Nedeľa, 05. apríl 2020
Meniny má Miroslava | zajtra Irena

Jednota dôchodcov Pod Kalváriou motivuje seniorov k pohybu

IV. Mestská organizácia Jednoty dôchodcov na Slovensku Pod Kalváriou Prešov pripravuje a usporadúva množstvo aktivít pre seniorov. Vďaka podpore mesta Prešov sa seniori zapojili do projektu Zdravie a pohyb.

Seniori z tejto organizácie sú známi svojím aktívnym prístupom k životu. Popri svojich aktivitách sa však rozhodli urobiť ešte o čosi viac pre udržanie telesného zdravia a zachovanie čo najväčšej mobility.

V relaxačno-regeneračnom centre na Plzenskej ulici v Prešove získali možnosti na rehabilitáciu. Zariadenie má štatút chránenej dielne, pretože v ňom pracujú zamestnanci so zdravotným postihnutím.

Možnosť rehabilitácie potrebnej k udržaniu zdravia a mobility mohli seniori využiť aj vďaka dotácii mesta Prešov vo výške 514 eur.

Jednou z najdôležitejších úloh IV. Mestskej organizácie Jednoty dôchodcov na Slovensku, Pod Kalváriou v Prešove, je udržanie zdravia, ako fyzického tak aj duševného, u všetkých jej členov. Zároveň kladie veľký dôraz aj na podporu a udržanie vzájomných sociálnych kontaktov svojich členov.

"Členovia sa pravidelne zúčastňujú rôznych pobytov v kúpeľoch na Slovensku, napr. Piešťany, Ružbachy, Bardejov aj obľúbený Liptovský Ján, " uviedla Mária Markovičová, predsedníčka IV. MO JDS, Prešov.

Seniori počas roka zorganizovali tretí ročník obľúbeného „Juniálesu“ v Kolmanovej záhrade a spoznávali históriu v bližšom i vzdialenejšom okolí. Spoločne navštívili aj Kaštieľ vo Finticiach, kde ich riaditeľ tamojšieho múzea previedol priestormi a predstavil im aj život v kaštieli v minulosti.

Mohlo by Vás zaujímať
COVID-19: Najnovšie informácie v súvislosti so šírením koronavírusu na území SR
V nemocniciach pomáhajú aj zdravotníci z Prešovskej univerzity
Vyše tridsať študentov z Fakulty zdravotníckych odborov (FZO) Prešovskej univerzity v Prešove (PU) vypomáhajú ako dobrovoľníci v nemocniciach a zdravotníckych zariadeniach. Fakulta taktiež disponuje 3D tlačiarňou a pre zdravotníkov bezplatne vyrába PET-G štíty.
Kaufland dočasne plošne skracuje otváracie hodiny
Upravené otváracie hodiny pre predajne naprieč Slovenskom začínajú platiť od dnes 23. marca 2020 a platiť budú až do odvolania.
14 jednoduchých krokov ku spomaleniu šírenia nákazy COVID-19
Dodržaním súboru krokov efektívne znížime mieru prenosu vírusu z človeka na človeka do takej podoby infekcie, ktorej priebeh predstavuje zásadný faktor strachu v našom okolí. Zmierni sa aj priebeh ochorenia v prípade rizikových skupín. Čím viac ľudí bude opatrenia dodržiavať, tým rýchlejšie sa vírus oslabí, zníži sa počet prenášačov a hostiteľov a pandémia sa spomalí
Opatrenia v súvislosti s mimoriadnou situáciou
V súvislosti s vyhlásenou mimoriadnou situáciou v našej krajine a opatreniami prijatými na zamedzenie šírenia koronavírusu budú
Park kultúry a oddychu v Prešove ruší všetky podujatia
PKO v Prešove ruší od 10.3.2020 až do odvolania všetky kultúrno-spoločenské a verejné podujatia vo všetkých svojich zariadeniach.
Čo robiť s použitými rúškami a ostatnými odpadmi?
Ochranné rúška na tvár sa v priebehu niekoľkých dní stali každodennou súčasťou našich životov. Je však dôležité, aby použité rúška neohrozili ďalších ľudí.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.