Sobota, 07. december 2019
Meniny má Ambróz | zajtra Marína

V Prešove pribudlo viac ako 1400 nových parkovacích miest

Mesto Prešov pokračuje v budovaní nových parkovísk. V najzaťaženejších lokalitách v posledných rokoch pribudlo niekoľko stoviek nových parkovacích miest.

Mesto Prešov sa intenzívne pripravuje na spustenie regulovaného systému parkovania. Cieľom je zastaviť chaos na parkoviskách a vytvoriť dostatočné množstvo parkovacích miest na sídliskách, aby ľudia nemuseli nechávať svoje autá odstavené na chodníkoch alebo trávnatých plochách. Potrebou zavedenia novej parkovacej politiky sa mesto začalo intenzívnejšie zaoberať pred štyrmi rokmi. Radnica už vtedy Prešovčanov uistila, že prvým krokom bude výstavba nových parkovísk a tento sľub sa mestu darí úspešne napĺňať. Od roku 2015 do roku 2019 v Prešove pribudlo 1417 nových parkovacích miest, vďaka čomu sa podarilo odľahčiť statickú dopravu vo všetkých mestských častiach, vrátane najväčších sídlisk.

Mestská časť č. 1 – spolu 234 nových parkovacích miest (ide o ulice Šmeralova, Prostějovská, Matice Slovenskej, Mirka Nešpora)

Mestská časť č. 2 – spolu 236 nových parkovacích miest (ide o ulice Marka Čulena, Októbrová, Fučíkova, rozšírenie parkovacích plôch pri NS Centrál)

Mestská časť č. 3 – spolu 86 nových parkovacích miest (ide o ulice Janouškova, Čapajevova, Sabinovská, Veselá, Wolkerova)

Mestská časť č. 4 – spolu 204 nových parkovacích miest (ide o ulice Štúrova, Budovateľská, 17. novembra, Francisciho, Záborského, Požiarnicka, Štefánikova, T. Ševčenka, ul. SDH, Šafárikova, Zápotockého)

Mestská časť č. 5 – spolu 190 nových parkovacích miest (ide o ulice Važecká, Švábska, Royova, Solivarská, Pod Hrádkom, Urxova)

Mestská časť č. 6 – spolu 198 parkovacích miest (ide o ulice Višňová, Justičná, Martina Benku, Alexandra Matušku, Zemplínska, Kozmonautov, Federátov, Bernolákova)

Mestská časť č. 7 – spolu 269 parkovacích miest (ide o ulice Karpatská, Vihorlatská, Sibírska, Ďumbierska, Magurská)

V súčasnosti by malo mesto Prešov viac ako 1500 novovybudovaných parkovacích miest. Pri realizácii nových parkovísk a parkovacích plôch sa však radnica snaží zohľadniť požiadavky všetkých obyvateľov, a preto vzala na vedomie petície, v ktorých Prešovčania vyjadrili nesúhlas s niektorými investičnými zámermi. Konkrétne bola pozastavená príprava na rozšírenie parkovacích plôch na ulici Šrobárova, a taktiež parkovacích plôch na uliciach Smreková a Federátov s prepojením na Višňovú ulicu. Nerealizuje sa ani úprava parkovacej plochy na ulici Sedliackeho povstania. V uvedených lokalitách mohlo vzniknúť viac ako 120 nových parkovacích miest.

V budovaní nových parkovísk plánuje mesto Prešov pokračovať aj v roku 2020 s cieľom dostať sa cez úroveň 2000 nových parkovacích miest. Spustenie regulovaného systému parkovanie je naplánované na 1. júla 2020 v širšom centre mesta a na okolitých uliciach, ktoré sú najviac zaťažené parkovaním návštevníkov. Zavedenie spoplatneného systému parkovania v jednotlivých zónach však podlieha schváleniu v mestskom zastupiteľstve, vrátane schválenia prevádzkového poriadku parkovísk.

Zavádzanie regulovaného parkovania na prvých sídliskách v meste Prešov príde na rad v roku 2021. V jednotlivých mestských častiach však bude systém zavádzaný postupne, v závislosti od pripravenosti parkovacích plôch v jednotlivých lokalitách. Cieľom mesta je garantovať každej prešovskej rodine minimálne 1 parkovacie miesto.

Mohlo by Vás zaujímať
Bajkalská ulica bude čiastočne uzavretá
Bajkalská ulica v Prešove bude od pondelka 25. novembra do štvrtka 5. decembra 2019 čiastočne uzavretá. Dôvodom uzávierky je uloženie vodovodnej a kanalizačnej prípojky.
Ul. Biskupa Gojdiča je uzavretá
Ulica Biskupa Gojdiča v Prešove je oddnes úplne uzavretá, a to až do 25.11.2019. Dôvodom uzávierky je realizácia archeologického prieskumu pre stavbu OC Forum a uloženie vodovodnej prípojky.
Úplná uzávierka Bajkalskej ulice
Bajkalská ulica v Prešove je aktuálne čiastočne uzavretá pre uloženie vodovodnej a kanalizačnej prípojky. Pre vzniknutý problém počas prác je však potrebné ju úplne uzavrieť.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.