Sobota, 07. december 2019
Meniny má Ambróz | zajtra Marína

Verejnosť pozná najkrajšie zábery z Prešovského kraja Fotografická súťaž Choď a foť napísala siedmu kapitolu.

Fotografická súťaž Choď a foť z dielne Krajskej organizácie cestovného ruchu Severovýchod Slovenska úspešne napísala svoju ďalšiu kapitolu. Do siedmeho ročníka súťaže o najkrajšie zábery z Prešovského kraja bolo prihlásených 431 snímok. Najviac v kategórii Príroda.

Už tradične boli fotografie rozdelené do niekoľkých kategórií - Black & white; Kultúra, tradície a história; Príroda; Šport a športové aktivity. Víťazov určila odborná porota, ktorej opäť predsedal Jano Štovka (MQEP), ktorý je zároveň podpredsedom APFSR (Asociácia profesionálnych fotografov Slovenskej republiky). „Tento ročník fotosúťaže bol, podľa môjho názoru, veľmi plodný. Spolu s kolegami sme mali možnosť vidieť množstvo vynikajúcich fotografií, ktoré bolo naozaj ťažké ohodnotiť a oceniť. Pri určovaní jednotlivých poradí fotografií sme sa naozaj natrápili. Som veľmi rád, že na snímkach vidieť a cítiť to, že fotografi premýšľajú a snažia sa dostať na miesta, ktoré nie sú úplne bežné, kde sa vyžaduje aj určitá fyzická aktivita, “ hovorí Jano Štovka, ktorý dodáva: „Uhly pohľadu sa snažia voliť tak, aby tie fotografie boli čo najzaujímavejšie. Za mňa a za porotu vyjadrujem obdiv všetkým zúčastneným a teším sa na budúci ročník súťaže.“ Ďalšími členmi poroty boli Martin Krystýnek (MQEP, predseda APFSR), Stano Mihalík (člen APFSR, FAC fotoateliér Prešov) a Ladislav Biath (Ephoto Slovakia).

Úlohou profesionálnych i amatérskych fotografov bolo zachytiť krásy a zaujímavosti Prešovského kraja. Aj tento rok bolo prihlásených najviac záberov v kategórii Príroda (222). Medzi obľúbené lokality patrili národné parky a úchvatné výhľady, ktorými sa severovýchodné Slovensko môže pýšiť. Z kategórie príroda vzišla aj snímka ocenená cenou predsedu poroty, ktorej autorkou je Lucia Petrušová: „Fotografia zamrznutého Štrbského plesa vznikla za krásneho slnečného počasia, keď nad zamrznutým plesom vykukla tzv. polárna žiara (opar). Ako sa vraví, človek bol v správnom čase na správnom mieste. Fotenie prebiehalo za pomoci statívu a hľadania si správnej kompozície, kde už samotná kulisa prírody a ľudí spravila krásnu symbiózu obrazu, v tomto prípade fotografie. Verím, že ma toto ocenenie posunie ďalej v napredovaní a v zlepšovaní sa vo fotografii. Obdivujem už dlhšiu dobu prácu predsedu poroty, Jána Štovku. Jeho fotografie sú úžasné a inšpirujúce a o to viac som potešená že sa mi dostalo toľkej pocty od výborného fotografa. Súťaž je výborným projektom pre zviditeľnenie severovýchodu Slovenska, som hrdá východniarka a som rada, že môžem aj takýmto spôsobom podporiť domáci cestovný ruch nášho malebného kraja, už teraz sa teším na budúci ročník súťaže.“

Fotografi zameriavali svoje objektívy aj na miestnych ľudí, ktorých sa snažili zachytiť pri konkrétnych aktivitách s úmyslom zvečniť silu daného okamihu. „KOCR Severovýchod Slovenska, samozrejme, teší, že záujem o túto súťaž každoročne rastie. Jednotlivé miesta v Prešovskom kraji sú veľmi fotogenické, preto s kampaňou budeme pokračovať aj v budúcom roku. Každý rok sa tešíme na jedinečné, často dych berúce snímky. Tak, ako v minulosti, aj teraz si ich verejnosť môže pozrieť v rámci putovnej výstavy, “ uviedol výkonný riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska Martin Janoško.

Okrem víťazov v jednotlivých kategóriách boli vybrané aj finálové fotografie. Spolu s víťaznými snímkami ide o 47 záberov. Spomedzi nich vyberá najobľúbenejšiu fotografiu verejnosť v internetovom hlasovaní, ktoré bude prebiehať od 21. novembra do 6. decembra 2019 na stránke Severovýchod Slovenska na Facebooku.
Finálové fotografie budú súčasťou putovnej výstavy Choď a foť 2019. Prvým cieľom bude, ako každý rok, Divadlo Jonáša Záborského v Prešove. Výstavu odštartuje vernisáž za účasti autorov fotografií, ktorá sa uskutoční 17. decembra 2019 o 17.00 hod. V budúcom roku bude výstava putovať na rôzne miesta na Slovensku i v zahraničí.

Výsledky Choď a foť 2019

Black & White:
1. miesto Tibor Šarišský – Mláka (Prešov)
2. miesto Andrej Belovežčík – PUĽS na vystúpení v Stropkove (Stropkov)
3. miesto Janette Uhrínová – Päť (Dreveník)

Kultúra tradície a história:
1.  miesto Martin Bugár – Zemiakové pivničky z Liptovskej Tepličky s výhľadom na Tatry (Liptovská Teplička)
2. miesto Jaroslav Pitoňák – Čhajori (Rakúsy)
3. miesto Andrea Cuperová – Marianna (Spiaci mních, Kamenica)

Príroda:
1. miesto Marián Kuric – Osamotený (Zámkovského chata)
2. miesto Jaroslav Kačmar – Kráľovstvo nebeské (Jarabina)
3. miesto Marián Kmeť– Zimná rozprávka (Podspády)

Šport a športové aktivity:
1. miesto Tibor Šarišský – Hasiči (Prešov)
2. miesto Dušan Ignác – Stropkovský box (Stropkov)
3.  miesto Anton Hričan – Časovka (Tisinec)

Cena predsedu poroty:
Lucia Petrušová – Zamrznuté Štrbské pleso v opare (Štrbské pleso)

GRAND PRIX:
Marián Kuric – Mesačnou cestou (Téryho chata)

Zdroj: KOCR Severovýchod Slovenska.

1. miesto Tibor Šarišský - Mláka (Prešov)

1. miesto Tibor Šarišský - Mláka (Prešov)
2. miesto Andrej Belovežčík - PUĽS na vystúpení v Stropkove (Stropkov)

2. miesto Andrej Belovežčík - PUĽS na vystúpení v Stropkove (Stropkov)
3. miesto Janette Uhrínová - Päť (Dreveník)

3. miesto Janette Uhrínová - Päť (Dreveník)
Lucia Petrušová - Zamrznuté Štrbské pleso v opare (Štrbské pleso)

Lucia Petrušová - Zamrznuté Štrbské pleso v opare (Štrbské pleso)
Marián Kuric - Mesačnou cestou (Téryho chata)

Marián Kuric - Mesačnou cestou (Téryho chata)
1. miesto - Martin Bugár - Zemiakové pivničky z Liptovskej Tepličky s výhľadom na Tatry (Liptovská Teplička)

1. miesto - Martin Bugár - Zemiakové pivničky z Liptovskej Tepličky s výhľadom na Tatry (Liptovská Teplička)
2. miesto - Jaroslav Pitoňák - Čhajori (Rakúsy)

2. miesto - Jaroslav Pitoňák - Čhajori (Rakúsy)
3. miesto - Andrea Cuperová - Marianna (Spiaci mních, Kamenica)

3. miesto - Andrea Cuperová - Marianna (Spiaci mních, Kamenica)
1. miesto Marián Kuric - Osamotený (Zámkovského chata)

1. miesto Marián Kuric - Osamotený (Zámkovského chata)
2. miesto Jaroslav Kačmar -Kráľovstvo nebeské (Jarabina)

2. miesto Jaroslav Kačmar -Kráľovstvo nebeské (Jarabina)
3. miesto Marián Kmeť - Zimná rozprávka (Podspády)

3. miesto Marián Kmeť - Zimná rozprávka (Podspády)
Mohlo by Vás zaujímať
Foto: Edo Klena a priatelia
30 rokov po Nežnej spolu s priateľmi hráme a spievame. To je predsa super. Srdečne pozývame na náš koncert. Núdzový východ - Dano Hurtuk, Vlado Šipoš, Janko Višňovský, Dušan Papp. Východ - Tomáš Višňovský, Dano Hurtuk, Janko Višňovský, Dušan Papp. Klenoty - Michal Gál, Miro Sivák, Marcel Kokinčák, Jaro Janek, Marek Šoltýs, Jozef Marcin, Adam Kaščák, Lukáš Valkučák a kamaráti Martin Sejk a Paly Kovaľ, ..
Úspešná športovkyňa v sebe objavila talent pre maľbu
15.novembra bude v Mestskom múzeu a galérii vo Veľkom Šariši vystavovať svoje diela Veľkošarišanka Veronika Očipová (30). Svoj talent pre maľovanie objavila len tohto roku a o pár dní bude mať svoju samostatnú výstavu. Fitnesska a umelkyňa bude vystavovať svoje abstraktné diela i maľby Veľkého Šariša.
Foto: GODZONE v Prešove!
GODZONE sa na svojej tour zastavil aj v Prešove v mestskej hale a my sme boli pri tom!
FOTO: Druhé Narodeniny Eperie
Eperia Shopping Mall mala svoje druhé narodeniny a tak sa rozhodli ich osláviť spolu s tými najmenšími!
FS ŠARIŠAN: Ro©k na dzedzine
Mesto Prešov a Galéria v Caraffovej väznici vás pozývajú na unikátnu výstavu. Už 12. novembra máte jedinečnú možnosť zažiť v priestoroch galérie emócie, tradície aj trochu iný pohľad na kultúru našich predkov.
Kráľ valčíka André Rieu mieri na Slovensko! Po boku Johann Strauss Orchestra ponúkne publiku žánrovú všehochuť
Svetová hviezda André Rieu, vychýrený ako „kráľ valčíka“, sa po štyroch rokoch vráti na Slovensko. Inštrumentalista, ktorý sa ročne predstaví pred približne 600 000 divákmi, svojím vystúpením ulahodí nielen milovníkom vážnej hudby. S veľkolepým orchestrom Johanna Straussa sa 10. júna 2020 predstaví na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu.
Scorpions: „V Bratislave bude naša posledná show, poriadne to spolu rozbalíme!“
Legendárna skupina SCORPIONS už o pár dní ovládne pódium na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. Okrem najznámejších hitov potešia i premakanou scénou a energickou show. Rockeri sa na vystúpenie v Bratislave tešia. Na Slovensko posielajú pozdravy.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.