Sobota, 07. december 2019
Meniny má Ambróz | zajtra Marína

Martin Gaišberg vystúpil v POETIKE

Priatelia hudby a poetických príbehov so štipkou divadelníctva, mali možnosť začiatkom novembra v štýlových priestoroch POETIKA bistro&coffe&wine vypočuť si známeho slovenského dramaturga, hudobníka, textára a speváka – Martina Geišberga.

"Čo bude s dušičkou, keď telo do hrobu dajú
no čo bude robiť, ako to bude skutočne vyzerať.
Niektorí hovoria, že proste len svetlo zhasnú
a bude pokoj, konečne žiadne veliké trápenia..."
Text : Martin Geišberg

Také a ešte iné slová, básne, poézia vo forme piesní, doleteli počas večera do uší každého hosťa novootvoreného preplneného prešovského podniku POETIKA. Prenikli cez jemnučkú blanu ušných bubienkov poslucháčov a hoc im nik nepovedal, nik neukázal smer, ani ich nenavigoval... vedeli presne, kam majú ísť. Mierili do SRDCA. Tam sa všetky pochytali za ruky a začali roztopašne tancovať... až sa dotyčného srdce začudovalo: "Ach, až tak jednoduchá môže byť radosť zo života?"

Martin je autorom hudby, hudobno-poetického recitálu "Štyri ročné obdobia" na motívy rovnomennej novely jeho otca Mariána Geišberga. Koncertoval s množstvom známych hudobníkov, aj s Prešovčanmi ako je Katka Koščová, či Peter Adamkovič (ktorí nás tiež už navštívili). Ako o sebe sám hovorí: "Najradšej mám živé hranie, keďže som spontánny divadelný hudobník." Hudba je pre neho "univerzálny jazyk ľudstva a najlepší komunikačný prostriedok na svete.

V roku 2017 po 12 rokoch aktívneho koncertovania vydal svoj prvý pesničkový album "V jabloňovom kraji", na ktorom sa spolupodieľal aj klavirista Daniel Špiner, ktorý ho spojil aj so speváčkou Katkou Koščovou a tak vznikla krásna spolupráca s rodinou Geišbergovcov. Pred nedávnom vydal Martin svoj druhý album "Na Modrej Planéte". Vďaka opätovnej spolupráci s Danielom Špinerom a jazzovou balkán-folklórnou skupinou Balkansambel na nej zvýrazňuje tanečnú polohu svojich piesní, pričom stále ostáva verný aj divadelnému a koncepčnému prístupu k tvorbe.

Jeho tancujúce pesničky striedajú intímne balady a poetické texty, nesúce prvky magického realizmu, vťahujú do jeho príbehov a naozaj, to je ako počúvať poéziu podfarbenú hudbou... . Ten tanec jeho slov nežne pristávajúcich na duši bol zvláštny. Jednému začali stekať po úpätí skalnatého nosa slzy... , inému zas pošepkala Duša... "no tak odpusť už"... . Ďalší sa nechal tak uniesť hudbou vyvierajucou z Pravdy, až potratil všetky myšlienky do jednej. Nevedno, už či sedel v tom priestore on sám, alebo jeho priestorná samota.

Jedno je isté, Martin bol Božský... My sme mu vďační, že nám prišiel zaspievať, že rozospieval aj nás a tak nás aspoň na chvíľu opustili chladné kovové mreže persóny a boli sme ako jeden... kmeň... Ďakujeme, Martin!

Mohlo by Vás zaujímať
Foto: Edo Klena a priatelia
30 rokov po Nežnej spolu s priateľmi hráme a spievame. To je predsa super. Srdečne pozývame na náš koncert. Núdzový východ - Dano Hurtuk, Vlado Šipoš, Janko Višňovský, Dušan Papp. Východ - Tomáš Višňovský, Dano Hurtuk, Janko Višňovský, Dušan Papp. Klenoty - Michal Gál, Miro Sivák, Marcel Kokinčák, Jaro Janek, Marek Šoltýs, Jozef Marcin, Adam Kaščák, Lukáš Valkučák a kamaráti Martin Sejk a Paly Kovaľ, ..
Úspešná športovkyňa v sebe objavila talent pre maľbu
15.novembra bude v Mestskom múzeu a galérii vo Veľkom Šariši vystavovať svoje diela Veľkošarišanka Veronika Očipová (30). Svoj talent pre maľovanie objavila len tohto roku a o pár dní bude mať svoju samostatnú výstavu. Fitnesska a umelkyňa bude vystavovať svoje abstraktné diela i maľby Veľkého Šariša.
Foto: GODZONE v Prešove!
GODZONE sa na svojej tour zastavil aj v Prešove v mestskej hale a my sme boli pri tom!
Verejnosť pozná najkrajšie zábery z Prešovského kraja Fotografická súťaž Choď a foť napísala siedmu kapitolu.
Fotografická súťaž Choď a foť z dielne Krajskej organizácie cestovného ruchu Severovýchod Slovenska úspešne napísala svoju ďalšiu kapitolu. Do siedmeho ročníka súťaže o najkrajšie zábery z Prešovského kraja bolo prihlásených 431 snímok. Najviac v kategórii Príroda.
FOTO: Druhé Narodeniny Eperie
Eperia Shopping Mall mala svoje druhé narodeniny a tak sa rozhodli ich osláviť spolu s tými najmenšími!
FS ŠARIŠAN: Ro©k na dzedzine
Mesto Prešov a Galéria v Caraffovej väznici vás pozývajú na unikátnu výstavu. Už 12. novembra máte jedinečnú možnosť zažiť v priestoroch galérie emócie, tradície aj trochu iný pohľad na kultúru našich predkov.
Kráľ valčíka André Rieu mieri na Slovensko! Po boku Johann Strauss Orchestra ponúkne publiku žánrovú všehochuť
Svetová hviezda André Rieu, vychýrený ako „kráľ valčíka“, sa po štyroch rokoch vráti na Slovensko. Inštrumentalista, ktorý sa ročne predstaví pred približne 600 000 divákmi, svojím vystúpením ulahodí nielen milovníkom vážnej hudby. S veľkolepým orchestrom Johanna Straussa sa 10. júna 2020 predstaví na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.