Sobota, 06. jún 2020
Meniny má Norbert | zajtra Róbert

Veľký úspech žiakov ZŠ Važecká v celoslovenskej súťaži November 89 a MY

Žiaci ZŠ Važeckej v Prešove si pripomenuli 30. výročie Nežnej revolúcie kreatívne. V celoslovenskej súťaži November 89 a MY nazbierali skvelé úspechy.

Súťaž organizovalo občianske združenie KLUB 89 a jej cieľom bolo pripomenutie si novembrových udalostí v roku 1989.

Sedemnásti žiaci 8. a 9. ročníka ZŠ Važeckej v Prešove sa spolu s pani učiteľkami Nikolou Fendek, Monikou Kačmárikovou a pani riaditeľkou Janou Pruchnerovičovou zúčastnili Slávnostného vyhlásenia výsledkov celoslovenskej súťaže November 89 a MY v Primaciálnom paláci v Bratislave.

Prešovskí žiaci vo veľkej konkurencii zaznamenali úspechy vo všetkých troch súťažných kategóriách.

V kategórii Audiovizuálna tvorba získali deviataci (Tamara Coraničová, Jana Kantorisová, Ema Kostecká, Ema Simkovičová, Tomáš Mroč, Samuel Poráč) krásne 2. miesto za vytvorenú reportáž svojej Televízie Vážkoviny.

Žiačky Ema Gazdičová a Nikola Mišurová z VIII. A triedy vytvorili fotografie inšpirované módou a dizajnom roku 1989, za ktoré získali v kategórii Retro dizajn bronzové 3. miesto.

Jedinou ocenenou žiačkou základnej školy v kategórii Literárna tvorba bola práve žiačka ZŠ Važeckej v Prešove, ôsmačka Adela Sabol Murguia, ktorá svojou básňou Kľúče dokázala konkurovať aj žiakom stredných škôl.

Okrem úpechov v súťaži si žiaci mohli užiť aj krásy hlavného mesta a počas jazdy „Prešporáčikom“ spoznali všetky dominanty Bratislavy.

Šikovným žiakom srdečne blahoželáme!

Mohlo by Vás zaujímať
Vysokoškolský areál dostane novú podobu a zazelení sa
Prešovská univerzita v Prešove (PU) začala s rozsiahlou úpravou priestranstva pred budovou Vysokoškolského areálu (VŠA). Výsledkom realizácie projektu za viac ako 400 tis. eur bude zvýšenie jeho funkčnosti, ako aj zlepšenie kvality mestského prostredia s dôrazom na budovanie prvkov zelenej infraštruktúry. V areáli pribudne aj fontána.
Prešovská univerzita plánuje na školskom pozemku zriadiť vlastnú včelnicu
Komunitná včelia záhrada a Katedra ekológie Fakulty humanitných a prírodných vied (FHPV) Prešovskej univerzity v Prešove (PU) pracujú na výskume, ktorý je zameraný na zisťovanie miery kontaminácie životného prostredia ťažkými kovmi. Na tento cieľ chcú využiť usilovnosť a pracovitosť včiel.
Aj prešovské školy od 1. júna opäť otvoria svoje brány
Školy a školské zariadenia v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov sa po dvoch mesiacoch začínajú pripravovať na otvorenie v zmysle usmernení Ministerstva školstva, vedy výskumu a športu SR, hlavného hygienika a krízového štábu.
Minister školstva a primátorka Prešova navštívili 3 školy ešte pred ich otvorením
Mesto Prešov otvorí školy vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti podľa plánu. Od 1.6.2020 sa vrátia deti a žiaci do 31 materských a základných škôl vo všetkých mestských častiach.
Logické myslenie predškolákov preverí Malá logická olympiáda.
Súťaž určená deťom predškolského veku preverí logické myslenie, pamäť, tvorenie pojmov i precvičovanie motoriky. Každý súťažiaci získa certifikát!
Mesto Prešov otvorí od 1. júna všetky materské a základné školy
Mesto Prešov v súlade s Rozhodnutím Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR otvára od 1.6.2020 všetky materské školy, základné školy a školské kluby detí vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti.
Hygienické opatrenia v školách platia aj pre rodičov
Prešovské materské a základné školy sú už kompletne pripravené na otvorenie. Priestory všetkých škôl pred nástupom detí dôkladne vyčistili a zabezpečili dezinfekčné prostriedky. Hygienické pravidlá však budú musieť dodržiavať nie len žiaci, ale aj ich rodičia.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.