Pondelok, 24. február 2020
Meniny má Matej | zajtra Frederik, Frederika

Prešovské POhodové Vianoce odštartovali koncertom skupiny Komajota

V centre mesta sa oficiálne začal program Prešovských POhodových Vianoc, ktoré pokračujú v tradícii Prešovských vianočných trhov. O zábavu ľudí na Hlavnej ulici sa postarala skupina Komajota, sviatočnú atmosféru dotvárala vianočná výzdoba.

Centrum Prešova sa dnes rozžiarilo do vianočných farieb. V podvečer na Katarínu sa po prvýkrát v tomto roku rozsvietila vianočná výzdoba na Hlavnej ulici a po pešej zóne sa začala šíriť vôňa tradičných dobrôt a obľúbených horúcich nápojov z vianočných stánkov. V rámci Prešovských POhodových Vianoc je ich tento rok otvorených rovných 80. Nechýbajú v nich rôzne gastronomické špeciality a chutné nápoje, ale aj vianočný tovar ako napríklad adventné vence, ikebany, betlehemy, sviečky, výrobky z dreva, oblečenie a množstvo ďalších výrobkov.

Program Prešovských POhodových Vianoc oficiálne odštartoval koncertom skupiny Komajota. „Vianočné trhy v Prešove sú pre mňa spojením dvoch vecí, ktoré mám najradšej: Prešova a Vianoc. Aj preto som veľmi rád, že sme mohli koncertovať na domácej pôde. Atmosféru na vianočných trhoch totiž vytvárajú práve Prešovčania. Už sa teším na ochutnávku vareného vína. Verím, že v centre Prešova bude aj pred príchodom tohtoročných Vianoc príjemná nálada.“ Uviedol líder kapely Komajota Martin Husovský. Z pódia na Hlavnej ulici zazneli všetky veľké hity vrátane obľúbenej piesne Mesto v nás. Tá na prešovskom koncerte nemohla chýbať. „Je to pieseň, ktorá hovorí, že toto mesto si nosí každý z nás v sebe a myslím si, že v prenesenom zmysle sa hodí aj do tohto sviatočného obdobia, “ dodal Husovský.

Program Prešovských POhodových Vianoc bude pokračovať až do 23.12. 2019. Už 6. decembra sa môžete tešiť na veľkolepú Mikulášsku nádielku, súčasťou ktorej bude aj rozsvietenie vianočného stromčeka pri konkatedrále sv. Mikuláša. Do vianočnej ponuky čoskoro pribudne aj tradičný primátorský punč s charitatívnou myšlienkou. Výťažok z predaja punču poputuje pre občianske združenie Výchova zdravej rodiny. Obľúbený nápoj si môžete vychutnať z tematicky ladených porcelánových hrnčekov a podporiť tak ekologický koncept Prešovských POhodových Vianoc, ktoré sú tento rok bez plastového riadu.

Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov vyplatilo poškodeným obyvateľom z Mukačevskej ulice už viac ako pol milióna eur
Mesto Prešov zrealizovalo ďalšie úhrady z oficiálneho darovacieho účtu pre poškodených obyvateľov z Mukačevskej ulice. Zatiaľ bolo prerozdelených 631 500 eur.
Zažite veselé a chutné Fašiangovanie v Prešove
Mesto Prešov vás počas obdobia zábavy, plesov a karnevalov pozýva na tradičné a obľúbené Fašiangovanie. Voňavé a chutné dobroty, ľudová hudba a pestrý sprievodný program si nenechajte ujsť už 25. februára 2020 na Hlavnej ulici.
Poznáme najúspešnejších športovcov mesta Prešov za rok 2019
V Prešove sme počas galavečera Športovec roka už po 59. krát ocenili najlepších športovcov, ktorí v uplynulom roku reprezentovali a zviditeľňovali naše mesto doma i v zahraničí. Do siene slávy prešovského športu pribudlo desiate meno.
Národný týždeň manželstva v Prešove ponúkne bohatý program
V pondelok 10. februára 2020 sa začína Národný týždeň manželstva. Jubilejný 10. ročník opäť prinesie množstvo zaujímavých podujatí pre manželov aj zľavy vo vybraných prevádzkach.
Moderná križovatka na ulici Obrancov mieru zlepší dopravu v Prešove
Dopravná situácia v meste Prešov sa opäť o niečo zlepšila. Po dokončení malého obchvatu (odbočka Škultétyho – ZVL), prišli na rad tri kritické križovatky. Posledná z nich – Levočská a Obrancov mieru – bola dnes slávnostne uvedená do plnej prevádzky za účasti ministra dopravy a výstavby Arpáda Érseka a viceprimátora mesta Prešov Pavla Neupauera.
Kniha roka Prešovského samosprávneho kraja 2019
3. ročník čitateľskej ankety
Najlepší prešovskí športovci na jednom mieste
Vyhlasovanie ankety Športovec roka má v Prešove dlhú tradíciu už od roku 1961. Mesto Prešov o víťazoch tejto ankety každoročne informuje na svojej webovej stránke. Tentoraz však vznikla myšlienka vytvoriť miesto, kde nájdu športoví fanúšikovia všetky informácie prehľadne na jednom mieste.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.