Sobota, 07. december 2019
Meniny má Ambróz | zajtra Marína

MŠ Važecká sa po rekonštrukcii stala pre deti veselou stavebnicou

Materská škola na Važeckej ulici je ďalšou z prešovských škôlok, v ktorej sa po rekonštrukcii vytvorili lepšie podmienky nielen na výučbu, ale aj na hranie a zábavu najmenších detí i predškolákov.

Tak, ako v prípade MŠ Čapajevovej, aj tu bolo prioritou mesta Prešov najmä rozšíriť kapacitu materskej školy a budovu obnoviť tak, aby bola nielen energeticky úspornejšia, ale aby sa vytvorilo estetické a moderné prostredie na skvalitnenie výučby pre deti.

„Materská škola na Važeckej ulici nutne potrebovala rekonštrukciu, a veľmi ma teší, že sa nám ju aj úspešne podarilo zrealizovať. Verím, že z vynovenej škôlky majú radosť nielen deti, ale aj ich rodičia a pani učiteľky, " uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

V Materskej škole na Važeckej ulici sa rozšírila kapacita o 23 detí, a to prehodnotením dispozičného riešenia a prepojením niektorých miestností.

Zateplením, výmenou okien, rekonštrukciou osvetlenia a vykurovacieho systému, ale aj inštaláciou núteného vetrania s rekuperáciou a realizáciou ďalších potrebných opatrení sa ročne zníži spotreba energie v škôlke približne o 322 000 kWh.

V rámci rekonštrukcie objektov s učebňami pre deti i hospodárskej budovy sa zateplili obvodové steny, vymenili sa vonkajšie parapety, výťah, zateplila a opravila sa strecha a vymenili sa aj klampiarske a zámočnícke prvky. Pribudli nové sociálne zariadenia, vrátane obkladov a dlažieb, ale aj nové panelové vykurovacie telesá, osvetlenie, okná a dvere.

Škôlka je však krajšia aj navonok. Vzhľadom na to, že ide o objekt pre deti, dbalo sa predovšetkým na farby a zaujímavý vizuál fasády. Škôlka tak po rekonštrukcii pripomína detskú stavebnicu.

Stavba spĺňa aj podmienku bezbariérovosti. Je tu umiestnený modernizovaný výťah vhodný na prepravu osôb s obmedzenou schopnosťou pohybu. V objekte je na prvom poschodí umiestnené sociálne zázemie tak, že je prístupné aj pre deti s obmedzenou schopnosťou pohybu.

V areáli škôlky vyrástlo aj nové detské ihrisko s multifunkčnou zostavou a protišmykovým povrchom, kde nechýba šmykľavka, detský altánok, počítadlá, ani pieskoviská.

Mesto Prešov na tento projekt získalo finančné prostriedky z 2 zdrojov – IROP a Operačného programu Kvalita životného prostredia. Rekonštrukciu MŠ Važecká realizovala firma Ing. Miroslav Mularčík - MOVYROB. Celkové náklady boli v objeme vyše 1 milióna eur, z toho poskytnutá výška NFP bola vo výške viac ako 950-tisíc eur. Zvyšné náklady financovalo mesto Prešov z vlastných zdrojov.

Mohlo by Vás zaujímať
ČERSTVÉ: Na Sídlisku 3 vybuchla bytovka!
Informáciu budeme aktualizovať. Fotografie sú z amatérskych zdrojov (Štefan Michnak; Kristián Malec).
Verejný účet na pomoc ľuďom z bytového domu na Mukačevskej ulici
Mesto Prešov zverejňuje číslo účtu, na ktoré môžu ľudia prispieť pre občanov postihnutých tragickým výbuchom na Mukačevskej ulici.
VÝBUCH PLYNU NA MUKAČEVSKEJ ULICI - MIMORIADNA SITUÁCIA (AKTUALIZÁCIA)
Na Mukačevskej ulici v Prešove dnes krátko popoludní došlo k výbuchu.
Nákupné centrum Družba v novom šate
Nákupné centrum Družba na Námestí Kráľovnej pokoja v Prešove je po kompletnej rekonštrukcii krajšie a modernejšie. Obnovou prešla aj tanečná sála Folklórneho súboru Šarišan.
Mesto Prešov ocenilo najkrajšie predzáhradky, balkóny aj okolia vchodov
V Prešove sme už po tretíkrát spoznali výhercov najkrajších predzáhradok, balkónov či okolí vchodov do bytových domov. Najlepším na radnici odovzdala ceny osobne primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.
Foto: GODZONE v Prešove!
GODZONE sa na svojej tour zastavil aj v Prešove v mestskej hale a my sme boli pri tom!
Vianoce na Trojke
Vianočný program si okrem centra mesta môžete vychutnať už aj na Sídlisku III. Vystúpia tu šikovní žiaci prešovských škôl.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.