Pondelok, 13. júl 2020
Meniny má Margita | zajtra Kamil

V Prešove odštartovalo Godzone tour, do mesta prišlo 300 dobrovoľníkov

Už 11. ročník evanjelizačného turné projektu Godzone prilákal do Prešova rekordný počet ľudí. Počas celého dňa prebiehalo v meste množstvo sprievodných aktivít. V školách sa uskutočnili výchovné koncerty, dobrovoľníci tiež pomáhali v miestnej charite.

„Veľmi sa tešíme, že sme po ôsmych rokoch späť v Prešove. Odštartovať Godzone tour na východe Slovenska je pre nás veľká česť, o to viac sa tešíme, že na večerný program prišlo viac ľudí, ako tomu bolo minulý rok v Košiciach, zúčastnilo sa ho 5 200 ľudí, “ prezradila Natália Lačná, PR manažérka podujatia.

V prešovskej Tatran Handball aréne mohli návštevníci počas celovečerného programu vidieť jedinečnú hudobno-tanečnú produkciu, ktorá v sebe spájala prvky divadla, videoprojekcie, tanca či inšpiratívne svedectvá mladých ľudí.

Na pódiu sa predstavili viacerí profesionálni umelci. Bubeník Samuel Kmotorka zo Slovenskej filharmónie, ktorý v minulosti pracovali s BBC produkciou a absolvoval aj turné po Amerike. Medzi účinkujúcimi sa objavila aj choreografka a aktívna interpretka Ivana Kučerová či Michaela Domovcová, herečka pôsobiaca v košickom Divadle na Peróne.

V programe nechýbali ani vystúpenia violončelistu Petra Špačeka zo zoskupenia Prague Cello Quartet, ktorý ma na konte radu zahraničných ocenení, ale aj známe worshipové kapely ako ESPÉ a Lamačské chvály.

Posolstvo pre mladú generáciu
Godzone tour je organizované v rámci Týždňa Cirkvi pre mládež a tiež je reakciou na 17. november, ktorý sa spája aj s náboženskou slobodou. Organizátori sa prostredníctvom prepracovaného programu snažia mladým ľuďom ukázať hodnoty, na ktoré sa niekedy zabúda.

„V rodinách, v školách, v práci, ale aj v spoločnosti vidíme často závisť, žiarlivosť či rivalitu. Aj preto je témou aktuálneho ročníka Godzone tour úcta, viera a jednota. Všetkých ľudí chceme pozvať k tomu, aby otvorili svoje srdce radostnej správe evanjelia, aby prejavili úctu svojim rodičom či priateľom a namiesto rivality si vybrali spoluprácu, “ hovorí riaditeľ projektu Godzone, Július Slovák.

Prešov zaplavili dobrovoľníci ochotní pomáhať
Desiatky dobrovoľníkov sa už v skorých ranných hodinách vybrali do ulíc miesta, aby skutkami lásky šírili tú najradostnejšiu správu – evanjelium. Bez nároku na odmenu navštívili domov dôchodcov Náruč, OZ Barlička, nocľaháreň Gréckokatolíckej charity a centrum pre týrané matky s deťmi My mamy.

„Dobrovoľníci nám pomohli s prípravou vianočnej výzdoby. Keďže niektoré mamičky sú nezamestnané, tak sa tešíme, že ste im takto spríjemnili deň príjemnou aktivitou, “ povedala pani Zuzana z centra pre týrané matky s deťmi My mamy.

Ďalšia skupina dobrovoľníkov robila výchovné koncerty pre študentov stredných a základných škôl. „Spolu sme navštívili dvanásť škôl a stretli sme sa s viac ako tisíc mladými ľuďmi. Mohli sme im zdieľať naše životné príbehy a hovoriť o tom, ako sme sa vďaka viere dostali z najrôznejších problémov týkajúcich sa vzťahov v rodine či rôznych závislostí, “ hovorí Natália Lačná z realizačného tímu.

Prešovčania mohli mladých ľudí vidieť aj na námestí, kde dobrovoľníci okoloidúcim rozdávali teplý čaj a kávu. Rovnako sa mohli zapojiť aj do sprievodnej aktivity s názvom „Odnálepkovač“. Na nástenku mohli pripnúť „nálepku“, ktorú im v živote niekto niekedy dal. Či už sa týkala ich nešikovnosti, vzhľadu alebo akéhokoľvek výsmechu. Dobrovoľníci im následne dali do rúk motivačné povzbudenia.

S podporou biskupov aj osobností
Godzone turné je organizované pod záštitou Rady pre mládež a univerzity Konferencie biskupov Slovenska. 11. ročník Godzone tour ďalej pokračuje v Poprade, Žiline, Banskej Bystrici a veľké finále sa chystá 22. novembra v Bratislave, ktoré sa po prvýkrát uskutoční na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. V každom meste program začína o 18:00, avšak brány hál a štadiónov sa pre účastníkov otvoria už o 16:30. Vstup na večerný program je bezplatný.

Svojím pozvaním vyjadrili podujatiu podporu aj viacerí otcovia biskupi, napríklad žilinský biskup Mons. Tomáš Galis, banskobystrický biskup Mons. Marián Chovanec a bratislavský pomocný biskup Mons. Jozef Haľko.

Okrem spomínaných cirkevných predstaviteľov získalo turné aj podporu miest a samospráv. Tento rok sa koná pod záštitou primátorky mesta Prešov Andrey Turčanovej, primátora mesta Banská Bystrica Jána Noska, predsedníčky Žilinského samosprávneho kraja Eriky Jurinovej a predsedu Prešovského samosprávneho kraja Milana Majerského.

GDZN_19_Opinova_18-15

GDZN_19_Opinova_18-15
Evanjelizácia na námestí

Evanjelizácia na námestí
Evanjelizácia na námestí

Evanjelizácia na námestí
Evanjelizácia na námestí

Evanjelizácia na námestí
Godzone tour_Večerný program

Godzone tour_Večerný program
Godzone tour_Večerný program

Godzone tour_Večerný program
Godzone tour_Večerný program

Godzone tour_Večerný program
Súvisiace články
20.11.2019 Foto: GODZONE v Prešove!
Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mestský úrad v Prešove bude od 22. júna fungovať v štandardnom režime
Mestský úrad v Prešove sa opäť otvára pre verejnosť. Naďalej je však potrebné dodržiavať protiepidemiologické opatrenia.
Burza starožitností sa po pauze vracia na Hlavnú ulicu
V centre Prešova sa opäť uskutoční Burza starožitností a kuriozít. Zberateľské predmety si na Hlavnej ulici môžu občania pozrieť už tento piatok 19. júna 2020.
Mesto Prešov pokračuje v kosení verejnej zelene
V Prešove sa od začiatku mája kosí verejná zeleň. Pracovníci postupne kosia líniovú a parkovú zeleň vo vlastníctve mesta.
Počas leta čaká Prešovčanov v areáli kúpaliska Delňa množstvo noviniek
Obľúbené letné kúpalisko Delňa sa pripravuje na príchod prvých návštevníkov. Areál kúpaliska je otvorený už teraz. Prešovčania si tu môžu prísť oddýchnuť, alebo si zašportovať.
Prešovskí cyklisti môžu od júna naplno využívať všetky cykloprístrešky
So začínajúcou cyklistickou sezónou mesto Prešov rozbieha ostrú prevádzku cykloprístreškov, ktoré sú plne pripravené na používanie. Elektronické čipy k prístreškom si môžu užívatelia zapožičať na jeden deň, alebo na celý rok priamo na mestskom úrade.
Počas nočnej prietrže mračien v Prešove pomáhali aj dobrovoľní hasiči
Prešovskí dobrovoľní hasiči v sobotu 13. júna pomáhali v dvoch častiach mesta pri odstraňovaní následkov nočnej búrky. Na ulici Za Kalváriou vyčistili 5 studní a v lokalite Surdok zatopenú cestu.
Spoločnosť HSF System SK dokončila projekty v Prešove za 20 mil. eur
Hobby Park v Prešove sa rozrástol o obchodný dom ASKO – NÁBYTOK. Stavbu realizovala ako generálny dodávateľ slovenská stavebná spoločnosť HSF System SK. Je to pre ňu už tretí projekt v poradí v tejto obchodnej zóne. Všetky objekty tu vyrástli za necelé dva roky. Developerom je slovensko-rakúska spoločnosť Atrios.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.