých dejoch môže nájsť uvedomenie, čo by mu mohlo pomôcť prípadne ako zareagovať v podobných životných situáciách.

Maľovať začala po niekoľkých týždňoch výhovoriek
O tom, že je Veronika všestranne zameraným človekom, svedčí i fakt, že z ničoho nič začala maľovať. „Začiatkom roku 2018 som bola na jednom festivale v Prahe, kde som si na stene všimla maľované mandaly. Pri pohľade na ne mi napadla myšlienka, že si také chcem namaľovať. Po návrate domov som si kúpila len farbičky a výkresy a takto som začala. Kamoška mi jedného dňa povedala, aby som skúsila maľovať farbami na plátno. Povedala som si, že ja maľovať neviem a vlastne som k výtvarnej a umeniu nikdy nemala vzťah a ani nikto v našej rodine. Potom som mala také výhovorky typu, musím ísť najprv na nejaký kurz, to ma musí niekto naučiť, musím mať ateliér, to nemôžem len tak v izbe maľovať... Tieto moje výhovorky trvali asi 2 týždne, keď som sa konečne rozhodla a cez internet som si objednala jedno malé plátno, malé balenie farieb a zopár základných štetcov - ak by mi to predsa len nešlo, tak ma to nebude stáť veľa peňazí a nechám to tak.“ Keď Veronika začala maľovať svoj prvý obraz, bol to podľa jej slov pocit, ako keď robila záverečné skúšky na vysokej škole a komisia pred ňou čakala na to, čo vytvorí. Doteraz sa na tom smeje. „Vôbec to nešlo ľahko, no po štyroch hodinách bol výsledok hodný zverejnenia nielen rodičom, ale aj na sociálne siete. Obraz zožal veľký úspech. A tak od mojich 30. narodenín maľujem obrazy, postupne sa sama učím a skúšam nové techniky.“ Prvé obrazy Veronika podarovala blízkym ľuďom. Neskôr jej ľudia začali písať, že si chcú obrazy zakúpiť. „Veľa z nich ma doteraz žiada, aby som robila výstavy obrazov, lebo predsa len je lepšie vidieť obraz naživo ako na fotke.“ Prvú výstavu sa jej podarilo urobiť na Hrade Šariš počas otvorenia turistickej sezóny. Za túto možnosť je veľmi vďačná. Obrazov bolo za pár mesiacov toľko, že to mohla byť aj predajná výstava. Výťažok z predaja putoval na zveľadenie tohto hradu. „Bola to pre mňa skvelá skúsenosť, za ktorú som nesmierne vďačná. Bola som prekvapená, koľko ľudí si obrazy zakúpilo a teším sa, koľkí sa prišli pozrieť. Osobný kontakt s ľuďmi je predsa len lepší ako na sociálnych sieťach. Veľmi rada som výťažok z predaja darovala na obnovu hradu. Šariš je moja srdcovka, a preto aj do budúcna rada mesto podporím takýmto spôsobom.“

Mohlo by Vás zaujímať
Letný večer s atmosférou ako vo vinici môžete zažiť aj v AUTOkine pod Hradom Šariš
AUTOkino pod Hradom Šariš je späť. Po minuloročnom úspechu organizátori opäť potešia nadšencov kinematografie, ktorí si obľúbili filmové zážitky pod holým nebom. Tento rok sa bude premietať dokonca dvakrát.
Obraz do nového bytu
Rodiny, ktoré prežili minuloročnú tragédiu na Mukačevskej ulici, museli začať úplne odznova. V Galérii Caraffka pre nich pripravili výnimočnú výstavu, ktorá im bude pripomínať pomoc a oporu, ktorú našli nielen v Prešovčanoch, ale aj vo všetkých, ktorí akýmkoľvek spôsobom pomohli.
ARTIS festival - hráme pre radosť
ARTIS festival je v Prešove už sedem rokov neodmysliteľne spojený s letom a s koncertami v Ortodoxnej synagóge.
Návštevníkov kaštieľa v Hanušovciach nad Topľou prekvapí slovenský unikát
Krajské múzeum v Prešove – Kaštieľ Hanušovce nad Topľou vystavuje jedinečný komplet predmetov svadobného vena rodu Dessewffy. Tento unikátny súbor osobných predmetov odhaľuje intimitu rodiny a podľa zástupcu riaditeľa múzea Samuela Brussa ho môžeme považovať za jeden z najvýznamnejších na Slovensku. Návštevníci tu uvidia napríklad zásnubný prsteň, rodové striebro či osobné tkaniny a bielizeň nevesty.
V novom videoklipe Superhrdina z dielne dua PACI PAC dobro zvíťazilo nad zlom
Úspešní pesničkári PACI PAC, ohlásili skvelé správy! Okrem nového videoklipu Superhrdina, v ktorom sa úlohy záporáka zhostil známy slovenský herec Roman Pomajbo, veselá dvojica zverejnila i nové dátumy úspešného turné, Paci Pac a kamaráti, ktoré bolo kvôli pandémii prerušené. Deti i rodičia sa čoskoro dočkajú aj nového cédečka!
Piate vydanie Turistických novín Prešovského kraja je už v obehu
Množstvo tipov na výlety, zaujímavé rozhovory a novinky z oblasti cestovného ruchu. Menovaným témam sa venuje 5. číslo Turistických novín Prešovského kraja, ktoré vydáva a distribuuje Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska.
Folklórne leto s Dúbravou plné tanca a zábavy
Folklórny súbor Dúbrava si pripravil množstvo aktivít, ktoré počas leta roztancujú všetkých nadšencov folklóru a ľudových tradícií. Folklórne leto s Dúbravou štartuje už 17. júla 2020.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.