Sobota, 07. december 2019
Meniny má Ambróz | zajtra Marína

Rally show v Dolnej Strehovej alebo ako si vybrať auto na podobné preteky?

To, že sa nám december už nezadržateľne blíži nám pripomína všetka tá výzdoba v obchodoch, ale aj vianočné reklamy. Nad plánmi na Štedrý večer a Silvestrovskú noc ste už určite premýšľali, čo však urobíte s ostatnými dňami medzi tým? Pokiaľ sa 26. decembra nechystáte do práce, máme pre vás jeden tip!


Zdroj: pixabay.com

RSDS 2019 - Štefanské preteky

Okrem viacerých podujatí počas roka na vás Klub priateľov automobilového športu v Dolnej Strehovej myslí aj počas sviatkov. Pre všetkých priaznivcov automobilového športu si tak pripravili nezabudnuteľné preteky na letisku v Dolnej Strehovej. Privítajú jazdcov z celého Slovenska, ale aj našich susedov z Maďarska. Nebude chýbať dobrá zábava, adrenalín a množstvo zážitkov, ktoré si so sebou odnesiete.

Video z minulého ročníka si môžete pozrieť TU.

Ako si vybrať auto na podobný druh športu?
Pokiaľ ste sa podobnej show zúčastnili už v minulosti, viete, že nejde o žiadnych nablýskaných tátošov za státisíce. Nemusíte preto siahať po úplne novučičkom aute z továrne, aby ste zahviezdili. Okrem auta samozrejme v tomto prípade hrajú podstatnú rolu aj vaše skúsenosti a schopnosti, no váš štvorkolesový kamarát by vás mal v každej situácii podržať. Na výber tak máte hneď z niekoľkých možností.


Zdroj: pexels.com

Auto si môžete sami postaviť

Táto alternatíva zaujme predovšetkým začiatočníkov, ktorí sa do pretekov vrhajú častokrát bezhlavo, preto má svoje výhody aj nevýhody. Aj keď si bude vyžadovať väčšiu investíciu, máte záruku, že auto je vaše, a tak sa môžete zúčastniť ďalších a ďalších pretekov. Stačí si kúpiť auto v najvýkonnejšej verzii a potom ho zbaviť všetkého nepotrebného - vrátane predných a zadných sedadiel. Namiesto nich umiestniť len dve pretekárske sedačky a bezpečnostný rám. Za pretekárske treba tiež vymeniť aj pôvodné pružiny a tlmiče, či pôvodné trojbodové bezpečnostné pásy za štvorbodové. Ešte pár úprav a môžete ísť na preteky!

Pozor: Bezpečnostný rám musí mať certifikáciu, nemožno ho teda pozvárať z lešenárkych trubiek.


Zdroj: pxhere.com

Na podobné “prerábky” odporúčame porozhliadnuť sa aj inde, ako len u oficiálnych predajcov. Vhodným riešením je napríklad získať svojho rally kamaráta napríklad v dražbe áut, kde ho zoženiete podstatne lacnejšie, a tak vás možno aj menšie škrabance nebudú tak veľmi mrzieť.

Auto si môžete prenajať
Cena prenájmu za pretekárske autá sa pohybuje v závislosti od dĺžky súťaže, respektíve dĺžky jej rýchlostných skúšok. Táto suma síce nie je najnižšia, no v porovnaní s kúpou hotového automobilu alebo jeho celej “stavby” je v podstate skoro zadarmo. Všetko, čo musíte urobiť, je už len zadovážiť si prilbu, kombinézu a pod ňu nehorľavú bielizeň. Aj keď to znie jednoducho a niektorí špičkoví jazdci si autá na preteky prenajímajú, neznámemu začiatočníkovi nik špičkový automobil nepožičia, preto je základom solídna jazdecká úroveň.

Mohlo by Vás zaujímať
Foto: Edo Klena a priatelia
30 rokov po Nežnej spolu s priateľmi hráme a spievame. To je predsa super. Srdečne pozývame na náš koncert. Núdzový východ - Dano Hurtuk, Vlado Šipoš, Janko Višňovský, Dušan Papp. Východ - Tomáš Višňovský, Dano Hurtuk, Janko Višňovský, Dušan Papp. Klenoty - Michal Gál, Miro Sivák, Marcel Kokinčák, Jaro Janek, Marek Šoltýs, Jozef Marcin, Adam Kaščák, Lukáš Valkučák a kamaráti Martin Sejk a Paly Kovaľ, ..
Úspešná športovkyňa v sebe objavila talent pre maľbu
15.novembra bude v Mestskom múzeu a galérii vo Veľkom Šariši vystavovať svoje diela Veľkošarišanka Veronika Očipová (30). Svoj talent pre maľovanie objavila len tohto roku a o pár dní bude mať svoju samostatnú výstavu. Fitnesska a umelkyňa bude vystavovať svoje abstraktné diela i maľby Veľkého Šariša.
Foto: GODZONE v Prešove!
GODZONE sa na svojej tour zastavil aj v Prešove v mestskej hale a my sme boli pri tom!
Verejnosť pozná najkrajšie zábery z Prešovského kraja Fotografická súťaž Choď a foť napísala siedmu kapitolu.
Fotografická súťaž Choď a foť z dielne Krajskej organizácie cestovného ruchu Severovýchod Slovenska úspešne napísala svoju ďalšiu kapitolu. Do siedmeho ročníka súťaže o najkrajšie zábery z Prešovského kraja bolo prihlásených 431 snímok. Najviac v kategórii Príroda.
FOTO: Druhé Narodeniny Eperie
Eperia Shopping Mall mala svoje druhé narodeniny a tak sa rozhodli ich osláviť spolu s tými najmenšími!
Kráľ valčíka André Rieu mieri na Slovensko! Po boku Johann Strauss Orchestra ponúkne publiku žánrovú všehochuť
Svetová hviezda André Rieu, vychýrený ako „kráľ valčíka“, sa po štyroch rokoch vráti na Slovensko. Inštrumentalista, ktorý sa ročne predstaví pred približne 600 000 divákmi, svojím vystúpením ulahodí nielen milovníkom vážnej hudby. S veľkolepým orchestrom Johanna Straussa sa 10. júna 2020 predstaví na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu.
Scorpions: „V Bratislave bude naša posledná show, poriadne to spolu rozbalíme!“
Legendárna skupina SCORPIONS už o pár dní ovládne pódium na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. Okrem najznámejších hitov potešia i premakanou scénou a energickou show. Rockeri sa na vystúpenie v Bratislave tešia. Na Slovensko posielajú pozdravy.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.