Pondelok, 20. január 2020
Meniny má Dalibor | zajtra Vincent

Rally show v Dolnej Strehovej alebo ako si vybrať auto na podobné preteky?

To, že sa nám december už nezadržateľne blíži nám pripomína všetka tá výzdoba v obchodoch, ale aj vianočné reklamy. Nad plánmi na Štedrý večer a Silvestrovskú noc ste už určite premýšľali, čo však urobíte s ostatnými dňami medzi tým? Pokiaľ sa 26. decembra nechystáte do práce, máme pre vás jeden tip!


Zdroj: pixabay.com

RSDS 2019 - Štefanské preteky

Okrem viacerých podujatí počas roka na vás Klub priateľov automobilového športu v Dolnej Strehovej myslí aj počas sviatkov. Pre všetkých priaznivcov automobilového športu si tak pripravili nezabudnuteľné preteky na letisku v Dolnej Strehovej. Privítajú jazdcov z celého Slovenska, ale aj našich susedov z Maďarska. Nebude chýbať dobrá zábava, adrenalín a množstvo zážitkov, ktoré si so sebou odnesiete.

Video z minulého ročníka si môžete pozrieť TU.

Ako si vybrať auto na podobný druh športu?
Pokiaľ ste sa podobnej show zúčastnili už v minulosti, viete, že nejde o žiadnych nablýskaných tátošov za státisíce. Nemusíte preto siahať po úplne novučičkom aute z továrne, aby ste zahviezdili. Okrem auta samozrejme v tomto prípade hrajú podstatnú rolu aj vaše skúsenosti a schopnosti, no váš štvorkolesový kamarát by vás mal v každej situácii podržať. Na výber tak máte hneď z niekoľkých možností.


Zdroj: pexels.com

Auto si môžete sami postaviť

Táto alternatíva zaujme predovšetkým začiatočníkov, ktorí sa do pretekov vrhajú častokrát bezhlavo, preto má svoje výhody aj nevýhody. Aj keď si bude vyžadovať väčšiu investíciu, máte záruku, že auto je vaše, a tak sa môžete zúčastniť ďalších a ďalších pretekov. Stačí si kúpiť auto v najvýkonnejšej verzii a potom ho zbaviť všetkého nepotrebného - vrátane predných a zadných sedadiel. Namiesto nich umiestniť len dve pretekárske sedačky a bezpečnostný rám. Za pretekárske treba tiež vymeniť aj pôvodné pružiny a tlmiče, či pôvodné trojbodové bezpečnostné pásy za štvorbodové. Ešte pár úprav a môžete ísť na preteky!

Pozor: Bezpečnostný rám musí mať certifikáciu, nemožno ho teda pozvárať z lešenárkych trubiek.


Zdroj: pxhere.com

Na podobné “prerábky” odporúčame porozhliadnuť sa aj inde, ako len u oficiálnych predajcov. Vhodným riešením je napríklad získať svojho rally kamaráta napríklad v dražbe áut, kde ho zoženiete podstatne lacnejšie, a tak vás možno aj menšie škrabance nebudú tak veľmi mrzieť.

Auto si môžete prenajať
Cena prenájmu za pretekárske autá sa pohybuje v závislosti od dĺžky súťaže, respektíve dĺžky jej rýchlostných skúšok. Táto suma síce nie je najnižšia, no v porovnaní s kúpou hotového automobilu alebo jeho celej “stavby” je v podstate skoro zadarmo. Všetko, čo musíte urobiť, je už len zadovážiť si prilbu, kombinézu a pod ňu nehorľavú bielizeň. Aj keď to znie jednoducho a niektorí špičkoví jazdci si autá na preteky prenajímajú, neznámemu začiatočníkovi nik špičkový automobil nepožičia, preto je základom solídna jazdecká úroveň.

Mohlo by Vás zaujímať
Spevácky zbor Gregos dá v Stromoradí symbolickú bodku za Vianocami
Prešovské Stromoradie ponúklo za prvý rok svojho fungovania bohatú programovú dramaturgiu, v ktorej pokračuje aj v roku 2020. Po koncertoch IMT Smile a party Malalata All Night zakončia Prešovčania tento týždeň v sklade hudby koncertom kresťanského speváckeho zboru Gregos z Gregoroviec. V sobotu 11.1. Odznejú vianočné piesne, šarišské a klasické koledy v rockových úpravách, gospelové piesne aj vybrané hity z populárnej hudby v úpravách napríklad pre štvorhlasy aj s kapelou. Niektoré piesne Gregosu ste mohli počuť na koncertoch pre Martinu a Jána v Gregorovciach či festivale Pohoda.
OZ Májový úsmev na ozónovej ceste
OZ Májový úsmev sa v roku 2019 zameralo na posilnenie zdravia a medziľudských vzťahov. Pre svoje členky usporiadalo výlety a príjemné podujatia vďaka dotácii mesta Prešov.
Benefičný koncert pre obyvateľov z Mukačevskej ulice
19. januára sa chystá benefičný koncert na pomoc pre obyvateľov výbuchom poškodeného bytového domu na Mukačevskej ulici 7 v Prešove. Výťažok z koncertu pomôže ľuďom dotknutým tragédiou, ktorá sa v Prešova stala 6. decembra 2019.
Bienále maľby, kresby, grafiky a počítačovej grafiky v Caraffke
V prešovskej mestskej galérii Caraffka opäť dostávajú priestor všetci, ktorí nie sú absolventmi vysokých škôl umeleckého smeru, no dokážu povýšiť kresbu alebo maľbu na jedinečné umelecké dielo.
Vieme poznať ľudské klamstvo? Zistite v prednáške skúseného kriminálneho psychológa
Oproti sedí podozrivý. Hovorí pravdu alebo klame? Je svedok alebo zločinec? Ako sa mu dostať pod kožu? Chcete vedieť, ako investigatívci čítajú mysle a ako sa dostávajú k pravde?
Ivo Bič, niekdajší spevák kapely Peter Bič Project, predstavil videoklip Unavený
Košičan Ivo Bič, po rokoch pôsobenia v jednej z najúspešnejších slovenských kapiel, oživuje svoju sólovú spevácku kariéru. Reštart zahájil videoklipom Unavený.
Krajská knižnica P. O. Hviezdoslava v Prešove oslavuje v tomto roku 95. výročie svojho založenia.
Výročie sa rozhodla osláviť celoročnou aktivitou 95 knižničných radostí.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.