Nedeľa, 15. december 2019
Meniny má Ivica | zajtra Albína

Smrek zo Smrekovej ulice už zdobí centrum Prešova

Na Hlavnej ulici v Prešove pred Konkatedrálou sv. Mikuláša už tróni krásny vianočný stromček. Smrek zo Smrekovej ulice má 15 metrov a bude jednou z dominánt tohtoročnej vianočnej výzdoby v meste.

Vianočný smrek prišiel do centra mesta zo Smrekovej ulice, je vysoký 15 metrov a jeho príbeh má šťastný koniec.

Ide totiž o smrek, ktorý bol vyrúbaný pre tienenie na základe žiadosti občanov o výrub stromu. Avšak, vzhľadom na to, že zodpovedal požiadavkam na vianočný stromček, ho spoločnosť Technické služby mesta Prešov, a.s. po výrube umiestnila pred Konkatedrálu sv. Mikuláša, a stal sa tak tohtoročným vianočným stromčekom mesta Prešov.

Pre bezpečnosť návštevníkov vianočných trhov má vianočný stromček stabilný betónový základ, aby sa predišlo jeho pádu. Zaistený je drevenými klinmi.

Od stredy 13. novembra sa už začína aj s jeho výzdobou. Výzdoba bude ladená v zlatých farbách v kombinácii s briliantovou bielou a červenou. Do zlato-bielych tónov bude ladená aj vianočná výzdoba na celej Hlavnej ulici. Výzdoba je vyrobená z materiálov, ktoré vyniknú aj počas dňa, keď nebude zapnuté osvetlenie.

Vynovené sú aj obľúbené zimné svietiace postavičky, ktoré dotvárajú vianočnú výzdobu v Južnom parku a na pešej zóne. V novom šate uvidia Prešovčania aj návštevníci mesta Prešov vianočných tučniakov aj snehuliakov. Na tučniakoch sú navyše kompletne vymenené LED svetielka.

Okrem stromčeka v centre Prešova pribudnú vianočné stromčeky aj na Švábskej ulici a pri Nákupnom stredisku Opál na Sídlisku Sekčov. Mesto Prešov tento rok vyzdobí a rozsvieti celkovo 19 vianočných stromčekov vo všetkých mestských častiach.

Mohlo by Vás zaujímať
Verejný účet na pomoc ľuďom z bytového domu na Mukačevskej ulici
Mesto Prešov zverejňuje číslo účtu, na ktoré môžu ľudia prispieť pre občanov postihnutých tragickým výbuchom na Mukačevskej ulici.
ČERSTVÉ: Na Sídlisku 3 vybuchla bytovka!
Informáciu budeme aktualizovať. Fotografie sú z amatérskych zdrojov (Štefan Michnak; Kristián Malec).
Vznesené obvinenia - Tragédia v Prešove
Vyšetrovanie naďalej prebieha.
Foto: GODZONE v Prešove!
GODZONE sa na svojej tour zastavil aj v Prešove v mestskej hale a my sme boli pri tom!
AKTUÁLNE POKYNY - TRAGÉDIA NA MUKAČEVSKEJ V PREŠOVE
Mesto Prešov zverejňuje najzákladnejšie pokyny pre ľudí postihnutých tragédiou.
Vianoce na Trojke
Vianočný program si okrem centra mesta môžete vychutnať už aj na Sídlisku III. Vystúpia tu šikovní žiaci prešovských škôl.
Silvester 2019 v Prešove bude opäť plný skvelej hudby a zábavy
Posledné minúty roka 2019 bude Prešovčanom aj návštevníkom mesta Prešov spríjemňovať skvelá hudba a tá pravá silvestrovská zábava. Oslavy vyvrcholia novoročným ohňostrojom.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.