Pondelok, 20. január 2020
Meniny má Dalibor | zajtra Vincent

Jednota dôchodcov Pod Kalváriou motivuje seniorov k pohybu

IV. Mestská organizácia Jednoty dôchodcov na Slovensku Pod Kalváriou Prešov pripravuje a usporadúva množstvo aktivít pre seniorov. Vďaka podpore mesta Prešov sa seniori zapojili do projektu Zdravie a pohyb.

Seniori z tejto organizácie sú známi svojím aktívnym prístupom k životu. Popri svojich aktivitách sa však rozhodli urobiť ešte o čosi viac pre udržanie telesného zdravia a zachovanie čo najväčšej mobility.

V relaxačno-regeneračnom centre na Plzenskej ulici v Prešove získali možnosti na rehabilitáciu. Zariadenie má štatút chránenej dielne, pretože v ňom pracujú zamestnanci so zdravotným postihnutím.

Možnosť rehabilitácie potrebnej k udržaniu zdravia a mobility mohli seniori využiť aj vďaka dotácii mesta Prešov vo výške 514 eur.

Jednou z najdôležitejších úloh IV. Mestskej organizácie Jednoty dôchodcov na Slovensku, Pod Kalváriou v Prešove, je udržanie zdravia, ako fyzického tak aj duševného, u všetkých jej členov. Zároveň kladie veľký dôraz aj na podporu a udržanie vzájomných sociálnych kontaktov svojich členov.

"Členovia sa pravidelne zúčastňujú rôznych pobytov v kúpeľoch na Slovensku, napr. Piešťany, Ružbachy, Bardejov aj obľúbený Liptovský Ján, " uviedla Mária Markovičová, predsedníčka IV. MO JDS, Prešov.

Seniori počas roka zorganizovali tretí ročník obľúbeného „Juniálesu“ v Kolmanovej záhrade a spoznávali históriu v bližšom i vzdialenejšom okolí. Spoločne navštívili aj Kaštieľ vo Finticiach, kde ich riaditeľ tamojšieho múzea previedol priestormi a predstavil im aj život v kaštieli v minulosti.

Mohlo by Vás zaujímať
Finančná správa rozposiela oznámenia o hodnotení firiem
Finančná správa postupne rozposiela „Oznámenie o osobitných daňových režimoch“ (benefitoch) v rámci projektu Index daňovej spoľahlivosti.
Národný týždeň manželstva opäť aj v Prešove
Po roku sa na Slovensku opäť uskutoční Národný týždeň manželstva, ktorý môžete zažiť aj v Prešove. Od 10. do 16. februára bude pre manželov v Prešove pripravených množstvo aktivít a pestrý sprievodný program.
Kniha roka PSK 2019 - 3. ročník ankety
Prešovský samosprávny kraj Knižnica P. O. Hviezdoslava v Prešove, Okresná knižnica Davida Gutgesela Bardejov, Vihorlatská knižnica Humenné, Podtatranská knižnica Poprad, Ľubovnianska knižnica v Starej Ľubovni, Podduklianska knižnica Svidník, Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou a Knižnica Jána Henkela v Levoči
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.