Pondelok, 13. júl 2020
Meniny má Margita | zajtra Kamil

Nominujte Najlepších v cestovnom ruchu Prešovského kraja

Verejnosť môže do konca novembra nominovať osobnosti, produkty a zariadenia na ocenenie Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja 2019. Ocenenie bude už po šiesty raz udeľované tým, ktorí svojimi aktivitami a kvalitou prispievajú k rozvoju turizmu v kraji.

Ocenenie Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja organizuje Krajská organizácia cestovného ruchu Severovýchod Slovenska už od roku 2014. Hlavnou úlohou je oceniť a motivovať ľudí, ktorí pracujú v cestovnom ruchu v Prešovskom kraji,  pomáhajú pri jeho rozvoji a môžu byť vďaka svojim kvalitám vzorom pre ostatných.  

Nominácie je možné podávať do konca novembra 2019 v piatich hlavných kategóriách – Osobnosť cestovného ruchu, NAJ produkt, NAJ zariadenie a NAJ zamestnanec cestovného ruchu a v novej kategórii,  ktorá pribudla tento rok Remeslo má zlaté dno.  

V kategórii Osobnosť cestovného ruchu budú udelené ocenenia za celoživotný prínos, vzdelávanie, podnikanie a rozvoj cestovného ruchu v samospráve. Tiež je možné nominovať produkty, ktoré v roku 2019 prispeli k rozvoju turizmu a k zvýšeniu návštevnosti kraja (podujatia, atrakcie, festivaly a podobne).

V kategórii Zariadenia môžu byť nominované kultúrne, náučné zariadenia a atrakcie, informačné kancelárie, ubytovacie a reštauračné zariadenia. Kategória NAJ zamestnanec je otvorená šikovným zamestnancom z oblasti služieb, ako sú sprievodcovia a informátori v kultúrnych a informačných zariadeniach, kuchári, barmani, someliéri, čašníci a podobne.  
V novej kategórii - Remeslo má zlaté dno hľadáme miestnych remeselníkov,  ktorí udržiavajú a rozvíjajú bohaté tradície remesiel v Prešovskom kraji. Svojou tvorbou podporujú jeho návštevnosť, robia kraj atraktívnejším. Výsledky ich tvorby môžu byť prezentované na rôznych výstavách, prípadne sú vhodné k zakúpeniu, ako suvenír či spomienka z návštevy kraja.

„Vzhľadom k tomu, že v Prešovskom kraji sa nachádza mnoho zaujímavých ľudí či zariadení, našou snahou je aj tento rok vyzdvihnúť tých, ktorí svojou prácou a odhodlaním prispievajú k tomu, aby cestovný ruch v Prešovskom kraji napredoval tým správnym smerom. Či už je to v oblasť vzdelávania, podnikania, samosprávy, tradícii remesiel... . Veríme, že aj v tomto ročníku príklad a úspechy takýchto ľudí budú inšpiráciou a motiváciou k ďalšej aktivite a rozvoju cestovného ruchu v Prešovskom kraji. Prostredníctvom novej kategórie nazvanej Remeslo má zlaté dno by sme radi podporili aj tradíciu remesiel v kraji, keďže tvoria neoddeliteľnú súčasť našej histórie.“ uviedol Martin Janoško, výkonný riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska.

Na základe nominácií verejnosti vyberie ocenené osobnosti a produkty odborná porota. V kategóriách NAJ zariadenie CR a  NAJ zamestnanec CR si víťazov zvolí verejnosť v online hlasovaní. Taktiež verejnosť rozhodne aj o najobľúbenejšom produkte cestovného ruchu. Online hlasovanie sa uskutoční od polovice decembra 2019 a potrvá do polovice januára 2020.

„Neoddeliteľnou súčasťou rozvoja cestovného ruchu je skvalitňovanie poskytovaných služieb. Kvalitné služby, ochotný personál a atraktívne produkty lákajú návštevníkov a podpisujú sa na raste turizmu v regiónoch i celom kraji. Už samotné nominácie v týchto kategóriách sú uznaním dobre odvedenej práce, “ doplnil Janoško.

Nominácie je možné zasielať do 30. novembra 2019 poštou alebo mailom. Všetky potrebné informácie, kontaktný formulár a podmienky nominovania nájde verejnosť na stránke www.severovychod.sk.
Víťazi si ocenenia prevezmú na najväčšej slovenskej výstave cestovného ruchu ITF Slovakiatour v januári 2020 v Bratislave.

Kategórie Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja 2019
I. Osobnosť cestovného ruchu:
A) Celoživotný prínos v oblasti CR
B) Vzdelávanie v oblasti CR
C) Podnikanie v oblasti CR
D) Rozvoj CR v samospráve

II. NAJ produkt CR 

III. NAJ zariadenie CR:
A) NAJ kultúrno - náučné zariadenie, atrakcia 
B) NAJ informačné zariadenie CR
C) NAJ reštaurácia
D) NAJ ubytovacie zariadenie

IV. NAJ zamestnanec CR 

V. Remeslo má zlaté dno

Ocenení Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja 2018
I. Osobnosť cestovného ruchu 2018 (rozhodla odborná porota):
• Celoživotný prínos v CR: Zuzana Šedivá in memoriam a Ján Gondek.
• Vzdelávanie v CR: Jozef Šenko
• Podnikanie v CR:  Jozef Vilim
• Rozvoj cestovného ruchu v samospráve:  Štefan Bieľak

Všetky potrebné informácie, kontaktný formulár a podmienky nominovania nájdete na stránke www.severovychod.sk.

II. NAJ produkty CR 2018 (rozhodla odborná porota): Obnova a sprístupnenie Donjonu na Šarišskom hrade; Expozícia svet dávnych vekov v Kaštieli v Hanušovciach nad Topľou.

III. NAJ zariadenie a zamestnanec cestovného ruchu 2018 (rozhodlo online hlasovanie verejnosti):
• NAJ kultúrno-náučné zariadenie, atrakcia: Tatranský ľadový dóm, Hrebienok (1823 hlasov, 26 %)
• NAJ informačné zariadenie: Tatranská informačná kancelária – Starý Smokovec a Tatranská Lomnica (1612 hlasov, 32 %)
• NAJ reštaurácia: Reštaurácia Hotela u Leva, Levoča (2719 hlasov, 41 %)
• NAJ ubytovacie zariadenie: Hotel Menhard***, Vrbov (3762 hlasov,   47 %)
III. NAJ Zamestnanec: Ondrej Gondek – vrchný čašník, reštaurácia Chata Pieniny (11 702 hlasov, 45 %)
IV. NAJ Produkt cestovného ruchu, online hlasovanie: Bežecký areál, Štrbské Pleso (2180 hlasov, 31 %)

Ocenení v roku 2018
Mohlo by Vás zaujímať
Prazdroj investuje milióny do ekonomiky a komunít: Roztočte s nami Slovensko!
Slovensko sa pomaly vracia do normálu. Po dlhých týždňoch, počas ktorých sa život takmer úplne zastavil, je čas dať zase našu spoločnosť do pohybu.
Priateľské upozornenie na výšku obratu pre účely DPH
Finančná správa pokračuje v proklientskom prístupe k svojim klientom. Takmer 2 000 podnikateľom rozposlala softwarning, aby ich upozornila na kontrolu ich ročného obratu. Aj takýmto spôsobom daňovníkov upozorňuje na ich povinnosti bez toho, aby im hrozili nejaké sankcie či pokuty za nesplnenie si ich povinností.
Storočný starček, ktorý vyšiel z domu a vošiel do knižnice
Pred 5 rokmi vošiel do knižnice milý starší pán a chcel sa zapísať za čitateľa. Nebolo na tom nič nezvyčajné až do momentu, keď nám podal vyplnenú prihlášku. Svietil na nej rok narodenia 1920. Neverili sme vlastným očiam. Náš nový čitateľ bol starší ako naša knižnica, ktorá si už toho tiež veľa pamätala. Veď práve v tom roku oslavovala 90. výročie svojho vzniku.
Pozor na podvodníkov, ktorí chcú vylákať peniaze - nenaleťte im
Finančná správa upozorňuje na podvodníkov, ktorí sa snažia oklamať občanov a skrývajú sa za poplatky spojené s colným konaním. Apeluje na občanov, aby sa nenechali nachytať a neposielali im žiadne peniaze. Takéto konanie by mali okamžite nahlásiť na políciu.
Pandémia COVID-19 bola vážnou záťažou aj pre osoby užívajúce psychoaktívne látky a ich blízkych
Dôsledky pandémie COVID-19 a prijatých opatrení sa postupne ukazujú v spoločnosti i vo všetkých sférach individuálnych životov ľudí. V plnej miere sa prejavujú aj u osôb ohrozených rizikovým správaním v súvislosti s užívaním psychoaktívnych látok či škodlivými návykovými činnosťami, pre ktoré je mimoriadna situácia zvlášť vysokou záťažou.
Do charitatívnej cyklojazdy pre onkologicky choré deti sa zapojilo aj mesto Prešov
Skupina cyklistov v rámci charitatívnej cyklotour Na bajku onkodeťom 2020, ktorá je pokračovateľkou akcie Na bicykli deťom pre život, dnes prešla aj cez mesto Prešov. Plánovanú zastávku si urobili aj na radnici, kde si prebrali symbolický šek v hodnote 300 eur.
V zariadení pre seniorov na Cemjate zvládli korona krízu ukážkovo, spustili aj nový systém rezervácie návštev
V Zariadení pre seniorov Harmónia, Prešov - Cemjata zvládli korona krízu na jednotku. Počas mimoriadnej situácie sa u klientov ani zamestnancov nepotvrdil žiadny prípad ochorenia COVID-19. V opatreniach však nepoľavujú ani teraz. Seniorov chránia aj pomocou online registrácie hostí.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.