Pondelok, 24. február 2020
Meniny má Matej | zajtra Frederik, Frederika

Výzva na obmedzenie vstupov motorových vozidiel do pešej zóny v meste Prešov

Mesto Prešov, ako príslušný orgán štátnej správy na úseku cestnej dopravy a pozemných komunikácií vykonávajúci miestnu štátnu správu vo veciach miestnych a účelových komunikácií podľa §3 ods. 2 zákona č. 135/1961 Zb. o pozemných komunikáciách (cestný zákon) v znení neskorších predpisov (ďalej len „cestný zákon“)

vyzýva

všetky organizácie, firmy a prevádzky na území mesta Prešov, ktoré vstupujú do pešej zóny v historickej časti mesta, k obmedzeniu vjazdov motorových vozidiel s najväčšou prípustnou celkovou hmotnosťou nepresahujúcou 3500 kg na všetky kultúrno-spoločenské podujatia a ich zabezpečenie, a následne zásobovanie všetkých firiem a prevádzok, ktoré sa nachádzajú v tejto lokalite.

Motorové vozidlá, ktoré sú dopravnou obsluhou, môžu na určenej ploche zastaviť na nevyhnutnú dobu potrebnú na vyloženie a naloženie tovaru, resp. nákladu, prípadne na vystúpenie a nastúpenie osôb, ktoré je možné len od 05.00 hod. do 09.00 hod.

Vozidlám s najväčšou prípustnou celkovou hmotnosťou presahujúcou 3500 kg sa vjazd do historickej časti mesta povoľuje len výnimočne, a to len v prípadoch, kedy nie je možné prepravu uskutočniť iným spôsobom.

Pre vjazd do pešej zóny motorovým vozidlá mimo zásobovacích hodín, je potrebné požiadať Odbor životného prostredia a dopravnej infraštruktúry o povolenie na jednorazový vjazd do pešej zóny a do zón s dopravným obmedzením v zmysle Smernice primátorky mesta „SP 06/2017 – Zásady pre povoľovanie vjazdu vozidiel do zón s dopravným obmedzením a do peších zón na území mesta Prešov“.

Státie motorového vozidla je možné na verejných odstavných a parkovacích plochách za podmienok daných dopravným značením a prevádzkovým poriadkom týchto plôch.

Stavebno-technický stav porfýrovej dlažby je veľmi narušený častým prejazdom ťažkej nákladnej dopravy nad 3,5 t.

Mesto Prešov investuje značné finančné prostriedky do opravy a výmeny narušených blokov dlažby v pamiatkovej zóne mesta Prešov v časti pešieho ťahu, pričom ide o polyfunkčnú plochu umožňujúcu najmä kultúrno – spoločenský život s možnosťou nutného prejazdu zásobovacích a pohotovostných vozidiel a vozidiel údržby, požiarnej ochrany a lekárskej pomoci.

Odbor životného prostredia a dopravnej infraštruktúry mesta Prešov

Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov vyplatilo poškodeným obyvateľom z Mukačevskej ulice už viac ako pol milióna eur
Mesto Prešov zrealizovalo ďalšie úhrady z oficiálneho darovacieho účtu pre poškodených obyvateľov z Mukačevskej ulice. Zatiaľ bolo prerozdelených 631 500 eur.
Zažite veselé a chutné Fašiangovanie v Prešove
Mesto Prešov vás počas obdobia zábavy, plesov a karnevalov pozýva na tradičné a obľúbené Fašiangovanie. Voňavé a chutné dobroty, ľudová hudba a pestrý sprievodný program si nenechajte ujsť už 25. februára 2020 na Hlavnej ulici.
Poznáme najúspešnejších športovcov mesta Prešov za rok 2019
V Prešove sme počas galavečera Športovec roka už po 59. krát ocenili najlepších športovcov, ktorí v uplynulom roku reprezentovali a zviditeľňovali naše mesto doma i v zahraničí. Do siene slávy prešovského športu pribudlo desiate meno.
Národný týždeň manželstva v Prešove ponúkne bohatý program
V pondelok 10. februára 2020 sa začína Národný týždeň manželstva. Jubilejný 10. ročník opäť prinesie množstvo zaujímavých podujatí pre manželov aj zľavy vo vybraných prevádzkach.
Moderná križovatka na ulici Obrancov mieru zlepší dopravu v Prešove
Dopravná situácia v meste Prešov sa opäť o niečo zlepšila. Po dokončení malého obchvatu (odbočka Škultétyho – ZVL), prišli na rad tri kritické križovatky. Posledná z nich – Levočská a Obrancov mieru – bola dnes slávnostne uvedená do plnej prevádzky za účasti ministra dopravy a výstavby Arpáda Érseka a viceprimátora mesta Prešov Pavla Neupauera.
Kniha roka Prešovského samosprávneho kraja 2019
3. ročník čitateľskej ankety
Najlepší prešovskí športovci na jednom mieste
Vyhlasovanie ankety Športovec roka má v Prešove dlhú tradíciu už od roku 1961. Mesto Prešov o víťazoch tejto ankety každoročne informuje na svojej webovej stránke. Tentoraz však vznikla myšlienka vytvoriť miesto, kde nájdu športoví fanúšikovia všetky informácie prehľadne na jednom mieste.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.