Sobota, 07. december 2019
Meniny má Ambróz | zajtra Marína

Jednota dôchodcov Pod Kalváriou motivuje seniorov k pohybu

IV. Mestská organizácia Jednoty dôchodcov na Slovensku Pod Kalváriou Prešov pripravuje a usporadúva množstvo aktivít pre seniorov. Vďaka podpore mesta Prešov sa seniori zapojili do projektu Zdravie a pohyb.

Seniori z tejto organizácie sú známi svojím aktívnym prístupom k životu. Popri svojich aktivitách sa však rozhodli urobiť ešte o čosi viac pre udržanie telesného zdravia a zachovanie čo najväčšej mobility.

V relaxačno-regeneračnom centre na Plzenskej ulici v Prešove získali možnosti na rehabilitáciu. Zariadenie má štatút chránenej dielne, pretože v ňom pracujú zamestnanci so zdravotným postihnutím.

Možnosť rehabilitácie potrebnej k udržaniu zdravia a mobility mohli seniori využiť aj vďaka dotácii mesta Prešov vo výške 514 eur.

Jednou z najdôležitejších úloh IV. Mestskej organizácie Jednoty dôchodcov na Slovensku, Pod Kalváriou v Prešove, je udržanie zdravia, ako fyzického tak aj duševného, u všetkých jej členov. Zároveň kladie veľký dôraz aj na podporu a udržanie vzájomných sociálnych kontaktov svojich členov.

"Členovia sa pravidelne zúčastňujú rôznych pobytov v kúpeľoch na Slovensku, napr. Piešťany, Ružbachy, Bardejov aj obľúbený Liptovský Ján, " uviedla Mária Markovičová, predsedníčka IV. MO JDS, Prešov.

Seniori počas roka zorganizovali tretí ročník obľúbeného „Juniálesu“ v Kolmanovej záhrade a spoznávali históriu v bližšom i vzdialenejšom okolí. Spoločne navštívili aj Kaštieľ vo Finticiach, kde ich riaditeľ tamojšieho múzea previedol priestormi a predstavil im aj život v kaštieli v minulosti.

Mohlo by Vás zaujímať
Mimoriadna publikácia o bardejovskom hudobnom géniovi Jozefovi Grešákovi uvedená do života v Univerzitnej knižnici PU v Prešove
V príjemný jesenný podvečer dňa 20. novembra 2019 sa na pôde Univerzitnej knižnice Prešovskej univerzity v Prešove zišla komunita znalcov i milovníkov umenia, aby uviedli do života publikáciu Skladateľ a pedagóg Jozef Grešák z pohľadu muzikológov a interpretov 21. storočia.
Foto: GODZONE v Prešove!
GODZONE sa na svojej tour zastavil aj v Prešove v mestskej hale a my sme boli pri tom!
FOTO: Druhé Narodeniny Eperie
Eperia Shopping Mall mala svoje druhé narodeniny a tak sa rozhodli ich osláviť spolu s tými najmenšími!
Ochranári so zalepenými ústami protestovali pred COOP Jednota v Prešove
Ochranári zvierat zo združenia Humánny pokrok včera protestovali pred predajňou COOP Jednota v Prešove. Požadovali, aby reťazec skončil s útokmi na slobodu prejavu a práva zákazníkov na informácie.
17. november pod taktovkou Prešovskej univerzity
Sériou podujatí si 30. výročie Nežnej revolúcie pripomenie aj Prešovská univerzita v Prešove (PU). Tá si pre svojich poslucháčov pripravila besedy, výstavy, vedomostný kvíz, esejistickú súťaž, ocenenie vysokoškolákov rektorom, či symbolické stretnutie študentov pri zapálení sviečok.
FOTO: Katarzia vo Wave!
Katarzia sa konečne zastavila aj u nás!
Dovoz tovarov podliehajúci rôznym zákazom a obmedzeniam neutícha
Tisíc „fejkov“, lieky, chránené druhy či omamné látky - to všetko objavili colníci na Pobočke colného úradu Banská Bystrica Pošta od začiatku tohto roka pri výkone colných kontrol poštových zásielok zasielaných z území tretích krajín.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.