Pondelok, 28. september 2020
Meniny má Václav | zajtra Michal, Michaela

Prešovské POhodové Vianoce odštartovali koncertom skupiny Komajota

V centre mesta sa oficiálne začal program Prešovských POhodových Vianoc, ktoré pokračujú v tradícii Prešovských vianočných trhov. O zábavu ľudí na Hlavnej ulici sa postarala skupina Komajota, sviatočnú atmosféru dotvárala vianočná výzdoba.

Centrum Prešova sa dnes rozžiarilo do vianočných farieb. V podvečer na Katarínu sa po prvýkrát v tomto roku rozsvietila vianočná výzdoba na Hlavnej ulici a po pešej zóne sa začala šíriť vôňa tradičných dobrôt a obľúbených horúcich nápojov z vianočných stánkov. V rámci Prešovských POhodových Vianoc je ich tento rok otvorených rovných 80. Nechýbajú v nich rôzne gastronomické špeciality a chutné nápoje, ale aj vianočný tovar ako napríklad adventné vence, ikebany, betlehemy, sviečky, výrobky z dreva, oblečenie a množstvo ďalších výrobkov.

Program Prešovských POhodových Vianoc oficiálne odštartoval koncertom skupiny Komajota. „Vianočné trhy v Prešove sú pre mňa spojením dvoch vecí, ktoré mám najradšej: Prešova a Vianoc. Aj preto som veľmi rád, že sme mohli koncertovať na domácej pôde. Atmosféru na vianočných trhoch totiž vytvárajú práve Prešovčania. Už sa teším na ochutnávku vareného vína. Verím, že v centre Prešova bude aj pred príchodom tohtoročných Vianoc príjemná nálada.“ Uviedol líder kapely Komajota Martin Husovský. Z pódia na Hlavnej ulici zazneli všetky veľké hity vrátane obľúbenej piesne Mesto v nás. Tá na prešovskom koncerte nemohla chýbať. „Je to pieseň, ktorá hovorí, že toto mesto si nosí každý z nás v sebe a myslím si, že v prenesenom zmysle sa hodí aj do tohto sviatočného obdobia, “ dodal Husovský.

Program Prešovských POhodových Vianoc bude pokračovať až do 23.12. 2019. Už 6. decembra sa môžete tešiť na veľkolepú Mikulášsku nádielku, súčasťou ktorej bude aj rozsvietenie vianočného stromčeka pri konkatedrále sv. Mikuláša. Do vianočnej ponuky čoskoro pribudne aj tradičný primátorský punč s charitatívnou myšlienkou. Výťažok z predaja punču poputuje pre občianske združenie Výchova zdravej rodiny. Obľúbený nápoj si môžete vychutnať z tematicky ladených porcelánových hrnčekov a podporiť tak ekologický koncept Prešovských POhodových Vianoc, ktoré sú tento rok bez plastového riadu.

Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov podpísalo zmluvu s dodávateľom parkovacieho softvéru
Mesto Prešov podpísalo zmluvu s firmou OCP s.r.o. , na realizáciu informačného systému automatizovanej regulácie parkovania. Cieľom je vytvorenie centrálneho systému evidencie vozidiel, ktorý od januára 2021 umožní kontrolu platieb za parkovné.
Vyhlásenie mesta Prešov k úhrade záväzkov voči spoločnosti Matijka, s.r.o
Mesto Prešov vyplatilo spoločnosti Matijka s.r.o. za vykonané záchranné práce po výbuchu plynu na Mukačevskej ulici sumu len do výšky stanovenej v znaleckom posudku z Ústavu súdneho inžinierstva Žilinskej univerzity v Žiline. Zvyšnú vyfakturovanú čiastku radnica naďalej považuje za nedôvodnú.
V Prešove sme si pripomenuli 76. výročie Slovenského národného povstania
Pri pamätníkoch v Južnom parku a na Konštantínovej ulici sme si pripomenuli pamiatku obetí SNP. Ani po 76 rokoch tak nezabúdame na tých, ktorí padli v boji za našu slobodu.
Mesto Prešov sa v septembri zapojí do súťaže Do práce na bicykli
Mesto Prešov sa aj tento rok zapojí do národnej kampane Do práce na bicykli. Celoslovenská súťaž potrvá od 1. do 30. septembra 2020.
Navrhnite novú tvár Mestskej oázy a vyhrajte!
Súčasťou 5. ročníka Festivalu architektúry a dizajnu je po prvýkrát návrhová súťaž kreativity. Študenti i široká verejnosť majú možnosť navrhnúť nový vzhľad bývalej Mestskej oázy a vyhrať finančnú odmenu.
Mesto Prešov zaplatilo firme Matijka s.r.o. za vykonané záchranné práce
Mesto Prešov pristúpilo k úhrade oprávnených nákladov spojených so záchrannými prácami vykonanými po výbuchu plynu na Mukačevskej ulici v Prešove. Faktúry od spoločnosti Matijka s.r.o. radnica preplatila do výšky uznanej v znaleckom posudku z Ústavu súdneho inžinierstva Žilinskej univerzity v Žiline.
RVPS Prešov nariadila opatrenia na zabránenie šírenia nákazy moru včelieho plodu
Regionálna veterinárna a potravinová správa Prešov nariadila opatrenia na kontrolu a zabránenie šírenia nákazy moru včelieho plodu. Ochranné pásmo nákazy moru včelieho plodu vymedzila na katastrálne územia blízkych obcí.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.