Piatok, 07. august 2020
Meniny má Štefánia | zajtra Oskar

Rally show v Dolnej Strehovej alebo ako si vybrať auto na podobné preteky?

To, že sa nám december už nezadržateľne blíži nám pripomína všetka tá výzdoba v obchodoch, ale aj vianočné reklamy. Nad plánmi na Štedrý večer a Silvestrovskú noc ste už určite premýšľali, čo však urobíte s ostatnými dňami medzi tým? Pokiaľ sa 26. decembra nechystáte do práce, máme pre vás jeden tip!

To, že sa nám december už nezadržateľne blíži nám pripomína všetka tá výzdoba v obchodoch, ale aj vianočné reklamy. Nad plánmi na Štedrý večer a Silvestrovskú noc ste už určite premýšľali, čo však urobíte s ostatnými dňami medzi tým? Pokiaľ sa 26. decembra nechystáte do práce, máme pre vás jeden tip!


Zdroj: pixabay.com

RSDS 2019 - Štefanské preteky

Okrem viacerých podujatí počas roka na vás Klub priateľov automobilového športu v Dolnej Strehovej myslí aj počas sviatkov. Pre všetkých priaznivcov automobilového športu si tak pripravili nezabudnuteľné preteky na letisku v Dolnej Strehovej. Privítajú jazdcov z celého Slovenska, ale aj našich susedov z Maďarska. Nebude chýbať dobrá zábava, adrenalín a množstvo zážitkov, ktoré si so sebou odnesiete.

Video z minulého ročníka si môžete pozrieť TU.

Ako si vybrať auto na podobný druh športu?
Pokiaľ ste sa podobnej show zúčastnili už v minulosti, viete, že nejde o žiadnych nablýskaných tátošov za státisíce. Nemusíte preto siahať po úplne novučičkom aute z továrne, aby ste zahviezdili. Okrem auta samozrejme v tomto prípade hrajú podstatnú rolu aj vaše skúsenosti a schopnosti, no váš štvorkolesový kamarát by vás mal v každej situácii podržať. Na výber tak máte hneď z niekoľkých možností.


Zdroj: pexels.com

Auto si môžete sami postaviť

Táto alternatíva zaujme predovšetkým začiatočníkov, ktorí sa do pretekov vrhajú častokrát bezhlavo, preto má svoje výhody aj nevýhody. Aj keď si bude vyžadovať väčšiu investíciu, máte záruku, že auto je vaše, a tak sa môžete zúčastniť ďalších a ďalších pretekov. Stačí si kúpiť auto v najvýkonnejšej verzii a potom ho zbaviť všetkého nepotrebného - vrátane predných a zadných sedadiel. Namiesto nich umiestniť len dve pretekárske sedačky a bezpečnostný rám. Za pretekárske treba tiež vymeniť aj pôvodné pružiny a tlmiče, či pôvodné trojbodové bezpečnostné pásy za štvorbodové. Ešte pár úprav a môžete ísť na preteky!

Pozor: Bezpečnostný rám musí mať certifikáciu, nemožno ho teda pozvárať z lešenárkych trubiek.


Zdroj: pxhere.com

Na podobné “prerábky” odporúčame porozhliadnuť sa aj inde, ako len u oficiálnych predajcov. Vhodným riešením je napríklad získať svojho rally kamaráta napríklad v dražbe áut, kde ho zoženiete podstatne lacnejšie, a tak vás možno aj menšie škrabance nebudú tak veľmi mrzieť.

Auto si môžete prenajať
Cena prenájmu za pretekárske autá sa pohybuje v závislosti od dĺžky súťaže, respektíve dĺžky jej rýchlostných skúšok. Táto suma síce nie je najnižšia, no v porovnaní s kúpou hotového automobilu alebo jeho celej “stavby” je v podstate skoro zadarmo. Všetko, čo musíte urobiť, je už len zadovážiť si prilbu, kombinézu a pod ňu nehorľavú bielizeň. Aj keď to znie jednoducho a niektorí špičkoví jazdci si autá na preteky prenajímajú, neznámemu začiatočníkovi nik špičkový automobil nepožičia, preto je základom solídna jazdecká úroveň.

Mohlo by Vás zaujímať
Letný večer s atmosférou ako vo vinici môžete zažiť aj v AUTOkine pod Hradom Šariš
AUTOkino pod Hradom Šariš je späť. Po minuloročnom úspechu organizátori opäť potešia nadšencov kinematografie, ktorí si obľúbili filmové zážitky pod holým nebom. Tento rok sa bude premietať dokonca dvakrát.
Obraz do nového bytu
Rodiny, ktoré prežili minuloročnú tragédiu na Mukačevskej ulici, museli začať úplne odznova. V Galérii Caraffka pre nich pripravili výnimočnú výstavu, ktorá im bude pripomínať pomoc a oporu, ktorú našli nielen v Prešovčanoch, ale aj vo všetkých, ktorí akýmkoľvek spôsobom pomohli.
ARTIS festival - hráme pre radosť
ARTIS festival je v Prešove už sedem rokov neodmysliteľne spojený s letom a s koncertami v Ortodoxnej synagóge.
Návštevníkov kaštieľa v Hanušovciach nad Topľou prekvapí slovenský unikát
Krajské múzeum v Prešove – Kaštieľ Hanušovce nad Topľou vystavuje jedinečný komplet predmetov svadobného vena rodu Dessewffy. Tento unikátny súbor osobných predmetov odhaľuje intimitu rodiny a podľa zástupcu riaditeľa múzea Samuela Brussa ho môžeme považovať za jeden z najvýznamnejších na Slovensku. Návštevníci tu uvidia napríklad zásnubný prsteň, rodové striebro či osobné tkaniny a bielizeň nevesty.
Piate vydanie Turistických novín Prešovského kraja je už v obehu
Množstvo tipov na výlety, zaujímavé rozhovory a novinky z oblasti cestovného ruchu. Menovaným témam sa venuje 5. číslo Turistických novín Prešovského kraja, ktoré vydáva a distribuuje Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska.
Peter Juhás kvôli videoklipu k skladbe Mávam vyskočil z lietadla!
Slovenský pesničkár Peter Juhás, ktorý sa do povedomia dostal vďaka účinkovaniu v speváckej súťaži Hlas Česko Slovenska, vydáva v poradí už druhý singel z pripravovaného albumu. Kým prvotina ''Ty ani nevieš'' sa zrodila za podpory Jany Kirschner, novinku “Mávam“ mladý talent púšťa do sveta sám.
Folklórne leto s Dúbravou plné tanca a zábavy
Folklórny súbor Dúbrava si pripravil množstvo aktivít, ktoré počas leta roztancujú všetkých nadšencov folklóru a ľudových tradícií. Folklórne leto s Dúbravou štartuje už 17. júla 2020.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.