Sobota, 07. december 2019
Meniny má Ambróz | zajtra Marína

Veľký úspech žiakov ZŠ Važecká v celoslovenskej súťaži November 89 a MY

Žiaci ZŠ Važeckej v Prešove si pripomenuli 30. výročie Nežnej revolúcie kreatívne. V celoslovenskej súťaži November 89 a MY nazbierali skvelé úspechy.

Súťaž organizovalo občianske združenie KLUB 89 a jej cieľom bolo pripomenutie si novembrových udalostí v roku 1989.

Sedemnásti žiaci 8. a 9. ročníka ZŠ Važeckej v Prešove sa spolu s pani učiteľkami Nikolou Fendek, Monikou Kačmárikovou a pani riaditeľkou Janou Pruchnerovičovou zúčastnili Slávnostného vyhlásenia výsledkov celoslovenskej súťaže November 89 a MY v Primaciálnom paláci v Bratislave.

Prešovskí žiaci vo veľkej konkurencii zaznamenali úspechy vo všetkých troch súťažných kategóriách.

V kategórii Audiovizuálna tvorba získali deviataci (Tamara Coraničová, Jana Kantorisová, Ema Kostecká, Ema Simkovičová, Tomáš Mroč, Samuel Poráč) krásne 2. miesto za vytvorenú reportáž svojej Televízie Vážkoviny.

Žiačky Ema Gazdičová a Nikola Mišurová z VIII. A triedy vytvorili fotografie inšpirované módou a dizajnom roku 1989, za ktoré získali v kategórii Retro dizajn bronzové 3. miesto.

Jedinou ocenenou žiačkou základnej školy v kategórii Literárna tvorba bola práve žiačka ZŠ Važeckej v Prešove, ôsmačka Adela Sabol Murguia, ktorá svojou básňou Kľúče dokázala konkurovať aj žiakom stredných škôl.

Okrem úpechov v súťaži si žiaci mohli užiť aj krásy hlavného mesta a počas jazdy „Prešporáčikom“ spoznali všetky dominanty Bratislavy.

Šikovným žiakom srdečne blahoželáme!

Mohlo by Vás zaujímať
A svetlo bolo ako vo dne
Výstava fotografií v Univerzitnej knižnici PU venovaná 75. výročiu bombardovania Prešova Červenou armádou.
Nadaní oboznámili vysokoškolákov s tajomstvami svojho vzdelávania
V novembri sa na pôde Pedagogickej fakulty Prešovskej univerzity v Prešove uskutočnilo zaujímavé stretnutie nadaných detí s vysokoškolákmi.
Deň študentstva sa na Prešovskej univerzite niesol v znamení ocenení a spomienkového stretnutia pri soche slobody
Pri príležitosti Medzinárodného dňa študentstva a 30. výročia Nežnej revolúcie odovzdal rektor Prešovskej univerzity v Prešove (PU) Peter Kónya podpredsedom akademických senátov za študentskú časť Bronzovú medailu. Medaila je symbolickým vyjadrením úcty všetkým študentom, ktorí boli dôležitými aktérmi veľkého prevratu v novembri 1989.
Poznáme Talenty 2019
ABC - Centrum voľného času v Prešove odmeňovalo talentované deti z prešovských základných škôl, osemročných gymnázií a pedagógov za šk. rok 2018/2019. V Prešove sme tak spoznali najväčšie talenty roka 2019.
Kúzlo Vianoc na Pedagogickej fakulte PU
Dňa 05.12.2019 sa na Pedagogickej fakulte (PF) Prešovskej univerzity v Prešove (PU) uskutočnili tradičné vianočné podujatia s viacerými sprievodnými aktivitami.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.