Utorok, 14. júl 2020
Meniny má Kamil | zajtra Henrich

MŠ Važecká sa po rekonštrukcii stala pre deti veselou stavebnicou

Materská škola na Važeckej ulici je ďalšou z prešovských škôlok, v ktorej sa po rekonštrukcii vytvorili lepšie podmienky nielen na výučbu, ale aj na hranie a zábavu najmenších detí i predškolákov.

Tak, ako v prípade MŠ Čapajevovej, aj tu bolo prioritou mesta Prešov najmä rozšíriť kapacitu materskej školy a budovu obnoviť tak, aby bola nielen energeticky úspornejšia, ale aby sa vytvorilo estetické a moderné prostredie na skvalitnenie výučby pre deti.

„Materská škola na Važeckej ulici nutne potrebovala rekonštrukciu, a veľmi ma teší, že sa nám ju aj úspešne podarilo zrealizovať. Verím, že z vynovenej škôlky majú radosť nielen deti, ale aj ich rodičia a pani učiteľky, " uviedla primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.

V Materskej škole na Važeckej ulici sa rozšírila kapacita o 23 detí, a to prehodnotením dispozičného riešenia a prepojením niektorých miestností.

Zateplením, výmenou okien, rekonštrukciou osvetlenia a vykurovacieho systému, ale aj inštaláciou núteného vetrania s rekuperáciou a realizáciou ďalších potrebných opatrení sa ročne zníži spotreba energie v škôlke približne o 322 000 kWh.

V rámci rekonštrukcie objektov s učebňami pre deti i hospodárskej budovy sa zateplili obvodové steny, vymenili sa vonkajšie parapety, výťah, zateplila a opravila sa strecha a vymenili sa aj klampiarske a zámočnícke prvky. Pribudli nové sociálne zariadenia, vrátane obkladov a dlažieb, ale aj nové panelové vykurovacie telesá, osvetlenie, okná a dvere.

Škôlka je však krajšia aj navonok. Vzhľadom na to, že ide o objekt pre deti, dbalo sa predovšetkým na farby a zaujímavý vizuál fasády. Škôlka tak po rekonštrukcii pripomína detskú stavebnicu.

Stavba spĺňa aj podmienku bezbariérovosti. Je tu umiestnený modernizovaný výťah vhodný na prepravu osôb s obmedzenou schopnosťou pohybu. V objekte je na prvom poschodí umiestnené sociálne zázemie tak, že je prístupné aj pre deti s obmedzenou schopnosťou pohybu.

V areáli škôlky vyrástlo aj nové detské ihrisko s multifunkčnou zostavou a protišmykovým povrchom, kde nechýba šmykľavka, detský altánok, počítadlá, ani pieskoviská.

Mesto Prešov na tento projekt získalo finančné prostriedky z 2 zdrojov – IROP a Operačného programu Kvalita životného prostredia. Rekonštrukciu MŠ Važecká realizovala firma Ing. Miroslav Mularčík - MOVYROB. Celkové náklady boli v objeme vyše 1 milióna eur, z toho poskytnutá výška NFP bola vo výške viac ako 950-tisíc eur. Zvyšné náklady financovalo mesto Prešov z vlastných zdrojov.

Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mestský úrad v Prešove bude od 22. júna fungovať v štandardnom režime
Mestský úrad v Prešove sa opäť otvára pre verejnosť. Naďalej je však potrebné dodržiavať protiepidemiologické opatrenia.
Burza starožitností sa po pauze vracia na Hlavnú ulicu
V centre Prešova sa opäť uskutoční Burza starožitností a kuriozít. Zberateľské predmety si na Hlavnej ulici môžu občania pozrieť už tento piatok 19. júna 2020.
Mesto Prešov pokračuje v kosení verejnej zelene
V Prešove sa od začiatku mája kosí verejná zeleň. Pracovníci postupne kosia líniovú a parkovú zeleň vo vlastníctve mesta.
Počas leta čaká Prešovčanov v areáli kúpaliska Delňa množstvo noviniek
Obľúbené letné kúpalisko Delňa sa pripravuje na príchod prvých návštevníkov. Areál kúpaliska je otvorený už teraz. Prešovčania si tu môžu prísť oddýchnuť, alebo si zašportovať.
Prešovskí cyklisti môžu od júna naplno využívať všetky cykloprístrešky
So začínajúcou cyklistickou sezónou mesto Prešov rozbieha ostrú prevádzku cykloprístreškov, ktoré sú plne pripravené na používanie. Elektronické čipy k prístreškom si môžu užívatelia zapožičať na jeden deň, alebo na celý rok priamo na mestskom úrade.
Počas nočnej prietrže mračien v Prešove pomáhali aj dobrovoľní hasiči
Prešovskí dobrovoľní hasiči v sobotu 13. júna pomáhali v dvoch častiach mesta pri odstraňovaní následkov nočnej búrky. Na ulici Za Kalváriou vyčistili 5 studní a v lokalite Surdok zatopenú cestu.
Spoločnosť HSF System SK dokončila projekty v Prešove za 20 mil. eur
Hobby Park v Prešove sa rozrástol o obchodný dom ASKO – NÁBYTOK. Stavbu realizovala ako generálny dodávateľ slovenská stavebná spoločnosť HSF System SK. Je to pre ňu už tretí projekt v poradí v tejto obchodnej zóne. Všetky objekty tu vyrástli za necelé dva roky. Developerom je slovensko-rakúska spoločnosť Atrios.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.