Pondelok, 06. apríl 2020
Meniny má Irena | zajtra Zoltán

Vybojovali postup, museli ho odmietnuť

Hráči futsalového klubu FK Ekoprim Prešov získali v minulej sezóne druhej ligy Východ prvé miesto a postup do najvyššej súťaže. Snažili sa o to zo všetkých síl.

Vybojovaný potup však museli odmietnuť a prihlášku do prvej ligy nepodali. Dôvody vysvetlil manažér klubu Dušan Michalčík. „A-mužstvo sme do 1. ligy neprihlásili. Žiaľ, v klube sme nenaplnili rozpočet, aby sme túto súťaž mohli s plnou vážnosťou odohrať a aj boli konkurencieschopný ligovým klubom. Jednoducho povedané, na ligu sme nezohnali peniaze, “ povedal otvorene.

Boj o financovanie prehrali
Šarišania už v minulosti v najvyššej súťaži pôsobili. Medzi ich najúspešnejšie sezóny patrí ročník 2013/2014, v ktorom obsadili bronzovú pozíciu. O rok neskôr sa dokonca prebojovali až do finále a získali titul vicemajstrov Slovenska. V minulej sezóne sa vedenie klubu aj hráči snažili o návrat, bojovali a vyhrávali. Aktuálna situácia ich veľmi mrzí. „V každej súťaži, ktorú hráme, sa snažíme podávať čo najlepšie výkony a bojovať o najvyššie priečky. Tak to bolo aj v minulej sezóne pri A-mužstve, kde gro tímu tvorili starí harcovníci, k nim sa pridali talenty z juniorky, zapracovala chémia a víťazstvo v lige sme si určite zaslúžili. Boj o financovanie 1. ligy sme však pre ďalšiu sezónu prehrali, aj taký je športový život, a preto v nej účinkovať nebudeme. Určite našim cieľom ale ostáva, aby sa v Prešove najvyššia futsalová liga opäť hrala.“

Pokračujú ďalej
V novej sezóne nie je A mužstvo prihlásené v žiadnej súťaži. Prešovský mužský futsalový tím však podľa manažéra úplne nekončí. „To určite nie. V minulom ročníku sme hrali v druhej lige. S najväčšou pravdepodobnosťou sa vo Východoregióne táto súťaž hrať nebude, nakoľko nie je na ligu dostatok mužstiev, čo sa verím časom zmení. Je naozaj škoda, že zatiaľ nevieme nájsť partnera, s ktorým by sa v Prešove hrala najvyššia súťaž, “ krútil hlavou Dušan Michalčík.

Úspešná práca s mládežou
FK Prešov už niekoľko rokov úspešne pracuje s mládežou. V kategórii U20 sú Prešovčania vicemajstrami Slovenska, kategória U17 obsadila v prechádzajúcom ročníku tretie miesto. Viacerí hráči sú reprezentantmi Slovenska. „Traja z nich už v tomto mladom veku podpísali svoje prvé profesionálne zmluvy, dvaja z nich dokonca v zahraničí. Chlapci si urobili dobré meno. Dúfam, že v tomto trende budeme pokračovať naďalej, “ želá si manažér klubu.

Juniorka o najvyššie priečky
Obe kategórie sú prihlásené do celoslovenských najvyšších súťaží. V juniorskej dvadsiatke je jedenásť družstiev, v sedemnástke šesť. „V extralige juniorov by sme aj v tejto sezóne radi atakovali najvyššie priečky. Chlapcov čakajú nové výzvy aj v boji o reprezentačné dresy, nakoľko sa vo výberoch menia generácie hráčov a príležitosť dostávajú noví. Vyvrcholením v kategórii U19 by mali byť budúcoročné kvalifikačné boje o postup na Majstrovstvá Európy 2021.“

Výraznejšie zmeny v kádri nastali hlavne v kategórii Prešov U20. Opory Kristián Medoň a Dávid Trojan prestúpili do Poľka, Filip Marton do Žiliny. Títo kvalitní futsalisti budú tímu určite chýbať. „Áno, no sú tu ďalší šikovní chlapci R. Sabol, J. Filip , K. Kusnir , M. Sulik a iní, ktorí po nich preberajú taktovku na ihrisku. V kategórii U17 máme opäť väčší počet hráčov ako minulý rok, čo je perfektné, optimistický a výborný predpoklad pri skladaní mužstiev na túto sezónu, “ povedal Dušan Michalčík.

Hlavným trénerom pre juniorské kategórie je Lukáš Vrbovský, ktorý je aj asistentom reprezentačného trénera mládeže. V Prešove by mu mal pri juniorkách pomáhať dlhoročný hráč klubu Matúš Mihok.

U17
U20
Mohlo by Vás zaujímať
3b PHbL: Posledný zdolal prvého a vírus žiaľ, porazil všetkých!
Tretím jarným (poz. 8.3.2020) a možno posledným kolom tejto sezóny pokračovala 3b Prešovská Hokejbalová liga zápasmi, v ktorých sme boli svedkami aj zatiaľ najväčšieho prekvapenia, keď „Dávid zdolal Goliáša“, z čoho môžu mať nakoniec najväčšiu radosť v Trebišove.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.