Sobota, 07. december 2019
Meniny má Ambróz | zajtra Marína

V Prešove odštartovalo Godzone tour, do mesta prišlo 300 dobrovoľníkov

Už 11. ročník evanjelizačného turné projektu Godzone prilákal do Prešova rekordný počet ľudí. Počas celého dňa prebiehalo v meste množstvo sprievodných aktivít. V školách sa uskutočnili výchovné koncerty, dobrovoľníci tiež pomáhali v miestnej charite.

„Veľmi sa tešíme, že sme po ôsmych rokoch späť v Prešove. Odštartovať Godzone tour na východe Slovenska je pre nás veľká česť, o to viac sa tešíme, že na večerný program prišlo viac ľudí, ako tomu bolo minulý rok v Košiciach, zúčastnilo sa ho 5 200 ľudí, “ prezradila Natália Lačná, PR manažérka podujatia.

V prešovskej Tatran Handball aréne mohli návštevníci počas celovečerného programu vidieť jedinečnú hudobno-tanečnú produkciu, ktorá v sebe spájala prvky divadla, videoprojekcie, tanca či inšpiratívne svedectvá mladých ľudí.

Na pódiu sa predstavili viacerí profesionálni umelci. Bubeník Samuel Kmotorka zo Slovenskej filharmónie, ktorý v minulosti pracovali s BBC produkciou a absolvoval aj turné po Amerike. Medzi účinkujúcimi sa objavila aj choreografka a aktívna interpretka Ivana Kučerová či Michaela Domovcová, herečka pôsobiaca v košickom Divadle na Peróne.

V programe nechýbali ani vystúpenia violončelistu Petra Špačeka zo zoskupenia Prague Cello Quartet, ktorý ma na konte radu zahraničných ocenení, ale aj známe worshipové kapely ako ESPÉ a Lamačské chvály.

Posolstvo pre mladú generáciu
Godzone tour je organizované v rámci Týždňa Cirkvi pre mládež a tiež je reakciou na 17. november, ktorý sa spája aj s náboženskou slobodou. Organizátori sa prostredníctvom prepracovaného programu snažia mladým ľuďom ukázať hodnoty, na ktoré sa niekedy zabúda.

„V rodinách, v školách, v práci, ale aj v spoločnosti vidíme často závisť, žiarlivosť či rivalitu. Aj preto je témou aktuálneho ročníka Godzone tour úcta, viera a jednota. Všetkých ľudí chceme pozvať k tomu, aby otvorili svoje srdce radostnej správe evanjelia, aby prejavili úctu svojim rodičom či priateľom a namiesto rivality si vybrali spoluprácu, “ hovorí riaditeľ projektu Godzone, Július Slovák.

Prešov zaplavili dobrovoľníci ochotní pomáhať
Desiatky dobrovoľníkov sa už v skorých ranných hodinách vybrali do ulíc miesta, aby skutkami lásky šírili tú najradostnejšiu správu – evanjelium. Bez nároku na odmenu navštívili domov dôchodcov Náruč, OZ Barlička, nocľaháreň Gréckokatolíckej charity a centrum pre týrané matky s deťmi My mamy.

„Dobrovoľníci nám pomohli s prípravou vianočnej výzdoby. Keďže niektoré mamičky sú nezamestnané, tak sa tešíme, že ste im takto spríjemnili deň príjemnou aktivitou, “ povedala pani Zuzana z centra pre týrané matky s deťmi My mamy.

Ďalšia skupina dobrovoľníkov robila výchovné koncerty pre študentov stredných a základných škôl. „Spolu sme navštívili dvanásť škôl a stretli sme sa s viac ako tisíc mladými ľuďmi. Mohli sme im zdieľať naše životné príbehy a hovoriť o tom, ako sme sa vďaka viere dostali z najrôznejších problémov týkajúcich sa vzťahov v rodine či rôznych závislostí, “ hovorí Natália Lačná z realizačného tímu.

Prešovčania mohli mladých ľudí vidieť aj na námestí, kde dobrovoľníci okoloidúcim rozdávali teplý čaj a kávu. Rovnako sa mohli zapojiť aj do sprievodnej aktivity s názvom „Odnálepkovač“. Na nástenku mohli pripnúť „nálepku“, ktorú im v živote niekto niekedy dal. Či už sa týkala ich nešikovnosti, vzhľadu alebo akéhokoľvek výsmechu. Dobrovoľníci im následne dali do rúk motivačné povzbudenia.

S podporou biskupov aj osobností
Godzone turné je organizované pod záštitou Rady pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska. 11. ročník Godzone tour ďalej pokračuje v Poprade, Žiline, Banskej Bystrici a veľké finále sa chystá 22. novembra v Bratislave, ktoré sa po prvýkrát uskutoční na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. V každom meste program začína o 18:00, avšak brány hál a štadiónov sa pre účastníkov otvoria už o 16:30. Vstup na večerný program je bezplatný.

Svojím pozvaním vyjadrili podujatiu podporu aj viacerí otcovia biskupi, napríklad žilinský biskup Mons. Tomáš Galis, banskobystrický biskup Mons. Marián Chovanec a bratislavský pomocný biskup Mons. Jozef Haľko.

Okrem spomínaných cirkevných predstaviteľov získalo turné aj podporu miest a samospráv. Tento rok sa koná pod záštitou primátorky mesta Prešov Andrey Turčanovej, primátora mesta Banská Bystrica Jána Noska, predsedníčky Žilinského samosprávneho kraja Eriky Jurinovej a predsedu Prešovského samosprávneho kraja Milana Majerského.

GDZN_19_Opinova_18-15

GDZN_19_Opinova_18-15
Evanjelizácia na námestí

Evanjelizácia na námestí
Evanjelizácia na námestí

Evanjelizácia na námestí
Evanjelizácia na námestí

Evanjelizácia na námestí
Godzone tour_Večerný program

Godzone tour_Večerný program
Godzone tour_Večerný program

Godzone tour_Večerný program
Godzone tour_Večerný program

Godzone tour_Večerný program
Súvisiace články
20.11.2019 Foto: GODZONE v Prešove!
Mohlo by Vás zaujímať
ČERSTVÉ: Na Sídlisku 3 vybuchla bytovka!
Informáciu budeme aktualizovať. Fotografie sú z amatérskych zdrojov (Štefan Michnak; Kristián Malec).
Verejný účet na pomoc ľuďom z bytového domu na Mukačevskej ulici
Mesto Prešov zverejňuje číslo účtu, na ktoré môžu ľudia prispieť pre občanov postihnutých tragickým výbuchom na Mukačevskej ulici.
VÝBUCH PLYNU NA MUKAČEVSKEJ ULICI - MIMORIADNA SITUÁCIA (AKTUALIZÁCIA)
Na Mukačevskej ulici v Prešove dnes krátko popoludní došlo k výbuchu.
Nákupné centrum Družba v novom šate
Nákupné centrum Družba na Námestí Kráľovnej pokoja v Prešove je po kompletnej rekonštrukcii krajšie a modernejšie. Obnovou prešla aj tanečná sála Folklórneho súboru Šarišan.
Mesto Prešov ocenilo najkrajšie predzáhradky, balkóny aj okolia vchodov
V Prešove sme už po tretíkrát spoznali výhercov najkrajších predzáhradok, balkónov či okolí vchodov do bytových domov. Najlepším na radnici odovzdala ceny osobne primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.
Foto: GODZONE v Prešove!
GODZONE sa na svojej tour zastavil aj v Prešove v mestskej hale a my sme boli pri tom!
Vianoce na Trojke
Vianočný program si okrem centra mesta môžete vychutnať už aj na Sídlisku III. Vystúpia tu šikovní žiaci prešovských škôl.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.