Piatok, 28. február 2020
Meniny má Zlatica | zajtra

OZ Venuše navštívilo krásnu Moravu

OZ Venuše, podporná skupina pre onkologických pacientov v Prešove, sa neustále snaží pripravovať pre svojich členov aktivity, ktoré im nachvíľu pomôžu zabudnúť na chorobu. Tentoraz im krásne zážitky čiastočne sprostredkovalo aj mesto Prešov.

„Zorganizovaním tejto akcie a účasťou na nej sme všetci pocítili, že každý deň je malým životom a dá sa žiť aj s chorobou a obmedzeniami, " uviedla Mária Kurtová, predsedníčka OZ VENUŠE.

Pri príležitosti 15. výročia od založenia OZ Venuše v roku 2019 zorganizovalo niekoľko aktivít - v máji športovú olympiádu na Strednej technickej škole lesníckej, v júni rekondičný pobyt pri mori v Chorvátsku a na jeseň sa vybrali na výlet na Moravu, pričom navštívili najmä Olomouc a okolie.

„V čase nášho výletu bolo krásne slnečné počasie, ktoré umocnilo naše dojmy a my sme sa vracali domov plní zážitkov a dojmov a vďační že nám bolo umožnené vidieť nové miesta a krásne historické pamiatky, " pokračuje Mária Kurtová.

Mesto Olomouc je historickým centrom Moravy a v minulosti patrilo medzi najvýznamnejšie kráľovské mestá v Čechách. Jeho historické centrum sa pýši radom významných pamiatok, ako je radnica s orlojom, Arcibiskupské múzeum, arcibiskupský dóm sv. Václava, Olomoucký hrad, alebo barokový stĺp Najsvätejšej Trojice, ktorý bol v roku 2000 zaradený medzi svetové dedičstvo UNESCO.

Členovia združenia sa zastavili aj v pôvabnom mestečku Litovel nazývaného Hanácke Benátky kde mali individuálnu prehliadku námestia a priľahlých vodných pamiatok. Navštívili aj majestátny hrad Bouzov. V posledný deň poznávacieho výletu si boli pozrieť aj Arcibiskupský palác v Kromeřiži, Zámockú záhradu a Kvetnú záhradu.

„Zámok v Kromeříži je jeden z najkrajších zámkov v Čechách, spolu s Kvetnou záhradou je tiež na zozname pamiatok UNESCA a preto sme si ho nechali na posledný deň, aby nám dojmy vydržali čo najdlhšie, " dodala predsedníčka OZ VENUŠE Mária Kurtová.

Krásnu Moravu a jej unikátne pamiatky členovia OZ VENUŠE spoznávali aj vďaka finančnej podpore mesta Prešov vo výške 840 eur.

Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov vyplatilo poškodeným obyvateľom z Mukačevskej ulice už viac ako pol milióna eur
Mesto Prešov zrealizovalo ďalšie úhrady z oficiálneho darovacieho účtu pre poškodených obyvateľov z Mukačevskej ulice. Zatiaľ bolo prerozdelených 631 500 eur.
Zákaz odbočenia z Partizánskej na Masarykovu ulicu
Mesto Prešov informuje vodičov a všetkých účastníkov cestnej premávky o pripravovanom dopravnom obmedzení.
Zažite veselé a chutné Fašiangovanie v Prešove
Mesto Prešov vás počas obdobia zábavy, plesov a karnevalov pozýva na tradičné a obľúbené Fašiangovanie. Voňavé a chutné dobroty, ľudová hudba a pestrý sprievodný program si nenechajte ujsť už 25. februára 2020 na Hlavnej ulici.
Poznáme najúspešnejších športovcov mesta Prešov za rok 2019
V Prešove sme počas galavečera Športovec roka už po 59. krát ocenili najlepších športovcov, ktorí v uplynulom roku reprezentovali a zviditeľňovali naše mesto doma i v zahraničí. Do siene slávy prešovského športu pribudlo desiate meno.
Moderná križovatka na ulici Obrancov mieru zlepší dopravu v Prešove
Dopravná situácia v meste Prešov sa opäť o niečo zlepšila. Po dokončení malého obchvatu (odbočka Škultétyho – ZVL), prišli na rad tri kritické križovatky. Posledná z nich – Levočská a Obrancov mieru – bola dnes slávnostne uvedená do plnej prevádzky za účasti ministra dopravy a výstavby Arpáda Érseka a viceprimátora mesta Prešov Pavla Neupauera.
Kaufland v Prešove otvára prvú predajňu so zelenou strechou
Už 70. prevádzka Kaufland na Slovensku sa otvorí 27. februára v Prešove na Bardejovskej ulici. Prináša široký výber potravín, vrátane slovenských či regionálnych produktov za výhodné ceny, a to všetko pod zelenou strechou.
Národný týždeň manželstva v Prešove ponúkne bohatý program
V pondelok 10. februára 2020 sa začína Národný týždeň manželstva. Jubilejný 10. ročník opäť prinesie množstvo zaujímavých podujatí pre manželov aj zľavy vo vybraných prevádzkach.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.