Sobota, 07. december 2019
Meniny má Ambróz | zajtra Marína

Nominujte Najlepších v cestovnom ruchu Prešovského kraja

Verejnosť môže do konca novembra nominovať osobnosti, produkty a zariadenia na ocenenie Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja 2019. Ocenenie bude už po šiesty raz udeľované tým, ktorí svojimi aktivitami a kvalitou prispievajú k rozvoju turizmu v kraji.

Ocenenie Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja organizuje Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska už od roku 2014. Hlavnou úlohou je oceniť a motivovať ľudí, ktorí pracujú v cestovnom ruchu v Prešovskom kraji,  pomáhajú pri jeho rozvoji a môžu byť vďaka svojim kvalitám vzorom pre ostatných.  

Nominácie je možné podávať do konca novembra 2019 v piatich hlavných kategóriách – Osobnosť cestovného ruchu, NAJ produkt, NAJ zariadenie a NAJ zamestnanec cestovného ruchu a v novej kategórii,  ktorá pribudla tento rok Remeslo má zlaté dno.  

V kategórii Osobnosť cestovného ruchu budú udelené ocenenia za celoživotný prínos, vzdelávanie, podnikanie a rozvoj cestovného ruchu v samospráve. Tiež je možné nominovať produkty, ktoré v roku 2019 prispeli k rozvoju turizmu a k zvýšeniu návštevnosti kraja (podujatia, atrakcie, festivaly a podobne).

V kategórii Zariadenia môžu byť nominované kultúrne, náučné zariadenia a atrakcie, informačné kancelárie, ubytovacie a reštauračné zariadenia. Kategória NAJ zamestnanec je otvorená šikovným zamestnancom z oblasti služieb, ako sú sprievodcovia a informátori v kultúrnych a informačných zariadeniach, kuchári, barmani, someliéri, čašníci a podobne.  
V novej kategórii - Remeslo má zlaté dno hľadáme miestnych remeselníkov,  ktorí udržiavajú a rozvíjajú bohaté tradície remesiel v Prešovskom kraji. Svojou tvorbou podporujú jeho návštevnosť, robia kraj atraktívnejším. Výsledky ich tvorby môžu byť prezentované na rôznych výstavách, prípadne sú vhodné k zakúpeniu, ako suvenír či spomienka z návštevy kraja.

„Vzhľadom k tomu, že v Prešovskom kraji sa nachádza mnoho zaujímavých ľudí či zariadení, našou snahou je aj tento rok vyzdvihnúť tých, ktorí svojou prácou a odhodlaním prispievajú k tomu, aby cestovný ruch v Prešovskom kraji napredoval tým správnym smerom. Či už je to v oblasť vzdelávania, podnikania, samosprávy, tradícii remesiel... . Veríme, že aj v tomto ročníku príklad a úspechy takýchto ľudí budú inšpiráciou a motiváciou k ďalšej aktivite a rozvoju cestovného ruchu v Prešovskom kraji. Prostredníctvom novej kategórie nazvanej Remeslo má zlaté dno by sme radi podporili aj tradíciu remesiel v kraji, keďže tvoria neoddeliteľnú súčasť našej histórie.“ uviedol Martin Janoško, výkonný riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska.

Na základe nominácií verejnosti vyberie ocenené osobnosti a produkty odborná porota. V kategóriách NAJ zariadenie CR a  NAJ zamestnanec CR si víťazov zvolí verejnosť v online hlasovaní. Taktiež verejnosť rozhodne aj o najobľúbenejšom produkte cestovného ruchu. Online hlasovanie sa uskutoční od polovice decembra 2019 a potrvá do polovice januára 2020.

„Neoddeliteľnou súčasťou rozvoja cestovného ruchu je skvalitňovanie poskytovaných služieb. Kvalitné služby, ochotný personál a atraktívne produkty lákajú návštevníkov a podpisujú sa na raste turizmu v regiónoch i celom kraji. Už samotné nominácie v týchto kategóriách sú uznaním dobre odvedenej práce, “ doplnil Janoško.

Nominácie je možné zasielať do 30. novembra 2019 poštou alebo mailom. Všetky potrebné informácie, kontaktný formulár a podmienky nominovania nájde verejnosť na stránke www.severovychod.sk.
Víťazi si ocenenia prevezmú na najväčšej slovenskej výstave cestovného ruchu ITF Slovakiatour v januári 2020 v Bratislave.

Kategórie Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja 2019
I. Osobnosť cestovného ruchu:
A) Celoživotný prínos v oblasti CR
B) Vzdelávanie v oblasti CR
C) Podnikanie v oblasti CR
D) Rozvoj CR v samospráve

II. NAJ produkt CR 

III. NAJ zariadenie CR:
A) NAJ kultúrno - náučné zariadenie, atrakcia 
B) NAJ informačné zariadenie CR
C) NAJ reštaurácia
D) NAJ ubytovacie zariadenie

IV. NAJ zamestnanec CR 

V. Remeslo má zlaté dno

Ocenení Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja 2018
I. Osobnosť cestovného ruchu 2018 (rozhodla odborná porota):
• Celoživotný prínos v CR: Zuzana Šedivá in memoriam a Ján Gondek.
• Vzdelávanie v CR: Jozef Šenko
• Podnikanie v CR:  Jozef Vilim
• Rozvoj cestovného ruchu v samospráve:  Štefan Bieľak

Všetky potrebné informácie, kontaktný formulár a podmienky nominovania nájdete na stránke www.severovychod.sk.

II. NAJ produkty CR 2018 (rozhodla odborná porota): Obnova a sprístupnenie Donjonu na Šarišskom hrade; Expozícia svet dávnych vekov v Kaštieli v Hanušovciach nad Topľou.

III. NAJ zariadenie a zamestnanec cestovného ruchu 2018 (rozhodlo online hlasovanie verejnosti):
• NAJ kultúrno-náučné zariadenie, atrakcia: Tatranský ľadový dóm, Hrebienok (1823 hlasov, 26 %)
• NAJ informačné zariadenie: Tatranská informačná kancelária – Starý Smokovec a Tatranská Lomnica (1612 hlasov, 32 %)
• NAJ reštaurácia: Reštaurácia Hotela u Leva, Levoča (2719 hlasov, 41 %)
• NAJ ubytovacie zariadenie: Hotel Menhard***, Vrbov (3762 hlasov,   47 %)
III. NAJ Zamestnanec: Ondrej Gondek – vrchný čašník, reštaurácia Chata Pieniny (11 702 hlasov, 45 %)
IV. NAJ Produkt cestovného ruchu, online hlasovanie: Bežecký areál, Štrbské Pleso (2180 hlasov, 31 %)

Ocenení v roku 2018
Mohlo by Vás zaujímať
80 osobností sa vracia do svojich škôl, aby aktivizovali študentov
80 osobností z biznisu a spoločenského života sa zajtra, 8. novembra, vráti na svoje stredné školy vyrozprávať životný príbeh a motivovať študentov k rozvoju potenciálu, ktorý sa v nich skrýva.
Mimoriadna publikácia o bardejovskom hudobnom géniovi Jozefovi Grešákovi uvedená do života v Univerzitnej knižnici PU v Prešove
V príjemný jesenný podvečer dňa 20. novembra 2019 sa na pôde Univerzitnej knižnice Prešovskej univerzity v Prešove zišla komunita znalcov i milovníkov umenia, aby uviedli do života publikáciu Skladateľ a pedagóg Jozef Grešák z pohľadu muzikológov a interpretov 21. storočia.
Foto: GODZONE v Prešove!
GODZONE sa na svojej tour zastavil aj v Prešove v mestskej hale a my sme boli pri tom!
FOTO: Druhé Narodeniny Eperie
Eperia Shopping Mall mala svoje druhé narodeniny a tak sa rozhodli ich osláviť spolu s tými najmenšími!
Ochranári so zalepenými ústami protestovali pred COOP Jednota v Prešove
Ochranári zvierat zo združenia Humánny pokrok včera protestovali pred predajňou COOP Jednota v Prešove. Požadovali, aby reťazec skončil s útokmi na slobodu prejavu a práva zákazníkov na informácie.
17. november pod taktovkou Prešovskej univerzity
Sériou podujatí si 30. výročie Nežnej revolúcie pripomenie aj Prešovská univerzita v Prešove (PU). Tá si pre svojich poslucháčov pripravila besedy, výstavy, vedomostný kvíz, esejistickú súťaž, ocenenie vysokoškolákov rektorom, či symbolické stretnutie študentov pri zapálení sviečok.
FOTO: Katarzia vo Wave!
Katarzia sa konečne zastavila aj u nás!
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.