Nedeľa, 15. december 2019
Meniny má Ivica | zajtra Albína

OZ Venuše navštívilo krásnu Moravu

OZ Venuše, podporná skupina pre onkologických pacientov v Prešove, sa neustále snaží pripravovať pre svojich členov aktivity, ktoré im nachvíľu pomôžu zabudnúť na chorobu. Tentoraz im krásne zážitky čiastočne sprostredkovalo aj mesto Prešov.

„Zorganizovaním tejto akcie a účasťou na nej sme všetci pocítili, že každý deň je malým životom a dá sa žiť aj s chorobou a obmedzeniami, " uviedla Mária Kurtová, predsedníčka OZ VENUŠE.

Pri príležitosti 15. výročia od založenia OZ Venuše v roku 2019 zorganizovalo niekoľko aktivít - v máji športovú olympiádu na Strednej technickej škole lesníckej, v júni rekondičný pobyt pri mori v Chorvátsku a na jeseň sa vybrali na výlet na Moravu, pričom navštívili najmä Olomouc a okolie.

„V čase nášho výletu bolo krásne slnečné počasie, ktoré umocnilo naše dojmy a my sme sa vracali domov plní zážitkov a dojmov a vďační že nám bolo umožnené vidieť nové miesta a krásne historické pamiatky, " pokračuje Mária Kurtová.

Mesto Olomouc je historickým centrom Moravy a v minulosti patrilo medzi najvýznamnejšie kráľovské mestá v Čechách. Jeho historické centrum sa pýši radom významných pamiatok, ako je radnica s orlojom, Arcibiskupské múzeum, arcibiskupský dóm sv. Václava, Olomoucký hrad, alebo barokový stĺp Najsvätejšej Trojice, ktorý bol v roku 2000 zaradený medzi svetové dedičstvo UNESCO.

Členovia združenia sa zastavili aj v pôvabnom mestečku Litovel nazývaného Hanácke Benátky kde mali individuálnu prehliadku námestia a priľahlých vodných pamiatok. Navštívili aj majestátny hrad Bouzov. V posledný deň poznávacieho výletu si boli pozrieť aj Arcibiskupský palác v Kromeřiži, Zámockú záhradu a Kvetnú záhradu.

„Zámok v Kromeříži je jeden z najkrajších zámkov v Čechách, spolu s Kvetnou záhradou je tiež na zozname pamiatok UNESCA a preto sme si ho nechali na posledný deň, aby nám dojmy vydržali čo najdlhšie, " dodala predsedníčka OZ VENUŠE Mária Kurtová.

Krásnu Moravu a jej unikátne pamiatky členovia OZ VENUŠE spoznávali aj vďaka finančnej podpore mesta Prešov vo výške 840 eur.

Mohlo by Vás zaujímať
Verejný účet na pomoc ľuďom z bytového domu na Mukačevskej ulici
Mesto Prešov zverejňuje číslo účtu, na ktoré môžu ľudia prispieť pre občanov postihnutých tragickým výbuchom na Mukačevskej ulici.
ČERSTVÉ: Na Sídlisku 3 vybuchla bytovka!
Informáciu budeme aktualizovať. Fotografie sú z amatérskych zdrojov (Štefan Michnak; Kristián Malec).
Vznesené obvinenia - Tragédia v Prešove
Vyšetrovanie naďalej prebieha.
Foto: GODZONE v Prešove!
GODZONE sa na svojej tour zastavil aj v Prešove v mestskej hale a my sme boli pri tom!
AKTUÁLNE POKYNY - TRAGÉDIA NA MUKAČEVSKEJ V PREŠOVE
Mesto Prešov zverejňuje najzákladnejšie pokyny pre ľudí postihnutých tragédiou.
Vianoce na Trojke
Vianočný program si okrem centra mesta môžete vychutnať už aj na Sídlisku III. Vystúpia tu šikovní žiaci prešovských škôl.
Silvester 2019 v Prešove bude opäť plný skvelej hudby a zábavy
Posledné minúty roka 2019 bude Prešovčanom aj návštevníkom mesta Prešov spríjemňovať skvelá hudba a tá pravá silvestrovská zábava. Oslavy vyvrcholia novoročným ohňostrojom.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.